Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kocáb: Romy nebudu podporovat plošně, pomůžu konkrétním rodinám

Ministr pro lidská práva chce bojovat proti sociálnímu vyloučení podporou konkrétních rodin a měst. Plošný přístup ministr odmítá. V sociálně vyloučených lokalitách žije podle společnosti Člověk v tísni odhadem 90 tisíc Romů, náklady na řešení situace vyloučených lokalit stojí Česko ročně kolem 16 miliard korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opportunity

Ministr

nemá řešit jednotlivé případy, od toho je tu sociálka. On má nastavit celý systém tak, aby k těnto případům nedocházelo. Nemá tedy rozdávat ryby, ale učit lovit.

0/0
8.12.2009 22:31

_-1-_

16 miliard ročně ... a nás je 10,5 milionu

... takže každý z nás, včetně miminek v kočárcích, odevzdá měsíčně 127 Kč na to, aby se rómům vylepšovaly jakési služby, které by měly vést k tomu, že se začlení do společnosti .............. těch 127 Kč/měsíc není pro mne až tak málo, aby mne nezajímalo, jak byly vynaloženy a jaký byl jejich efekt !

0/0
8.12.2009 22:14

Zátaras

Kocáb získává náckům hlasy

nekompetentní kariérní politikRvměl zůstat u muziky

0/0
8.12.2009 22:02

marcit

Re: Kocáb získává náckům hlasy

A co by jsi dělal ty na jeho místě. On má úkol a je za to placený. Zkus mu napsat a poradit. Dnes žijeme v době pozitivní diskriminace a každá rada je dobrá.Rv

0/0
8.12.2009 22:06

Zátaras

Re: Kocáb získává náckům hlasy

Představu  konkrétního postupu opravdu nemám. Jistě se ale problém nevyřeší, když do něj budu cpát po americku peníze. A mám pochybnost o kompetentnosti min.Kocába.  Byl by lepší někdo, kdo se cikánům dlouhodobě věnoval a něco do tohoto problému již dřív osobně investoval. A nesměl by mít svázané ruce humanistickou ideologií.

0/0
8.12.2009 22:24

marcit

To není dokonalé řešení

Rómové jsou stále nuceni žít zlodějským způsobem života. A to proto, že rodí hodně dětí. A to v dětském věku. A nikdo není postižen za to, že způsobil, že 15.-ti leté rómky mají někdy i druhé dítě.

Jediné možné řešení je dopomoci, aby bylo neekonomické pro všechny nepřizpůsobivá etnika rodit děti jen pro přídavky a příspěvky v nouzi. Jejich nouze je účelová a trpí tak pouze děti. A ty se pak automaticky učí krást a být nepřízpůsobiví. Nemají jinou volbu.

A řešení je jednoduché. Na první dítě zrušit porodné a přídavky snížit na polovinu a přidat a doplatit vše zpětně ke druhému dítěti. Tak i tak jedináček u přizpůsobivých to nějak překoná a pro nepřízpůsobivé to bude znamenat to, že první dítě si bude moci dovolit jen ten, kdo ho bude chtít z lásky, ne pro peníze. A bude konec porodů pro nezletilé cikánky. To ale nesmí platit pro děti osvojené nebo v ústavech. A z důvodu sociálního smíru nebrat přídavky těm, co už je mají. A to se týká mého dalšího nápadu. Zrušit od nynějška přídavky na

0/0
8.12.2009 21:43

marcit

páté a další děti. Ty si mohou přece dovolit jen

bohatí a ti přídavky vlastně ani nepotřebují. Tak není na škodu, když se plošně přídavky a zátoveň porodné na páté a další děti zruší.

A teď to hlavní. Přídavky, takto ušetřené se rozdělí mezi třetí a čtvrté děti. To znamená zvýšení přídavků a porodného o 50 % pro 3.-tí a 4.-té dítě. To by donutilo k zamyšlení všechny přizpůsobivé, co mají jen jedináčka nebo jen dvě děti. Neplatilo by to pro osvojení, tam je přece jen zvláštní režim a ne každému je osvojení dovoleno. A když není na 5 a více dětí prokázán příjem, v děcáku jim bude lépe. Vychovatelé přeci dávky nepropijí, neprokouří a neprohrají v automatech.

A státní pokladna si na jede rok oddychne. Tady jde vlastně o odklad placení. Ale vydělají na tom nakonec přizpůsobiví.

0/0
8.12.2009 21:53

marcit

Do této doby budou mít cikáni problémy, budou

se utrácet peníze z fondu EU i peníze daňových poplatníků. Tyto peníze by nutně potřebovala digitalizace a modernizace škol a jejich vybavení. Místo toho vznikne nová hromada placených  úředníků, co budou ztrpčovat život učitelům a rómským rodinám.

A bude sílit odpor proti tomuto etniku a budou z toho navíc živé různé nacionalistické skupiny.!!

0/0
8.12.2009 22:02

marcit

Dokonce jsem tady na idnes našel tuto básničku

nechci Tím nikoho napadat ani urážet, ale je nutno se zamyslet.

-

-

To čumíte-bílé huby zaplatíte za mě dluhy z vašich daní za práci cikáni se vyplácí Do práce já nechci chodit starou budu nutit rodit svinčík dělám kolem domu jak je zvykem mnoha Romů Kolem sebe všechno zničím na krádeže pakáž cvičím řádně platit nemám zájem energie ani nájem Kam já vkročím,kde se mihnu stoprocentně něco švihnu u kanálu krycí mříž,na hřbitově zase kříž Na chlast dobrá každá pětka něco vysouloží štětka a podpora v řádné výši blahobyt mě značně zvýší Zničený byt prodám tady v létě letím do Kanady tam dostanu další mamon já si žiju jako baron Až přiletím zase zpátky nárok mám na ušlé dávky a pohodu v novém bytě v žádanější lokalitě.

0/0
8.12.2009 22:04

Helena1

Kocáb jen vyhrocuje nenávist bílých proti cikánům.

Rv

0/0
8.12.2009 21:25

brnl

Úsměvné

tak romské dítě má jen poloviční naději oproti neromskému že bude mít základní vzdělání. A samozřejmě za tohle vůbec nemůžou Romové a jejich rodiny ale my všichni,  protože je necháme žít ve vyloučených lokalitách:-).

Já bych řekl že cpát peníze do projektů postavených na zcela mylném posouzení věci to je stejné jako házet peníze do kanálu.

Pravdu měl Čunek je potřeba neházet ty Romy do jednoho pytle začít je třídit podle jasných kriterií a těm kde to má smysl se snažit pomoci.

Tam kde to smysl nemá tam je potřeba tyhle stěhovat na okraje měst kde si budou moci žít po svojom a kde nebudou otravovat druhé.

0/0
8.12.2009 17:10

Huffnaggelův duch

nelze se nesmát...

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
8.12.2009 13:02

Zebin

myslím si

že role ministra je určit cestu nebo metodu  a nikoli přebírat práci terénního pracovníka

0/0
8.12.2009 12:20

rozhorceny.predstavitel/

fofrem s lotrem na nejbližší strom !FOFREM

;-€;-O;-€

0/0
8.12.2009 12:09

zberanek

???

Kocáb si zadělává na problém, protože vlastně rozdělí Rómy na dva tábory: Kocábovy Rómy a Nekocábovy Rómy. Druhý tábor bude ale de facto diskriminován, a to by jako minsitr pro lidská práva a menšiny vlastně neměl dělat. 

0/0
8.12.2009 11:54

Bonelord666

Kocábe, jaký "pomůžu"?

Ty to platíš ze svého?8-o Nebo rozhazuješ naše peníze?

0/0
8.12.2009 11:41

zberanek

Re: Kocábe, jaký "pomůžu"?

To se mu to pomáhá.  RvRv

0/0
8.12.2009 11:45

kitr

Ve článku jsem se nedočetl....

... zda podpora vybraným rodinám je v režii p. Kocába, nebo to bude placeno ze státního, tedy našeho...

0/0
8.12.2009 11:36

štvavá vysílačka Admira

Mravenc a cikada

Klasická verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře. Současná verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se zimou vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně šťastní, umírají zimou a hladem. Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu. Televizní di

0/0
8.12.2009 10:59

štvavá vysílačka Admira

Mravenec a cikada II

. Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a zároveň

antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty. Mravenec emigruje do Lichtenštejnska. Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách, kterým nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko. Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu cikád i vlády. Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady 16 miliard. Mezitím některé cikády zemřou na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.

0/0
8.12.2009 10:59

ant.

Re: Mravenec a cikada II

R^:-)R^R^

0/0
8.12.2009 12:06

sámvelkýmao

Re: Mravenec a cikada II

no počkej,cenzor ti za chvíli dá...........cikády............;-D;-D;-D

0/0
8.12.2009 13:27

AugustusTiberius

Re: Mravenec a cikada II

R^

0/0
8.12.2009 16:13

Megy73

Není pomoc jako pomoc

RvRvAni si nemyslím, že bys to plošně zvládnul, opravdu stačí, když je budeš likvidovat postupně, nebo jsem to špatně pochopil a chceš jim opravdu pomoci ve smyslu: nate vemte si ty peníze???

0/0
8.12.2009 10:02

karanomi-assasin de la censure

Pan Kocab ma i moji plnou podporu !

Vyjadril jsem ji tak,ze jsem s tezkym srdcem zlomil pet desek Prazskeho vyberu,zabalil jsem je do balicku a poslal doporucene do jeho vily v Troji (adresu je mozno najit na netu). Na kazdy obal od desky jsem jeste fixem napsal '' Omlouvam se Pavlickovi''. Bylo to pro mne tezke,protoze jsem na Prazacich vyrustal a mel jsem je moc rad.

Vyzyvam vsechny, kteri maji Kocaba radi jako ja,aby ucinili totez.Neni to zadna vyhruzka,zadne patrony,jako si posilaji politici,ale myslim,ze je to dostatecne vyjadreni pocitu,ze Kocabovo jmeno se zmenilo v hnuj! A nezapomente to poslat doporucene,aby si kazdy balicek musel tatrman sam prevzit! Za tech par korun to stoji !!

0/0
8.12.2009 9:54

Qíteček - nikoli alpský

Re: Pan Kocab ma i moji plnou podporu !

Hezký, ale mě jeho muzika nikdy nic neříkala. Jinak brý ráno.

0/0
8.12.2009 10:27

štvavá vysílačka Admira

Re: Pan Kocab ma i moji plnou podporu !

Pro nas byla ta muzika docela dobra opora na vojne,kdyz nas lampasaci buzerovali s politickym skolenim.

0/0
8.12.2009 10:57

Qíteček - nikoli alpský

Re: Pan Kocab ma i moji plnou podporu !

Jinaxe mi to ale strašně líbí, a šel bych do toho. :-)R^

0/0
8.12.2009 10:37

Polarni punta

Tuhle jsem šel na magistrát

a přede mnou šel maldý romský pár cca 18 let a zaslehl jsem jejich konverzaci. Ona mu říkala něco ve smyslu že v tý kanceláři sedí tři ..či a nechtějí jim dát ty pemíze na který mají nárok. V ten moment si člověk uvědomí jak je Kocabové a podbní vlastně "vychovávají". Od mládí jsou prostě zvyklí jen automaticky brát prachy které jim ti co normálně pracují přeci musí dát. Leda prd hoši, nejlepší je neplatit žádné daně ať si je platí ze svého Kocábové, Škromachové a další sociální inženýři

0/0
8.12.2009 9:47

Polarni punta

Re: Tuhle jsem šel na magistrát

Nevím proč tento můj příspěvek cenzor neustále maže.

0/0
8.12.2009 9:48

Spalovač šancí

Re: Tuhle jsem šel na magistrát

protože:

a) cenzor je rom

b) máš pravdu

0/0
8.12.2009 10:03

sámvelkýmao

Re: Tuhle jsem šel na magistrát

za cé-jsi určitě rasista

za dé-cenzorovi se nelíbí tvůj nick;-D;-D;-D

0/0
8.12.2009 13:21

Spalovač šancí

PAN KOCÁB MÁ MOJI 100% PODPORU

Dělá záslužnou činnost, kterou ocení až budoucnost. Rozhodně už teď má své místo v romských legendách R^

0/0
8.12.2009 9:36

killy

..........právě jsi spálil šanci u mě !

:-P

0/0
8.12.2009 9:38

Spalovač šancí

Re: ..........právě jsi spálil šanci u mě !

třeba se taky dostanu do romských legend R^ :-P

0/0
8.12.2009 10:02

Mitchell

Pořád lepší než to, co razil doposud.

Ale hlavně by to chtělo nezapomenout jim permanentně připomínat, že kromě práv mají také povinnosti.

0/0
8.12.2009 9:32

José Antonio

Brožurka

Kdo Člověku v tísni zaplatil vydání brožurky, kde se míst ním samosprávám radí, jak obcházet zákon? Snad ne stát? 8-o

0/0
8.12.2009 9:13

killy

Bóže !

;-D;-D;-D;-D

0/0
8.12.2009 9:34

danny44

Větší zapojení dětí....

Tak ON se bude SNAŽIT  o větší zapojení romských dětí do základního školství 8-o !! 8-o

To jako myslí vážně, nebo už trénuje na Apríla.... Není snad školní docházka povinná a určená zákonem. Což znamená, že jejich rodiče porušují zákon - a přitom chtěj výhody....

Kochcábe, s takovýmhle přístupem táhni třeba do Indie ! A to si říká ministr vlády - Panebože, co nám to vládne za nevolené kreatúry.

0/0
8.12.2009 9:11

DOYEN

Re: Větší zapojení dětí....

V současné době je to v Kocourkově Trend;-DR^

0/0
8.12.2009 9:25

kunta_kinte - lovec 300 dukatu

16 giga

Lidi, prestante platit dane, penez mame evidentne dost.;-€

0/0
8.12.2009 9:10

Mitchell

Re: 16 giga

Plus sociální dávky ...

0/0
8.12.2009 9:33

killy

+ zdravotní pojištění !

0/0
8.12.2009 9:35

hany1

Návrh na program pro Kocába.

Najít každému práci. Když nebude chtít pracovat nedostane ani životní minimum.

Všechny příspěvky na dítě, porodné mateřská atd. pouze do na tři dětí.

Děti které chodí do školy by dostávaly jídlo ve škole. O to by se zkrátily přídavky.

Kdo neposílá děti do školy, nedostal by žádný příspěvek na dítě!

0/0
8.12.2009 9:10

DOYEN

Re: Návrh na program pro Kocába.

Kouzlo spočívá v jednoduchosti

0/0
8.12.2009 9:27

Rokoko12

Re: Návrh na program pro Kocába.

R^R^R^

0/0
8.12.2009 10:04

mckorbik

Re: Návrh na program pro Kocába.

R^R^

presne vsichni o tom vi ale nikomu se do toho nechce a je to tak jednoduche

0/0
8.12.2009 10:55

chenile

kur...a drat...

kdyz se nekdo neuci pak je linej a nema praci.. neni to socialni vylouceni.. je to jeho problem... ja sem odesel v 18ti z domova bez jediny koruny a s batohem na zadech.. nikdy sem nedostal od nikoho ani korunu (ani od rodicu) dneska bydlim v byte splacim hypoteku mam praci a jsem spokojenej....  Je to o tom chtit a nebejt linej.. ne o socialnim vylouceni

0/0
8.12.2009 9:09

maryfox

Já pomůžu, já zařídím.......

Pan Kocáb se staví na úroveň Boha?Ale za peníze nás všech,že ano.Toto já považuji za rasismus.Bude sám,nebo se svou partičkou vybírat potřebné, ale jenom mezi romy? Proč? Chudoba je všude, a je zapotřebí pomáhat všem stejně.  :-(

0/0
8.12.2009 8:55

danny44

Re: Já pomůžu, já zařídím.......

Že by nám na politickém nebi vyvstal Jájínek II.?

A těch 16 miliard "pomoci" je samozřejmě mimo sociální dávky..... - to jsou peníze tekoucí přes nejrůznější neziskovky, sdružení atd....

0/0
8.12.2009 9:06

Najdete na iDNES.cz