Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obama poprvé připustil, že Guantánamo do roka zavřít nestihne

Americký prezident Barack Obama řekl, že sporná věznice na základně v Guantánamu, kde jsou drženi lidé podezřelí z terorismu, zřejmě nebude uzavřena ve slíbeném termínu 22. ledna. Uvedl to v rozhovoru s televizní stanicí Fox News.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

stollik

Volové

Po 8 letech mučení je pošlou k soudu - neni to moc brzy? Rv

0/0
19.11.2009 9:55

Mivyk

Do Afghánistánu vpadli skoro hned

a jednu věznici s pouze podezřelými nejsou schopni uzavřít.

0/0
19.11.2009 3:57

Zamete

Re: Do Afghánistánu vpadli skoro hned

No nejspíš se dohadují jestli je upálit jako kacíře, provést na nich tortura di aqua, popřípadě je odsoudit k stětí, 1000 ranám holí, nebo je prostě ukamenovat. Já bych byl pro tisíc ran holí i když ta tortura di aqua taky neni špatná. 8-o

0/0
19.11.2009 9:47

Sladek

Hussein porusil jeho slib, bude jich vic

;-D;-D;-D

0/0
18.11.2009 23:25

dedko

Všechno za řečnickým pultem vypadá jinak!

Kecat je lehké, praxe je mnohem obtížnější. To není první ani poslední Obamův " nedodělek !"

0/0
18.11.2009 16:55

jtach

a vratit je tam, kde je sebrali nemuzou ?

0/0
18.11.2009 15:09

PetroleumLampoIdorablo

Rozhovor s Brzezinským není pro idnes zajímavý

Reportér: (Otázky zkracujeme.) Rusko se snaží posilovat svůj vliv v ČR a v Polsku ekonomickými prostředky. Měli by se Češi a Poláci toho bát?

Brzezinski: Měli by si být toho problému vědomi, neměli by ho zbytečně dramatizovat a měli by si být vědomi, že je to jejich problém. Je to v první řadě jejich odpovědnost na to reagovat. Obracet se na Ameriku pouze se stížnostmi na ruskou asertivitu, obracet se na Ameriku a stěžovat si na nezájem západní Evropy, to není ani začátek řádné reakce. To je rezignace na jakoukoliv reakci. Američané přece nemají odpovědnost za to, když se Češi rozhodnou prodat nějaký svůj kapitál ruským oligarchům a pak si stěžují, že se tak dostávají do strategicky složité situace. Totéž platí pro Poláky, Litevce a Estonce. Reakce musí přijít od nich zevnitř. Ale mají důvod být znepokojeni. Ale mou odpovědí na to je: tak dobře. Ale začněte s tím něco dělat sami! Pořád neočekávejte, že za vás vaše problémy vyřeší někdo jiný.

0/0
18.11.2009 14:58

PetroleumLampoIdorablo

Re: Rozhovor s Brzezinským není pro idnes zajímavý

Brzezinski: Argumentovat, že vztah Polska nebo České republiky vůči Spojeným státům závisí na tom, anebo může být definován, společným rozhodnutím vybudovat raketový štít proti Íránu, je absurdní. To je absolutně absurdní. A potom vytvořit fikci, že ve skutečnosti je to proti Rusku, to je dokonce sebepoškozující. Faktem je, že obě země jsou členy NATO. Obě ty země mají možnost pokusit se ovlivnit NATO, aby bylo pevnější, silnější, rozhodnější. A pokud to budou dělat inteligentně, namísto aby se mezi sebou hádaly, což často dělají, mohou ovlivnit NATO a tím ovlivnit i Ameriku.

0/0
18.11.2009 14:59

PetroleumLampoIdorablo

Re: Rozhovor s Brzezinským není pro idnes zajímavý

Reportér ČT: Dopis Václava Havla a dalších středoevropských osobností si stěžoval, že Obamova vláda opouští prostor ve střední Evropě. Souhlasíte s tímto dopisem?

Brzezinski: Zaprvé, nechápu, jak Amerika opouští tento region. Nechápu, jak to může někdo tvrdit. Ledaže někdo naprosto dezinterpretuje důvod, proč Amerika chtěla postavit svůj protiraketový štít, na základě spolupráce s těmito dvěma zeměmi. Ale s tím dopisem jsou další problémy. Ten dopis je od velmi slavných Evropanů, velmi hrdinských bojovníků za svobodu a nezávislost. Ale byl to dost podivný, dost neobvyklý dopis. Zaprvé, byl adresován "Obamově vládě". Jako, co to znamená? Všem členům té vlády? Znamená to, že byl adresován některým lidem v Radě pro národní bezpečnost? Některým lidem na ministerstvu zahraničí? Nebo oni mají na mysli pana prezidenta? Pokud byl ten dopis adresován panu prezidentu, oni jeho signatáři nevědí, jak se jmenuje? A nemohli mu to adresovat?

0/0
18.11.2009 14:59

PetroleumLampoIdorablo

Re: Rozhovor s Brzezinským není pro idnes zajímavý

Zadruhé: Když píšete příteli a chcete od přítele, aby pro vás něco udělal, anebo když jste nějakým způsobem zklamáni upřímným přátelstvím vašeho přítele pro vás, jinými slovy, jde o vztah, který se týká dvou přátel, vy jako takový dopis zveřejníte v řadě novin? Dopis, napsaný na mlhavou všeobecnou adresu? Jako kdyby to byl dopis poslaný sice mně, ale jen na mou poštovní adresu, [bez mého jména]? A já se o tom nejprve dočtu v novinách?

Není to tak trochu divné?

0/0
18.11.2009 15:03

tučňák v exilu

... nemluvě o tom

jaký průůůšvih bude ten soud s obyvateli Guantánama... Hlavně by mne  zajímalo, kde chce sehnat dostatečně sebevražedné porotce, dál taky jak chce zajistit, aby se u soudu daly použít důkazy bez rozkrytí postupů a zdrojů tajných služeb...

0/0
18.11.2009 14:23

Najdete na iDNES.cz