Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Havel brání Füleho komunistickou minulost: S režimem byli spjati všichni

Exprezidentovi Václavu Havlovi nevadí komunistická minulost nově zvoleného eurokomisaře Štefana Füleho, který za bývalého režimu studoval diplomacii v Moskvě. Podle Havla neměl Füle na výběr. "Já sám jsem v 50. letech, když jsem se s obtížemi probojoval na dopravní fakultu techniky, koketoval s myšlenkou přihlásit se na vysokou školu dopravní do Moskvy," řekl na Primě Havel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

glockwien

pane Havel

t oje le6. Všichni ne, já na ně například sral, na schůze a k volbám jsem nechodil. Neházejte slušné lidi do jednoho pytle s Füllem

0/0
17.11.2009 12:51

Asmar

Re: pane Havel

Co si dělal glockwiwne kromě toho co uvádíš a co považuješ zřejmě za hrdinství ? Držel jsi hubu a krok a do ničeho ses nepletl, asi jako většina těch nynějších bojovníků. Nebo jsi se snad zastal někoho, když ho likvidovali ? Pochlub se.

0/0
17.11.2009 14:28

srst

výsledkem přesně tohoto světonázoru je dnešní marasmus

všichni byli spjati, jedni museli aby dostali dítě na školu, druzí poslali souseda do lágru aby dostali jeho vilu. všichni porušují zákon, jedni jedou na černo, druzí rozkradou fabriky lesy pole. všichni jsou zločinci, jedni dají sousedovi přes držku na zábavě, druzí se vraždami dostanou k miliardám. všichni hřeší, jedni jedou šedesátkou v obci, druzí 230 po dálnici na tenis. všichni jsou úplatní, jedni dávají doktorovi čokoládu, druzí Grossovi milióny...odpusťme raději všem!!!! to je krédo havlíčka havla. jedni jsou frustrováni, druzí se jim smějí. generaci trvalo vyhnat z nás komunismus, generaci bude trvat nastolit přísnou hranici mezi dobrým a špatným. s rozplyzlým havlem to ale nepůjde.

0/0
17.11.2009 12:03

Bouše

Ano, byli s ním spjati všichni,

ale jenom bezpáteřníci a kariéristi vstupovali po roce 1968 do KSČ, protože kromě jiného bylo tehdy členství podmíněno loajálním postojem k normalizačnímu procesu a k pobytu okupačních vojsk na našem území. Omlouvat něco takového by si Havel neměl dovolit, tím jen potvrzuje svůj až příliš sametový postup vůči komunistické nomenklatuře po listopadu 1989. :-/ Rv Rv

0/0
17.11.2009 10:28

Pilat

Re: Ano, byli s ním spjati všichni,

on nejen ze omlova, on se sam priznal, ze s[polupracoval ;-D

0/0
17.11.2009 14:42

rakoska

paní Tachecí

si měla dát pozor na oslovování...."pane prezidente"....snad pane Havle, ne ???;-€

0/0
17.11.2009 10:11

Pan Vajíčko

Už mu měkne i mozek

Havlovi už nezměkl jenom penis, ale i mozek...:-/

0/0
17.11.2009 10:09

kladivar

KSCM ma 77 tisic clenu, kde zustal zbytek?

ano je treba se zeptat kde zustalo zbylych 923.000 clenu KSC? do kterych stran se rozlezli? ktera mista dnes opet ovladaji?

0/0
17.11.2009 10:06

buranumdopamatniku

co cech-to bolsevicky hnus

Cesi jsou bolsevicka pakaz ... jinac se to neda napsat.

0/0
17.11.2009 9:48

pacers

Chroo,chroo,chroo,

Chrochrochrochrooo.Havle,že tě huba nebolí,ty bolševický ksindle.

0/0
17.11.2009 9:09

Kalenka

VH nabyl po své sametové revoluci v restituci rozsáhlý

http://www.bezkorupce.cz/aktuality/tajemne-havlovy-restituce/  majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se v ní jméno nechvalně známého pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky. Asi nejproslulejším projektem Miloše Havla bylo vybudování Barrandovských studíí, které vybudoval spolu s podnikatelem Osvaldem Koskem, a řídil i filmovou společnost Lucernafilm distribuující americké filmy. Po začátku války vstoupila na Barrandov německá správa a ateliéry se nebývale rozrostly. Točila se řada filmů, na kterých se podílela tehdejší elita českých herců. Miloš Havel byl ochoten učinit cokoli, jen aby se zachránil. Spolupracoval nejen s okupační správou, ale také s Gestapem. Později po válce měl štěstí, že se dokumenty o jeho stycích s Gestapem ztratily. Po válce byl Miloš Havel označen filmovou obcí za kolaboranta s nacisty, byl také obžalován, ale obvinění bylo za nejasných okolností staženo.

0/0
17.11.2009 9:08

Kalenka

Re: VH nabyl po své sametové revoluci v restituci rozsáhlý

Z této doby existují také doklady o čilých stycích Miloše Havla s StB. Aby se zachránil, podepsal Miloš Havel StB také spolupráci. Pak odcestoval M.Havel do Německa. Oficiální prameny tvrdí, že poté svou spolupráci s StB ukončil. V Západním Německu požádal Miloš Havel jako pronásledovaný český žid za války o odškodnění za majetek, který ztratil. V průběhu války totiž prodal polovinu barrandovských studí německé správě za částku asi 7 milionů korun, což považoval za podhodnocenou cenu, ke které byl přinucen. Západoněmecký rehabilitační soud nároky Miloše Havla uznal a v plném rozsahu jej odškodnil. Restituce příjemně postihly řadu disidentů z Charty 77.Na počátku 90. let se u restitucí Havlova majetku objevuje jméno M.Červenky, současného miliardáře a pozemkového magnáta v Praze. Absolvent moskevského MGIMO Červenka také Havlův majetek spravoval a fungoval jako Havlova „peněženka“. Naskýtá se proto otázka, pro koho vlastně dnes agent Červenka svůj obrovský majetek spravuje.

0/0
17.11.2009 9:14

dislektik-idnes si na mě zasedla

to ovšem neznamená že jim ted dáme zelenou

0/0
17.11.2009 8:38

agent

Havle!

Pominuli Váš původ - za rodiče nikdo nemůže - jednak "buržuázní rodina," kolaborující z nacisty do té míry, že i demokratický odboj varoval Londýn, jste v padesátých letetch, po emigraci strýce do NSR nejen studoval gympl, ale i  VŠdopravní! Tedy v době a sminulostí, kdy pro jiné byli doly a zemědělství! Na vojně jste byl předsedou ČSM! Poflakoval jste se u kulturní frontě, stal jste se známých omezenému okruhu lidí po Sjezdu pisovatelů v r. 67, pominuli  uvedení vašich "děl!"  V r. 68 po angažmá s Třískou /D StB/  jste končil, počátek sedmdesátých let  jste byl v podtatě nula s pro StB nebyl partner. Ta šla po vyhozených komunistech!  Mezi kterými jste se najednou ocitl i vy! JAK?   Následovalo "angažmá"  ve světě "Plastiků," VONSu a kriminál!  Tedy NE pro politiku! O dalších "basách" nemá smysl psát, stejně ani o tom, jak jste se tam měl!  Havle, kde jsou Vaše vyšetřovací spisy a svazky VAGu na vás nasazeného /a na další/ které stáhl Čuňas? Co pplk. Mifek-který vás řídil? Je mi zle!

0/0
17.11.2009 8:04

R.Jan.

Re: Havle!

Mně je taky zle, ale ne ani tak z něho, tohle jsou staré známé věci, ale z toho, že jim ta drzost a lhaní s takovou arogancí pořád prochází.

Jinak slušné shrnutí.

0/0
17.11.2009 8:17

agent

Re: Havle!

Děkuji! Prochází jim to jenom díky proradným médiím, které tak, jako za socialismu hlásají poplatně povětšině jen to, co se hodí do krámu!  Proč tento demokrat a vězeň hodil přes palubu třeba vězně Hučína, ač byl s jeho spisem osobně seznámen!!!??? Proč se nezastal skutečného bojovníka proti komunistům? Proč ho může urážet Hradílek, komunista, chartista, ministr vnitra, disident...!!!  Proč jsou soudci jemu na ruku a z veřejného označení GAUNER a obvinění z výbuchů neudělá soudkyně Severová patřičný závěr!  Jenom proto, že Hučín VÍ a zná minulost a vazby a propojení "starého s novým," což je mnohdy stejné!  Skuteční bojovníci nejsou žádoucí! Ani pro Havla! Proto ty žvásty o studentech, hercích a pod. Copak proboha mohly holky Pajerů zvrhnout režim, kdyby ON sám nechtěl? BLBOST! Přesto je  tím mladá generace krmena!  A opět křivena!  Kolik prostoru dostává Havel v médiích a kolik Cibulkové, Hučíni, Gruntorádi? Naštěstí Havel si protiřečí, čímž potvrzuje  stařeckou demenci!   

0/0
17.11.2009 8:39

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Havle!

jdi si hajnout a dospat zaměškaný čas

0/0
17.11.2009 8:42

agent

Re: Havle!

Podívejte se jenom na situaci v Konfederaci politických vězňů, kdo jí řídí, kdo je vyznamenáván, jaká je skutečná minulsti těchto lidí a pod. A není síla donutit třeba Kavalírovou, aby svoji nečitelnou minulost  objasnila a podložila důkazy!  Tito političtí vězni v dobách normalizace profitovali z řežimu zaměstnáním i členstvím v prorežimních spolcích a NEVADÍ TO! Lidé  čistí jsou likvidovaní! Jenom proto, že  nesouhlasí s Kavalírovou a spol. ! Podívejte na zakonspirovaný Sněm KPV Č v Olomouci před třemi týdny! NIKDE a ni zmínka v médiích o něm! Proč?  Kdo ví o nespokojenost, o podezření s nakládání s majetkem KPV a záměrech, jak s ním naložit po plánovaném zrušení téoto organizace po r. 2011!!!  Co dělká dcera Kavalírové na Ústředí KPV? Jak je možné, že členka SČSP řídí Radu pro ÚST? To není náhoda, to je záměr!!! Byl vyznamenaný  Šedivý  také člen SČSP?  Tázal jsem se, MLČÍ!  Tak-že od "morální elity" po Havla je presentován bordel počátku dění v této  zemi!

0/0
17.11.2009 8:47

agent

Havle!

Lžete už o těch penězích a mléku! Vy, který jste s výjimkou 3 měsíců téměř dvacet let nepracoval, jste jistě neměl tytéž peníze a valutu měněnou za TK, kterou jste dostával s fondů Nadace Ch-77 bolševika Janoucha, jehož tchán byl agent Kominterny! Dále za svoje "díla" zveřejňovaná/hraná v zahraničí, po náležité publicitě vaší osby, aby se vůbec vědělo, o koho jde!  Vámi presentované diplomatické učiliště by jistě šlo porovnaz s vysokou školou KGB, kam jezdili studovat příslušníci StB, neboť "tady také žádné nebylo!"  Füle, stejně jako přísl., StB byli produkty KSČ! Na jedné straně jim nemůžete přijít na jméno, na druhé straně se jednoho z té party zastáváte! A k tomu "vzduchoprázdnu."  Vy, co jste pobírali valuty - podle jakého klíče vůbec -  jste žili  úplně jinde, než ti, kteří byli řezaní různými Vondrušky v krimu.  Kolik dostali ONI! Ti DNES ZAPOMENUTÍ! Skuteční odpůrci režimu!!!  Jak jste se ocitl mezi zakladateli Chátry 77 Vy, antikomunista, mezi samými komunisty vzro 1950?

0/0
17.11.2009 7:55

Pilat

Re: Havle!

DEKUJI ! ! !

takovych lidi je treba vice, aby psali pravdu. Internet je velka vyhoda, dejte stripky pravdy dohromady a znicte ten myt. Prosiiiiim !!!!

Nenechte dalsi generaci zit v bludech!

0/0
17.11.2009 14:55

nekronomicon2

Je mi na blití

z téhle bezpáteřní a prolhané mrtvoly. Rv;-€

0/0
17.11.2009 6:54

Ing.Rudolf Kitler,prezident ČSSR

A ty Veškrno

nejvíc. Sice až po revoluci, ale nejvíc. ;-D

0/0
17.11.2009 6:17

Mivyk

Demokracie rozkvétá

http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

0/0
17.11.2009 5:01

wiki5.5

tak tohle

je teda sila... jen dalsi hrebicek k me antipatii

0/0
17.11.2009 3:29

herdekflek

...

Havle, Havle, co to říkáš???

0/0
17.11.2009 0:40

Pilat

Ze je Havel podvratak vam tu vriskam 20 let

takovy slizsky xicht, nemuze byt rovnak ani nahodou ;-D

                                                                                    "

                                                                                    o

                                                                                    "

                                                                                ((())) 

0/0
17.11.2009 0:20

Sir Humprey original

jojo - kdysi to byl kapitalistickej západ...

Dnes tomu socanskýmu bordelu šéfuje generální tajemník UV KS Portugalska, takže tam bude Füle jako doma.

I s Havlovým požehnáním :-P;-D

0/0
17.11.2009 0:14

Xavier-xxx

Re: jojo - kdysi to byl kapitalistickej západ...

dávm tomu 50 let,poté nastoupí emiráty...

0/0
17.11.2009 0:18

Ftipnejj

Havlicku Havle

Tobe nevadi komanci ? Me jo ! Je mi z tebe smutno.

0/0
17.11.2009 0:03

NORDMAN

Re: Havlicku Havle

R^

.

Kryl byl dobrej a tvrde postup Havla zkritizoval - odduvodnene R^

0/0
17.11.2009 0:08

transalp96

Re: Havlicku Havle

To je Hutka...

0/0
17.11.2009 0:09

Sir Humprey original

Re: Havlicku Havle

On je sudeťák

0/0
17.11.2009 0:12

NORDMAN

Re: Havlicku Havle

Druha svetova koncila v roce 1945, "ty sudetaku". ;-D

A az budou za 200-300 let z pohranici vyhnani "sudecti Cesi" vietnamskou ci romskou vetsinou, uvidis "v pekle" problemek trochu realneji ;-)

0/0
17.11.2009 0:17

Xavier-xxx

Re: Havlicku Havle

jdi už raději spát....nemá to ani hlavu ani patu

0/0
17.11.2009 0:22

NORDMAN

Re: Havlicku Havle

Sorry, mate pravdu, ja si vzpomnel na Krylovu pisnicku, ktera uz pro Havla nebyla tak pozitivni.

0/0
17.11.2009 0:13

Sir Humprey original

Re: Havlicku Havle

to nic, u Němce se to snese

0/0
17.11.2009 0:15

NORDMAN

Re: Havlicku Havle

Ne u Nemce, ale u kamarada Kryla, ty bolseviku. Kolikrat jsme spolu sedeli v Mnichove v hospode a spolecne nadavali na bolseviky jako jsi ty. :-)

0/0
17.11.2009 0:20

transalp96

Re: Havlicku Havle

O nic nejde, hlavne ze Kryl nam tu zanechal ty pisnicky.Skoda ho.

0/0
17.11.2009 0:15

Ftipnejj

Re: Havlicku Havle

Po rozdeleni Ceskoslovenska jsem sice Karka K. moc nechapal, ale proti V.H.

0/0
17.11.2009 0:19

transalp96

Re: Havlicku Havle

Lidi, co ho znali rikaj, ze on byl hodne slozita osoba...Ja jsem v usudku opatrnej na kohokoli.Nic neni jen cerne, nebo bile.

0/0
17.11.2009 0:27

Ftipnejj

Re: Havlicku Havle

Pisne K.K. jsme zpívali pred rokem 89. Po roce 89 jsme poznali mnoho dalsich jeho vybornich pisni. Lec stale tvrdim: rozdeleni CSFR K.K. nepochopil.

Ale to vubec nepatri ke clanku o V.H. , kteremu nevadi KOMUNISTI

0/0
17.11.2009 0:33

transalp96

Re: Havlicku Havle

Jo, tomu taky nerozumim.Budeme to muset dat najevo my a dnesni mladez, ktera uz neni komunismem nasakla.Zatim tu mame Paroubka a Topolanka, ale ten druhej jmenovanej dal aspon placku Masinum, coz ani Havel, ani Klaus neudelali, coz povazuju za jeste vetsi humus, nez Fuhle jako komisar.

0/0
17.11.2009 0:41

NORDMAN

Re: Havlicku Havle

Kryl by spicka: Dokonce i v nemcine dokazal zpivat jak v cestine.

Nemecka spolecnost je jina, a pisnicky Kryla moc nezajimaly.

.

Ale kdyz jsme poradali akci s Krylem, ktery zpival v nemcine asi pro 300 osob, tak to byl uspech.

Jinak bez sance, proste jina spolecnost.

0/0
17.11.2009 0:26

Ftipnejj

Re: Havlicku Havle

Havlicku Havle ale nebyl Kryl ale Hutka ... ale to nic nemeni na tom, ze je chovani V.H. smutne

0/0
17.11.2009 0:12

spalovac

Mluvte za sebe pane exprezidente, mluvte za sebe

:-P

0/0
17.11.2009 0:00

Istvan Vinnetou

Re: Mluvte za sebe pane exprezidente, mluvte za sebe

teď jsem to chtěl napsat... :-)

0/0
17.11.2009 0:01

Sir Humprey original

Re: Mluvte za sebe pane exprezidente, mluvte za sebe

jméno tý kutálky? :-P

0/0
17.11.2009 0:10

Pilat

nemohli by jste na iDnesu

po tomhle prohlaseni, priradit anketu jestli Havlovic "Pravda a Laska Zvitezi?"  ;-D;-D;-D

Mozna se otevrou konecne oci vsem Havlovym fandum :-)

0/0
16.11.2009 23:55

Sir Humprey original

Bolševika poznáš snadno. Píše v množném čísle

0/0
16.11.2009 23:46

dave79

RE:

koho myslel tím všichni? ten Vašík mele blbosti, podobně jako Kocáb nebo Santa Klaus

0/0
16.11.2009 23:45

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.