Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Írán mlží o jaderném programu, možná tají další zařízení, obává se MAAE

Írán nepravdivě informoval o svém nově budovaném zařízení na obohacování uranu a je možné, že země může skrývat další tajná jaderná zařízení. Vyplývá to z nové zprávy o íránském jaderném programu Íránu, kterou vypracovala Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tesla01

Pravidlo

USA zcela jasně neútočí na "atomové" země;-D

0/0
17.11.2009 17:22

Tesla01

Často opakovaná NEPRAVDA ...........

Je třeba masírovat veřejné mínění ,a naivní politiky malých zemiček aby pak byli povolnější a začali análně horolezčit ještě víc - protože "kdo není s námi je proti nám"

Nic méně omluvit se můžou vždycky ;-O

0/0
17.11.2009 15:33

Mivyk

Opět ta propaganda??

Že se už nestydíte...

0/0
16.11.2009 20:39

Blanka z Bejrůtu

Irán má právo na výrobu bomb pro mírové účely

:-P

0/0
16.11.2009 18:29

banánovník

Re: Irán má právo na výrobu bomb pro mírové účely

R^

0/0
16.11.2009 18:31

Pilat

Re: Irán má právo na výrobu bomb pro mírové účely

;-DR^R^R^

0/0
16.11.2009 18:51

masculine

Re: Irán má právo na výrobu bomb pro mírové účely

:-) bomby vyrábí kde kdo

0/0
16.11.2009 18:52

frk

Re: Irán má právo na výrobu bomb pro mírové účely

Tak tak, je třeba bojovat za mír. Je třeba revoluční cestou obrátit všechny na víru pravou. Svoboda je luxus, který si nemůže dovolit leckdo.

0/0
16.11.2009 20:41

banánovník

tak to z družice vyfotim

k těm šedým flekům napíšu továrna na blablabla, silo, atd a začnu válku, už tu máme precedens u sousedů;-D

0/0
16.11.2009 18:05

masculine

Re: tak to z družice vyfotim

:-) A víte, že ten soused vyřvával, že vlastní prostředky k lilkvidaci Satana? Možná kdyby soused nebyl mezi dvěma mlýnskými kameny a na východ se kvůli nebezpečí šíření islámské revoluce netvářil jako vlastník ZHN, nemusel dopadnout tak špatně. To se pak náznaky jestřábům v Pentagonu hodily. Jenže tohle milej zlatej nejsou šedé fleky. Tohle bych přirovnal spíše k situaci s Osirakem. Jen těch "Osiraků" je více a případná akce vyvolá mnohem tvrdší reakci.

0/0
16.11.2009 18:27

banánovník

Re: tak to z družice vyfotim

ano, já vim, zdrojů má írán ještě víc, rozhodnuto je už dávno;-D

0/0
16.11.2009 18:33

masculine

Re: tak to z družice vyfotim

:-) Vy jste mi ale všeználek. A jak je tedy rozhodnuto? Umoudří se íránští islamisté, nebo dopadnou íránská zařízení jako syrský komplex plný severokorejských homeless? A pokud bude íránský jaderný program likvidován silou, bude to s tichým souhlasem USA, otevřenou podporou, nebo povedou USA hlavní úder? A jak na případnou íránskou likvidaci svých těžebních kapacit zareagují ostatní státy na blízkém východě? Nedopadnou peršané nakonec jako filištínští?

0/0
16.11.2009 18:47

banánovník

Re: tak to z družice vyfotim

na jejich názor se nikdo neptá, v tel avivu je rozhodnuto už dávno, pouze se hledá záminka, zatim to zkoušejí po dobrym (například nedávno zneplatnit demokratické volby), samozřejmě že usa povedou hlavní úder, proč by měl žid umírat? a ostatní nemaj jak zareagovat, všichni už tancujou podle rytmu košér bubnů;-D

0/0
16.11.2009 19:01

masculine

Re: tak to z družice vyfotim

:-) Čí názor máte na mysli? Íránské islamistické kliky? Že by informace o nabídce obohacování uranu v zahraničí byla jen židovská propaganda? A neschválení tohoto "ústupku" ze strany islamistů rovněž? Jj, vy máte asi o univerzálním viníkovi jasno. No tak tedy doufejme, že se bude v rytmu košer bubnů tancovat ještě dlouho. Vše je totiž lepší než tanec za vytí muezína. Btw, co to melete o demokracii? :-) Víte něco o íránské teokracii?

0/0
16.11.2009 19:11

banánovník

Re: tak to z družice vyfotim

ano a můj názor je jenom staletíma ověřený fakt:-) jinak pokud rád tancujete, tak zrovna tady v česku musíte prošoupat troje střevíce za rok;-D a ano,. v íránu proběhly demokratické volby, propaganda se může snažit jak chce, ale lid rozhodl, svobodně:-)

0/0
16.11.2009 19:15

masculine

Re: tak to z družice vyfotim

;-D Ano? Fakt? Jistě jste zahrnul i trávení studní ze středověku ;-D Neprošoupal jsem žádné, vy už troje? A kdo vám za to může? Se odstěhujte a rozbíjejte si třeba hlavu o podlahu ;-) Jistě, v Íránu si lidé mohli svobodně vybrat. Někde se rozhodovalo dokonce více voličů, než bylo zaevidováno. A vládnoucí klika rozhodla, kdo vyhrál :-) Kdo by chtěl protestovat, tomu v teokracii ale pšenka nepokvete.

0/0
16.11.2009 19:26

Urb-inspirace vítězná

Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

Írán počítá zcela správně, že bude napaden z moře. Proti takovému útoku by byl bezmocný a byl by raketami odstřelován dle libosti. Íráncům je známí vztah mezi USA a Izraelem, proč tedy Izrael nevyužít jako rukojmí? Za každou střelu na Írán, jednu atomovou pecku na Izrael. Tato taktika udržuje Íránu bezpečí a mír.R^

0/0
16.11.2009 17:18

masculine

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

:-) Bude napaden z moře kým? A za jakým účelem? Snad ne Američany, kteří si podle některých vemen takto zajistí íránské nerostné bohatství. A to v Íránu, kde je drtivá většina obyvatel protiamericky naladěna :-) Nejste vy jedno z oněch pomatených vemen? A co třeba tato teorie: íránská islamistická klika má potřebu dál šířit svou islámskou revoluci a účel světí prostředky. A bomba se bude jistě hodit. V prvé řadě proti Satanu a jeho blízkovýchodnímu chráněnci a posléze proti sunni, kteří by chtěli růst íránského vlivu jakkoliv omezovat. Pokud někdo tlachá o obranném využití íránské A bomby, je to ještě více naivní primitiv než ten, který věří v čistě civilní využití íránského jadrného programu.

0/0
16.11.2009 17:47

Urb-inspirace vítězná

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

USA by začaly ten útok z moře už dávno, kdyby si nenadělaly starosti s Irákem a Afghanistánem. Navíc mají jednu kapsu děravou a tu druhou švorc. Myslím, že USA tady čeká Vaterloo. Někdo by jim měl prásknout, že Íránci nejsou líní Arabové a tak je výprask nemine. Jinak ten Izrael tou atomovkou jistě na pr...dostane.

0/0
16.11.2009 18:01

masculine

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

:-) Vy budete hodně intelektuálně zdatný jedinec :-) S Irákem a Afghánistánem zabředli do problémů, přičemž situace v obou zemích byla diametrálně odlišná od protiamerické íránské hysterie. Přesto si vemeno notuje, jak si USA brousí zuby na nepřekonatelný problém. Pro USA by nebyl problém zlikvidovat řídící centra pravidelné íránské armády i chlamídího poskoků, ale v mnohem znatelnější míře se projeví situace z Iráku a Afgánistánu, protože rozprášené zbytky íránských silových složek přejdou na gerilový typ boje s naprostou podporou íránského obyvatelstva - Írán je neokupovatelný. Není to o lennosti, jak tady hloupě tlacháte, ale o antipatiích vypěstovaných za šáha a udržovaných islamistickou propagandou. A ano, Izrael se íránské A bomby dočká, pokud ovšem nevezme svůj osud (opět) do svých rukou.

0/0
16.11.2009 18:19

Urb-inspirace vítězná

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

Tak vidíš, že umíš uvažovat rozumně, jen nevím, v čem hledáš rozpor mezi tvou a mou úvahou.

0/0
16.11.2009 18:34

masculine

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

:-) To myslíte vážně? Ten příspěvek, kterým jste založil toto vlákno je naprosto mimo mísu. Írán je neokupovatelný a pokud ho někdo bude napadat, pak nikoliv kvůli jeho nerostnému bohatství (které by stejně nezískal), ale kvůli hrozbě, jakou islamistický režim představuje. Vy zaměňujete příčiny a důsledky...po zkušenostech z Iráku a Afghánistánu by se do Íránu hnal jen magor a proto Írán žádnou A bombu pro zajištění své bezpečnosti nepotřebuje. Proto snahu Íránu o získání A bomby hodnotím čistě negativně a stojím plně na straně těch, kteří mu v tom jakýmikoliv prostředky zabrání (a nedělám si iluze, že něco zmůžou rezoluce a sankce-ty nepomohly nikdy). Protože pokud to nedokážou, dopadne celý blízký východ (i vzhledem k velmi pravděpodobnému izraelskému vlastnictví A zbraní) velmi špatně.

0/0
16.11.2009 18:41

Urb-inspirace vítězná

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

Špatně to s Amerikou dopadne stejně a nebudou to jen její astronomické dluhy, ale hlavně demograficko-rasový vývoj. Dovolím si připomenout Liberii. Tak vidím budoucnost USA a potom už islamistům v rozmachu nic stát nebude. Evropa bude též v šachu, kvůli páté koloně svých imigrantů a jak se praví v jedné srbské písni "Konec světa bude, škoda ho nebude. Hlavně že se dneska, nám tu dobře žije.

0/0
16.11.2009 18:56

masculine

Re: Celkem se dá Íránské taktice rozumnět

I takto to může dopadnout, pokud "ovzduší" nevyčistí nějaká pořádná válka. Systém je nastaven špatně a celá západní civilizace z pohledu lidských dějin nepřežije příliš dlouho na dluh. Nic to ale nemění na mém pohledu na íránský jaderný program.

0/0
16.11.2009 19:06

Najdete na iDNES.cz