Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odvolací soud svěřil týrané kluky z kauzy Kuřim otci

Krajský soud v Brně rozhodl v odvolacím řízení o tom, že se o dvojici týraných chlapců z kauzy Kuřim bude starat otec. Od odhalení týrání v květnu 2007 žili v krizovém centru Klokánek. Děti by mohly být předány otci do měsíce, i nadále je ale budou navštěvovat sociální pracovníci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vykupni cena medi

Hmm, fotr o tom musel vedet

a ne ze ne. Navic zil s dalsi tou rajdou ze sekty, ze by mu vubec nedoslo, o co tam jde?

0/0
14.1.2010 13:12

brnl

Zajímavá je informace

že psychický stav chlapců se po kontaktech s otcem výrazně zlepšil, jinak řečeno soudružka soudkyně Mádrová naprosto úmyslně bránila  této rekonvalescenci chlapů po těch zážitcích velmi dlouhou dobu a potom za ten špatný psychický stav byla potrestána matka maximálním flastrem.

Já si troufám tvrdit že kdyby tady nebyla ta izolace v ústavu a zvolilo se rozumné řešení rakouské, kde pro ty děti a matku zajistili vhodný byt a tam potom pod dohledem odborníků se děti zotavovali se svými blízkými tedy matkou a babičkou (u které podotýkám že nebyla vůbec žádná jistota zda v to nebyla také namočena)

0/0
14.1.2010 8:45

brnl

Re: Zajímavá je informace

tak by chlapci žádné trvalé následky neměli a dneska by si na to už ani nevzpoměli.

0/0
14.1.2010 8:47

PIsa.lek

Re: Zajímavá je informace

Jo jo - maximálně by to vnímali jako pohádku před spaním, že???? Ty jsi fakt magor, jinak se to říci nedá. Přečti si něco o znaleckých posudcích - jak se jednotliví znalci vyjadřovali o tom, jak je ty zážitky ovlivní do budoucna - ty první se dělaly, když byli v Klokánku pár týdnů, kupodivu postupně ta prognóza byla alespoň o něco lepší (navzdory tvému amatérskému cintání, jak je pobyt v Klokánku ničil). I vůči otci měli kluci dlouho bariéru, protože jim nijak nepomohl.

0/0
14.1.2010 9:14

brnl

Re: Zajímavá je informace

Hele nech toho lhaní, oni tehdá byly zveřejněny záběry jak ten mladší chlapec těsně po tom odhalení vesele řádil a byl šťastný když ho přišla navštívit rodina do nemocnice, tedy otec, prarodiče, teta a ty tady budeš cintat o nějakých zábranách chlapců k otci. Ty mrzáky z těch chlapců s těmi psychickými problémy a zábranami k otci jestli tohle tam bylo tak to bylo způsobeno tou roční absolutní izolací od blízkých.

Pokud soudružky znalkyně a soudružka soudkyně neví jaký je to balzám na duši když člověka v obtížné situci (na vojně, v nemocnici) navštíví blízcí nebo dostane obyčejný dopis, že tohle zásadně pomáhá psychicky a naopak izolace tu psychiku zásadně zhoršuje tak ať se ty soudružky jdou živit do Globusu dáváním zboží do regálů, protože to je potom evidentní že to jejich vzdělání jim bylo zcela k ničemu.

0/0
14.1.2010 9:55

PIsa.lek

Re: Zajímavá je informace

Sám se potřebuješ léčit a neměl bys to odkládat.

0/0
15.1.2010 0:38

brnl

Re: Zajímavá je informace

Zajímavé že takto podivně nepostupují jiné soudy v horších případech, teď zrovna byla zveřejněna ta záležitost toho daleko hůře týraného dítěte s těmi drasticky spálenými nožičkami v horké vodě, tohle dítě bylo dlouhodobě týráno také matkou a po odhalení to dítě nestrčili do žádného ústavu ale okamžitě ho dali k babičce, zajímavé že tady ty psychické následky z toho týrání jaksi nějak nejsou aby to dítě museli držet léta někde v ústavu. 8-o

0/0
14.1.2010 10:07

PIsa.lek

Re: Zajímavá je informace

S někým, kdo srovnává nesrovnatelné případy a to jen na základě znalostií z médií, nemá cenu se bavit. Někdo ti asi hodně ublížil, takže psychické problémy máš hlavně ty sám a tady si je ventiluješ.

0/0
15.1.2010 0:37

babacek

Re: Zajímavá je informace

Jen těžko lze uvěřit, že by příbuzní nevěděli co se tam dělo a co se ještě může dít až se ty zrůdy vrátí zpět na svobodu.:-(

0/0
15.1.2010 7:20

brnl

By se měl někdo zamyslet nad tím

proč soudružka soudkyně městského soudu Mádrová tohle rozhodnutí že chlapci konečně půjdou k otci neudělala sama, proč to stále blokovala tak že to musel rozhodovat odvolací soud?

Já myslím že ta nechutná osoba by tohle těžko zdůvodňovala že pro chlapce je po dvou letech stále potřeba aby namísto v rodině vyrůstali v ústavu.

Nedělala to ta ženština náhodou proto aby ty děti udržela v tom ústavu pokud možno co nejdéle aby soudružka Vodičková mohla inkasovat ty státní příspěvky za pobyt?

Ono u té Mádrové tyhle podivné věci v souvislosti s umísťováním dětí do ústavu zvaného Klokánek nejsou poprvé, takovéhle bezdůvodné držení dětí v izolaci ústavu to je stejné týraní dětí jako prováděla ta sekta, 2 roky života dítěte to je podstatná část dětství.

0/0
14.1.2010 7:56

PIsa.lek

Re: By se měl někdo zamyslet nad tím

Někdo by se měl zamyslet nad tím, proč na toto téma tady neustále a jednostráně stále točíš - že by osobní zainteresovanost nebo nějaký vlastní midráček??

0/0
14.1.2010 9:18

brnl

Re: By se měl někdo zamyslet nad tím

Ne v tom je jen a jen absurdita tohohle případu, kdy evidentně soudružka soudkyně Mádrová z nějakých zjištných důvodů protahovala nesmyslně ten pobyt chlapců v ústavu donekonečna.

Ono to nebylo poprvé já se docela pamatuji jak obešla rozhodnutí odvolacího soudu o návratu jiných dětí do rodiny tak že vydala další předběžné opatření které bylo opakem toho co rozhodl odvolací soud a podivnou náhodou se zase jednalo o děti umístěné ve stejném ústavu. 

0/0
14.1.2010 10:00

želvaželva

Protože jsem byl také vychováván členkou té sekty

mohu říci, že izolování dětí od příbuzných i od ostatních dětí je běžnou praktikou v sektě a plyne z učení sekty. Na venek se ovšem členové té sekty chovají většinou úlisně, vše zapřou a okolí zcela obelžou. Z dětí se pak stávají jedinci, neschopní zařídit si a žít normální život (pokud nejsou násilím sektě odebrány a umístěny mezi normální děti). Ti chlapci měli opravdu velké štěstí, většina dětí sekty ale to štěstí nemá...

0/0
13.1.2010 18:36

NORDMAN

Re: Protože jsem byl také vychováván členkou té sekty

Ano, diky bohu meli chlapci velke stesti.

.

Ale nikdy se nevysetrilo, co bylo duvodem muceni (=zlomit vuli deti). Nevim, ale nejak me pripada ta historka s tou sektou jako alibi.

.

Muzete uvest vice detailu, pokud za tim opravdu stala sekta?

0/0
13.1.2010 19:45

želvaželva

Re: Protože jsem byl také vychováván členkou té sekty

Nemohu, protože by to mohlo sloužit některým "lidem" jako návod a zdůvodnění. Jde ale skutečně o vynucení absolutní poslušnosti a o potlačení jakékoliv vlastní vůle.

0/0
13.1.2010 20:05

želvaželva

Re: Protože jsem byl také vychováván členkou té sekty

Vlastně jde o zotročení, tedy výchovu tak, aby se z dětí stali otroci. Kromě jiného jmění těch lidí vždy nakonec skončí v rukou sekty; sektu ovšem vedou a se zbožím disponují potomci zakladatele... V jádru jde o zločineckou organizaci, využívající sugesci a manipulaci, vymývání mozků a další techniky k hromadění majetku. V této oblasti měl problém i sám zakladatel, když si nechal svěřit do správy peníze svých příznivců a pak je "ulil" z Německa do Rakouska...

0/0
13.1.2010 20:21

Kozlík_

Proč to trvalo tolik let?

Chlapci si museli na otce zvykat? A na život v Klokánku, tj. zařízení místo v rodině, na to si zvykat nemuseli? Pro chlapce by bylo nejlepší, kdyby v Klokánku pobyli co nejméně, v podstatě krátkou dobu, aby se vyloučilo, že rozvedený otec neměl na týrání spoluúčast. Možná byl Klokánek celý zbytečný, děti mohly být u otce hned, jen by ze začátku docházel sociální pracovník, kvůli vyloučení možného týrání.

Pokud by děti dostal rovnou a ne matka, k ničemu by nedošlo. A držet dítě v zařízení jako Klokánek, v nepřirozeném prostředí, to není týrání?

0/0
13.1.2010 17:00

sluni-sluni

Re: Proč to trvalo tolik let?

aaaale, kdyby tohle byla normální rodina, tak vám dám za pravdu, ale má to moc ale, např. - hodný tatíček stloukal postýlku pro aničku a ani se nezaptal co to je zač? naprosto ochotně vozil jídlo a ani děti neviděl... opravdu je to takový naiva ?, nebo spíš  jen  takový  tichý taťka -  prostě  takový společník...

0/0
13.1.2010 17:05

brnl

Re: Proč to trvalo tolik let?

Přesně tak policie se v tom zorientovala za cca 3 měsíce a poté měli urychleně chlapci jít k otci.

Jestli mají chlapci z toho týrání dodnes trauma tak na tom má zásadní podíl i to že je cca na rok zcela izolovali od blízkých a potom je další rok zcela zbytečně drželi ve vazební věznici pro dětské svědky zvané Klokánek.

0/0
13.1.2010 17:24

PIsa.lek

Re: Proč to trvalo tolik let?

> ve vazební věznici pro dětské svědky zvané Klokánek.

Za to tebe evidentně předčasně pustili z blázince;-€

0/0
13.1.2010 21:56

brnl

Re: Proč to trvalo tolik let?

Nikoliv do toho blázince by patřila ta soudkyně a ty tetky z Klokánku co se na tomhle podílely.

Ta vazební věznice pro dětské svědky to není vůbec přehnaný výraz, ty baby se takto tehdá  vyjádřili že ty děti se musí izolovat od blízkých aby je rodina nemohla ovlivňovat, což bylo zcela absurdní protože nelze dávat  zájmy šetřování nad  zájmy dětí.  

0/0
14.1.2010 7:38

PIsa.lek

Re: Proč to trvalo tolik let?

Víš o tom kuloévé, jen nesouvislá vyjádření z médií, ale rozumu máš za deset a hned odsuzuješ. Já ten případ znám velice dobře nezprostředkovaně, v Klokánku jsem několikrát byl, kluky viděla takovou xoxotinu jako ty bych o tom nikdy nenapsal.

0/0
14.1.2010 9:11

brnl

Re: Proč to trvalo tolik let?

Hele a v které moudré knize to píší že na ten tzv. posttraumatický šok je nejvhodnější terapie dlohodobá a úplná izolace od nejbližších a několikaletý pobyt v ústavu ?8-oJá bych řekl že tahle terapie to je to pověstné sypání soli do ran, tohle může ten stav jen a jen zhoršovat.

A ty bys měl(a) si nejdříve ujasnit svoje pohlaví "jsem několikrát byl, kluky viděla a k..... nenapsal" nebo to zmatení pohlaví snad vyplývá z toho že se domníváš že když ty nesmysly tady budeš psát jako chlap že by to mohlo být důvěryhodnější. ? 

0/0
14.1.2010 11:03

PIsa.lek

Re: Proč to trvalo tolik let?

No, je vidět, že tvůj rozoumek nestačí ani na pochopení toho, že to, co tě přivedlo "k senzačnímu odhalení", byla pouhá vynechaná mezera mezi slovy "viděl" a "a".

0/0
15.1.2010 0:41

Ruda Pivrnec

Re: Proč to trvalo tolik let?

Svatá prostoto...

0/0
13.1.2010 18:14

NORDMAN

Re: Proč to trvalo tolik let?

Svata pravda - meli ty deti dat hned do pece otce, kdyz zjistili, ze se otec na tyrani nepodilel a navic mel o deti zajem.

0/0
13.1.2010 19:32

PIsa.lek

Re: Proč to trvalo tolik let?

Měl o děti zájem, a proto je nechal řadu měsíců týrat, aniž by se zajímal o to, co s nimi je - nejapné výmluvy matky vždy odkýval a vůbec neměl potřebu se s nimi sejít. A kluci mu to zpočátku rozhodně zapomenout nemohli - protože kdyby se opravdu snažil, aby je viděl, tak to vše nemuselo trvat tak dlouho.

0/0
14.1.2010 9:17

brnl

Re: Proč to trvalo tolik let?

Hele a co podle vás soudružek je tedy správné, když otec se domáhá  styku s dítětem  soudně tak tvrdíte že to je velmi a velmi ošklivé protože dítě přeci patří matce a otec je k tomu aby platil alimenty a tady když tolerantní otec nechtěl vést soudní tahanice o děti a to odpírání kontaktu matce toleroval tak to je najednou také hrozně ošklivé8-o. No zkrátka je potřeba argumentovat humanisticko-dialekticky a cokoliv vyargumentovat nějak a když je potřeba tak přesně naopak. :-)

Pouhé feminické keci, pokud matka se snaží oddělit děti od otce tak u nás je to vcelku obvyklá záležitost a nikoho nemůže napadnout že v tom je týrání. A vést tady soudní spory to se ukázalo jako řešení naprosto nejhorší.  

0/0
14.1.2010 11:10

PIsa.lek

Re: Proč to trvalo tolik let?

Tak na to se ptej těch tvých "soudružek" a ne mě, demente. A nauč se alespoň psát bez hrubek, když už obsahově to nestojí za nic.

0/0
15.1.2010 0:35

daq

vida, kolekce bulváru nestárne

ještě něco o ohořelym (censored)ěti, vnučce s dědečkem neplatičem a otcem v krimu a zlých řidičích BMW + jako bonus objev pana Gazdíka - propagace nacismu ve večerníčku Pohádky z mechu a kapradí, kdy domeček křemílka a vochomůrky nápadně připomíná Hitlerovo Orlí Hnízdo, Berchtesgaden a navíc Křemílek v 32. díle při ukazování na vysokou květinu má pravici v úhlu 45°. Což se samotnou existencí 88. dílu dělá z večerníčku otevřenou propagaci nacistické ideologie :-P

0/0
13.1.2010 16:58

Rokoko12

Kauza Kurim:

Tedy my mame znalce, at jiz s rad politologu nebo ruznych psychoterapeutu.Kazdy clovek neni schopen krutosti, ktere se ta prasata s Kurimi dopustila na nevinnych detech, ktere se nemohli sami ubranit,uz vzhledem k veku. To pan psychoterapeut Remes, pekne keca, kde asi studoval?

0/0
13.1.2010 16:52

želvaželva

Re: Kauza Kurim:

Remeše znám osobně, je to docela chytrý pán. Pokud jde o tuto konkrétní sektu je trošku vedle, ale sekt je mnoho a prostudovat tuto, když navíc své učení tají v několika stupních, je docela obtížné. Dokud se nedostane k tajným částem učení není v obraze. Některé věci se sdělují pouze ústně (to se týká třeba mučení dětí, nepíše se o tom, ale ústní předání pokynů se předem obecně zdůvodňuje).

0/0
13.1.2010 18:44

dermetzgermeister

soudy

Nelíbí se mi,že soudy automaticky svěřují děti výhradně do péče matkám....Rv.Z otců tím dělají automaticky ty špatné.

0/0
13.1.2010 16:43

Asdarel

Re: soudy

R^

kaja.chytrak.cz

0/0
13.1.2010 17:03

AndySchleck

nova

a dneska vecer z toho zas bude mit nova druhy vanoce, jaky maji exluzivni zabery z tohohle procesu desetileti ;-D

0/0
13.1.2010 16:41

dermetzgermeister

Re: nova

a karel voříšek zase bude strkat jazyk mezi zuby....k tomu Nothing else matters od Metallicy

0/0
13.1.2010 16:43

klora

To je zase článek

Jedna odsouzená má za jménem napsáno jen počáteční písmeno příjmení, zatímco ostatní celé. U jednoho chlapce je věk napsán slovy, u druhého čísly(v jedné větě!). Někde vypadlo slovo. Tak snad by to mohlo mít nějakou formu, ne?

0/0
13.1.2010 16:37

JBetak

Re: To je zase článek

Protože je to matka těch kluků, kteří jsou oběťmi. Jejich příjmení nesmí být vidět. 

0/0
13.1.2010 17:35

JBetak

Re: To je zase článek

Tedy, nelíbí se mi, že je diskuse cenzurovaná.

Včera tu byly i jiné příspěvky. Nebyly pravda moc konstruktivní, ale deklarovaný cíl jste minuli. Necítím se tu dobře.Rv

0/0
14.1.2010 8:26

brnl

No to je ovšem stejně šokující jako to týráni

takže odvolací soud rozhodl, to znamená že městská soudružka soudkyně Mádrová, evidentně napojená na byznys Klokánek chtěla tam ty chlapce kteří mají naprosto normálního otce a naprosto normální prarodiče zřejmě nechat až do dospělosti.

Mě by docela zajímalo jak dlouho se chlapci budou vyrovnávat z těch traumat v Klokánku, ono týrané chlapce na rok zcela izolovat od blízkých a potom je tam držet zbytečně další dlouhý rok to určitě vážné následky mít musí. Vezměme si třeba tu absurditu že by třeba v Rakousku takto soud postupoval s těmi sklepními dětmi.

Být otcem tak bych se předčasně neradoval ona soudružka Mádrová v takovémhle případě může okamžitě vydat předběžné opatření a děti tam nahnat zpátku, pokud se pamatuji tak tohle je její oblíbený trik.

0/0
13.1.2010 16:21

sphagnum

Re: No to je ovšem stejně šokující jako to týráni

Však se ani v rakousku ty sklepní děti hned nevraceli k příbuzným, ani k těm "hodným" a ani Kampuschová nežije s rodinou. Chápu, že z té rodiny se nedá věřit nikomu ani pohlaví a věk, o zkušební období bylo holt třeba.

0/0
13.1.2010 16:38

brnl

Re: No to je ovšem stejně šokující jako to týráni

Hele člověče nelži, v Rakousku postupovali zcela jinak, řekl bych normálně a lidsky,  zajistili velký byt a tam ubytovali matku s dětmi včetně té velmi podezřelé babičky u které by to musel být opravdu zázrak aby o ničem nevěděla.

A rozhodovala tam matka a nikoliv tetky z Klokánku jako u nás, když matka řekla že babičku tam nechce tak babička musela jít pryč.  

V takovéhle situaci je zločin izolovat děti od blízkých a blízkým zakázat i návštěvy pod dozorem, tohle může udělat jen pomatená soudkyně z té naší soudní mafie napojené zřejmě dodneška na StB. 

0/0
13.1.2010 17:21

chateauneuf za 14.90,-

no vidíte,

jak se to pohnulo, mám asi dlouhé lokty.;-)

0/0
13.1.2010 16:19

Asdarel

No to je dost...

... soud se konečně rozhoupal a rozhodl normálně, tj. nechal o děti se starat jejich rodiče (místo nějakého Klokánku). Proč mu to ale tak dlouho trvalo??

kaja.chytrak.cz

0/0
13.1.2010 15:53

vysmátá ptačí chřipka

Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

Chudák dítě.;-D

0/0
13.1.2010 15:41

Šílený buddhista

Re: Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

To nneí Anička ale Adama to není Adam ale Paroubek.

0/0
13.1.2010 15:44

vysmátá ptačí chřipka

Re: Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

Souhlasím jsi šílený.

0/0
13.1.2010 15:56

byvalyvoliccssd3

Re: Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

Škrdloušek

0/0
13.1.2010 15:59

vysmátá ptačí chřipka

Re: Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

Ale copak?Za tři?;-D

0/0
13.1.2010 16:04

Z-S

Re: Kdo adoptuje Aničku Škrlovou?

Patocka.

0/0
13.1.2010 16:23

Najdete na iDNES.cz