Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli plagiátu přijde o bakaláře, tituly Mgr. a JUDr. mu vzít nemohou

Bývalý velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman, který opsal práci na plzeňských právech, přijde ze svých tří titulů pouze o nejnižší, bakalářský. Tituly Mgr. a JUDr. mu nejspíše zůstanou, protože je získal v rámci souběžného studia. Zároveň není jeho diplomová ani rigorózní práce k nalezení, a tak univerzita nemá možnost zkontrolovat, zda nejde rovněž o plagiáty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rbursik

a jakých vbýsledků dosáhl v předmětu

Jak se valí klíny lidem do hlavy? Z která studijní skupiny oranlživých či moudrých turbostudentů?

Radim Buršík

0/0
9.11.2009 17:03

hany1

Kozlíku , měl si pravdu!

Omlouvám se, nejsi kozlík.

0/0
5.11.2009 9:22

Kozlík_

Re: Kozlíku , měl si pravdu!

OK, já jsem taky mylně předpokládal, že právo je dělené studium, a přitom není.

0/0
5.11.2009 12:24

hany1

Re: Kozlíku , měl si pravdu!

R^

0/0
5.11.2009 14:11

pepa_praha

Jéééé... to je logika!

Tak když jako ukradnu kolegovi klíče od auta, tak mě potřestají za to, že jsem mu vzal klíče.

To přežiju. To je jen přestupek do 500 Kč, ale jeho auto, co jsem si s nimi odemkl a ukradl si můžu nechat....;-D;-D;-D

0/0
5.11.2009 8:26

zab2

To mě po.ser

Právnická fakulta spolu s rektorátem řeší, kteráže advokátní kancelář jim zformuluje žádost o odebrání titulu, aby byla právně v pořádku. Asi teda není na škole jediný právník, který by takovou koninu dokázal. A já myslel, že práva tam učí samý PhD a doc., kapacity největší. PS : Zadejte to Kindlovi

0/0
5.11.2009 8:25

Chytracisko

Re: To mě po.ser

;-D Je to tak. A na eketrofakultě zase nefungujou zásuvky a na ČZU chcípaj na chodbách kytky. To jsou notoricky známý věci.

0/0
6.11.2009 15:31

Dandelineman@

A já myslel,

že titul Mgr. může získat někdo pouze na základě předchozího získání Bc., pokud se tedy nejedná o zcela jiný obor. Teď už chápu, že Mgr. může být vlastně každý bez předchozího studia . Tak proč se vlastně vůbec něco vyšetřuje?;-D

0/0
5.11.2009 8:12

hany1

Kozlíku , proč hlásáš bludy.

Víš kolik lidí tomu u věří co jsi napsal? Přečti si moje příspěvky a budeš v obraze co se týká studia. Takhle mě už dlouho nikdo nevytočil. Chytrolíne.

0/0
5.11.2009 0:27

Kozlík_

Re: Kozlíku , proč hlásáš bludy.

Ale prd, tvoje příspěvky jsem četl. Jak jsem psal, co jsem psal, tak platí pro většinu studia, kdy se studuje na bc a pak navazující magisterské studium. Toto dělení je povinné, umožnuje přestup na jiné fakulty, dodělat mgr studium po letech, v zahraničí. Některé obory, ale je jich dost málo, jsou nedělené. Zmýlil jsem se, u práv - studium pro právníky, advokáty, jde o nedělené mgr studium, min. v Plzni, ale zřejmě i jinde. Bc je jiný obor - státní správa, což je typický obor pro městské strážníky (velitele) apod.

Ale ty se čertíš, jak bych psal úplný bludy ve všem, tak to zas ne. Nejsi ty náhodou hádavá tetka? Tebe bych nechtěl mít doma. Ty bys mě umořila, buď by mě pak odvezli do blázince, nebo rovnou na krchov. Tak do mě nešij a buď ráda, že se něčemu přiučila. Ty zkrátka blbneš jak ženská bez chlapa...

0/0
5.11.2009 0:50

hany1

Re: Kozlíku , proč hlásáš bludy.

Kozlíku, Kozlíku, ty jsi takový kozlík . Viď?

0/0
5.11.2009 1:06

Krabat77

Re: Kozlíku , proč hlásáš bludy.

Kozlík bludy nehlásá. Má pravdu. VŠ systém se změnil a u převážné většiny oborů titul Bc. je podmínkou pokračování studia k titulu Mgr.

0/0
5.11.2009 8:05

hany1

Re: Kozlíku , proč hlásáš bludy.

Opět jsem prostudovala vysoké školy a zjistila jsem, že jsem napadla Kozlíka neoprávněně. Musím uznat, že o přeměnu školství jsem se nezajímala. Já jen žasnu. Nejprve si udělám za 3 roky Bc a pak 2 roky studuji na Mgr.

0/0
5.11.2009 9:18

hany1

Kozlíku

tak jsi ze mne udělal blbce. Je stále magisterské na 5 let a bakalářské.

0/0
4.11.2009 23:59

hany1

Re: Kozlíku

To, že to někdo si udělá bakalářské a přestoupí na magisterské je jiná věc.

0/0
5.11.2009 0:02

Kozlík_

Re: Kozlíku

Nedalo mi to a koukl jsem se na Plzeňskou vš. Na elektrofakultě to mají dvoustupnové, viz: Obory bakalářského studia - první etapy studia na VŠ

EAT - Elektronika a telekomunikace (kopíroval část www stránky), podobně filozofická, informatika - fakulta aplikovaných věd.

Fakt je, že právnická fakulta uvádí pro uchazeče jak bc, tak mgr studium. Bc je jiný obor - veřejná správa, mgr studium je nedělené, obor je právo a právní věda. Zkoukl jsem to rychle, ale je to myslím tak.

Takže by to bylo správně, odebrat Bc titul - za obor veřejná správa, nechat tituly v jiném oboru - právo a právní věda. Právo je tedy jeden z mála oborů, které jsou nedělené, jako medicína.

Jinak ostatní fakulty - pedagogická, strojní, zdrav. studia, ty mají dělené, tj. bc, pak mgr jako navazující. Všeobecně jsem bludy nepsal, ale v konkrétním případě práv to tak nebylo, uznávám.

0/0
5.11.2009 0:22

hany1

Re: Kozlíku

Když jsi na studiu bakalářském a chceš jít dál musíš dělat rozdílové zkoušky. Víš co to je?

0/0
5.11.2009 0:37

Kozlík_

Re: Kozlíku

Práva v Plzni? Já jsem psal obecně, co se týkalo třeba fakult na čvut, uk a jiných univerzit mimo Prahu. Ale tendence rozdělit studium na 2 stupně je, i v na některých fakultách v Plzni. Ale připouštím, u práv může jít o 2 studia, jedno pro právníky, nedělené, druhé pro nevím koho, jen Bc., asi pro městské strážníky atd.

Jak jsem psal, i medicína je nedělená, a tam žádné bc není možné, resp. jde o studium jiného oboru, ošetřovatelství, rtg laborant, záchranář apod.

Pak ale nechápu logiku, proč někdo skládal Bc, když dál pokračoval.

Já jsem uvažoval o další vš, takže jsem si ty věci zjištoval, vlastně na řadě vš a různých oborech...

0/0
5.11.2009 0:05

hany1

Re: Kozlíku

kdyby ho vyhodili ve 4 ročníku, a neměl by Bc. Tak čtyři roky může zahodit. Je to pojistka. Nepleť tady stále medicínu. Je vidět, že nemáš ani páru o studiu a hlavně poučuješ. Myslela jsem, že jsi serioznější a ne že si všechno vycucáš z prstů.

0/0
5.11.2009 0:12

Kozlík_

Re: Kozlíku

Medicína, jako práva v Plzni (a asi i jinde) jsou nedělené studium, magisterské v jednom bloku. Ty obory jsou výjimečné, jinak to je povinně rozdělené, srov. ostatních asi 7 fakult v Plzni. O studium páru mám, ale končil jsem v rl. 95. O současném necucám z prstu ale z www stránek fakult.

0/0
5.11.2009 0:25

hany1

Re: Kozlíku

Určitě si studoval v Plzni.

0/0
5.11.2009 0:30

Kozlík_

Re: Kozlíku

V Plzni jsem žil i pracoval, nějakou dobu. Ale nestudoval.

0/0
5.11.2009 0:51

Kozlík_

To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Asi jako by plukovníkovi zneplatnili jeho dekret, kterým byl jmenován poručíkem, ale zůstalo platné jmenování majorem a plukovníkem. Pokud někdo by vystudoval bez maturity vš, tak nemá nárok na titul. Sice paradoxní, ale musí být určitá pravidla. Když se jede etapový závod na kolech, tak nejde vynechat jednu etapu a jen dojet do cíle v poslední etapě. Diskvalifikace v jedné etapě je diskvalifikace pro celý závod.

VŠ studium magisterské bylo původně nedělené. Komu chyběla třeba zkouška z prvního ročníku, jedna malá zkouška, tak neměl nárok na titul Mgr, vlastně ani nesměl jít k státnicím a obhajobám. I kdyby obhájil diplomku, udělal státnice, tak poku jedna zkouška chybí, tak celé studium by bylo neplatné. V závodě cyklistů, třeba celkem na tisíc kilometrů, kdyby se někdo vezl jen sto metrů. Diskvalifikace z celého závodu.

Bez Bc. nemůže být dotyčný mgr, pokud mgr je navazující studium a nejedená se o jednolité magisterské studium. Podobně JUDr nemůže někdo být bez předchozího mgr studi

0/0
4.11.2009 22:58

hany1

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Při magisterském studiu je získání titulu Bc něco navíc. To nemusíš dělat!

0/0
4.11.2009 23:03

Kozlík_

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Není to tak. Byla doba, kdy hlavní studium bylo mgr a bc zkoušky si lidi složili navíc, zpravidla ti, co chtěli dřív končit. Byly tu ale určité zkoušky po prvním cyklu, které umožnili postup dál.

Dnes je většina studia děleného na 2 stupně (PhD neuvažuji, plné vš vzdělání je magisterské vzdělání - tj mgr, ing, mudr atd.). Jen některé obory neumožnují, aby bc absolvent k něčemu byl, např. u lékařů, psychologů a pár dalších. Jinde se povinně skládá bc zkoušky a píše bc práce, pak se může dotyčný přihlásit a projít přijímacím řízením na navazující mgr studium. To byl případ dotyčného. Jeho příjetí na navazující mgr studium i rigorózní zkoušky v důsledku byly neplatné, protože nesplnil předpoklady - nebyl bc. Tedy jeho mgr. i judr je podvodně získané.

Pokud má být trest částečný, tak by spíš mělo logiku jeho mgr práci uznat jako bc práci - a mgr. muset znovu obhajovat.  Přísně vzato by ale neměl být ničím, uznat mgr práci jako bakalářskou by byla jen dobrá vůle, na kterou nárok nemá.

0/0
4.11.2009 23:15

hany1

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Můžeš mi tedy vysvětlit, proč je studium bakalářské a magisterské?

0/0
4.11.2009 23:18

Kozlík_

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Bakalářské studium je u většiny oborů, vede k získání titulu Bc. Magisterské studium je studium navazující (kromě pár oborů jako medicína), předpokládá zisk titulu Bc, klidně na jiné vš. Dnes je tendence studium dělit, což má své výhody i nevýhody (možnost po bc jít na jinou vš, dodělat mgr třeba po určité přestávce - bez penelizace za překročení doby studia atd). Některé obory nejdou ze své povahy dělit, např. medicína, magisterské studium je tedy šestileté, nedělené na dva stupně, bc a mgr stupeň. Bc z medicíny by byl v praxi k ničemu (Bc na medicíně je zcela jiný obor, ošetřovatelství, jeho pokračováním je zisk titulu Mgr. v ošetřovatelství ne MUDr).

Sám jsem zažil dobu, kdy Bc zkoušku šlo složit navíc, dělali ji jen lidé, kteří nechtěli pokračovat dál. Tehdy nebyl systém takto děleného studia, šlo o r. 90-95.

0/0
4.11.2009 23:28

hany1

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Chceš snad říct, že každý musí být nejdříve Bc. Já si myslím, že se pleteš. Stále existuje bakalářské (které ne ní tak náročné ) a magisterské studium. Anebo je teď povinnost dělat Bc i na magisterském?

0/0
4.11.2009 23:34

Kozlík_

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Nemá cenu sáhodlouze psát. Podívej se na www stránky některých fakult a univerzit. Většina oborů je fakt dělených, tj. musí být nejdřív Bc stupeň, mgr studium je navazující. To je přírodovědných, filozofických, technických fakultách a snad i dalších. Nedělené stiudium je jen medicína a pár oborů jako psychologie (Bc psycholog by byl na baterky, Bc v učitelství může být lektor nebo asistent pedagoga, např.).

0/0
4.11.2009 23:37

hany1

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

To slyším poprvé. Školu mám dávno za sebou, a novoty jsem nějak nezaznamenala. Stále tomu nemohu uvěřit , že první se musím dát na bakaláře a pak jdu dál. Vše si zjistím.

0/0
4.11.2009 23:44

trovet

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Je to tak, kromě pár vybraných oborů, př. zmiňované magisterské právo a právní věda, medicína, veterina, psychologie. Jednou jsem narazila v Opavě mgr. historii. To je asi tak všechno, jinak musí student jít na bc. a pak může pokračovat v navazujícím magisterském programu.

0/0
5.11.2009 11:08

Chytracisko

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Je to tak, klidně tomu věř.

0/0
6.11.2009 15:33

hany1

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Omlouvám se. Článek jsem si přečetla znovu. Já mám ale takový dojem, že redaktor neví o čem píše. Proč by studoval současně bakalářské a magisterské. Zkrátka je v tom nějaká binec. Asi dodatečně dělali zásahy, a nevymazali, to předtím.

0/0
4.11.2009 23:25

Kozlík_

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Spíš je otázka, v které době to studoval a jaká tehdy na té fakultě byla pravidla. Osobně jsem studoval nedělené studium, fakticky tu byla obdoba bc zkoušek, ale o titul si zažádali lidi, kteří chtěli ukončit dřív. Měli pak ještě něco navíc, takže se to moc nevyplatilo, vyšlo skoro nastejno dodělat i mgr, rozdíl byl rok studia.

Ale i tehdy šlo o to, že musím mít hotový jedeň stupeň studia, abych mohl dělat další. Šlo o souborné zkoušky za víc let, za první 3 roky studia. Toto se pak už nezkoušelo na státnicích  (magisterských), přesněji řečeno, dle specializace se z celých 5 let zkoušelo jen něco. Kdežto u těch souborných postupových zkoušek se zkoušelo vše, nezávisle na dalším zaměření studia.

Původně, dřív, se vše zkoušelo až u státnic. Zkrátka jde o to, že dělení studia na dvě části nesmí znamenat, že něco vypadne.

0/0
4.11.2009 23:35

trovet

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

Je to moc divný, normální člověk by to nestihl. Studovat souběžně bakalářské  a magisterské studium a ještě k tomu vykonávat zaměstnání. A i jinak je to nesmysl. Pokud začal studovat magisterské tak je nesmysl začít bakalářské. Jsou v tom pěkný podfuky.

0/0
5.11.2009 11:13

Kozlík_

Re: To je k smíchu - vzít Bc, nechat Mgr a JUDr

V Čechách to zřejmě možné je, a možná někde v Egyptě nebo Paroubkově Botswaně... Takový Knížák nevystudoval žádnou vš, ze čtyř odešel nebo spíš byl odejit - viz jeho oficiální životopis na stránkách NG. Pro mimořádné zásluhy se stal řádným profesorem, rektorem AVU. Pak "vystudoval" doktorské studium u podřízeného profesora, jako rektor školy.

Nejde srovnávat např s lékařským studiem, kde magisterské studium je jednolité a po absolvování je dotyčný MUDr. Ale zde nesmí chybě jedna nejmenší zkouška. Nexistuje, aby chyběla jedna zkouška z kteréhokoli ročníku. Dotyčný by ani nepostoupil, musel opakovat nebo byl vylit - a nemohl by uzavřít magisterské studium a dostat titul MUDr. 

Převedeno do řeči kreditů (bodů za zápočty a zkoušky). U jednolitého mgr studia se chce celkem 300 kreditů, u studia dělenéno na bc stupen a navazujícího mgr to je 180 + 120 kreditů. A předpokladem vstupu na mgr stupeň je splnění bc studia.

0/0
4.11.2009 23:09

ferdapytlik

Sám se přiznal, že je podvodník ..........

.......... předpokládám, že už není v řadách městských policistů, neboť jeho morální vlastnosti se neslučují s etickým kodexem policisty.

0/0
4.11.2009 22:06

MuDr. Peterka

Absurdistán

Jen co posekám trávník, bude ze mě právník ;-D

0/0
4.11.2009 22:00

huh

Re: Absurdistán

;-D

0/0
4.11.2009 22:09

steve007

no

Jo to jo, ale já zmínil i ten odstavec 5, kde je zmíněna délka studia. Jestli mu uznali pro Mgr. obor předměty z Bc.studia, tak to beru. Ale pokud šlo o odlišnou specializaci, tak pak Mgr. dělal tři roky, což je v rozporu se zmíněným odstavcem VŠ zákona. Každopádně jak tu už napsal jiný diskutující, který na mne nebo Vás reagoval: opravdu by mne zajímalo, jak zvládal dvě školy a zaměstnání... možná ale tu školu dělal jak Řápková;-D

0/0
4.11.2009 21:09

Linde CZ

Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude...

;-D

0/0
4.11.2009 20:43

Catumbelan

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude...

Jenže bez bakalaře by nebyl magor ani doktor!

0/0
4.11.2009 21:35

hany1

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

Není pravda. Je rozdíl, jestli se dáš na studium bakalářské, nebo magisterské. Při magisterském studiu si můžeš udělat Bc. abys měl něco když by tě vyhodili. Když děláš bakalářské studium, tak na to abys postoupil dál, musíš udělat nějaké rozdílové zkoušky.

0/0
4.11.2009 22:31

annalucie

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

samozřejmě...ale určitě mu z bc studia uznali nějaké zkoušky,na většině vš je nejprve bc studium a na ně navazuje mgr studium,pokud souběžně studoval mgr studium z bc na stejné fakultě,musel mít zkoušky společné a pokud mu neuznali bc diplomku,nemohl ukončit bc studium a tudíž ani mgr studium,pochybuji,že by zkoušky (ty v prvních ročnících-často souběžné) dělal 2x...je to bordel a výsměch všem,kdo vš studovali poctivě a stálo je to mnoho úsilí

0/0
4.11.2009 22:37

hany1

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

bakalářské a magisterské jsou dvě odlišné školy. Někdo má aby studoval magisterské, někdo má pouze na to aby studoval bakaláře. Když jsi na magisterské,. můžeš si udělat bakaláře,ale nemusíš. kdo šel od prvníého ročníku na bakaláře a pak zjistil, že není tak blbý, tak po získání titulu Bc. Uděla rozdílové zkoušky a pokračuje dál na magisterské,. To značí, jestliže ten policajt byl na magisterském studiu a odebrali mu Bc nic se neděje. Na titul Mgr. má právo. pro lidi co to nechápou. Kdysi byly školy dvouleté (bez matury ) a čtyřleté s maturitou.

0/0
4.11.2009 22:49

hany1

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

Omlouvám se za gramatiku.

0/0
4.11.2009 22:58

Kozlík_

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

Neznám detaily tohoto případu. Pamatuju praxi, kdy bc si lidi dělali, co chtěli skončit dřív, normální studium bylo mgr. Dnes je to opačně, většina oborů má dvoustupnové studium, bc je nutný předpoklad pro přijetí do magisterského stupně studia, dělají se i přijímačky.

Pokud by Bc získal jen navíc a nebylo to tehdy nutné k pokrčování ve studiu, tak by bylo správné mu nechat magisterské tituly (mgr a judr). Proč by ale někdo skládal bc zkoušku, když to nepotřebuje a stejně skončí jako mgr? Jsou lidi, co si píšou tituly Bc. Mgr. nebo Bc. Ing, ale to se píše, pokud je Bc od jiného studia než který vedl k získání Mgr nebo Ing titulu. Stejně jako se nepíše Mgr. JUDr, pokud Mgr bylo z práv , píše se to, pokud to bylo získané na jiné fakultě (stejně jako se někdy píše Mgr et. Mgr., nebo Mgr Ing či Mgr. MUDr jako Langer).

0/0
4.11.2009 23:22

trovet

Re: Ten bude taaaak nestastnej, ze z nej bakalar uz nebude..

No tak to tedy nejde. V případě, když se zapíšeš ma magisterský program a skončíš třeba ve 4. ročníku, nemáš vůbec nic.

0/0
5.11.2009 11:18

Robin Ood

není trochu smutný

že musí PRÁVNICKÁ fakulta žádat při formalizaci odebrání titulu advokátní kancelář?

0/0
4.11.2009 20:18

Linde CZ

Re: není trochu smutný

smutny je, ze hafo lidi netusi co je fakulta a co rektor :-)

0/0
4.11.2009 20:40

Najdete na iDNES.cz