Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jančurovy vlaky podporují e-maily tisíců lidí, desítky pranýřují hejtmany

E-mailové schránky hejtmanů zaplnily vzkazy od nespokojenců s osudem regionální dopravy v krajích. Popud k tomu dal majitel RegioJetu Radim Jančura, který se chtěl v krajích ovládaných ČSSD přihlásit do tendru o dopravce. Hejtmani ho ale ani nevyhlásili a domluvili se na dalších deset let s Českými drahami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Cukrář

Pořád čekám, kdy se spustí hrozný řev

nad neefektivně zadanou veřejnou zakázkou za 150 miliard ze strany těch  nejspravedlivějších politiků, kteří se starají o prostý lid a ono nic.

Nevíte čím to je? :-)

0/0
7.12.2009 9:39

bolševník

Jančura je exibicionista, paranoik a manipulator

Souhlasím s tím, že pan Jančura je exibicionista.  Rád bych doplnil diagnózu: pan Jančura je příkladem kverulantského paranoika = nemocný se domnívá, že jej ostatní nemají rádi – obviňuje je, stěžuje si, chce se dohadovat, válčit… Paranoia doprovázena pocitem, že člověk plní důležitý úkol a přesvědčením o pronásledování tajnými službami, konspiračními teoriemi a představou, že svět je řízen temnými silami v pozadí. Mezi příznaky paranoii patří přecitlivělost, vztahovačnost, záštiplnost, podezíravost, sebestřednost...!!!!!!

0/0
6.12.2009 18:27

jednička

Re: Jančura je exibicionista, paranoik a manipulator

Pan X je mistrem v postupu zvaném „dvojitá vazba“ (double bind). Navozuje u ostatních pocit viny a dovolává se přitom  přátelství, lásky, profesionální zodpovědnosti. Zpochybňuje schopnosti a osobnost druhých, kritizuje a soudí je a hovoří o nich s despektem.  Dennodenně kritizuje. Protože dokonalost neexistuje, je tu on, aby na to upozorňoval! Jeho psychický život je úzce spojen se „snižováním hodnoty druhých“. Sází na nedostatečné znalosti druhých a snaží se vyvolat dojem, že „má navrch“. Je egocentrický. Jde za svými cíli důsledně ale na úkor druhých. Závidí a hlásá lež, překrucuje výroky druhých. Dokáže ze sebe dělat oběť, aby ho ostatní litovali. Prohlašuje, že je obětí neschopnosti a omezenosti druhých. Svaluje zodpovědnost na druhé nebo na systém. Nesnáší kritiku a popírá zcela zřejmá fakta. Cítí-li se v ohrožení a bojí se, že ke svému cíli nedospěje, sáhne někdy ke vyhrožování nebo vydíráni. Poznáváte tady pana Jančuru?

0/0
7.12.2009 9:04

Cukrář

Re: Jančura je exibicionista, paranoik a manipulator

Rath? ;-D

0/0
7.12.2009 9:39

Fonon

Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie:

Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky. Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních mešit. Cituji:

0/0
5.12.2009 18:40

Fonon

Re: Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie:

„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví . Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk !

0/0
5.12.2009 18:40

Fonon

Re: Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie:

Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, aby jste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury. Vaši víru můžeme akceptovat , a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je aby jste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.

mohlo by se to týkat i jedinců z jiných menšin, kteří nejsou spokojení se stavem v čr.

0/0
5.12.2009 18:41

Fonon

Re: Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie:

pardon, patří do blogu idnes

0/0
5.12.2009 18:42

Madness

Perte se a žerte se

Hej, nevíty vy všichni modrooranžády, od kdy maj platit ty nový smlouvy? A jak dloho trénovali Pendolino od výroby než vyfasovalo povolení?

0/0
5.12.2009 17:42

BingoXX

pro majkyho pupika a ostatní

co mají představy o fungování železnice jako Křovák na poušti Kalahari :

Pozornost na sebe strhává především podpis dlouhodobých smluv, kterými si Ministerstvo dopravy ČR, Hlavní město Praha a všech 13 krajů objednávají pro jimi spravovaná území republiky vlakovou dopravu v rámci závazku veřejné služby. Dráhy po takových smlouvách volají již léta, protože s krátkodobými kontrakty nemohly dosáhnout na dostatek prostředků pro obnovu vozového parku. Původní praxe podle drah znamenala, že byly nuceny jezdit za cenu 60% úhrady svých provozních nákladů a byly nuceny hospodařit s provozní ztrátou.

0/0
5.12.2009 17:19

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

Nové smlouvy znamenají jasnou definici státního příspěvku krajům na regionální dopravní obslužnost i jasnou cenu, kterou za tyto výkony zaplatí. Dráhy se naopak zavazují k úsporám, které hodlají provést zejména snižováním nákladů, a také dobrovolně slibují modernizovat vozový park. Během 10letého období mají přijít 4 miliardy korun z fondů Evropské unie, 11 mld. Kč z odpisů, ale ČD chtějí hledat i další komerční zdroje, aby mohly proinvestovat alespoň 20 miliard korun. Dodávky prvnch nových vozidek objednaných po získání těchto dlouhodobých smluv můžeme očekávat v letech 2011 až 2012.

0/0
5.12.2009 17:20

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

a?

0/0
5.12.2009 17:26

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

fakta proti vašim dojmům co by šlo  na ČD dělat kdyby chtěly, nešlo by nebylo jak

0/0
5.12.2009 17:32

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

myslite ta fakta ze provozni ztrata byla kazdy rok dorovnana statem /delalo to vzdy okolo 2-3 mld/ a ze CD nebyla cca 15 let schopna provest restrukturalizaci a uzavrit dlouhodobe smlouvy s kraji? ano, to je skutecne neschopnost vedeni CD. Ostatne, to ze to najednou mozne je asi dost napovida, kde byl celou dobu vetsi problem...

0/0
5.12.2009 17:36

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

kdybyste pořádně četl co píšu, dočetl byste se, že provozní ztráta hrazena nebyla,bylo hrazeno pouze 60% provozních nákladů

0/0
5.12.2009 17:48

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

to co piste je hezke a je to v podstate vse pravd,ale... kraje a stat si objednaly prepravu za nejake penize. kraje uz dopredu vedely ze ty penize mit nebudou. byla to takova hra praktikovana po leta. kazdy rok CD skoncily diky tomu ve ztrate a kazdy rok pak stat dorovnal za kraje platbu. pravda to jak CD hospodarily dal je vec jina, je tezke nebyt v provozni ztrate kdyz jen pendolinech prodelavate 500 mil. rocne...ale stat a kraj nakonec sve zavazky zaplatily vzdy. pokud to bylo pro CD nevyhodne. tak proc s tim neco nedelaly? DPP se melo sahnout na penize a behem tydne bylo vse vyresene a firma dostala co chtela. Ja nevim, podle jste clenem byvaleho vedeni CD, protoze jinak si vasi zaujatou snahu obhajit partu lenochu, kterym o nic neslo a presne tak se i chovali, nedovedu vysvetlit...

0/0
5.12.2009 17:56

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

stát nikdy ztrátu nevyrovnával nikde ani v krajích, poprvé ji dorovnal až letos, v roce 2009. Stát své závazky do loňského roku nevyrovnal nikdy ! Takže jste zase vedle a jen produkujete naprosté nesmysly.

0/0
5.12.2009 18:04

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

letos to bude naposledy diky tem dlouhodobym smlouvam. A je to naprosto nepodstatne protoze jadro tohohle sporu je uplne nekde jinde. a to v absurdne neschopnem vedeme spolecnosti. proc se nebyla schopna 15 let restrukturalizovat? proc nakupovala za 3 mld soupravy ktere nepotrebuje? proc uzavirala naprosto nevyhodne smlouvy s kraji? Proc si nevydupala uz davno mnohem lepsi podminky? proc nasazovala dumpingove ceny do soutezi o vybrane trate, kdyz na nich pak prodelavala? proc a proc stale dokola. a odpoved je pouze jedina, protze tu spolecnost nikdo neridil. byla jako vystrcena prd*el do ktere ji kazdy s chuti nakopal jak kraje tak stat a vy se tomu divite dokonce se jich zastavate. CD je ucebnicovym prikladem neschopneho managmentu. a tim koncim tuto diskuzi. bylo mi potesenim:-)

0/0
5.12.2009 18:09

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

a omlouvam se. mate v podfinancovani regionalni dopravy, drahy skutecne kazdy rok prichazely o 3 mld. ale jak pisu nahore, je to uplne nepodstatne, kdyby CD byla schopna spolecnost nikdy by na tuto hru nepristoupila a vydupala by si rovne podminky, tak jak si je dokazala vydupat nyni...

0/0
5.12.2009 18:30

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

ČD si ani dnes nic nevydupala, stát byl okolnostmi a hlavně EU donucen se chovat jak se sluší a začal financovat dráhu tak, jak je to po dlouhá léta obvyklé v ostatních zemích.

0/0
5.12.2009 18:58

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

opravdu vam nepripada zvlastni ze vsechny ostatni dopravni podniky v teto zemi a vsechny ostatni zeleznice ve vsech ostatnich statech EU si dokazaly vydupat svoje ale jenom ty nebohe CD zmitane zlym statem nedokazaly az do roku 2008 vubec nic???v tom se zasadne rozchazime, zatimco ja v tom vidim naprostou neschopnost CD vy nezvratny osud mucednika vsech evropskych zeleznic...

0/0
5.12.2009 22:32

109e

Re: pro majkyho pupika a ostatní

Co si asi tak měly vydupat, když neexistuje něco, jako dopravní politika? Poplatky za dopravní cestu na 100% tratí platí pouze železniční dopravce. Jakékoli upozorňování na tuto "spravedlnost" nikam nevedlo.

Hledáte-li mučedníka, dejte si do vyhledávače slovo Jančura.

0/0
5.12.2009 22:44

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

a ta dopravni politika neexistuje ani ted ze... a presto jsou CD po 20 letem spanku mozna i snad na ceste k funkcni firme. takze jeji spojeni s tim, ze CD ridil 20 let naprosto neschopny management asi nebude prilis silne... to je takovy nas narodni sport za nasi neschopnost vinit jine...

0/0
6.12.2009 18:12

109e

Re: pro majkyho pupika a ostatní

Míru neschopnosti můžeme posuzovat až tehdy, kdy jsou k tomu podmínky. Nejsem žádný advokát ČD. Tvrdím jeno - železnice je u nás jasně likvidována. Železnice u nás znamená nejen ČD, SŽDC, ale i OKD, Viamont, Desná, JHMD....

0/0
6.12.2009 21:08

Majkyho_pupik

Re: pro majkyho pupika a ostatní

tou likvidaci myslite co? ze po 20 letech se nas nejvetsi dopravce probral, dostal zaridil, dostal// podminky za kterych muze bez problemu provozovat sve sluzby a hodla za nakupy novych vozu utratit 20 mld. korun? to je zajimava forma likvidace...:-)

0/0
7.12.2009 7:19

opportunity

Re: pro majkyho pupika a ostatní

No vidíš, jenže tohle tady nikoho nezajímá. Pro část lidí je to moc dlouhé, pro část nepochopitelné a ten zbytek stejně bude mlít svoje.

0/0
5.12.2009 17:36

BingoXX

Re: pro majkyho pupika a ostatní

asi to tak bude, ale přesto všichni, které jmenuješ vědí  o dráze všechno a to nejlíp na světě.

0/0
5.12.2009 17:54

Bivojcz1

Jančurovu opičárnu oprávě sežralo 400 lidí

z 800 diskutujích...

0/0
5.12.2009 13:57

cejkis

ČD je špína, stejný hnus jako ČSSD a ODS

A kde je špína, tam je korupce. Je přece tak snadné získávat státní zakázky od ČD, když máte kámoše. Myslíte si, že se soudobí vládnoucí mafiáni nechají o tento zdroj prachů připravit ?

 ČD je na úprvni opic, je to pravěk..blicí smajlík.

Kdo neskáče není Čech, hop hop...taky jste tak staršně hrdí na tento debilní národ ?

0/0
5.12.2009 13:35

markyz.Gero

Re: ČD je špína, stejný hnus jako ČSSD a ODS

na vás opravdu hrdý nejsem

0/0
5.12.2009 13:47

BingoXX

Re: ČD je špína, stejný hnus jako ČSSD a ODS

podle způsobu projevu budete nejspíše špína vyRv

0/0
5.12.2009 13:55

ODSáckýBolševik

Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

ostatní by nechal na ČD ;-€;-€;-€

0/0
5.12.2009 13:09

Tomasex

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

spíš by jim ukázal, jak to mají děla a ne jenom pořád brečet.......... jemu bych dal celý dráhy, aby to konečně přestalo jet z kopce...... někdy využijte jeho služeb a pak tady kecejte..... já už bych jiným busem nejel než se studentem!! on ví, jak uspokojit zákazníka!!!!!! a vlak je jenom autobus na kolejích.... takže nevím, kde potřebuje brát zkušennosti, když má bohaté...... samý žvásty tady;-O

0/0
5.12.2009 13:20

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Vlak je jenom autobus na kolejích. Tak to o tom moc nevíte.

0/0
5.12.2009 14:13

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Omluva. Příspěvek nepatřil sem.

0/0
5.12.2009 14:14

cejkis

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Toto je přesně argument levicového hňupa.

0/0
5.12.2009 13:36

opportunity

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Vždyť má pravdu. Jeho autobusy taky nejezdí z Horní do Dolní, ale výnosné trasy.

0/0
5.12.2009 14:34

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

je to absurdni vzhledem k tomu ze trasy ktere pujdou do tendru si vybira kraj a stat a ne dopravce a vzhledem k tomu ze u nas zadne vynosne zeleznicni trate nejsou

0/0
5.12.2009 14:47

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Co je to výnosná trať ?

0/0
5.12.2009 15:57

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

ta ktera si na sebe vydela?

0/0
5.12.2009 16:30

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Jak si může na sebe vydělat trať? To je stejné, jako bych napsal, jak si na sebe vydělá budova továrny nebo stánek. Prostě nesmysl.

0/0
5.12.2009 16:41

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

tak jako si na sebe vydela trat/linka/ Student Agency Praha - Ostrava? tak jako si na sebe vydela trata DB Frankfurt - Mnichov. proc by si na sebe nemohla vydelat budova tovarny nebo stanek? funkcni tovarna nebo stanek si na sebe tedy nevydela?:-)to same je to s trati. bud je na ni dostatek zakazniku aby byla vydelecna nebo neni. co na tom konkretne nechapete?

0/0
5.12.2009 16:54

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Jak je vidět, pletete si dva pojmy. Dopravce a dopravní cestu.

0/0
5.12.2009 17:05

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

to sem rad ze sem narazil na fundovaneho odbodrnika tak vysvetlete jaky je rozdil mezi dopravcem a dopravni cestou a proc si na sebe trat nemuze u nas vydelat kdyz si na sebe vydelat jinde muze. diky

0/0
5.12.2009 17:07

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Dopravce je podnik - právnická osoba. ČD a.s., SA, ČSAD ...... Dopravní cesta je silnice, koleje (SŽDC-stát), řeka .... Tedy prostředky. Vydělá (nebo prodělá) člověk, a skupina lidí...

0/0
5.12.2009 17:14

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

vyborne, cekal sem nejaky intelektualni ukrok stranou, ktery ni neresi. pokud si budete prat budu specialne pro vas rikat ze si dopravce nevydela, ale vzhledem k tomu, ze problem nevydelku neni v tomto pripade problemem dopravce, ale tim ze je na dane trati proste prilis malo pasazeru nez aby kdy mohla byt vydelecna, tak ja to povazuji za nevydelecnou trat. ostatne nejsem sam, podobny slovnik pouzivaji i mistni novinari a myslim, ze je to v tomto pripade presnejsi a lepsi...ostatne treba duchodovy fond statu si ma sebe musi take vydelat a clovek to take neni, ze...

0/0
5.12.2009 17:18

109e

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Právě jste předvedl to, že neznáte princip financování regionální dopravy. Ta je vždy se ztátou a ztrátu dorovnává objednavatel služby-kraj.

0/0
5.12.2009 17:24

Majkyho_pupik

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

a tvrdim nekde neco jineho?

0/0
5.12.2009 17:26

Darik H

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

Pozor !!! ..... Jancura by se o provozovani vzdy na konkretnich tratich uchazel ve vyberovych rizenich!!!! ...... viz napriklad Plzen, kde se jednalo o vytipovane regionalni trate - ale soutez byla bez udani duvodu zrusena!!!

Mimochodem bylo prihlaseno 4 ci 5 zajemcu!

Ale to CD nemohou potrebovat, ze ..... o par trati by prisly, ukazalo by se, ze to jde i jinak, a musely by sve fixni naklady prenest na ostatni, cimz by byly jeste mene konkurenceschopne ... atd.... atd ........ to se radeji ten moloch bude drzet dal - "ukol znel jasne" !

0/0
5.12.2009 13:43

Bery

Re: Jančura je mafián. Výnosné tratě by vzal,

A kteri dalsi zajemci se tam prihlasili ? Ja vidim, ze jeci jen Jancura. :-/

0/0
5.12.2009 17:10

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.