Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nebiju ženy ani děti, nosím bílou stužku

Možná, že v následujících dnech potkáte muže, kteří na sobě budou mít přišpendlenou bílou stužku. Budou tím chtít dát najevo, že chtějí chránit ženy a děti před násilím ze strany ostatních mužů. Zatímco ženské organizace se domácím násilím zabývají řadu let, muži dosud mlčeli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

inikori

závěrem

a taky chceme, aby spolu chlapi na toto téma mluvili. Aby se poselství kampaně šířilo mezi jednotlivými muži. Nechceme nikomu nic nařizovat shora. Byli bychom rádi, kdyby muži nezavírali před násilím oči. A jsem rád za diskuzi, kterou tento článek vyvolal - mimojiné se ukázalo, že pronásilní jedinci se více prosazují. I když jich není podle mne víc. Děkuji i za všechny skeptické názory, pomohou nám, abychom dokázali kampaň lépe vysvětlit. A samozřejmě děkuji všem, komu není násilí na ženách a dětech lhostejné;-)

0/0
24.11.2009 11:53

inikori

jak to doopravdy myslíme 5

Ohledně trestů pro děti: Chceme zamezit týrání dětí.  Zodpovědné dospělé, kteří jsou si vědomi svých práv i povinností, z dětí vychováme jinak, než tím, že je budeme bitím udržovat ve strachu. Tím je naučíme pouze aby se vyhýbali trestu. To znamená, že budou podvádět a lhát. A budou pravděpodobně také agresivní.  Rodič musí dát najevo svoji převahu, dítě to však nesmí ponižovat. Vzpomínky na „spravedlivé“ tresty mi připomínají vzpomínky na vojnu. Věci, které se na vojně děly, nebyly správné, ale přes filtr času na ně vzpomínáme s úsměvem.

Symbolické plácnutí přes zadek osobně nepovažuju za týrání.

0/0
24.11.2009 11:37

inikori

jak to doopravdy myslíme 4

Ohledně financí: kampaň není nikým dotovaná, do kampaně jsme dali své osobní peníze a svůj volný čas. Prodejem stužek chceme své peníze získat zpět, vydělat na další várku stužek a případně získat peníze na další propagaci kampaně.  (Pokud bychom náhodou někdy získali větší částku, umím si představit, že ji věnujeme pro nějaké zařízení, které pracuje s muži násilníky.)

A taky prodejem chceme zamezit tomu, aby stužku nosil kdekdo. Stužka neslouží jako alibi pro násilníky. Naopak! Kdo se rozhodne, že do stužky investuje, ten na sebe zároveň bere velkou zodpovědnost. Zavazuje se tím, že opravdu nebude páchat, ani omlouvat, ani tolerovat násilí na ženách a dětech. A to není jednoduché a vyžaduje to odvahu!

0/0
24.11.2009 11:37

inikori

jak to doopravdy myslíme 3

Jsem přesvědčený o tom, že většina mužů je slušná a své blízké netýrá. Jen nejsou tolik slyšet a proto nám může připadat, že k násilí dochází téměř všude a že je to tedy norma.  Nošení stužky může přispět k tomu, že si všimneme, kolik slušných mužů mezi námi je a že nejsme sami.

0/0
24.11.2009 11:35

inikori

jak to doopravdy myslíme 2

Pokud místo toho, abychom si připustili, že i my, slušní chlapi můžeme násilníkům v jejich chování zabránit(právě proto, že jsme chlapi), ukazujeme na chyby, kterých se dopouštějí ženy, snímáme ze sebe zodpovědnost za stav společnosti. A to je podle mne alibistické . Jak můžeme po ženách chtít, aby podstoupily nějakou sebereflexi, když my to sami neuděláme? Tím neomlouvám manipulativní a další ženy, se kterými je téměř nemožné žít. Kdo nás však nutí, abychom s nimi byli? Facka není argument, facka je poslední zoufalý pokus (u někoho bohužel hned ten první), jak získat zpět dominantní pozici, když nevíme jak dál. Spousta negativních reakcí na kampaň podle mne pramení z toho, že někteří muži se žen bojí. A fyzickou sílu a zesměšňování (žen i mužů, kteří ze jich nebojí) používají jako obranu. Je potřeba, aby si muži definovali, co je to mužství.  K mužství určitě patří síla, ne však destruktivní násilí.

0/0
24.11.2009 11:34

inikori

jak to doopravdy myslíme 1

Bohužel jsem včera neměl čas sedět u počítače a odpovídat na příspěvky, pokusím se tedy kampaň vysvětlit teď hromadně:

Násilím míníme jak fyzické, tak psychické. Asi se všichni shodneme na tom, že někteří muži ženy bijí a jinak týrají. Nepředpokládám, že si násilní muži připíchnou stužku a budou z nich beránci. Věřím však tomu, že pokud slušní muži dají násilníkům jasně najevo, že s jejich chováním nesouhlasí a jsou ochotni týraným ženám pomoc (není k tomu zapotřebí stužka na klopě - ta je pouze symbolem, jakým můžeme vyjádřit svůj postoj i beze slov), může to i na některé násilné muže zapůsobit. A ženám, které v takových vztazích žijí, to možná pomůže v rozhodnutí odejít. To podle mne není ponižující, ale spíše rytířské:o)

0/0
24.11.2009 11:34

GregoryPeck

Vezmeme si černou stužku

Vyzývám všechny muže, aby si na protest feministické Bílé stužce přišpendlili černou stužku. Pořád se mluví o domácím násilí, a de facto se to zužuje na násilí mužů na ženách. Ale ono je to i na opak. Násilí žen na mužích je ovšem daleko sofistikovanější v rovině psychického týrání, vydírání a hysterie. Sám jsem to zažil na vlastní kůži a mohu zodpovědně prohlásit, že dobře mířená facka je v takovém případě jediný dostupný argument. 

0/0
24.11.2009 7:27

Oraminak - enchante !

Tak to ja si zrovna vezmu stuzku cervenou!!

0/0
23.11.2009 14:47

Alrauna

facka není argument

Cassule, nejen ženy, ale to přece není důvod protějšku jednu našít. Nebo se ti zdá, že s chlapem vždyky všechno rozumně vyargumentuješ? Prostě, z té či oné strany, facka není argument, vždycky je to selhání a to říkám jako cholerička, která se párkrát neudržela.

0/0
23.11.2009 13:45

cassul

Re: facka není argument

Bože, na x místech píšu, že slušný člověk nikoho nemlátí. Přečtěte si ten příspěvěk, mluvím o něčem úplně jiném.

0/0
23.11.2009 13:50

Alrauna

Re: facka není argument

Vždyť na to reaguju. Zkrátka, přepnout se z  racionální debaty na demagogickou, nebo přenést boj do emocionální roviny není jen doména žen.

0/0
23.11.2009 14:05

oslik

Re: facka není argument

No jo, jedna kamarádka říkala, že už vícekrát přemýšlela o tom, že se se mnou přestane bavit. Pak to ale stejně není schopná dodržet. Nedávno se stalo, že povídala, že si občas ráda zapálí. Já na to, že je prase. A dostal jsem facku. ;-D Zeptal jsem se jí, zda zase se mnou nebude mluvit. Na to řekla, že bude, ale bude mě raději mlátit.

Tak - a ona bílou stužku nosit NESMÍ!!! To si ohlídám!

;-D

0/0
23.11.2009 17:38

StAnger

Ženu mlátí jen primitiv

který nemá dostatečnou fantazii pro mnohem účelnější psychický teror;-).

0/0
23.11.2009 12:09

ledovec na suchu

coo-josef,žes nebyl na fotbale???

?aale .moja měla řeči..josef,dej už ji na p,,el  !budeš mít respekt  a klid.šak sem to zkusil,,přehnul ju přes kolena že..vyhrnu sukni..franto-fotbal neni všechno;-)doma je taky hezky.

0/0
23.11.2009 11:51

Josefprav

Češi jsou vychovaní komunisty

Všechno se dělá demonstrativně, aby to bylo vidět. Když je to vidět, tak je to splněno a jdeme na společně na pivo. Pak přijdeme domů a stará si na nás otevírá ústa jak oobvykle, tak jí prostě jako obvykle zmlátíme. Nikdo nevěří ženský, ale věří nám protože nosíme stužku a tak nepřichází v úvahu, aby jsme mlátili ženský.

0/0
23.11.2009 11:51

Wild..Dog

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

Hlavně klid, já předpovídám, že se to u nás neujme. Možná to bude nosit pár hujerů a zblblých eurosvazáků.  Zatím ještě nejsme zpracované ovce. U nás by to lidi nosili pouze kdyby jim za to někdo platil. 

Já osobně nikoho nemlátím, ale nechápu, proč bych se měl demonstrativně zapojovat do každé organizované europitomosti.

0/0
23.11.2009 11:58

Z-S

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

a jeste za to platit

0/0
23.11.2009 12:14

Peťulák2

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

Demonstrativně se zapojovat nemusíš, ale budeš se divit, jak málo chlapů je ochotných říct, že by ženskou neuhodili. Nebo to možná i řeknou, ale nakonec z nich vypadne, že když je potřeba, tak ji musíš proplesknout. A to neříkají staří tatíci, to leze z mladých mezi 20 a 30 lety...

0/0
23.11.2009 12:20

MiroTR

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

No co - pokud si to zaslouží....   A pro chlapy to platí také.

0/0
23.11.2009 12:26

cassul

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

pokud se nemám demonstrativně zapojovat, k čemu je ta akce? Mám něco deklarovat, co je snad samozřejmé? Mám nosit stužku, že jsem nikoho nezabil a ani to neplánuju? Nebo že neřídím ožralý, nebo nedělám nějakou podobnou stupiditu? To je přece hloupost. A naopak - když tu stžku nenosím, prozrazuju tím na sebe a. že mlátím ženy. b. jsem ochoten tolerovat mlácení žen c. Neznám, nevím, netuším, oč jde. ?? To je přece celé nesmysl. Slušný člověk - záměrně nepíšu muž - nikoho nemlátí, pokud to sebeobrana nebo podobný extrémní případ. Tedy logicky ani ženy. To je snad obecně platný fakt, a je zbytečné něco dalšího dodávat a něco nějak deklarovat. Násilnící mají být potrestání podle platných zákonů.

0/0
23.11.2009 12:50

CortaCircuito

Re: Češi jsou vychovaní komunisty

Zapomněl si d) jsem škrt protože nehodlám dát peníze na dětičky (čti: protože nehodlám financovat další pochybnou pseudohumanistickou organizaci). Je to jen další snaha vydělat na moderní vlně ochrany slabých, bezmocných, ohrožených, chudých, dětí, žen, žabiček, brouků, rostlinek, barviček, a malých plyšových potvůrek do 5ti kilogramů.

.

Kdo bije - toho stuha nezastaví, kdo nebije - ten stuhu nepotřebuje. To, že z někoho, kdo bije, nějaká stuha (a pochopitelně honosná myšlenka za ní) udělá někoho, kdo nebije, snad nevěří ani organizátoři sami.

0/0
23.11.2009 18:21

Hlava dubová

Chtěl bych se jmenovat Jan,

být přítel dívek a dam.....

0/0
23.11.2009 11:48

Absolovent prestižního gymnazia

Re: Chtěl bych se jmenovat Jan,

;-D

Jan by moc chtěl,

být přítel dívek a dam.....

Jenže ono to jaksi...nejde. A tak doufá v tenhle stužkovací večírek..;-D

0/0
23.11.2009 12:29

Josefprav

Vyměním ženu za jiný bicí nástroj

nejlépe buben.

0/0
23.11.2009 11:45

WegaCZ

Malá nakládačka

Malá nakládačka ještě nikdy nikomu neublížila!

0/0
23.11.2009 11:44

Josefprav

Re: Malá nakládačka

Musíš to dělat, jak to dělali soudruzi. Tak zvaně na tebe hodili gumu. Srozumitelně řečeni tloukli tě přes molitan a potom nebyly vidět modřiny. ;-D

0/0
23.11.2009 11:47

dasa0302

Re: Malá nakládačka

Tebe asi tlloukli denně, co? ;-D

0/0
23.11.2009 16:35

Josefprav

Bílou stužku nechámdoma a

potom zmlátím každou žensou a každé dítě, které potkám. ;-D;-D Můj socilistický závazek platí jenom, když nosím tu bílou stužku.

0/0
23.11.2009 11:41

Petr-007

Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

prazdne myslenky nosenim odznacku, stuzek, kloboucku, specifickych vazanek, kvitecku, a podobnych smylnosti,

0/0
23.11.2009 11:37

tojsouveci

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

V. Havel prý svým oblíbencům posílal srdíčka :-)

0/0
23.11.2009 11:41

Josefprav

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

Co do toho pleteš Havla bolševiku.

0/0
23.11.2009 11:42

B.D.S

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

Protože to sedí ;-D;-D;-D

0/0
23.11.2009 11:50

Josefprav

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

To nesedí. To si jenom ten soudruh vyřizuje nějaké svoje účty.

0/0
23.11.2009 11:52

B.D.S

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

To nevím, jestli je soudruh, ale spojil názor a fakt do nového, vtipného celku. Ale třeba to myslel jako protiargument. ;-D;-D

0/0
23.11.2009 11:58

hňup

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

ty seš vopravdu hloupej, pepiku, nebo se tak jen tváříš když jde vo tvoji ikonu. která vodpovídá tý nahoře uvedený poznámce ?

0/0
23.11.2009 12:04

MiroTR

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

Je to stejně okázalé, jako ta srdíčka. A vůbec nic to neříká o skutečném stavu.

0/0
23.11.2009 12:11

tojsouveci

Re: Vzdycky mne fascinovali lide, kteri deklaruji

Soudruhem jsem nebyl, nejsem ani nebudu. Ale tebe to nějak nydzvedlo. Proč asi? :-)

0/0
23.11.2009 13:02

houff

Když transparentnost, tak oboustranná!!!

Baby nech nosí na zádech počítadlo!R^

0/0
23.11.2009 11:37

Wild..Dog

Re: Když transparentnost, tak oboustranná!!!

Myslíš něco jako tachograf? ;-D

0/0
23.11.2009 11:39

Josefprav

Re: Když transparentnost, tak oboustranná!!!

ne m...graf

0/0
23.11.2009 11:41

houff

Re: Když transparentnost, tak oboustranná!!!

R^

-rdo-

0/0
23.11.2009 11:43

Josefprav

Re: Když transparentnost, tak oboustranná!!!

ano

0/0
23.11.2009 11:47

eltodos

Re: Když transparentnost, tak oboustranná!!!

;-D

0/0
23.11.2009 11:52

Bonelord666

Každý by měl začít u sebe

Nikdy jsem ženu neuhodil a nehodlám s tím ani začít a nepotřebuji k tomu žádné pentličky. Nicméně se obávám se, že na agresivním chování tyhle fangličky v žádném případě nic nezmění. Je třeba si uvědomit, že většina útoků se odehrává "doma" a jedinou možnou obranou, je okamžitě od násilníka prchnout. To je ale především o sebedůvěře a zdravém rozumu týraných žen a ne o omotávání agresorů nějakými bílými prapory.  :-/

0/0
23.11.2009 11:37

lejnok

Re: Každý by měl začít u sebe

never say never ;-D

0/0
23.11.2009 11:39

tojsouveci

Re: Každý by měl začít u sebe

R^:-)

Ti jsou pak nejhorší. Ti nebijí, ti zrovna vraždí....;-D

0/0
23.11.2009 11:42

Josefprav

Re: Každý by měl začít u sebe

Doma jsou útoky v pořádku, protože tam si člověk kabát s pentličkopu pověsil na věšák a tak ho vlastně nenosí. ;-D;-D;-D;-D

0/0
23.11.2009 11:44

Mak1

Re: Každý by měl začít u sebe

tak si halt ženský musej hledat milence s bílou stužkou. A když si manžel bude vyskakovat, tak milenec vyběhne ze skříně a srovná ho :-P

0/0
23.11.2009 11:59

dasa0302

Re: Každý by měl začít u sebe

Podle mě jediný dopad to může mít na takový ten lhostejný a relativizující přístup okolí "kdoví, jak to bylo, však ona si to zasloužila" .... a mlčíme, co bychom si pálili prstíky.

Oběti domácího násilí prodělávají kromě toho bytí vymývání mozku a bohužel zpravidla nejsou schopné se vzepřít.

Co se týče mužů, tak buď jsou normální jako vy, anebo jim nějaká mašlička samozřejmě nepomůže.

0/0
23.11.2009 16:39

tojsouveci

Civilizovaný

Moderní civilizovaný člověk se nesníží k použití násilí svými končetinami. Civilizovaný člověk nasazuje dětem a manželce elektrický obojek. ;-D

0/0
23.11.2009 11:37

Najdete na iDNES.cz