Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spory kvůli stavbě podzemní zdi u Gazy si vyžádaly život egyptského vojáka

Střet u hranice Egypta a pásma Gazy si vyžádal život egyptského vojáka a dva postřelené Palestince. Tamní křehkou situaci nedávno zhoršilo zahájení výstavby zdi, kterou chce Egypt palestinským pašerákům znemožnit prokopávání tunelů. V egyptském přístavu Aríš zase utrpělo zranění 40 lidí, kteří doprovázeli konvoj s humanitární pomocí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Baby Fark McGee-zax II

Kdybych napsal,

co si o palestincích myslí arabové, tak bych dostal doživotní ban a temnou celu

0/0
7.1.2010 9:41

Raffan

kdyz Cesko bylo Palestinou vychodni Evropy

ale to zna vetsina z vas chytrolinu jen z vypraveni, tak to jsme meli dokola statu plot nabity elektrikou, na hranicnich prechodech byli kontrolni body, stejne jako s to maji pro palose israelci, mimo prechod jsme byli jako palosi odstrelovani, za vydelkem jsme nemohli , jen vyvoleni, jako dnes palosi. Byli jsme drzeni v bide, stejne jako palosi, zaviralo se za odpor ke zrizeni, tak jako jsou zavirani palosi, ..... proste jedna paralela za druhou. Tak si rikam jak ti cechuni maji kratkou pamet co je totalita a nesvoboda. :-/ Tleskat tomu koncentraku v israelske rezii zvane Palestina je odporne.

0/0
7.1.2010 5:59

mimouch

Re: kdyz Cesko bylo Palestinou vychodni Evropy

To nemůžeš myslet vážně? ;-D Tím plotem ta paralela definitivně končí....  Do roku 2005 byla hranice mezi pásmem Gazy a Izraelem jen čárou na mapě a Palestinci přes ní mohli cestovat jak se jim zlíbilo a přes Rafah mohli do Egypta jezdit tam a zpátky až se jim z toho točila hlava. Kdyby si někteří z nich nemysleli, že odpalováním náloží v autobusech a střílením raket do Izraele dosáhnou toho, že se budou mít ještě líp, zůstala by ta situace stejná dodnes.

Je rozdíl postavit si u domu vysoký plot proto, aby Tvoje děti nemohly ven a neviděly, jak žijí sousedi, nebo postavit si vysoký plot aby Ti šílený soused kamením nerozbíjel okna ;-)

0/0
7.1.2010 9:13

von kulak

Re: kdyz Cesko bylo Palestinou vychodni Evropy

Soudruhu, ty jsi nepostřehl ten drobný detail a sice v tom, že zatímco dráty na hranicích ČSSR sloužily výhradně k tomu, aby poddaní komunistického režimu nezbíhali bez povolení na jiné panství, tak zeď mezi Palestinskou autonomií a Izraelem slouží naopak k tomu, aby se do Izraele nestahovali vymaštěnci se samopaly a trhavinami z poloviny světa. :-)

Mimochodem tuto část zdi, o které je řeč nyní si staví Egypťané, přímí to pobratimové těch co mají zůstat za zdí, schválně jestli uhádneš, co to znamená. ;-D

0/0
7.1.2010 9:19

Toman10

Re: kdyz Cesko bylo Palestinou vychodni Evropy

Takhle stupidní paralelu může vymyslet jen člověk co má potíže s logikou...

0/0
11.1.2010 12:36

mlsoun

Však on Egypt dobře ví

Proč Gazu nechtěl kdysi zpátky, dokonce si to dali jako podmínku při mírové smlouvě s Izraelem a navrácení Sinaje, Gazu nechtěli za žádnou cenu a to byla před válkou jejich územím.... Egypt, Jordánsko i Libanon, tam všude už mají palestinců plné zuby...

0/0
6.1.2010 21:03

mimouch

Egypt vs. Gaza?

Ještě chybí, aby Palestinci začali z Gazy ostřelovat ty zlé Egypťany raketami. To by potom asi s láskou vzpomínali na operaci "Lité olovo"  ;-D

0/0
6.1.2010 20:29

Cukrář

Re: Egypt vs. Gaza?

To nejde, to by byla sionistická genocida. ;-D

0/0
6.1.2010 21:10

KCHO1

Máte tam lež

"...má zastavit palestinské pašeráky, kteří přes egyptskou hranici kvůli

izraelské blokádě pašují každodenní potřeby, ale údajně také zbraně a lidi". To je blud, pašují se hlavně zbraně a lidi, každodenní potřeby jsou běžně dodávány. Zajímalo by mě, kdo toho pisálka naved a jestli tomu sám věří.

0/0
6.1.2010 19:18

tuccy

Re: Máte tam lež

Nejsou. Ony "každodenní potřeby" totiž pro Paldy nejsou jídlo, pití, zdravotnický materiál... ale televize, zbraně, cigarety, zbraně, chlast, zbraně...

0/0
6.1.2010 19:31

Ion Tichy

Re: Máte tam lež

A sakra, tohle nepiš, to moc připomíná jisté naše spoluobčany. ;-D

0/0
6.1.2010 20:22

Ion Tichy

JO

jo, Palestince má každý rád. Všichni by je hladily až do ůplného vyhlazení. ;-D

0/0
6.1.2010 18:40

mozolek

Re: JO

Palestince nemá a nikdy neměl někdo rád. Jen nenávist k Izraeli je ještě silnější. Jordánsko je už jednou pěkně masakrovalo. A Jordánsku by se klidně dalo říkat Palestina, protože tam jsou ve velké většině.

0/0
6.1.2010 18:48

tuccy

Re: JO

Jordánsko JE Palestina. Provincie Palestina zahrnovala předjordánsko a zajordánsko.

Mimochodem pro Sýrii Palestinci neexistují, jsou to "Arabové z roku 1948". Proč? Protože podle Sýrie neexistují nejen Izrael, ale ani Jordánsko a Libanon. Jordánsko dokonce Sýrie zkusila v 70. letech napadnout, a její útok zastavil jednak rozhodný odpor Jordánských pozemních sil a jednak demonstrativní přelety Izraelských stíhaček nad Syrskými jednotkami v Jordánsku...

Jinak Jordánsko taky má v oblasti z Arabských států asi tak nejschopnější armádu.

0/0
6.1.2010 18:53

kars

Nutno podotknout, že..

ten jordánský zákrok byl vyvolán pokusem palestinců o převrat v Jordánsku. Oni sami mezi Palestinou a Jordánskem moc nerozlišují:

"Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977

0/0
6.1.2010 21:53

kars

Re: Nutno podotknout, že..

Dalším jejich "úspěchem" bylo vyvolání občanské války v do té doby krásném a turisty oblíbeném Libanonu, který jim poskytl azyl...

0/0
6.1.2010 21:55

tuccy

Re: JO

Jj, nakonec s nimi v celém okolí nejlépe zachází Izrael (holt má nejdelší trpělivost), do Egypta si je nikdy moc nepouštěli, Jordánsko většinu "uprchlíků" vyhnalo v 70. letech, Sýrie je lifruje do Libanonu, z Kuvajtu je vyhnali poté, co v roce 1990 ochotně pomáhali Saddámovi... :-)

0/0
6.1.2010 18:49

pes Muki

Re: JO

No Jordansko jich take dost zmasakrovalo,m, kralovi beduini, v poji s Arafadovimi palestinci slitovani. Je to nazvano Black september

0/0
6.1.2010 19:49

tuccy

Re: JO

Většina stihla utéct. Dost se utíkalo vzdát do Izraele. Ale je fakt, že při vyklízení uprchlických táborů Jordánská armáda provozovala jednoduché (a funkční) pravidlo: "máš zbraň? Bum!"

0/0
6.1.2010 19:59

tuccy

Jeden z těch aktivistů

co dostali po čuni je známý levicový obdivovatel islamistů, poslanec Britského parlamentu Galloway :-)

0/0
6.1.2010 18:40

mozolek

Re: Jeden z těch aktivistů

tak to je jasné, že Palestincům fandí jen levičáci. A všichni ti, co nenávidí židovský stát.

0/0
6.1.2010 18:51

tuccy

Re: Jeden z těch aktivistů

Někteří levičáci taky ne, např. Zeman nebo autor dokumentu "Pallywood" ;) Ale velká část ano.

0/0
6.1.2010 18:54

mlsoun

Re: Jeden z těch aktivistů

Zeman se zachoval jako chlap...

0/0
6.1.2010 21:05

Najdete na iDNES.cz