Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kaktusáři kvůli meskalinu podepisují petici proti vyhlášce, pošlou ji vládě

Čeští kaktusáři podepisují petici "Stop zákazu kaktusů". Přiměla je k tomu nová protidrogová vyhláška, podle které lze trestat držení meskalinu, látky obsaženou i v některých kaktusech. Petici zatím podepsalo přes sedm set lidí. Úřady nicméně už před časem upozornily, že kaktusářům opletačky se zákonem nehrozí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirr3k

Nesmyslnost prohibice

Díky tomu, že skupina lidí je vždy v zásádě nemyslícím tvorem a rozhoduje se podle svých předsudků, si začínáme vytvářet, podobně jako amerika, prostředí pro boj s drogami. Je tomu tak dobře?

Není. Protože, kdo nám dal první prohibici? Zakázal nám jablko a měl jako Pán hlídat pouze 2 lidi. A jak to zkončilo) Ovšem prohibice, které nejsou tak vzdálená našemu chápání a ze kterých se dají získat daleko cennější informace o jejich průbězích a jejich výsledcích, a pokud se na to trochu zaměříme, mají až přímo kontraproduktivní účinek.Prohibice přinesla vždy jen peníze drogovým dealerům,farmaceutickým společnostem, mafiánům s

alkoholem a institucím zabývajícími se hledáním, chytáním a vězněním

lidí, kterým stát nebyl schopen vysvětlit proč je to zakázané.

Já se tu ptám, budeme ničit a likvidovat vše, co pro nás může ohrozit nebo nám uškodit?To mě vede k další otázce, budeme lidi odsuzovat za skutečné zločiny, nebo se budeme dohadovat nad tím, co je pro nás bezpečné?

0/0
5.1.2010 13:33

gaDzin

kaktusary?

Banda fetaku je to, ja bych jim ty povidacky o pestovani pro okrasu nebastil

0/0
5.1.2010 11:56

Tom30

Re: kaktusary?

Přesně tak! Nedávno přepadla tlupa kaktusářů útočící nejpichlavějšími kaktusy z jejich sbírek na nevinného důchodce. Bacha na ně!

0/0
5.1.2010 13:04

pronásledován za pravdu

Naštěstí švestka ty kaktusy těžko rozezná

;-D

0/0
5.1.2010 11:55

český zeměhryz

..dává vám to smysl...???

....".....Pokud kaktusy neobsahují tu substanci, nebo obsahují mikroskopické množství, například u rostlin, které v Čechách vlastní kaktusáři, tak se to těch kaktusářů netýká," řekl například už před časem spoluautor drogové vyhlášky Tomáš Zábranský....."....

....mě tedy moc ne...

0/0
5.1.2010 11:29

MiroTR

Opět stejný postup.

Zfušovaný zákon a okamžitě kopec vyjímek, nebo souhlas s jeho nedodržováním ? 8-o

0/0
5.1.2010 10:46

Tom30

Re: Opět stejný postup.

R^

0/0
5.1.2010 13:01

Spressel

Proč postihovat jen kaktusáře?

Jestli se bude tento zákon vykládat tímto způsobem pak i lysohlávky rostou na něčím pozemku a termín "držení" je možné vykládat různě.;-)

0/0
5.1.2010 10:31

gaDzin

Re: Proč postihovat jen kaktusáře?

U nas jednu doby rostli pod zamkem ... jdu napraskat kastelana

0/0
5.1.2010 11:58

vmvanjan

No, nemáme to tady v tom bananistánu jednoduché,

a nevím jestli to někdy bude lepší. To, co nám politické strany posílají do parlamentu, dosazují  na vládní posty, výkvět totálních blbců a ignorantů rozhodně naše zákonodárství, ekonomiku, zdravotnictví, v podstatě všechna ministerstva  nevylepší. Na co jejich pomazaná ruka šáhne, to posere.Rv

0/0
5.1.2010 10:24

strcsitammrkev

Další "užitečný" zákon

Meskalin v ČR představuje skutečný problém hodný vysoké pozornosti. Státní rozpočet je skoro v bankrotu, kvůli nenažranosti rypáků u koryta a naši zákonodárci nemají nic lepšího na práci než vymejšlet neúčelné zákazy. V parlamentu by se mělo už konečně střídat! Tohle je už do nebe volající...

0/0
5.1.2010 8:58

vmvanjan

Re: Další "užitečný" zákon

nepsat petice a rovnou je jít vyházet z oken pablbamentu.:-/

0/0
5.1.2010 10:15

cromagnon

Vinetou

... náčelník mescalerů ...

;-D

0/0
5.1.2010 8:49

Petř

Plnou parou k nesvéprávnosti

Je morálně nechutné, když stát v poklidu vybírá daň z kouření, které statisticky prokazatelně poškozuje zdraví, že stát v poklidu užívá peněz z daní za alkohol, kdy jsou dokonce zřízené záchytné stanice a protialkoholní léčebny a s poklidem nařizuje občanovi, co může a nesmí pěstovat na zahradě nebo ve skleníku a to aniž by s v rostlinách obsaženými alkaloidy cokoliv prováděl. Má demokratická společnost za cíl, zbavit občana svéprávnosti? Bude se zakazovat nákup sekery, protože se jí dá zabít (nebo auta)? Postih má být za zneužití a za nezákonné obchodování. Proč není účinná a informující kampaň proti užívání drog. Co způsobí zákaz absolutní si můžeme přečíst z amerických zkušeností z doby prohibice - trvalý důsledek byl organizovaný zločin a obrovské zisky z černého obchodu. Není to dnes se zakazováním drog obdobné? Nestojí za přijímání drakonických zákonů skupiny, které si chtějí udržet zisky? Oceňme zdravý rozum běžného člověka a nechme to na něm, ale dopřejme mu informace.

0/0
5.1.2010 8:36

freye

Re: Plnou parou k nesvéprávnosti

Petre R^ A nemusime do minulosti k prohibici. Kolik mrtvych ma protidrogova valka v Mexiku? Co prinesla tato politika Kolumbii? Je pravdou ze ucel sveti prostredky?

U nas jiste neni treba vyhlasovat valku. Stacilo by treba dat do zakona vetu: "Kdo ZA UCELEM VYROBY nedovolenych latek pestuje...."

To by ovsem znamenalo, ze justice by se skutecne musela snazit neco dokazovat a ctit presumpci neviny. A to neni tak pohodlne jako hodit vsechny do jednoho pytle.

0/0
5.1.2010 9:13

kalorizace 163

Re: Plnou parou k nesvéprávnosti

Máš plnou pravdu.R^R^R^ Trefil jsi hřebíček na hlavičku.:-)[>-]

0/0
5.1.2010 10:56

Tom30

Re: Plnou parou k nesvéprávnosti

R^ nádherně popsáno

0/0
5.1.2010 13:03

jedna

na tomhle paskvilu

má podíl  "úžasná" ministryně spravedlnosti, nejlépe placená erosenka v ČR, kdo si dá práci najde info na idnes i týdnu.  ženština dosazená do funkce kontroverzním a profláknutým "katarem" Němcem a mistrem ostud Topolánkem se stará o všechno možné jen ne o práci justice, plete se i do drog, ač tomu rozumí stejně jako právu.. Po otřesné osobní prezentaci této "dámy" jí  nevěřím ani slovo, vážně ji nemohu brát ani kdyby mě tloukli a o nějaké úctě nelze mluvit. Ta osoba je pro smích, ostuda justice a žen v politice. Když sedí ve vládě takové exiestence s takovou úrovní IQ je to výsměch, doufám, že se ta persona kterou nelze nazvat ženou po volbách zmizneí tam, kde se může věnovat "zvláštním zábavám" bez nichž prý podle svých slov několikrát denně neobejde. V oblasti erotického průmyslu bude  "doma", nic kvalitního zi práva  nepřevedla nechci političku, která přemýšlí výhradně jediným orgánem a hlava to není, ta d"dáma" zvládá jen pornografii a měla by u toho zůstat už proboha navždycky.

0/0
5.1.2010 8:35

babacek

Kaktusáři kvůli meskalinu...

To je jen další ukázka toho, že co na papíru vypadá skvěle je v praxi nepoužitelné. Nakonec takových paskvilů máme v Česku již rekord.

0/0
5.1.2010 7:48

freye

Re: Kaktusáři kvůli meskalinu...

Ano, a vyklad prava policii je dan nejakou vnitrni tichou dohodou. Za par let se vedeni policie zmeni a vyklad bude jiny. Tabulky a mnozstvi se take muzou menit podle toho jak vitr zavane. Vedeli jste, ze pelargonie mohou mit omamne ucinky?

Pokud nekdo ("spoluautori vyhlasky") nechtel postavit kaktusare mimo zakon, mel napsat zakon tak, aby to prokazatelne nebylo mozne. V opacnem pripade stvoril paskvil. Takhle nikdo nevi co je vlastne ucelem takoveho zakona.

0/0
5.1.2010 8:16

viliz

Made in Czech

Potvrzení pravidla-největší blbec, státní úředník.

0/0
5.1.2010 7:45

pronásledován za pravdu

Re: Made in Czech

R^R^R^:-/

0/0
5.1.2010 11:56

cromagnon

Což takhle zákon proti feťákům a bezdomovcům

Co ty jejich jehly v parku na pískovišti.

Co ty jejich "domečky" všude na veřejně přístupných místech.

:-)

Tam raději nic nepodnikáme, abychom nenarušili při jejich vyhánění nějaké jejich právo.

0/0
5.1.2010 4:43

cromagnon

Re: Což takhle zákon proti feťákům a bezdomovcům

Což takhle vzít pořádkovou jednotku, aby namísto účasti na fotbalovém zápase odvedla shromážděné bezdomovce a feťáky, a aby je pomocí mírných donucovacích prostředků donutila, aby si ten nepořádek po sobě a po svých kamarádech uklidili.

;-D

0/0
5.1.2010 4:47

--Judith--

Má-li se zákon dodržovat,

pak budeme brzy mít plná vězení kaktusářů a vozíčkářů trpících Parkinsonovou nemocí, kteří si pěstují konopí, rapidně zlepšující jejich zdravotní stav a pomáhá jim v mnoha případech i z vozíku vstát.

Nemá-li se zákon dodržovat, nač ho tedy máme?

0/0
5.1.2010 1:02

hnedka_zdrapana

Re: Má-li se zákon dodržovat,

"Nemá-li se zákon dodržovat, nač ho tedy máme?"

Na zvýšení zaměstnanosti policejních složek a justice. :-/

0/0
5.1.2010 3:10

babacek

Re: Má-li se zákon dodržovat,

No především zákony by neměli ukládat jiným ty co je sami nedodržují a nejde jen o tento případ.

0/0
5.1.2010 7:59

Qvark

Totalitní praktiky banánové republiky

Každá totalitní moc vydává zákony podporující udavačství, každá totalitní moc hledá záminku jak perzekuovat občany pod záminkou "boje" proti čemukoliv. Dnes to jsou kaktušáři, příště to bude někdo jiný ... ale nikdy ne ti, na které si policie a stát netroufne.

0/0
5.1.2010 0:36

Bůh Nejvyšší (25)

Vidím za tím to samé.

0/0
5.1.2010 1:18

Qvark

Divnej Stát

Feťáci mají povoleno fetovat, ale zavírat budou kaktusáře ,,, no někdo to odnést musí.

0/0
5.1.2010 0:28

htkth

tAK A JÁ

bych všekny kaktusáře, zatkl, odsoudil a zavřel, za držení věštšího, než malého množství, odsoudil a zavřel, a s nima i autora tohoto zákoného nesmyslu, řekl bych přímo, kravinia, na což jsou naši zákonodárci odborníci na slovo vzatí,RvRv

0/0
5.1.2010 0:00

Augusto Pinochet

???

WTF? Meskalin obsahuje jediny druh sukulenta (tusim to ani nie je kaktus) - Peyotl

0/0
4.1.2010 22:27

alien.cz

Re: ???

Kdepak, jsou i další, např. San Pedro kaktus ;-D 

0/0
4.1.2010 22:31

Augusto Pinochet

Re: ???

san pedro kaktus obsahuje hordenin ktory sa vo fitness pouziva ako spalovac tuku ale ze by z toho niekto mal halucinacie, o tom neviem

0/0
4.1.2010 22:44

rewolt

Re: ???

..ano,a jak je psáno v článku,stopové množství mezkalu je tak malé,že ho nelze považovat za drogu:-/

0/0
4.1.2010 22:33

htkth

Re: ???

je domorodé oznacení druhu kaktusu lophopora wiliamsii, ty znalče, nekecej o něčěm co neznáš a ještě čobolsky,

0/0
4.1.2010 23:58

občan_z_předměstí

Re: ???

Peyotl je taky kaktus.

0/0
5.1.2010 0:46

jameslon

Kaktusari, kaktusari....

Mili kaktusari,

kdyz nic spatnyho nedelate, napiste si nejdrive o povoleni na ministerstvo (asi zemedelstvi) a nedelejte takovyhle zbytecny humbuk....

0/0
4.1.2010 22:17

--Judith--

Re: Kaktusari, kaktusari....

Zřejmě vám příliš nevadí, že tito nevinní lidé by měli být podle zákona ve vězení.

0/0
5.1.2010 1:17

jm0

Re: Kaktusari, kaktusari....

a já, když mám za oknem 3, z toho 1 lofoforu, musím taky? nebo - protože nejsem registrovanej kaktusář - mně zastřelej' rovnou?

ne, jenom mi tu jednu blbou kytku zničej pod záminkou testování obsahu.

0/0
5.1.2010 10:17

Roman114

Lidska blbost

Ze nejakej trotl rekne, ze se nemusi kaktusari niceho bat, ze nedelaji nic spatneho, je trosku na palici. Ten "zakon" mluvi jasne .......... trestni cin pacha ten, kdo drzi vic jak pet rostlin toho a toho druhu ..... nikde se neresi, jestli mezkalin ten druh obsahuje nebo ne.

0/0
4.1.2010 22:17

basaplnakomaru

Máte šňupat koks jako v parlamentu a budete v klídku..

RvRvRv

0/0
4.1.2010 22:08

rewolt

Re: Máte šňupat koks jako v parlamentu a budete v klídku..

vůbec nevíš,o čem plácáš

0/0
4.1.2010 22:26

alien.cz

Re: Máte šňupat koks jako v parlamentu a budete v klídku..

Také ti přijdou spíš na héru než na koksu? 8-o

0/0
4.1.2010 22:32

rewolt

Re: Máte šňupat koks jako v parlamentu a budete v klídku..

;-DR^

0/0
4.1.2010 22:34

basaplnakomaru

Co nám to dělají ze zákonů?

V našem Absurdistánu se dělá všechno pro pachatele skutečných zločinů. Tohle je jen jeden z dalších důkazů. Zakazovat, zakazovat a zase zakazovat. Pak snížit násilníkům a zlodějům tresty, či je dokonce překvalifikovat na pouhý přestupek. Stát utlačuje slušné lidi na úkor lumpů. Hlavně že se prokáže nějaká činnost...Rv

0/0
4.1.2010 22:07

--Judith--

Re: Co nám to dělají ze zákonů?

Mluvíte mi z duše. Taky mám dojem, že tenhle stát je na míru šitý lumpům, zatímco normální člověk je buzerován ze všech stran.

0/0
5.1.2010 1:19

HolyMountain

český právní absurdistán

petice by se měla vztahovat na všechny zakázané drogy a nikoliv jen na meskalin... nemusí trvat dlouho a dočkáme se zákona, který bude občanům nařizovat, které jídlo si mají dát k obědu... [>-] EU Rv

0/0
4.1.2010 21:43

I am wraith

Re: český právní absurdistán

Jenže ona se žádná petice přímo meskalinu netýká, pane kolego. Týká se kaktusů, které žádný meskalin neobsahují, takže by je Castaneda mohl používat maximálně jako žonglovací náčiní pro masochistu.

_

A k tomu obědu - možná bych se nad tím zamyslel. Proč máme financovat ze zdravotního pojištění léčení nemocí následkem obezity z přežírání? ;-)

0/0
4.1.2010 21:46

HolyMountain

Re: český právní absurdistán

v našem kocourkově by stát zakázal všechna tučná jídla a rovněž i některá nízkotučná, ale hamburgery nikoliv (paralela s alkoholem) Rv

0/0
4.1.2010 22:10

Najdete na iDNES.cz