Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Ať mi šéf klidně leze do e-mailu. Platí mi ho

První odstavec tohoto sloupku píšu až úplně nakonec. To abych se mohl k něčemu přiznat: během psaní jsem se dvakrát podíval na Facebook (co nového a tak), prošel si výsledky tenisového Australian Open, odpověděl kamarádovi na SOUKROMÝ e-mail a zjistil si, v kolik mi večer jede tramvaj, abych byl včas na návštěvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A.A.

Tak snad každý ví, co je přípustné

Každý, kdo pracuje v práci s PC, snad dnes ví, co je přípustné. Přípustné je podívat se na pár minut na idnes.cz, rychle si projet FB a podívat se na osobní email. Méně přípustné je v práci hrát hry, ač na pár minut to nemusí být nějak problematické. Stejně tak méně přípustné je dívat se na stránky jako youtube apod. Naprosto nepřípustné je v práci vyhledávat stránky s pornem apod. Beztak je veškerá aktivita zaměstnanců závislá na kvalitě šéfa. Když stojí šéf za nic, zaměstnanci to brzy rozpoznají a přizpůsobí se. Pokud se např. šéf o věci zaměstnanců nezajímá, z kanceláře se mu stane diskuzní kroužek, kde půlka lidí visí na FB a druhá půlka na ICQ. To vše se prokládá bůh ví čím. Každý dobrý šéf by prostě měl mít přehled. Ale ne tak, že bude špiclovat své zaměstnance, ale tak, že se bude o činnost svých zaměstnanců upřímně zajímat.

0/0
23.1.2010 1:39

JiHik

Nesmysl

Článek je nesmysl. Jedna věc je "zneužívat" prostředky zaměstnavatele, a druhá, když mi na firemní email někdo napíše soukromou věc, aniž bych ho o to třeba přímo žádal - například přítelkyně ohledně rozchodu, která nemá odvahu na to, vyříkat si to  osobně, a přidá nějaké intimní důvody. Mně se toto nestalo, ale vybral jsem na rychlo příklad. Případně informace "Synu, nemůžu se Ti dovolat, tak zkouším pracovní mail, s tátou je to špatné, hned mi zaviolej". To už rovnou "může" dát zaměstnavatel kameru na záchod, jestli tam opravdu sedím, když nejsem v kanceláři. Tím neobhajuju zneužívání pracovních nástrojů, ale vše má své meze.

A pane redaktore, měl byste zhubnout. Svojí vahou příliš opotřebováváte koberce a židli ve firme. A nepoťte se tolik, ničíte příliš klávesnici ..

0/0
22.1.2010 15:11

mpes2

má pravdu, předsedo!

1. Dobrej šéf pozná, jestli zaměstnanec pracuje dobře nebo ne. 

2. Majetek firmy je firmy a není k soukromému použití (pokud to tak není uvedeno v nějaké smlouvě). Stejně tak jako majetek váš není majetek firmy. Komu se to nelíbí, ať jde.

0/0
22.1.2010 13:49

issac

nesmyslný čánek a panika kolem Kocába

Po přečtení Vašeho článku jsem usoudil, že jste zcela neznalý dané problematiky. Ministr Kocáb se nijak snažit nemusí, příslušná legislativa zde existuje již delší dobu. Možná by ovšem stálo za to ji zpřístupnit široké veřejnosti natolik, aby nevzbuzovala další pochybnosti. Vlastnické právo je sice jedno ze základních lidských práv, není však (jak se mnozí domnívají) neomezené. Například pořizováním obrazových (či jiných záznamů) můžete porušovat osobnostní práva jiných jedinců. Nic na té věci nemění ani to, že jste majitelem objektu či jeho nájemce. Jednak musí být osoba, do jejíhž práv pořizováním těchto záznamů míníte zasáhnout s tímto obeznámena a jednak musíte shromažďování takových záznamů oznámit příslušnému úřadu. Pokud se jedná o kontrolu soukromé korepondence, jedná se zcela jednoznačně o porušení osobnostních práv, ale i o porušení práva na soukromí, respektive se taková osoba dopouští trestného činu ve smyslu § 182 TZ (Porušení tajemství dopravovaných zpráv).

0/0
22.1.2010 13:24

issac

Re: nesmyslný čánek a panika kolem Kocába

Ani tato úprava není nic nového, podobná byla obsažena i ve starém trestním zákoníku. Na věci nic nemění ani to, že zmíněná osoba může být i vlastníkem komunikačního prostředku.

0/0
22.1.2010 13:24

WoooW

Moravče, už jste někdy normálně pracoval?

Né. Tak neraďte. Víte leda velký prd, jak co funguje v klasické firmě, která se živé prací na území ČR.[>-]Rv

0/0
22.1.2010 12:57

Glock Mk. I

Celkem souhlas

jen 2 malé připomínky

1/ nejlepší stránky s hambatinami? www.alsscan.com znáte? 8-o;-D

2/ píše se "mohou", nikoliv "můžou" ;-)

0/0
22.1.2010 12:08

anique

Re: Celkem souhlas

nemáte pravdu

1/ o toto se přít nehodlám, nebiť nejsem znalá problematiky

2/ ale "můžou" je regulérní spïsovný tvar, nepleťte se do toho, čemu nerozumíte

0/0
23.1.2010 15:17

anique

Re: Celkem souhlas

opravuji překlep:

1/ neboť

2/ to druhý mělo bejt spisovný, na překlep to nevypadá, asi nějaký skvrny na slunci nebo na idnesu... 

0/0
23.1.2010 15:19

Najdete na iDNES.cz