Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti spalovně

Tak nenávistné přivítání v pardubické ČEZ Aréně nezažívají ani hokejisté pražské Sparty - odvěkého rivala pardubického klubu. Na debatu o spalovně nebezpečného odpadu dorazilo večer zhruba sedm tisíc lidí. Přišla řeč i na skandování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

byvalyvoliccssd2

A co takhle to udělat obráceně?

Místo toho, aby se rakouský toxický odpad vozil spalovat do Čech, postavit spalovnu v Rakousku a pálit tam i náš odpad?

0/0
30.12.2009 12:01

nadclovek

Toxický odpad je nutno vyvážet z civilizovaných zemí

do divočiny a tam likvidovat. Je nutno chránit rozvinuté kultury a podporovat je byť na úkor těch zaostalých. Tak se neškubejte nad rakouským odpadem, alespoň se objeví něco kulturního v zemi hlupáků , kde si shodí svou vládu v době předsednictví EU;-D

0/0
12.12.2009 7:13

Ludwick

.

To že jsou lidi hloupí, nebo neškolení, neinformovaní a zkrátka mimo, to mě neudivuje, to je normální, ale proč se teda pak vyjadřují k něčemu? Spalovna je snad nejekologičtější způsob nakládání s odpady a ty nebezpečné nejdou snad likvidovat ani jinak. Spalovna nebezpečného odpadu již několik let funguje v Ostravě a nic škodlivého to není a nic závažného nevypouští. Jak se asi likvidují různé zdravotní roušky, obvazy a pomůcky s možnou infekční nákazou? Spalují se... Je to to nejlepší, co se dá dělat. Chápu, že lidi protestují proti nové huti v ostravě, protože jim krátí život a děti mají od narození astma a rakoviny, ale spalovna v pardubicích? proč ne? na druhou stranu musím přiznat, že nejsem z pardubic ani okolí, takže berte pouze jako názor, na který mám právo, nikoliv něco svatého....

0/0
11.12.2009 15:21

byvalyvoliccssd2

Ať si Rakušané spalují svůj toxický odpad doma

a nevozí ho pálit přes půl naší republiky do Pardubic. Toxický odpad spalování (takzvaně neškodný) může sice zamořit celé Česko, ale do Rakouska při převažujícím západním proudění nedosáhne.

0/0
10.12.2009 22:48

Hegemon

Trochu se

obávám, že v Pardubicích je to už jedno. Když je dobrý den tak Semtín je Všude. Spalovna ? To už nebude rozdíl ;-D Ale držím palce, snad občané jednou vyhrajou nad svým zvoleným zástupcem R^

0/0
10.12.2009 20:40

Slaine55

Spalovna bude likvidovat odpad Pardubic?

Pokud ano, tak kde je problém?Dát jí někam pěkně na venkov, aby nebyla vidět a zasírala vzduch jinejm? Nebo jak je to?

0/0
10.12.2009 14:35

brouzdalka

Re: Spalovna bude likvidovat odpad Pardubic?

To má být spalovna nebezpečného odpadu, která bude pálit nebezpečný odpad z celé republiky a krom toho a to ve velmi velkém množství také z Rakouska. Rakušani se prostě svého odpadu chtěj zbavit ekologicky - postaví spalovnu co nejdál od svých hranic, a to v místě, které už je tak zatíženo svinstvy v ovzduší...někdo ve vedení kraje holt bude mít asi hodně bohatýho Ježíška...

0/0
10.12.2009 14:45

EXIT77

Re: Spalovna bude likvidovat odpad Pardubic?

Do spalovny by spousta odpadu připlouvala i po Labi - nejspíš ze zahraničí. Dále spousta toxického odpadu ze 100% soukromé Synthesie. Synthesia se živí hlavně exportem - tedy budeme zde spalovat za cizince bordel. Zisk Synthesie je v rukou jediného člověka. Navíc ve spalovně dle dokumentace žádná pořádná kontrola - stejně jako v Paramu, Synthesii. !!!

0/0
10.12.2009 19:31

ČeStNý PřEdSeDa

Re: Spalovna bude likvidovat odpad Pardubic?

Odpad z Pardubické Synthesie se už dávno spaluje ve spalovně v Práchovicích.

0/0
10.12.2009 19:47

Peťulák2

No jestliže to investor uvede slovy:

"Pokud bychom měli použít nové technologie spalování, tak to rovnou můžeme stavět u Vídně." Tak je jasně vidět, kde mu celá ČR je.

0/0
10.12.2009 13:56

petr66

Nedělo se něco podobného

 před revolucí v Teplicích?

0/0
10.12.2009 13:46

Léčitel pitomců

Bezmezná lidská hloupost

My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti spalovně...

...a pak se zas všichni odebrali kupovat hromady zbytečností a plnit jimi popelnice ;-DRvRvRv

0/0
10.12.2009 13:45

killy

Jasně. Spalovnu nechceme !

Bude se to krechtovat někde na vhodném místě u vhodné vesnice a za*erem si kontaminací půdu a spodní vody.  Vidím, že greenteror už zapustil kořínky ! Bohužel !

Nemohu nevzpomenout občanské povstání v Kladně před výstavbou nové elektrárny na místě původní teplárny a i potom. Hučí to, smrdí to, kouří to...... a ejhle, dnes nic nehučí, nic nekouří , nic nesmrdí..... pouze vyrábí a  parní obláčky poletují směrem na Prahu ! Nikomu dnes nevadí !  A tak je to se vším !

Bude příští kolo v aréně v Ústí  na téma: Chceme dálnici přes Středohoří ?

0/0
10.12.2009 13:21

pepa01

Re: Jasně. Spalovnu nechceme !

tak si ji postav na zahradě a spaluj si tam ty rakouský svinstva

0/0
11.12.2009 12:16

plastova_lahev

a

my to tady nechceme, dyjá dyjá dá !

a my vám to postavíme, dyjá, dyjá dá !

0/0
10.12.2009 12:53

ptačí chřipka v plné síle

Re: a

A tebe tam spálí jako odpad.Plastová láhev;-D

0/0
10.12.2009 12:56

Feldik

My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

90% lidí co tam byli odpad ani netřídí. Spalouvnu nechtějí ,,,tak to budeme střílet do vesmíru. Nebo jinak,,,,budeme to vozit na hromadu. ...a co stím.

Jak začli řvát,,,tak bych je vyhnal. Nevyslechli si ani stanovisko pro.

To měla být debata,,,ne demonstrace. Spousta politiků se tím jen zviditelní.

Co s tím odpadem chcete lidi dělat.90% těch co tam byli nakupuje zboží z číny a u ťavanců ...nu co je to levné koupím. Za půl roku koupím další .,,,,, Každý by měl začít u sebe,,jak se chová k přírodě.

Jednou se nám to vše vrátí.!!

0/0
10.12.2009 12:48

A VEN

Re: My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

Vážený pane,

nevím z čeho usuzujete, že 90% účastníků odpad netřídí. Byl jsem jednání přítomen a ze sedmi přátel, třídí odpad sedm lidí.

Nechceme spalovnu v dané lokalitě a provozovanou danou firmou.  Ano, spalování je jistě lepší než skládkování (alespoň některých druhů odpoadů). Otázkou je, zda daná lokalita, již tak dnes velmi ekologicky zatížená, je tou nejvhodnější, a dále jakým způsobem bude odpad svážen, tříděn, spalován.  A podle všeho co zástupci firmy AVE CZ, která má záměr novou spalovnu stavět, tak oni sami nemají v této věci jasno. Jinak by oni, i jimi placení "odborníci" dokázali odpovědět na elementární otázky, které jim kladli zástupci veřejnosti. Neodpověděli vůbec, zčásti, mylně nebo na jiné věci než byli tázáni.

Tímto Vám odpovídám i na druhou část Vašeho příspěvku. Nespokojené a hlasité projevy občanů byly reakcí na lživé a nesmyslné argumenty předkládané zástupci AVE CZ a v druhé části večera byla debata velmi věcná a konstruktivní.

0/0
10.12.2009 13:22

p555

Re: My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

vzdyt jste jim nedovolili ani nic rict...

0/0
10.12.2009 16:07

killy

Znáš to o perlách sviním ? Přesně to teď děláš.....

:-P

0/0
10.12.2009 13:22

brouzdalka

Re: My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

Víte, co to je nebezpečný odpad, který se v té spalovně má pálit? To není plastová láhev, ani igelitovej pytlík po tričku od ťamanů. To jsou odpady průmyslové výroby, kdejaké s*ačky chemické, nemocniční odpad a kdejaký další svinstva. Takže tady kvákáte úplný nesmysly. Navíc se tam má pálit hlavně odpad z Rakouska a není to žádná spalovna pro Pardubice.

0/0
10.12.2009 14:48

epoxy

Re: My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

Jak můžou pálit odpad z Rakouska, když to zakazuje evropská směrnice a zákon? Byl by to prostě váš pardubickej bordel, kterej se ted vozi do Ostravy...ale pro mě za mě, si tam ten bordýlek nechte a az vám začnou chcípat ryby v Labi z důvodů porušení ochranných stěn u betasmoly, tak se ptejte svých politiků proč? Ale možná už to v tu dobu budete pít ve vodě z kohoutků...

0/0
10.12.2009 19:49

prosím o BAN vy šašci

Re: My to tady nechceme, skandovala plná pardubická aréna proti

jasně, bezvadné fungování zákona o zákazu dovozu odpadů ze zahraničí jsme všichni viděli na skládce v Libočanech, která lehla popelem takovým fofrem sotva se to profláklo a nadělala ještě většího sviňstva všude po okolí, provozovatelé spalovny právě nejsou schopni pohlídat co se tam vlastně bude spalovat a ještě budou za kešuně rádi spalovat co se namane, jen kdybyste si to měli nechat postavit za barákem, to byste taky řvali vy tlučhubové co?!?

0/0
11.12.2009 9:06

trodas1

Měl bych pár dotazů.

Dotyčná spalovna byla podle novinových zpráv vyřazena z provozu relativně nedávno pro neplnění emisních limitů.

1. Jak dlouho před tím emitovala a proč tehdy (!) občané neprotestovali? 2. Bylo to už za bolševika a proč tehdy(!) občané neprotestovali? 3. Budou pardubičtí solidární v případě, když se dotyčná spalovna postaví za humny,   dejme tomu občanům Hradce Králové? 4. Jaká je představa dotyčných občanů o alternativním způsobu likvidace dotyčných škodlivin? 5. Kdo dotyčné škodliviny produkuje? Není to náhodou Synthesia Semtín? Jestliže ano, měl bych řešení. Spalovnu nestavět, Synthesii zavřít! Že bude spousta lidí bez práce? Ale to je váš problém, pardubičtí! Vždyť bylo pouze vyhověno vašim vlastním požadavkům!

0/0
10.12.2009 12:37

Rubik1

Re: Měl bych pár dotazů.

Nejde o žádný odpad ze Synthesie, ale především o nebezpečný odpad z Vídně, který tam likvidovat nechtějí.

0/0
10.12.2009 16:31

Letyn

Re: Měl bych pár dotazů.

Jsem Pardubák, na veřejném projednání jsem byl. 0) Ano, Spalovna byla odstavena před několika lety (rok 2004) pro neplnění limitů, poruchovost, nespolehlivost.1) Občané neprotestovali dříve, protože se tu dříve likvidovaly jiné, známé druhy odpadů.2) Ano, za Bolševika se toho proti takovýmto plánům zase tolik udělat nedalo, ale to neznamená, že si musíme všechno nechat líbit i nadále.3 a 4) Já osobně si myslím, že spalovat nebezpečný odpad je správná cesta, ale rozhodně není správné spalovnu nebezpečného odpadu stavět u 100 000 města.

5) Množství škodlivin je generováno několika kraji (Pardubický, Královehradecký, část středočeského) a Synthesia je pouze jedním z mnoha producentů odpadu.

Ještě přidám pár vlastních bodů:

6) Rozhodně nesouhlasím se srovnáváním spaloven na komunální a nebezpečný odpad.

7) Firma AVE počítá v jejich vlastních materiálech s likvidací starých zátěží, ale ve veřejném projednání (po dotazech na nemožnost odebírání reprezentativních vzorků) to popřeli.

0/0
10.12.2009 21:38

s(h)arka

rozhodnou to o nich a bez nich...

stejně jako kdysi Mnichov, prostě i kdyby těch podpisů bylo 100.000 a do Arény Pce se ti lidi nevešli, stejně to rozhodne někdo jiný,jinde a nebydlící poblíž....

0/0
10.12.2009 12:31

Z-S

Vskutku kultivovane projednavani

nu coz, formalne bylo touto fraskou ucineno zakonu zadost...

0/0
10.12.2009 12:21

gaDzin

tak jste si zakriceli

a ted supejte stavet tu spalovnu. snad si nemyslite, ze ty uplatky budem vracet

0/0
10.12.2009 12:18

Ion Tichy

Zbytečné

Diskutovat s davem je naprosto zbytečné. IQ davu se totiž rovná nejnižšímu IQ osoby v davu přítomné. A vždycky se najde někdo pod hranicí 80 ;-D

0/0
10.12.2009 12:08

gaDzin

Re: Zbytečné

jj dav nemel diskutovat, mel jim rovnou upravit fazonu

0/0
10.12.2009 12:19

Z-S

Re: Zbytečné

nekteri evidentne i s nizsim

0/0
10.12.2009 12:21

ptačí chřipka v plné síle

Re: Zbytečné

Nechtěně je ušlapat;-D

0/0
10.12.2009 12:59

s(h)arka

Re: Zbytečné

a co mají ti lidi dělat, když to jejich NE, nikdo nechce slyšet..slušnou cestou to nešlo..a teď?  Kdyby to nestavěli u Pardubic, ale u města, kde bydlíš, taky bys byl klidný? :-/

0/0
10.12.2009 12:28

vaclavj1

Re: Zbytečné

kdyby to staveli tihle, tak asi ne

0/0
10.12.2009 12:47

ptačí chřipka v plné síle

Re: Zbytečné

Měli jste vyvolat hromadný odchod jako protest a omylem je ušlapat;-D

0/0
10.12.2009 13:01

jistota a prosperita

Jako projev díků by mela celá republika

přijímat odpadky z Prahy ....

0/0
10.12.2009 12:07

p555

Re: Jako projev díků by mela celá republika

proc? my se o ne postarame v Malesicich a jeste si vyrobime teplo... ale mohli by jsme v ni prestat palit sajrajt z Cech...

0/0
10.12.2009 16:11

Rubik1

Re: Jako projev díků by mela celá republika

Ano, spalovna komunálního odpadu jako je v Malešicích, by u Pardubic byla velmi potřeba. Nikoliv spalovna nebezpečného odpadu z převážné většiny dovezeného z Rakoouska.

0/0
10.12.2009 16:34

plastova_lahev

hm...

;-D;-D;-D

0/0
10.12.2009 12:06

Najdete na iDNES.cz