Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Střelec z Texasu zřejmě nebyl terorista, spíše byl pod emocionálním tlakem

Čtvrteční masakr na základně Fort Hood v Texasu není zřejmě výsledkem spiknutí. Podle dosavadního vyšetřování za něj může spíše emocionální, ideologický a náboženský tlak na majora Nidala Malika Hasana, který měl brzy odjet do Afghánistánu, což odmítal. Minulý týden zastřelil třináct lidí, dalších 30 zranil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Phantom2005

Měl si ...

... rozmyslet jestli chce být muslim nebo voják. Když podepíšu smlouvu a vstoupím do armády, tak snad musím počítat s tím, že budu muset plnit i rozkazy, které se mi nelíbí.

0/0
10.11.2009 9:01

Sladek

CIA vi, ze se snazil zkontaktovat alkajdu, byl to islamsky

fanatik, ale zrejme nebyl terorista?!  Tak cemu rikate terorista.  Je to hnus, jak opatrne se media snazi snizit vyznam tohoto "TERORISTICKEHO utoku.  Nejenom media, Hussein taky kolem toho poskakuje jako nouma.  Nechce totiz urazit kamose  z Middle East.Rv

0/0
10.11.2009 1:16

Ruger

Pokud budete hajlovat, nebo

byste chtěl nadšeně  přednášet  hitlerův "můj boj" (německý výraz  systém nepustí do diskuse, proč proboha?) zavřou Vás až zčernáte, pokud budete vyzývat v mešitě v evropě! nebo v USA schvalovat atentáty teroristů, žádat vymazání západní kultury a jejích principů z povrchu země, přijme Vás nakonec  ministerský předseda GB a vaše kritiky multikulti  hlupáci roztrhají na kusy....

hezký svět..

Jak to řekl nejvyšší  francouzký ímán? "Nám stačí jen čekat, brzy nás tady bude víc než Vás a pak změníme Evropu demokratickou cestou"...

0/0
9.11.2009 20:51

brnl

Re: Pokud budete hajlovat, nebo

To je svatá pravda to je i u nás, jak natočila TV v té pražské motlitebně tak tam ten soudruh co jim tam přednášel tvrdil že muslimský sebevražedný atentátník který se vyhodídí v busu že to je hrdina jako Palach, což je zcela evidentní schvalování terorismu, tohle nikomu nevadí ale běda kdyby někdo řekl že SS jednotky vraždící civilní obyvatelstvo že ti zabíjáci  byly hrdinové kterým by se měl postavit pomník. 8-o

0/0
10.11.2009 7:14

Ruger

aha, a proto při střelbě řval

"Aláh AGBAR  !!"

Podělaný fanatický muslim

0/0
9.11.2009 20:47

Taras Bulba

Pod emocionálním tlakem

Přeloženo do češtiny:

Obhájce to chce uhrát přes jeho kolegáčky psychiatry. ;-)

0/0
9.11.2009 18:35

brnl

Hlavně nemít "předsudky"

k takovému "tolerantnímu" náboženství jako je Islám, který stojí na naboženských knihách v kterých je evidentně v každé druhé větě hlásána netolerance a nesnášenlivost. Není ani potřeba se znepokojovat a mít "předsudky" když takový muslimský voják dochází do mešity kde káže nějaký islámský Hitler.

Těch 13 nevinných vojáků zabil ten mohamedán kterému prý přeskočilo ale jak je z okolností zřejmé spíš plánoval dlouho.   Vinu na tomhle masakru má ta pahumanistická grupa, co tady věčně hlásá tu demagogii ve které zaměňují zkušenosti a fakta za nějaké předsudky.

Je to zločin proti těm normálním vojákům mezi ně takovéhle islámské radikály co se neobejdou bez toho aby 5x denně tloukli hlavou o zem dávat;-€.

0/0
9.11.2009 14:49

brnl

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Kdo konvertuje k Islámu v dospělosti ten je na úrovni toho který se dá v dospělém věku k nějakým neonacistům. Podivné že myslet si o neonacistovi že to je extremista který do armády nepatří tak to už předsudky nejsou, tam už kupodivu to jsou ty nedobré zkušenosti s těmihle lidmy.8-o

0/0
9.11.2009 14:54

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

ehm ... vypuknuv=vypuknuvších

0/0
10.11.2009 6:54

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

patrí nižšie, sorry

0/0
10.11.2009 6:55

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Kresťanstvo takisto stojí na základoch, ktoré sú absolútne netolerantné - stačí sa prečítať Starý zákon - vyhladzovania "odlišných" tam je dosť. A k tej "tolerancii" - podľa mňa je počet obetí, ktoré má na rukách kresťanstvo podstatne väčší ako Islám. Stačí sa začítať do histórie ako sa správali pri šírení kresťanstva samotný kresťania, že. Pogromy na židov, alebo na iné skupiny obyvateľstva (napr. hugenoti, albigenci atď) sa takisto vo väčšej miere vyskytovali v "kresťanskej" Európe ako v oblastiach pod moslimskou nadvládov. Tridsaťročná vojna a podobné náboženské (minimálne náboženstvom ospravedlňované) boje boli takisto viac u nás. A o dvoch svetových vojnách vypuknuv takisto v "kresťanskej" časti sveta ani nehovoriac.

Navyše je zaujímavé, že do istého času kupodivu s moslimami žiadne problémy neboli - dokedy sme sa do ich oblastí nazačali starať my.

0/0
10.11.2009 6:53

brnl

Re: Hlavně nemít "předsudky"

A on vám pan farár povedal v kostole že hriech je dědičný ?8-ože tohle tady sázíš, je úplně jedno co dělali křesťané před staletím, ono v těch barbatských dobách úměrně k té kultúře byla i úměrná ta technika , zabíjelo se tak cepama a sudlicema.

Rozhodují je co dělají dnešní křesťané a dnešní muslimové, že se barbaři na úrovni středověku sápou po jaderných zbraních to vidím opravdu dost nebezpečně, nejlepší by bylo je vrátit tam kam patří tedy  k těm cepům, s těmi by neublížili sobě ani nám.

S mohamedánama nebyly problémy pakavád se ještě dokázali přetvařovat protože se báli protože jich tady bylo málo, teď když jich je víc tak se prostě a jednoduše odkopali a my jsme pochopili o co jim dlouhodobě vlastní jde a že o tom míru co nám tady lhali že o tom se v Koránu nepíše nic, tam se píše jenom o nesnášenlivosti a násilí.   

0/0
10.11.2009 7:07

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

O akej barbarskej kultúre to hovoríš? Biblia bola a je predsa stále tá istá, nie? Vývoj Islamu je však oproti kresťanstvu tak cca 600 rokov pozadu ... O násilí sa, ako som to už písal vyššie, píše aj v Biblii, že ... K tým moslimom v EU - a kto si ich sem pozval? Nemecko aby na nich mal kto makať a Francúzsko, Taliansko, VB a Španielsko vďaka svojej koloniálnej minulosti. 

0/0
10.11.2009 7:58

brnl

Re: Hlavně nemít "předsudky"

No vidíš a nám je sem přerozdělí strýcové z Bruselu protože jsme jak oslové vlezli do EU a podepsali LS.

0/0
10.11.2009 8:58

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Mimochodom - nehovoril som o muslimoch u nás ale u nich. Keby sme sa MY nestarali do NICH, bol by kľud. Nám by sa asi tiež moc nepáčilo, keby napríklad Čína, alebo Rusko hovorilo (a presadzovalo aj pomocou zbraní) svoj pohľad na riešenie našich problémov.

0/0
10.11.2009 8:01

brnl

Re: Hlavně nemít "předsudky"

To by se dalo říct i naopak, kdyby se v Afganistánu nestarali o mrakodrapy v NY tak také mohl být klid, zrovna tak by byl klid kdyby se Husajn nestaral o ropu v Kuvajtu, tedy ropu kterou my nakupujeme protože ji potřebujeme ke svému životu. :-)

0/0
10.11.2009 9:02

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Nie, nedalo by sa to povedať naopak. Prvé bolo "staranie sa" západu do vecí moslimov - a to už od WWI.

S tým súvisí aj Kuvajt - láskavo si naštudujte, že Irak sa MOHOL cítiť oprávnený mať Kuvajt pod svojou kontrolou. Jednoducho preto, lebo až do pádu Osmanskej ríše (a rozdelenia územia Britmi podľa pravítka, bez ohľadu na nejaké historické korene) oblasť terajšieho Kuvajtu spravoval Bagdad, vieme?

0/0
11.11.2009 17:13

brnl

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Ty jseš normální srandista, takže Irák se mohol cítit oprávněný zabrat Kuvajt ;-D;-D

A nezdá se ti že potom mezinárodní společenství co je zavíslé na té ropě od které je Husajn chtěl odříznout se potom cítilo dost oprávněné to jít do toho Kuvajtu Husajnovy rozmluvit. 8-o

0/0
11.11.2009 17:55

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Počúvaj, ty klaun (keď už som ja srandista ...), samozrejme, že sa medzinárodné spoločenstvo cítilo oprávnené niečo s tým urobiť. Ja predsa nehovorím, že to bolo apriori správne - len hovorím, že sa na to treba pozrieť aj z druhej strany. A nabudúce sa pokúsiť podobným veciam sa vyhnúť. Tuto sa to nedalo - krivda sa stala dávno (rozdelenie územia "od stola"), nabudúce to možno bude možné ...

0/0
11.11.2009 21:00

Petr Kubík

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Snad ani jedna věta ve Vašem přízpěvku není pravdivá. Základem křesťanství je především evangelium. Nevím, koho všeho považujete za "křesťanstvo", nejspíš i Hitlera, když tu zmiňujete světové války. V oblastech pod muslimskou nadvládou se vyskytovala obrovská diskriminace křesťanů, takže mnoho z nich nakonec přijalo islám. S muslimy byly problémy pokaždé když měli pocit, že je třeba ohněm a mečem rozšířit svou víru na nějaké další území. Sv. Cyril a Metoděj nebo sv. Vojtěch pracovali při šíření víry poněkud jinak, možná Vám to uniklo.

0/0
10.11.2009 8:56

Petr Kubík

Re: Hlavně nemít "předsudky"

oprava: příspěvku

0/0
10.11.2009 8:57

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Ak je základom kresťanstva evanjelium, prečo je potom súčasťou Biblie aj Starý zákon, ktorý hlása čosi celkom iné, že... A prečo sa potom správali kresťanský vodcovia (či už cirkevný, alebo svetský) tak ako sa správali, že... Možno by vám mohlo napovedať čosi správanie sa "kresťanských" rytierov, vyznávajúcich "evanjelium" na území pohanského Pruska, ktorého kmene vpodstate úplne vyhladili a takisto ich správanie sa v iných oblastiach, ktoré považovali za svoju povinnosť "obrátiť na svoju vieru"

0/0
11.11.2009 17:27

Lovap

Re: Hlavně nemít "předsudky"

Pokračovanie ... Ako celkom pekný príklad poslúži správanie sa "kresťanských" rytierov v jednom meste v "Svätej zemi", ktoré pod dobytí na začiatku krížovej výpravy takmer

vyvraždili v porovnaní so správaním sa Saladínových jednotiek, ktoré obyvateľov po dobytí mesta ušetrili. .. A čo sa týka tých svetových vojen - neodohrali sa "náhodou" na kontinente, zakladajúcom si, že vzišiel z ideí kresťanstva? Nemali "náhodou" nemeckí vojaci na opaskoch to ich

"Gott mit uns"? A láskavo si porovnajte počet obetí náboženských

nepokojov v moslimských oblastiach a kresťanských... Budete

prekvapený...

0/0
11.11.2009 17:36

legi

To len detsky blbol ako jeden nadporučík...

0/0
9.11.2009 14:45

vojtexx

:-P

média jsou hovada, protože to spojují s jeho vírou...i když lidi sami ví, že mu hráblo z toho hnoje, co US ARmy dělá v Iráku a Afghánistánu

0/0
9.11.2009 14:44

J adoré la Chat quatorze

.....byl pod emocionálním tlakem..............

............svého kulturního původu,genové výbavy a kmenových zvyklostí.Prostě jen zvolil multikulturní přístup.Divím se, že to Američané nechápou!;-D;-D

0/0
9.11.2009 11:59

ufopilotka

Střelec z Texasu zřejmě nebyl terorista, spíše byl pod emoci

Samo ze ne, jak vas to jen mohlo napadnout? Urcite byl pod emocialnim vlivem Allaha to vi prece kazde male decko.:-P;-D;-D;-D;-D

0/0
9.11.2009 11:59

Lethal666

Zakazte v EU pristup vojakum ke zbranim!!!!

0/0
9.11.2009 11:43

-=koloděj=-

Základní problém je

že tenhle člověk vůbec byl u armády. Logicky, armáda, která bojuje proti muslimským fanatikům, přeci nemůže sama přijímat do svých řad muslimy.

Jinak je to opět pouze potvrzení toho, co je islám za "náboženství". Těch varování už bylo hodně, a přesto se moc vážně neberou ...

0/0
9.11.2009 10:48

Dr No

Idiotské vysvětlení

jen aby nemuseli konstatovat, že ho k tomu dovedl Islám. Člověk, který se narodil jako muslim ještě nutně nemusí být debil - pokud však někdo k Islámu "konvertuje" v dospělém věku, tak musí být nutně totální vymaštěnec a měl by okamžitě skončit ve vypolštářované cele bez kliky zevnitř. A nechat takovéhoto idiota sloužit v armádě a dát mu zbraň je přímo zločin.

0/0
9.11.2009 10:18

loginname_

Nechtěl zabíjet,

tak zabil ;-D To je tak, když si do armády pozvete muslima a pak ho pošlete zabíjet muslimy.......

0/0
9.11.2009 10:14

-=koloděj=-

Re: Nechtěl zabíjet,

Prostě mu holt připadalo přijatelnější zabíjet ne-muslimy než muslimy. Což je vcelku zásadní problém v armádě, která bojuje proti muslimským radikálům (ať už tento boj považujeme za legitimní či nikoliv).

Btw. on jako lékař by v Afghánistánu někoho zabíjel? Zřejmě šlo spíš o to, že by tam zabili "spoluvěrci" jeho, jakožto zrádce jejich náboženství. Takhle zatím přežil, i když trest smrti možná dostane, ale má ještě jistou šanci. Navíc kdyby byl zabit jako zrádce náboženství, asi by nešel do "nebe", takhle je v podstatě mučedník a když zabil "bezvěrce", dostane 72 panen.

0/0
9.11.2009 11:05

12345hanka

To má býr

omluva?

0/0
9.11.2009 9:38

KMJ

Ale , ale .

No vida ho chudáčka , byl pod tlakem . Povídejte to těm zastřeleným .

0/0
9.11.2009 9:32

DanielPuschman

střelec z texasu...

...byl prostě dobrý pravověrný. Ano, asi taky pod emocionálním tlakem. Jako většina dobrých hluboce věřících.

0/0
9.11.2009 8:55

killy

Koukám, že amíci jsou ještě větší...

... multikulti debilové, než jsem se zprvu domníval.....

0/0
9.11.2009 8:52

marte

emocionální tlak...

po vyléčení by jej měli pustit hlásat víru po celé americe, aby nebyl chudák pod tlakem...;-DRvV[>-]EU de.bi.lové

0/0
9.11.2009 8:34

a co třeba

Obávám se "emoc.tlaku při likvidaci islámu"....

Které dnešní náženství je ještě tak militantní a nesnášenlivé ? Obávám se, že žádné. V tomto případě by měl zafungovat pud sebezáchovy a "vyléčení infekce"....a bude zase hodně mrtvých...:-/

0/0
9.11.2009 8:06

Bennu

Re: Obávám se "emoc.tlaku při likvidaci islámu"....

Znalec promluvil....

Nebyl by prvni ani posledni psychiatr, kteremu prdlo v kuli.

0/0
9.11.2009 8:35

Lovap

Re: Obávám se "emoc.tlaku při likvidaci islámu"....

No ... prestante sa do nich starať a bude kľud. Skombinovať to s tvrdými podmienkami pri prisťahovalectve (ctiť si kultúru a zákony novej krajiny - ak nie, tak šup späť odkiaľ prišiel) a bolo by to úplne o.k. 

0/0
10.11.2009 7:00

Najdete na iDNES.cz