Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

POLEMIKA: Velké projekty nepadají s jedním pracovníkem - čili ke „kauze“ Lexikonu české literatury

Česká literárněvědná obec prožívá ne zrovna příjemný spor. Souvisí s pokračováním monumentálního díla Lexikon české literatury. Kavárna on-line zveřejnila 6. ledna otevřený dopis deseti respektovaných vědců. Zde je na něj odpověď.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

udiven

Krampolizace

Není ředitelem ústavu Alois Burda? Nebo Žužla? Smutnou realitou je, že "krampolizace" sílí. Srov.: http://jaromir-slomek.blog.tyden.cz/clanky/3688/krampolizace-ceske-literarni-kritiky-aneb-pavel-janousek.html

0/0
11.1.2010 21:37

-highlander-

k věci

ad1)Také dalším ředitel neprodloužil smlouvy ani na dobu grantu;dotyčné pracovnici žádnou jinou smlouvu nenabídl.Z grant.prostředků nelze úvazek hradit.Zakrývání podstaty tzv.„problémem jedné prac.“-ředitel a& léta postupovali proti Lexikonu,řed. mocí prosazuje vlastní vizi,opakovaně už dřív vyhrožoval výpovědí dotyčné i vedoucímu.

ad2)Většina rady nemá zkušenost s touto prací,odborný názor ignorován.

ad3+4b)Řed.vydíral zaměstnance podpisem„závazku“(pokračovat dle jeho příkazů),nepodepsat=výpověď/neprodl.smlouvy.Rada ÚČL ho podpořila.Dotčení prac. renomovaní,i jiné badatel.úkoly,úspěšně atestováni-o zam. v ÚČL nerozhodují prac. výsledky.Nyní reorganizace:nepohodlní propouštění pro nadbytečnost.

ad4a)Dotyčná nebyla vědecký prac.,ale odborná prac.(ti nemají publik.povinnost);atestována bez výhrad a připomínek k práci,s návrhem prodl.smlouvy.

ad5)Pokračovat v ÚČL bude pouze to,čemu ředitel a& říkají lexikografická práce-s tím,co je LČL,nemá nic společného(podporuje se ředitelův slovník).

0/0
10.1.2010 13:17

jitra

Re: k věci

Ad ad1) omyl: ředitel prodloužil - až na jednu pracovnici -  smlouvy všem atestovaným,  ne vždy však na délku, kterou navrhovala atestační komise; takto postupoval vůči pracovníkům všech oddělení.

Ad ad2) S lexigorafickými úkoly (Sl. českých spis., Lexikon... Slovník svět. lit. děl, Lexikon teorie lit. a kultury a j.) mají z členů rady zkušenost: Hodrová, Holý, Janáček, Janoušek, Přibáň, Trávníček, Wiendl, samozřejmě Merhaut.

Ad ad3+4b) Pusté smyšlenky; v okamžiku, kdy vedoucí odd. oznámí, že členové odmítají dále na projektu pracovat, má ředitel nejen právo, ale i povinnost si zjistit názor jednotl. členů oddělení, je to loogický manažerský krok k řešení situace.

Ad ad4a) Dotyčná byla "odbornou pracovnicí vědeckého útvaru" s povinností atestace, takto se vyjádřila i Atestační komise, u níž se dotyčná snažila tuto svou povinnost  zpochybnit, atestaci z VŠ pracovníků nepodléhají  v ústavu jen některé specifické profese (knihovna, bibliografie).

Ad 5a) nedoložená spekulace - bez  důkazu.

0/0
10.1.2010 17:59

jojojojo

xyz

No vida, bublina splaskla. Za vznosnými slovy podepisovatelů otevřeného dopisu se nachází falešná sugesce. Někomu se holt hodí napadat jednu akademickou instituci a jejího ředitele, z problému pracovně-právního dělat kauzu, v níž má jít o boj s mocí a ohrožování velkého projektu naší vědy. Že se dal do tohohle melodramatického kýče vplést prof. Kouba, to bolí. Ale asi ho chudáka přemluvili kamarádi, a těm se přece neodmítá. Že je v něm přítomen doc. Brabec, to naopak nepřekvapuje. Je už dlouho odborně impotentní, takže si musí nahnat skóre  asi jinde, dokázat si před světem, že přece jen pořád za něco stojí, a opět si jednou za něco zabojovat. Možná by už měl konečně něco pořádného napsat, něco předvést.

0/0
8.1.2010 16:43

janpospíšil

Re: xyz

Vážený pane,

jen by mě zajímalo, zda-li byste svá hospodská moudra a pomlouvání doc. Brabce stejně statečně hlásal i pod vlastním jménem.

0/0
8.1.2010 17:17

papazian

Tak jako tak je to ostudné, co se v tomto Čechistánu děje!

Snad to letošní volby změní, už se na to nedá ani dívat, ani číst.

0/0
8.1.2010 10:33

Najdete na iDNES.cz