Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

BIS se po svém vzniku zajímala o Štěchovický poklad

Bezpečnostní informační služba po dvaceti letech přiznala, že se po svém vzniku zajímala o takzvaný štěchovický poklad. Jejím úkolem údajně bylo zjistit, zda za ním neexistuje nějaké neviditelné pozadí, potvrdil televizi Nova mluvčí služby Jan Šubert.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Czodpor

A co hlídka BIS v Perlovce

jaký ta lovila poklad ????

0/0
8.11.2009 23:15

balalajka01

a tož už něco ti dva vykopali?

Kopou tam ještě vůbec? Nebo co ti dva teď dělají? A co o tom pokladu říkají?

To je zase diletantština, takovej článek, když ani neodpovídá na tyto otázky!!! ;-O

0/0
8.11.2009 22:00

URB-Královna diskusí

BIS špehovala i faráře

Málokdo to ví, ale ještě 3 roky po převratu, po založení BIS, sledovali též faráře. To jsem byla náhodně v Příchovicích v Jizerkách a přistoupil ke mě chlapík a na faráře se vyptával, jestli tam nedělá letničky a podobně. Tak jsem mu řekla, že ano a schovávají se u něj podivné osoby.

0/0
8.11.2009 21:32

agent

Re: BIS špehovala i faráře

Akorát jsem nepochopil, jak jste došla k závěru, že se jednalo o důstojníka BIS!

0/0
8.11.2009 21:40

URB-Královna diskusí

Re: BIS špehovala i faráře

To byla shoda náhod. Ten den se zrovna měnili peníze na poště za kolkované a ta pošta v Příchovicích je na náměstí.Monitoroval to jeden policajt, kterého jsem trochu znala. Řekla jsem mu o těch podivných otázkách a on šel k jeho autu a požádal o prokázání identity. Chlap v autě jen mu něco ukázal a policajt se vrátil k poště a povídal, že to je v pořádku a byl to agent z té nové tajné policie. Asi to služebně nebylo košer, ale bylo mu hloupé se chovat, jako osel.

0/0
8.11.2009 23:37

agent

Pokračovatelka StB, tedy BIS,

po celých dlouhých dvacet let  personálně obsazená i důstojníky bývalé StB, stejně jako  zpočátku diletanty z Občanského fóra, podlehla "kouzlu" záhad o skrytých pokladech a archivů z doby  okupace.  Novodobí kontrarozvědčíci v nadšení viděli špiony všude a za vším!  Dlužno dodat, že StB  v dobách pro ni při pátrání daleko příznivější, zejména z pohledu případných žijících svědků  a jejich ochoty  vypovídat třeba o výskytu německých jednotek v posledních dnech války "TAM ČI  ONDE" prověřovala získané poznatky po době několika desítek let.  Pokud někdo slyšel o akci EVROPA, pátrání po tak zv. nelegálech v ČSSR, tak při této skupině existovala další, která pátrala po tajemství tak zvaných "zemních úkrytů." Nikdy nic nalezeno nebylo, s výjimkou občasných nálezů  zbraní a munice. Což neznamená, že "něco" někde ukryto dodnes není!  Osobně by mne jen zajímalo, jaké fin. prostředky BIS na pátrání vynaložila a zda poznatky StB doplnila svými vlastními. O info k výskytu agentů nestojím.BLBOST!

0/0
8.11.2009 21:28

Deliveres

Velkou část Štěchovického

pokladu, archívu Gestapa ukradla hned po osvobození Americká armáda. Po letech žádostí Československé vlády vrátili Američané bezcenné dokumenty, které posbírali jinde.

0/0
8.11.2009 21:20

seadog

Re: Velkou část Štěchovického

pak jsi se probudil s jednou rukou v nočníku, nazdar.

Můj děda hledal měsíc koně a krávu co mu ukradla rudá armáda ....;-O

0/0
8.11.2009 21:29

agent

Re: Velkou část Štěchovického

No, dovolil bych si tak zcela nesouhlasit. Archiv "štěchovický"  byl  vrácen ve velmi krátké době a dokonale jeho obsah využila bývalá StB. M.j. byl převezen a tříděn tam, kde se dnes válí senátoři  a z poměrně velké části rozkraden šéfem tehdejšího zpravodajského referátu MV Bedřichem Pokorným...za účelem kompromitace osob, které v poválečném Československu  "rostly nebo růst chtěly!"  Samozřejmě politicky.  Američané vrátili vše a bez průtahů.  

0/0
8.11.2009 21:38

Jsem ovce - volím ODS

Re: Velkou část Štěchovického

tak to by byla asi jediná věc co Američané vrátili socialistickému Československu hned a bez průtahů.Rv

0/0
9.11.2009 8:59

Najdete na iDNES.cz