Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sokol se stydí za společné vyznání, obvinil Vandas advokáta

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas tvrdí, že ho s advokátem Tomášem Sokolem spojuje podobný pohled na politiku. Zástupci vlády u Nejvyššího správního soudu podsouval, že jeho ultrapravicové uskupení navazuje na stranu, za níž Sokol před lety kandidoval do Senátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

baschwek2

jak vlastně

Sokol přišel k tomuhle kšeftíku? To se dělala nějaká výběrovka?

0/0
13.1.2010 15:24

pragmatik/realista

SOKOL VANDASOVI DĚLÁ REKLAMU,JINAK TO NEVIDÍM,....

UMOŽNIT NATVRDO OBVINIT LUMPY A popsat otřesné chyby státu,...tak o tom si do procesu Vandas mohl jenom nechat zdát,.......RvRvRv

0/0
13.1.2010 14:14

pragmatik/realista

NAPLÁNOVANÁ ZÁBAVA PRO MÉDIA A MASY MÁ ZAKRÝT

PRŮŠVIHY A POCHYBENÍ POLITIKŮ,KTEŘÍ SE OPĚT DEROU K MOCI,.......všimněte,že všichni k "hrám" před Správním soudem taktně mlčí,......nějaký Vandas je lidem lhostejný,ovšem hodně občanů souhlasí s většinou toho,co říká,.....což je fakt.RvRvRv

0/0
13.1.2010 12:21

Dr.Download

...

Býti v této republice neagresivní politická soutěž(napadání ODS a ČSSD) a dělaná pol. jako služba veřejnosti, o DS by nikdo ani neštěkl. Bohužel, štědré soc. dávky i např. regul.nájemné jsou pol.body i pro ODS(což ji jako pravici vylučuje)...

0/0
13.1.2010 11:23

Kartony

Jsou slovní obraty, které když se přeloží do němčiny,

připomínají nacismus (česky národovectví). Národně socialistická dělnická strana se přeloží Nacional socialistische Arbeiter Partei (NSDAP). Další příklady: Přijde čas (Es komt der Tag). Tajná státní policie (GESTAPO), Vítězství zdar (Sieg Heil - to je stará německá fráze ještě z dob před Hitlerem). Svastika je starý náboženský symbol (název je ze sanskrtu), ještě atarší než kříž a Hitler jej použil pod názem Hakenkreuz jako symbol Arijců, t.j. indoevropských kočovných kmenů, a tak bych mohlpokračovat dále. Na příklad slovo fašizmus znamená Fasci italiani di combattimento – Svazky italských spolubojovníků.

0/0
13.1.2010 10:16

František.Sokol

Předvolební kampaň vlády

Naše vláda je úřednická a voleb se neúčastní proto nemá jinou možnost jak ovlivnit budoucí politické spektrum nežli tento soud. Z tohoto důvodu tak masívní mediální pozornost jinak bezvýznamnému soudnímu sporu. Když vyhraje Vandas setrvá stávající stav. Když vyhraje můj jmenovec Sokol, taky se nic podstatného nezmění, jenom Dělnická strana bude mít nové jméno a my ji budem volit dál, pokud nás Sokol nepřesvědčí abychom ji nevolili. Tolik k významu tohoto soudního sporu.

Další otázkou je síla vládních argumentů a tady musím konstatovat že argumenty jsou slabé. Potlačení práv homosexuálů? Ti málokoho zajímají.

Potlačování práv imigrantů volně se k nám stěhovat? Kdo nechce mít zapáleno auto jak v Paříži nebo jižní Itálii asi též nebude slyšet na Sokolovy argumenty.

Potlačení práv menšin a takzvaně sociálně slabých, řekněme rovnou cikánů. Těch však mají lidi dost, takže spíše propagace DS je to než cokoli jiného ty Sokolovy argumenty. Další už je jenom klišé. Koho volit? Otázka.

0/0
13.1.2010 10:15

Jan.Emil

Re: Předvolební kampaň vlády

Taková souvislost mne pane Sokol nenapadla avšak něco na tom asi bude. Dvacet roků nefungoval parlament a vláda. Nyní chtějí přesvědčit lidi aby dali důvěru na další čtyři roky. Jenže čemu důvěru? Daně máme jedny z nejvyšších v Evropě a rozbité silnice, nefunkční zdravotnictví, peníze už nejsou vůbec na nic. Zato máme obézní cikány, kteří kradou avšak zavřít je kvůli tomu nelze protože krádež do 5000 Kč již přestala být trestným činem. Tak čemu mám dát důvěru? To by nám měli současní politici vysvětlit.

Nabíledni že imigranti z Afriky a Arábie jsou problémem. V přímořských zemích jihu EU jsou namačkáni a nespokojeni, tak dělají výtržnosti jak to prase které když se nenažere tak rozbíjí gazdovi chlívek. Jsou dvě možnosti řešení. Nalodit a vylodit dpma u afrických břehů anebo pustit do celé Evropy a taky k nám do České republiky. Musíme mít pochopení. Dělnická strana překáží, tak se musí zakázat.

Ani mne ten Váš jmenovec nepřesvědčil.

0/0
13.1.2010 10:48

wpr6105

Re: Předvolební kampaň vlády

R^

0/0
13.1.2010 11:06

VentreSaintGris5

Vzpomínám si,

jak kamarád tlumočník vyprávěl, že na začátku 90. let tlumočil při nějaké návštěvě německé tuším  parlamentní delegace v Parlamentu ČR a když představoval českou delegaci, tak právě došel k zástupci ČSNS a když ji představil jako Tschechiche national socialist partei (nebo tak nějak), tak německou delegaci málem omývali...;-D

0/0
13.1.2010 9:24

Taffey

Doufám, že pan Sokol ostrouhá.

Za těch pár melounů, co pan Sokol inkasuje, bude kvákat úplně všechno. Připadá mi jako Michal David, který zpíval pro peníze kdejakou sra.čku, přestože vnitřně by tak rád dělal něco podobného, jako Vladimír Mišík. :o)))) Ne, vážně. Je mi celkem jasné, že pan Vandas chce do parlamentu a že k tomu využívá ne příliš chytrých mozků masy mladíků. To je zřejmé, už název Dělnická strana, no promiňte, to je fakt vrchol, ne název samotný, ale obsah. Vedle toho si ale myslím, že kdyby tuto stranu stát nechal na pokoji, udělal by lépe. Osobně neshledávám žádné špatnosti z její strany a to tuto kauzu od začátku sleduji. Bylo by pro mě velkou satisfakcí, kdyby to mesijé Sokol pro.sral, páč mi už leze krkem. Nejsem rozhodně žádným příznivcem DS, ale je fakt, že jestli mi něco vadí, tak je to přílišný důraz na multikulturalismus, který je dnes velmi módní ale jak vidíme z ciziny, především z Nizozmska, Francie, Velké Británie a nyní, stran českých cikánů i v Kanadě, je to špatně. 

0/0
13.1.2010 9:21

rotun

Velmi úsměvné....

Kolik úsilí tu vynakládáme na zrušení této strany bezesporu s prvky fašismu a v parlamentu nám sedí komouši,kteří jsou nemlich to samé a jejich rétorika a politika je stejně pro lidi nebezpečná jako u těhle nácků a nikomu to nevadí.

0/0
13.1.2010 9:18

ziggi

Dobrý tah.

Udělat žalobcem podvodníků samotného podvodníka může být úspěšné. Kdo však jednoznačně vyhraje je Sokol, bo si dostatečně namastí svou kapsu.

0/0
13.1.2010 9:03

voj. Kouba

nevim proc neposkali do voleb.

tim by se mnohe vyresilo. A nebo ma snad vlada jine informace a je potreba ihned umlcet tuhle stranu?!

0/0
13.1.2010 8:38

Rimi8

Treba Vandasovi take selzou v Rakousku brzdy.

0/0
13.1.2010 8:21

chest.rockwell

Re: Treba Vandasovi take selzou v Rakousku brzdy.

Bídně žil, bídně zemřel...

0/0
13.1.2010 8:46

nonick

Tak on Sokol šéfoval národně sociální straně???

 8-o ;-D  ...a teď brojí proti národnímu socialismu? 8-o ;-D

 

0/0
13.1.2010 8:01

woodward1

Re: Tak on Sokol šéfoval národně sociální straně???

jo, přesně na takovýhle votroubky se vandas pokusil zapůsobit. a vyšlo mu to

0/0
13.1.2010 9:10

JoachimEichmann zabit pro pravdu

Koukám,že autor článku,

podržtaška Eichler,už má jasno,jak soud dopadne. Pokud však nedopadne tak,jak on chce,začne kňučet jak jsou soudy nezodpovědné a pro uklidnění sepíše pár desítek článků o Natálce:-P

0/0
13.1.2010 7:59

Mirais

Otázka je - co je horší

Vzestup národoveckých stran (patrný všude v okolních zemích trpících živelnou imigrací)  nebo zhoubný sebevražedný multikulturalismus islamizující Evropu.

0/0
13.1.2010 7:55

Collins1001

Re: Otázka je - co je horší

Myslim, ze odpoved je jednoducha, pouze ti tzv. "multikulti" na to prijdou az uz bude pozde a odskacem to vsichni (no, my asi ne, ale nasi potomkove).

0/0
13.1.2010 8:10

Tvoje noční můra

A co takhle nějaké obsáhlé čtení

o Kubiceho zprávě :-/

0/0
13.1.2010 7:39

cromagnon

O zákazu politických stran výhradně jen referendum

:-)

Ale do toho se nám nechce, že.

:-)

0/0
13.1.2010 7:33

Tetex

HAhaha...

...když budu srovnávat dnešní totalitní demokracii s nacismem - museli by dnešní demokracii zakázat! ;-D ;-D To je ale banda blbcú. ;-D

0/0
13.1.2010 7:29

sámvelkýmao

no

tento politický proces je jen důsledek špatných vlád za posledních 20 let.zeptal se někdy někdo,PROČ nám tu vznikají podobné strany a uskupení,nálady mezi lidmi?opravdu si tato vláda myslí,že lidi lze umlčet?na nějakou dobu snad.až na pár pošahanců tu nikdo nechce fašismus.ale většina lidí chce pořádek,dodržování zákonů a stejný metr pro všechny.A TO JE TO,CO NÁM TYTO ŠPATNÉ VLÁDY DOSUD NEZAJISTILY.aby mě zas někdo nechytal za slovo-ne že by nám to zajistila DS jako taková.ale docela určitě nám to nezajistí současné parlamentní strany.a kdo volí ODS,ČSSD,KSČM a jim podobné,SOUHLASÍ A PODPORUJE TO,CO SE V TÉTO REPUBLICE DĚJE.;-D;-D;-D

0/0
13.1.2010 7:28

taskaEvyaVaska

Uaaaaa

Dovzdelat by se mel nejspis i Sokol,pac narodni socialismus(nacismus)  a fasismus jsou dve ruzna odvetvi,uz si v tom udelejte konecne jasno :-)

0/0
13.1.2010 7:01

Sallmi

Re: Uaaaaa

Sis naběh/la. Národní socialismus a nacionální socialismus (nacismus) jsou rozdílné ideologie. Vím vypadá to podobně, ale opravdu jsou tyto dva směry značně rozdílné. Takže nech Sokola Sokolem, chyť se s Vandasem za ruku a šupej na občanskou nauku :-P

0/0
13.1.2010 7:12

vvvv

Re: Uaaaaa

Je to trochu jinak, německý národní (nacionální má stejný význam, ale často se zde používá) socialismus = nacimus. Český národní (zde se nacionální nepoužívá) socialismus = tolerantní národovecký proud se sociálním cítěním. Je to samozřejmě v kontextu první republiky (resp. raně nacistického Německa) a tudíž i další pojmy jako třeba socialismus mají jiný význam než dnes.

V poválečné (po 2. válce) se národní socialismus již myslím nikde významněji neobjevuje, především protože ten název prostě na Hitlera odkazuje - ve světě jsou (překvapivě :-) ) mnohem známější němečtí nacisté než čeští národovci.

0/0
13.1.2010 7:23

karpet

Re: Uaaaaa

Není nad dobře míněnou, upřímnou, odcovskou radu. Ten imperativ však spíš vyznívá jako rozkaz minimálně od organizátora. :-)

0/0
13.1.2010 7:26

koristka

Asi je to problém

různé odnože socialismů od národních až po Paroubkův socialismus, různé komunismy a nacismy a Vandas toho jen zneužívá!!

0/0
13.1.2010 5:18

pepa.jelito

Re: Asi je to problém

To, ze demokracie neni idealni zpusob rizeni spolecnosti vime, ale nevime, jak to delat lepe. Je tedy treba umoznit i DS, aby se v mezich zakona uchazela o volice. To dela a neni to nic nelegalniho. Za jakych okolnosti lze politickou stranu zakazat vi pan Sokol velmi dobre, ale narozdil od KSC je DS trnem v oku soucasne vlade. Sokol neslouzi spravedlnosti, slouzi vlade. Dostava za to zaplaceno, totiz.;-D

0/0
13.1.2010 5:41

lennon5

Re: Asi je to problém

Pravicový socialismus, to je teda výplod! Vy byste socanům přiřkli všechny politické úchylky světa, jen ne ten váš postbolševický pravičáčský pseudokapitalismus - ten jediný spasí ČR!

0/0
13.1.2010 6:23

don Alojz

Re: Asi je to problém

Dej si jointa. Máš toho nějak plné kecky.....

0/0
13.1.2010 6:46

hlavni zpravy

Sokol se stydí za společné vyznání

Ten by se mel predvsim stydet zato ze je advokat. Neni horsiho xindlu na svete nez je spolcensky odpad, ktery si rika advokati. Ten blijici smajlik tady vazne chybi Dvoraku.RvRvRv

0/0
13.1.2010 2:45

Irish Stout

... lidský substrát, říkáte?

... taková míra obraznosti je u advokáta neobvyklá.

0/0
13.1.2010 2:23

helmutovka

!!

Lide probudte se, prece nepujdete zase volit ty strany, ktere tuto zemi po 20 let vysavaly, to snad nemyslite vazne, ze neni koho volit - volte alternativni mensi strany, mezi nez patri i DS, to zalezi na postoji, ale prosim vas, nevolte uz tu zlodejskou mafii. Musi prijit zmena s velkym Z.[>-]

0/0
13.1.2010 1:42

kenedz

Re: !!

Naprostý souhlas. Já půjdu volit Radka Jonha a ne bolševiky z ODS a ČSSD. Advokát Sokol na jaře 1990 vyřvával at´se postaví KSČ mimo zákon. Havel okamžitě z něho udělal ministra vnitra a Sokol okamžitě zapoměl na tom co požadoval a nebo si uvědomil že by postavil mimo zákon sám sebe spolu s Havlem a Klausem.

0/0
13.1.2010 2:01

don Alojz

Re: !!

John mi nesedí. Zkusím Svobodné.

0/0
13.1.2010 6:44

Irish Stout

Re: !!

... volit menší stranu asi budu, ale DS to v žádném případě nebude.

0/0
13.1.2010 2:25

semafor

Re: !!

DS? Ubohé!!

0/0
13.1.2010 9:01

Bright

Prolbém není Dělnická strana,

problém je špatná politika vlády v Romské otázce kde Rómové nejsou nuceni k integraci a vzdělávání svých dětí a též sebevražedná politika politické koreknosti. Plno lidí má už našich politiků plné zuby a hledají radikálnější strany které popisují problémy přímo....

0/0
13.1.2010 1:23

ladaxxt

Re: Prolbém není Dělnická strana,

problémů je mnoho.. Dělnická strana není problémem.., je pouze nedopatřením, které teď soud napraví..;-)

0/0
13.1.2010 1:38

kenedz

Re: Prolbém není Dělnická strana,

Kdybychom žili v právním státě tak by nemohli existovat ODS a ČSSD. Tyto dvě strany se jenom přejmenovali ze zločinecké KSČ.

0/0
13.1.2010 2:04

ladaxxt

Re: Prolbém není Dělnická strana,

to těžko, protože strany jsou neživotné..

0/0
15.1.2010 2:14

hnedka_zdrapana

hmm...

Budeme mít v ČR někdy taky svobodu slova?

0/0
13.1.2010 1:12

marcit

Zažím ne, až po éře pozitivního rasismu, teď to nejde

0/0
13.1.2010 1:17

marcit

Re: Zažím ne, až po éře pozitivního rasismu, teď to nejde

Oprava - pozitivní diskriminaceRv

0/0
13.1.2010 1:29

ladaxxt

Re: hmm...

to už ne..;-D Ty budeš asi hodně mladá hnědka, že..?;-D

0/0
13.1.2010 1:38

Irish Stout

Re: hmm...

Kdybyste tohle veřejně prezentovala za komančů, už byste dřepěla na Ruzyni.

0/0
13.1.2010 2:28

semafor

Re: hmm...

Vyměň si plenu:-P

0/0
13.1.2010 9:05

marcit

Této straně nahrávají hrubé chyby vlády, a nejen té české

Priorita je styk cikánů,těch nepřízpusobivých,s jinou kulturou.Peníze dostávají na základě počtu udělaných dětí.Peníze se k dětem nedostanou a tak nemají šanci proniknout mezi přizpůsobivé.A tak na to doplácejí všichni, kromě DS a jim podobným. DS má pravdu,ale zneužívá ji směrem k nenávisti.Jestli vlády chtějí toto po tisíciletí problémové etnikum přizpůsobit,musí samozdřejmně použít vůči lidem nepopulární opatření.Ale jediné účinné je znepříjemnit finančně plození dětí nezletilými (cikánkami),první dítě proto by do rodiny přinášelo méně peněz.Ty by rodina dostala doplaceny až při druhém a třetím dítěti a to by donutilo ke změně způsobu života ty přizpůsobivé,co myslí na pohodlí a mají jen jedináčky.A 4-té dítě by přineslo tolik,jako trojčata najednou.A konec, páté dítě a další nic.Jak rodina nemá příjem,děti do děcáku a tam se k nim peníze dostanou.Takže cikánská rodina se 6 dětma dostane totéž,co rodina s 4 dětma.To je dobrá motivace porodit 4 děti, ale antimotivace mít 5 a více!

0/0
13.1.2010 1:05

Najdete na iDNES.cz