Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V sokolovské nemocnici někdo odložil novorozenou holčičku

Novorozenou holčičku, které zdravotníci dali prozatímní jméno Lada, odložil ráno neznámý člověk na chodbě nemocnice v Sokolově. Lékaři ji vyšetřili a umístili na novorozenecké oddělení. Dítě je zdravé a donošené. Podle primáře dětského oddělení v Sokolově Luboše Vaňka se děvčátku daří více než dobře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JarkaO

pravopis

Neznámý Neznámí) člověk,   převezeme ji (novorozenou holčičku) nebo je (novorozené dítě), a ne jej

0/0
18.1.2010 12:15

medvědice

položila jí tam sestra

když jí odnášela od matky na vyšetření a šla na cígo.....

0/0
17.1.2010 20:34

pepeechose

Neznámí člověk?

Naučte se česky, pane Duchoni.;-D

0/0
17.1.2010 20:26

VIKTORY

Baby box versus chodba..

Baby boxy jsou určené pro případ,že matka chce odložit svoje dítě a má dostatek zodpovědnosti a tudíž ho nechce hodit do popelnice nebo do křoví.Toto řešení má ale matce také zaručovat jistou anonymitu. Nevím,jak je umístěn baby box v Sokolově,ale v některých nemocnicích je s ohledem na anonymitu tohoto kroku umístěn naprosto nešťastně.Např. ve Frýdku-Místku je umístěn cca 60 metrů od vjezdu do areálu nemocnice,v místě, kudy denně projdou stovky pacientů a návštěv,které mohou matku odkládající dítě do babyboxu vidět a posléze identifikovat. Pak už stačí,aby ji někdo poznal a oznámil to na policii a rázem je z anonymního odložení dítěte honba na matku,neb pokud policie zná totožnost matky,nemůže nekonat.Možná chtěla dát dítě do babyboxu,ale v tom okamžiku prostě neměla pocit anonymity a dostatečného soukromí,které jsou při takovém konání pro matku nepochybně zásadní a proto ho odložila na schodech,což ji samozřejmě neomlouvá, ale bylo by to pochopitelné. Pořád je to lepší než popelnice!

0/0
17.1.2010 18:37

Deratizátor

Úspěšnost babyboxů?

Zřejmě na mě budete pohlížet jako na cynika, ale já moc velkou úspěšnost babyboxů nevidím. Ono je to setsakra velký rozdíl někde (vůbec to nemusí být vyhřívaná schránka na objemnější dopisy) beztrestně dítě odložit a nebo riskovat že policie jednou přece jenom bude mít štěstí a matku - vražedkyni dopadne? Za což je pěkná pálka natvrdo. Stejně je to nopochopitelné. Odložit živoucího tvora, kterého matka sama porodila. V přírodě to vůbec není normální. Většina zvířat je ochotna za ochranu svého potomka položit život, jenom u lidí se to jaksi moc nenosí. Z tohohle pohledu je potom clkem dost jasné, že pro krkavčí matku je celkem dost nevýhodné svoje dítě zabít a někde pohodit. Když už to má tak jednoduché s tím odložením někde kdeokoliv.

0/0
17.1.2010 18:29

VIKTORY

Re: Úspěšnost babyboxů?

V přírodě? V přírodě matky svoje potomky opouštějí taky a někdy je i sežerou...O tom se k Vaším uším ještě nic nedostalo?

0/0
17.1.2010 18:39

Deratizátor

Re: Úspěšnost babyboxů?

Ano sežerou. Jenom ttímhle se (většinou) lidské matky liší od těch zvířecích. Nebyl jsem nábožensky vychován, ale považuji odložení vlastního potomka za neodpustitelné. A neomluvitelné. Vždyť jen tím že dokážeme uvažovat, že dokážeme ovládat své emoce a také dokážeme nést odpovědnost, se lišíme od těch Vámi zmiňovaných zvířecích matek. Což se o monstrech, které svého vlastního potomka někde odloží, říct nedá.

0/0
17.1.2010 18:47

VIKTORY

Re: Úspěšnost babyboxů?

Neomluvitelné a neodpustitelné?

Nikdo a nic nám nedává právo soudit....

Odložení je lepší varianta, než  zabití....

Děti odkládají ženy z různých důvodů, po velmi mučivé a zralé úvaze...a je to právě o té zodpovědnosti....jako psycholog o tom něco vím...

Monstra jsou ženy, které nejsou schopny se o děti postarat, vědí to, ale raději je budou mít u sebe a třeba fyzicky či psychicky týrat...

0/0
17.1.2010 19:01

Deratizátor

Re: Úspěšnost babyboxů?

Vy asi nebudete matkou. Tedy asi ne normální matkou. Jinak si vaše omluvy hyen, které nazýváte matkami, nedokážu jinak vyložit.:-(;-(

0/0
17.1.2010 19:20

VIKTORY

Re: Úspěšnost babyboxů?

A vy asi budete mít patent na jediný správný názor  ;-D

Já je neomlouvám, sama bych tohle neudělala (mimochodem doma mám 3 malé čertíky...), ale to neznamená, že je rovnou šmahem odsoudím, ani nemůžu, neznám jejich situaci...možná by to chtělo při tom pranýřování popřemýšlet, co je k tomu může vést a být vděčný, že jsem se do takové situace nedostal, "ctihodnosti"...

0/0
17.1.2010 19:47

Deratizátor

Re: Úspěšnost babyboxů?

Pochybuji že Vám bude připadat argument o zodpovědnosti, při jejíž absenci se ony "matky" zbavily svých potomků jako hlavní smysl rozhovoru. Nevím, neznám Vaši povahu, ale z tohoto rozhovoru, jak se snažíte také bez znalosti podrobností, z čehož jako hlavní argument nařčíváte moje nepochopení situace, kdy žena, kterou jsem nazval monstrum, odloží svého potomka. Dle jednoduché logiky jsou v tom případě Vaše argumenty stejně nepřijatelné jako moje. Si troufnu dokonce napsat, že ještě méně přijatelné. Už kvůli absenci jakékoliv odpovědnosti za své jednání. Argument, že se žena, která svého potomka odložila, mohla zachovat ještě hůře - nezlobte se, ale tohle mi připadne stejně zrůdné. Stejně zrůdné jako omlouvání jednání těch žen. Už kvůli Vašemu argumentu, že neznám podrobnosti.

0/0
17.1.2010 20:04

Deratizátor

Re: Úspěšnost babyboxů?

Jinak holčičce přeji mnoho zdraví a hlavně štěstí na lepší rodiče, než ty, kteří ji tak sprostě pohodili někde na chodbě.R^

0/0
17.1.2010 20:07

lulu

Re: Úspěšnost babyboxů?

Naprosto s Tebou souhlasím ( doufám, že nevadí tykání :-) ) ... Už jsem se k tomuhle článku zde vyjádřila.. pokud matka přišla do jiného stavu nechtěně a propásla možnost potratu, adopce nevyšla, tak jsou tu i jiná řešení, než-li dítě jen tak někde nechat.. Nehledě teď na to, co udělala, tak je tu otázka proč... ? Byla snad bezprizorní? Něměla kam jít a finance na živobytí?? proč nepožádala stát o pomoc, je tolik azylových domů pro nezaopatřené matky.. Když už tu selhává rodinné zázemí, tak se vždy najde i jiná varianta a ne se bát selhání... utéct umí každej.. Ale nevzdat to... to je přeci již samotné vítězství... Pro labilnější lidi je tu odborná pomoc... Je dosti středisek, co vyjdou matkám vstříc a stejně jako Ty, tak i já odmítám sympatizovat s babyboxy. Neb kdyby měli ženy v hlavě jen kousek mozku, nikdy by tyhle boxy nebyly zapotřebí. Snad jen ze znásilnění a plody z incestu a podobných věcí by mohlo býti důvodem, proč nemilovat toho tvorečka..

0/0
17.1.2010 23:10

Deratizátor

Re: Úspěšnost babyboxů?

Díky za zastání. Alespoň někdo sdílí můj názor, že za své jednání by měl být každý zodpovědný.R^:-)

0/0
18.1.2010 7:18

jiho3

Zahráněné dítě

;-D;-D A jak to že tu chybí obligátní "díky chodbě tak bylo zachráněno již 280. dítě", že by chodby neměly tak schopné PR jako pan Hess? Možná proto, že nestojí desítky mega.

0/0
17.1.2010 15:31

Beatrixe

Re: Zahráněné dítě

To není hezké.. Myslím že baby boxy jsou moc dobrá věc, jsou vyhřívané a o dítě se okamžitě někdo postará.. Zatímco na chodbě by si ho klidně nikdo nemusel všimnout a mohlo by dostat třeba zápal plic... A nezáviďte peníze, které slouží dobré věci, je to hloupé...

0/0
17.1.2010 18:01

Per Gessle

V sokolovské nemocnici

Důvody jsou asi psychosociální záležitostí. Buď nezralá na mateřstvní nebo cítila, že by to finančně nedala. Být svobodnou matkou u nás je nezávidění hodná situace.!!

0/0
17.1.2010 14:35

lulu

Re: V sokolovské nemocnici

Psychosociální záležitost?? by měla dostat od rodičů pár facek... když chce sex, musí nést následky a nebo si dáváat pozor.. Nejsem mravokárce, jen ze mne mluví mé vlastní prožitky. Já měla dítě v necelých 21letech... s tím klukem jsem nebyla, zůstala sem na dítě sama. Ano, uvažovala jsem plná pochyb, zda to zvládnu, jak finančně tak psychicky.. Ale nenapadlo by mne dítě, co 9 měsíců nosím pod srdcem kvůli svému sobectví a strachu ze zodpovědosti nechat někde pohozené jak nepotřebný špinavý hadr.. ?? Jestli měla dívka či žena problémy s psychkou, mohla navštěvovat v těhotenství psychiatrii na terapie. Dnes jsou bezplatné a všem přístupné tyto terapie. Nechápu a odsuzuji.. Prvořadně v této věci pochybili dívčiný rodiče, co měli dceři pomoc. Nemá-li dívka domácí zázemí, měla dost času si zařídit azylový dům pro svobodné matky.. alespoň pro začátek... Sama vím, jak je to velmi těžké, ale vše se dá zvládnout.

0/0
17.1.2010 16:39

Jannynov

Re: V sokolovské nemocnici

hlavně že je dítě naživu. Přeji mu hodně zdraví a snad se brzy dostane do rodiny a bude tam spokojeně vyrůstat. R^

0/0
17.1.2010 17:13

Beatrixe

Re: V sokolovské nemocnici

Spíš bych to viděla na feťačku...

0/0
17.1.2010 18:04

Dagiss

Ať tak či tak

úplně bezcitná a hyena ta Matka určitě nebyla,jinak by ji někde pohodila do mrazu a sněhu a nechala tam.Kdo ví,,co ji k tomu vedlo,ale zákaldní péči jí poskytla a dala jí šanci na dobrý a zřejmě mnohem lepší život,než by zřejmě měla.

0/0
17.1.2010 13:51

666999666

Alespoň že dotyčná či nej,

měla rozum a nechala ji v nemocnici a ne u kontejneru.

0/0
17.1.2010 12:45

Dagiss

Re: Alespoň že dotyčná či nej,

přesně tak

0/0
17.1.2010 13:52

Kmet na Razgrad

Pokud...

...bude dítě splňovat jisté...na první pohled zřetelné předpoklady;-D, nebude problém ho umístit do náhradní rodiny.:-)

0/0
17.1.2010 12:25

zcek

rodina hned

Tisíce nešťastníků, co nemůžou mít děti, čekají, až jim zavolají. Svištice může být už zítra v postýlce v novém domově...kdyby se trochu chtělo...

0/0
17.1.2010 12:01

jiho3

Re: rodina hned

Nechci vám přát nic zlého, ale co kdyby to bylo vaše unesené mimčo? Nebo má mámu po porodu bez sebe někde ve sklepě?

Ony ty lhůty nejsou nijak zvlášť dlouhé a mají svůj smysl, tohle je příliš vážná věc, víte.

0/0
17.1.2010 15:33

hany1

Přeji ji hodnou mámu a tátu.

0/0
17.1.2010 11:43

pindruska

Re: Přeji ji hodnou mámu a tátu.

Připojuji se. Nechápu, jak někdo může maličké bezbranné mimi odložit. Ale na druhou stranu ještě že jí nechali v nemocnici a ne někde na ulici v zimě.

0/0
17.1.2010 12:38

Aha_jo

Re: Přeji ji hodnou mámu a tátu.

možná se ozvou její praví rodiče, jinak brzy ať najde nový domov, plný lásky....;-)

0/0
17.1.2010 13:03

mattonka

Re: Přeji ji hodnou mámu a tátu.

možná se ozvou, až se roznese, že by mohli dostat nějaké peníze navrch... :-P

0/0
17.1.2010 18:03

Najdete na iDNES.cz