Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékaři musí sloužit i několik dní v kuse, pak chybují a mohou ohrozit pacienty

České nemocnice mají zoufalý nedostatek odborníků, hledají je proto už i přes úřady práce. Mladí doktoři totiž odcházejí hned po škole do ciziny a ti, kteří zůstanou, musí sloužit i několik dní v kuse a pak dělají chyby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr 35

Už jen technická

Už jsem nechtěl reagovat, ale pro vulgární individua s nickem "parat" a jiné mám jen technickou poznámku.

1. Můj hrubý měsíční tarif 15,5 roku po škole za úvazek 1,0 (170 hodin měsíčně) je 28650 Kč. Služby a přesčasy nepočítám, to už je vedlejší pracovní poměr.

2. Mé studium (koleje, stravování, doprava, skripta) jsem si spolufinancoval z brigády ve špitále a z prospěchového stipendia. Je dojemné, že podobnou péči o to, "kdo nás za studií platil", nemáte např. u soudců, advokátů a jiných vysokoškolských profesí.

3. O řidičích tramvají zde nikdo nemluvil. Vážím se každé práce, která se dělá dobře. Ať už u zedníka, pekaře anebo lékaře. I ti, jistě, chybují. Však těch žalob už je počítaně.

0/0
6.1.2010 15:29

Pan Navratil

Re: Už jen technická

Kde jste přišel na to, že přesčasy jsou vedlejšák? Na rozdíl od jiných povolání je asopň máte placené!!! Kolik jste během studia zaplatil na školném? Vsadím se, že stejně jako já nic. Někdo asi tu budovu, vybavení, vyučující platil, ne? To vám nedochází? Na rozdíl od většiny VŠ profesí jste vy téměř jediní, kdo furt řve, že má málo.

0/0
7.1.2010 8:39

Petr 35

Re: Už jen technická

Ale jistě že jsou přesčasy "vedlejšák". Nejsou součástí základního úvazku. Je to chyba i našich představitelů, že v diskuzích používají výši platu ne za 40 hodin, ale 60-70 hodin týdně. Proto to číslo uvedené výše. Můžete se třeba postavit na hlavu, vztekat se, nadávat, ale je to tak.

A že tu někdo řve? Ale ne, my erudovaní už jen pomalu a tiše odcházíme. Važte si toho, že např. s infarktem zde jste léčen lépe než např. v USA a řadě západoevropských zemí. Ale všeho dočasu, zdravotníci nebudou navěky sponzory systému. Pokud si nás mimo ČR váží více, nashledanou.;-) 

0/0
8.1.2010 11:27

Pan Navratil

Mno,

když chtějí (a oni chtěj, neb za to mají ty tak vysněné PRAŠULE), tak ať slouží, chybují, ale pak si holt posedí v chládku. Když to stejné udělá řidič autobusu, tak se s ním nikdo bavit nebude a šup!

0/0
6.1.2010 12:15

socka 40

Nevím co se tady vztekáte,

když na západ od nás je každé povolání nebo práce min. jednou tak lépe placena než u nás.Takhle se to snaží udržet pravicové myšlení našich politiků.Holt si každý musí vybrat buď za málo doma nebo za víc venku anebo jak nám zde většinou radí pravicově smýšlející pisatelé ať jdou dělat něco jiného.;-)

0/0
6.1.2010 12:12

parat

Re: Nevím co se tady vztekáte,

V Německu je 15% až 20% nezaměstnanost. Samozřejmě statistika upravená je trochu menší. Proč si ti slavní Němčouři nevychovají své doktory a nezaměstnaní se v tom bohatém Německu válejí po silnicích? Proč v Němčouři neotevřou více škol pro své, německé děti a mládež? Protože je to drahé. A my jim zaplatíme vzděláni a Merkelová má akorát rypák nahoře, jak nám pomáhají, když nás okrádají? To jedině primitiv může tvrdit něco o pravici a levici. Má snad bolševik větší hlad, když nejí, než občan svobodný, když také nejí? To jsou trapné průpovídky.

0/0
6.1.2010 12:44

Ondrej Liska

Hnus

Za 1,0 uvazek (cca 40h/mes.)je cca 14000Kc cisteho jako nastupni plat.Po atestaci ( po 5 lete priprave ) - 2000Kc navic..Tzn. zkuseny lekar-specialista,ktery neslouzi, ma i s osobnim ohodnocenim plat ridice tramvaje - tzn kolem 20 000Kc.Pro zdejsi zavistivce - ano muze si vydelat i tech 40 000.Akorat s tim,ze na rozdil od 90% lidi se srovnatelnym prijmem stravi 90% casu v mesici v praci.Je mi lito,ze nam v podstate vladne banda pitomcu,ktera nedokaze,stejne jako za komunistu,ocenit usili a prostredky (statisice )vynalozene na VS studium a postgrad. vzdelavani.A tupe stado jen prikyvuje a nadava lekarum do vyderacu a placek.Vite proc je v zahranici o dost drazsi pece nez u nas?Ne neni to komercializaci.Je to jen tim,ze tam si prace erudovanych lidi vazi.Jen pro predstavu,abych vyvratil nesmysl,ze absolventi jsou na tom vsude stejne -moje znama ma nastupni plat lekare bez spec. v Nemecku 2000E.Tady ma lekar 14000.

0/0
6.1.2010 11:05

Petr 35

Kolego, klid - všeho dočasu

Bude mi 40, jsem kardiolog s velkou odpověností, a taky jsem byl smutný z nenávistných příspěvků, které na tento bulvární  server chodí vyzvracet někteří zakomplexovaní jedinci. A taky ti, kteří nemohou překousnout skutečnost, že republika již není zadrátovaná - viz řeči typu "vyštudovali za dělnický prachy;-). Nevědí nic o tom, že jsem nestudovali "zadarmo", ale za naše úspory a za peníze našich rodičů. Ani o tom, že i v SRN, Rakousku a jiných zemích se za studium neplatí. Nevědí nic o prasárnách typu práce na 1,0 za plat 0,1 atd.

Čili - země, která si neváží vzdělaných lidí a lidí s náročným povoláním (učitelé, vědci, lékaři, sesrty), za to bude pykat v dalších generacích. Na Gripeny a dálnice peníze jsou...

Učte se dobře jazyky, věřte, že po Vás sáhnou kdekoliv na světě. hezký den.

 

0/0
6.1.2010 11:39

Pan Navratil

Re: Kolego, klid - všeho dočasu

Vy jste měl při maturitě úspory? Cože? ;-D;-D

0/0
6.1.2010 12:04

Pan Navratil

Re: Kolego, klid - všeho dočasu

Kromě toho, v SRN i v Rakousku školné na VŠ je. Pokud říkáte opak, tak lžete.

0/0
6.1.2010 12:07

MiSo92

Re: Kolego, klid - všeho dočasu

není

0/0
6.1.2010 14:20

Pan Navratil

Re: Kolego, klid - všeho dočasu

Tak holt lžete taky.

0/0
6.1.2010 14:50

parat

Re: Kolego, klid - všeho dočasu

podotýkám že nejsem řidič z povolání, ale nemají snad ještě větší zodpovědnost řidiči, kteří vezou po dálnici či mimo město autobusy plné lidí? Rozdíl je v tom, že vy obchodujete s bolestí a se smrtí, kdežto řidiči zájezdů s radostí. A jako špičkový kardiolog berete 50000 a výš bez přesčasů. Nebo nejste špičkový, ale lempl, co brousí po in ternetu a brečí. A poměr potraviny, bydlení a 50000 je snad jiné, než poměr 1500 liber, bydlení a jídlo v Anglii? Ne, vy jste hlupák a žádný doktor. Nebo doktor hlupák či podvodník!

0/0
6.1.2010 12:37

Pan Navratil

Re: Hnus

Hele, jestli má podle vás plnej úvazek 40 hodin měsíčně, tak od vás na sebe nenechám šáhnout ani omylem.

--

Když už vás něco nutí srovávat vaše vysedávání na inspekčáku s řízením tramvaje, kde je člověk jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále, na rozdíl od vás, tak laskavě uvádějte plat řidiče tramvaje TAKÉ bez služeb.

0/0
6.1.2010 12:03

parat

Re: Hnus

Bydlení v Německu stojí 1000 Eur např. A co jídlo, daně... Jste hlupák. Ale jako gasterbaiter  podobný Ukrajincům u nás to samozřejmě výhodné je...

0/0
6.1.2010 12:39

mobidik

Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

odborníků je u nás málo z prostého důvodu! Jestliže si u nás lidé vadělají 5x méně a ještě musí pracovat mnoho hodin (i nad povolený limit zákoníku práce), tak je otázka času, kdy odejdou do zahraničí!!! Srovnejme pracovní a platové podmínky s vyspělými v EU a už neblbněme! Kdo odešel do zahraničí, tak mnohdy pracoval i na horších strojích než u nás a měl měkkčí normy! Produktivita že je u nás nižší, tak se zeptejte manažerů, jak a proč to dělají tak blbě za stejné peníze jako na "Západě". Co se má vyrábět, z čeho, kolik, na čem, jakou technologií a jak se to prodá, to dělá produktivitu. U nás se to ještě nechápe! Odcházejí už i řemeslníci, taviče, formíře, soustružníka, frézaře, atd. už u nás hledáte těžko! Tedy aby to uměl, ne takového, co má seřizovače a vyměňuje jenom kusy!!

0/0
5.1.2010 18:21

parat

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

lékaři v Británii spí po třech na pokojích jako Ukrajinci u nás a jásají, jak vydělávají. Když budou platit byty a vše ostatní, skuhrají a vrací se. Je to póvl, kterému se složíme na studia a ta špína uteče, aniž nám zaplatí. Stejně jako každý zloděj. A to je příčina - zadarmo, co není zadarmo, ale platí jim vzdělání i babička z Horní Dolní, místo aby měla vyšší důchod!

0/0
5.1.2010 18:29

antigogo

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Promiňte, pane, jste b.l.b.Díky takovým jako Vy, je naše zdravotnictví tam, kde je - v p......

0/0
5.1.2010 19:58

parat

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Kdo víc? Takže když Německo a další vykrádá náš rozpočet, tak je ten, kdo na to upozorní blb? Zajímavá a inteligentní myšlenka. když chce Anglie s její nezaměstnaností mít lékaře, nechť jim to platí sama! Že většina našich si hraje na Ukrajince je stupidita těch lékařů, co jim čistí zadky. Ale ušetří školné, které zaplatíme za socialistickou myšlenku, že lékař je nadčlověk. Lékař při operaci zabije jednoho, ale řidič autobusu třeba padesát. Je také nadčlověk? Ať nám za každého lékaře Němci, nebo ´Merkelová  zaplatí a můžeme jich vyrábět milióny!

0/0
5.1.2010 20:17

Tajné

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Ale vždyť Británie doktory platit chce. To "my" nechceme.

0/0
5.1.2010 20:53

Pan Navratil

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

A že si Británie nezaplatí raděj výchovu vlastních lékařů, co? To je divný, hmm, hmm.

0/0
6.1.2010 12:16

pavelthelong

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

zkuste vystrizlivet z te opice a pochopit, ze se nachazite v EU, kde je volny pohyb pracovni sily. Pokud budu chtit studovat v Portugalsku a pracovat v Norsku, tak mi v tom nikdo nebude branit.V SRN je skolstvi taky zadarmo a VS za symbolicky poplatek 500 Euro za semestr. A pokud vim, tak zatim tok finaci je smerem od EU do CZ vetsi nez tok financnich prostredku z CZ do EU, tak laskave pochopte, ze treba CR sice hradi skolne, ale EU hradi treba vyzkumne granty nebo vystavbu ekologickeho ydroje tepla nebo opravu mistniho zamku, eventuelne vystabu dalnice nebo internet. A nikdo Vam nebrani vystudovat 3 vysoke skoly a pak pracovat na Velikonocnim ostrove, pokud to zvladnete. S Vasi komunistickou vetnou stavbou ale asi nepochopite, co jsem se tu snazil vysvetlit

0/0
5.1.2010 20:56

Pan Navratil

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Máte poněkud zvláštní představu o současném toku peněz CZ <-> EU. A neumíte počítat. Kolikže je to 500€? To je málo?

0/0
6.1.2010 12:09

pavelthelong

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

apropos, Vam nedocvaklo, ze GB plati lekare excelentne, za vikend si vydela odborny lekar v Anglii totez co lekar v CR za mesic (=2000 Euro na tlapu). Anglie ma problem s extremne vysokymi zivotnimi naklady, proto se vyplati tam pracovat, ale nebydlet

0/0
5.1.2010 21:00

parat

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

samozřejmě, kdy jim vzdělání platíme my a oni se tím nezatěžují. Za druhé když budou naši lékaři v Anglii platit vše natvrdo jako občané Anglie v librách, humor je také přechází a ztěžují si jako místní Angličané. Když Ukrajinci nebo Slováci zde dělají za poloviční nmzdy, také jsou spokojeni. My chceme socialismus a léky zadarmo, ale lékaři utíkají tam, kde se platí natvrdo. Není to absurdní?

0/0
6.1.2010 11:49

Pan Navratil

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

a) v Anglii nemají euro

b) Tisíc euro čistého za den si lékař nevydělá ani v Anglii.

0/0
6.1.2010 12:12

Mončí2

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Tak až vy,nebo někdo z vašich blízkých bude dodělávat,tak doufám,že se neponížíte a ten póvl nenavštívíte a budete se léčit svépomocí.Rv

0/0
6.1.2010 7:07

parat

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

Má cenu na pitomé vydírání reágovat? Mám snad reágovat, že když lékaře srazí auto, příště do něj kopnu, než abych zavolal tupého řidiče sanitky, aby ho odvezl? A budu otravovat tupého operátora, aby toho tupého řidiče zavolal? To je ubohá připomínka, že? Lékař nemusí bydlet? A byty mu staví ti podle vás tupci a negramoti. Ne, lékař je zaměstnání jako jiné, pouze tam se setkávají se smrtí a bolestí. Stejně jako pohřební služba.

0/0
6.1.2010 11:54

socka 40

Re: Nedostatek lékařů a i dalších profesně dobrých

R^R^R^

0/0
6.1.2010 12:15

parat

Jednoduché řešení:

v případě odchodu zaplatit vzdělání. Může jít a vystuduje další. Takto může od nás jít třeba 100 000 ndoktorů ročně do zahraničí. Proč se nesoustředit na jejich výrobu?

0/0
5.1.2010 17:55

brekebrekeke

Re: Jednoduché řešení:

ano? a proc lekari? proc ne pravnici, ekonomove? hmm?

0/0
5.1.2010 17:57

parat

Re: Jednoduché řešení:

každý, kdo dostane plat jinde, ale vzdělání mu platíme my. Ať platí za ně Merkelová nebo Sarkozy! Mají dost velké platy.

0/0
5.1.2010 18:01

brekebrekeke

Re: Jednoduché řešení:

KDO ma dost velke platy? nezavid, mel ses lip ucit ;-)

0/0
5.1.2010 18:10

parat

Re: Jednoduché řešení:

každý blb či Standa Gross, sociální demokrat ,řvou, že jim poctivé peníze každý závidí. I Zgarba za pozemky se opět dostal... Nahoru! Kdo chce platit Grossy, nebo lékaře, co nás okrádají, nechť je libo. Já ne.

0/0
5.1.2010 18:16

brekebrekeke

Re: Jednoduché řešení:

proboha, co tady pindas za nesmysly? 8-o jmenujes proflakly politiky, ale rec je o doktorech, slouzicich naprosto vycerpavajici sluzby, pze nejsou lidi !! drath ani macek neslouzi, bud si jistej !! ;-€ meles uplne zcestne Rv

0/0
5.1.2010 18:20

parat

Re: Jednoduché řešení:

To byla reakce na blbou průpovídku o závisti. Já hledám řešení a to je v tom, že jinde je jiný poměr výdělku a daní apod. Takže tam pracují a tady platí daně, či sem posílají peníze. Ale stát (lidé) se složili na doktora na vzdělání a on jim to nevrátí a uteče! Co je na tom divného, že hledám podstatu a nikoliv důsledek? A západní státy se smějí, jak jim nemusí platit vzdělání, když my jsme vypatlanci z východu...

0/0
5.1.2010 18:27

antigogo

Re: Jednoduché řešení:

Až bude práce lékaře dražší než lék, který předepíše, tak mluvte o tom Vašem "Západě". A za domácí úkol máte, proč jsme vypatlanci z Východu.

0/0
5.1.2010 20:01

parat

Re: Jednoduché řešení:

Protože zaplatíme z daní vzdělání a oni nám to nevrátí. To dělá akorát tupá africká, nebo východní socialistická společnost. ! A brečí a prodělává. Lékaři jsou také tupí, chytří, jako všichni ostatní. Pouze strach nás ze života a smrti či bolesti jim dává špinavou sílu nás deptat! Lékař nepotřebuje kalhoty, aby nezmrzl? Tak ať si jde nalovit kožešinu... Prostě je jedním ze společnosti, kdy každý umí to, co druhý potřebuje. To je trh. Ale platit sousedovi vzdělání a ten mi to nevrátí? Jsme prostě vypatlanci.

0/0
5.1.2010 20:24

Tajné

Re: Jednoduché řešení:

Když budou muset vzdělání splácet, tak utečou úplně všichni, protože z almužen který si vydělají tady by ho nikdy nesplatili.

0/0
5.1.2010 20:55

pavelthelong

Re: Jednoduché řešení:

blbost : ti lekari nechteji utikat, ti jsou k tomu okolnostmi donuceni. Problem neni tam, ze nekdo vystuduje za statni penize, ale ze si stat zadelal na problem tim, ze neresil dostupnost zdravotnictvi. Kdyby nebylo zdravotnictvi uplne zadarmo a pro vsechny, pak by tenhle problem nikdy nenastal.........totiz co je zadarmo, nestoji za nic

0/0
5.1.2010 21:06

Tajné

Re: Jednoduché řešení:

Ano, jsme vypatlanci z východu, to jste vystihl přesně. Bohužel, spousta lidí má pořád o kapitalismu dalším generacím předávané představy jen z komunistické propagandy, že kapitalista musí z dělníku sedřít kůži. U nás totiž ještě spousta lidí nepochopilo, že i zaměstnance je nutno zaplatit a vytvořit jim dobré pracovní podmínky, jinak vám prostě BUDOU (a zvlášť ti schopnější) utíkat za konkurencí nebo do zahraničí. 

0/0
5.1.2010 21:00

parat

To je idiotismus

my zaplatíme lékařům 99% vzdělání a oni nás okradou? A Němci a další se smějí, že jev dotujeme?

0/0
5.1.2010 17:48

želvaželva

Méně doktorů, méně hladových důchodců...

0/0
5.1.2010 12:38

kocynder

Re: Méně doktorů, méně hladových důchodců...

Pravdivé,smutné....

0/0
5.1.2010 13:07

Bouše

Někteří i souložit ...

:-P

0/0
5.1.2010 12:29

brekebrekeke

Re: Někteří i souložit ...

mozna za casu tvych rodicu , min. 5 let uz na to nemas silu :-P

0/0
5.1.2010 12:31

lampiony_zrušit

Nedostatek je zde kvůli byrokracii

která dělá všemožné problémy doktorům z východu. Neuznává diplomy a vdělání a dělá další všemožné obstrukce(na popud lékařů). Lékaři odcházejí ale nikdo nemůže přijít. Přitom by v tom nebyl problém, naši odejdou a k nám přijdou jiní.R^

0/0
5.1.2010 12:21

brekebrekeke

Re: Nedostatek je zde kvůli byrokracii

nemaji kvalifikaci ! a tobe preju, at se takovemu dostanes do rukou :-)

0/0
5.1.2010 12:32

lampiony_zrušit

Re: Nedostatek je zde kvůli byrokracii

Kecy, v Británii moc dobře pochopili, že mají stejnou a leckdy i lepší kvalifikaci než místní;-D;-D

0/0
5.1.2010 12:33

brekebrekeke

Re: Nedostatek je zde kvůli byrokracii

v uk si ji musis ale zaslouzit ;-) a ceska medicina je porad dobra :-P

0/0
5.1.2010 12:34

Najdete na iDNES.cz