Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

I moji kritici leccos zavinili, brání se šéf pražské zoo Petr Fejk

Odcházející šéf pražské zoo Petr Fejk během rozhovoru s MF DNES přiznal, že mluvit o chybách vedení a stížnostech zaměstnanců je pro něj velmi bolestivé. "Každý by si měl zkusit zahradu řídit. Dvanáct let práce obnáší spory i nehody. Ne vše se podařilo. Ale i moji odpůrci nesli odpovědnost," brání se Fejk.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ehm

Navážet se do novináře Pokorného

umí každý. Ale je to nesmysl - sdělovací prostředky dělaly zoo, a tím panu Fejkovi, zdarma píárko léta. Co řekl Fejk na tiskové konferenci, bylo druhý den ve všech médiích.

Je úkolem novináře dát prostor i druhé straně. Vivat Pokorný!R^ Média mají zprostředkovat informace, ne svět kolem nás tvořit, a nepohodlné informace zazdít.

Všem, kteří vychvalují management na úkor odbornosti vzkazuji: Až budete u lékaře, ať Vám operuje mozek manažer, nejlépe z marketingu.

Jak vybere Váš manažer experty do týmu? Podle míry podlézavosti, pokud se v oboru vůbec neorientuje?

Zdravím ty zaměstnance, kteří se nebojíV. Odejít mohou vždycky. Odejdou-li mlčky, budou si to marně vyčítat, až se stejné chyby budou opakovat znovu a znovu.

0/0
31.10.2009 17:06

reem

Tomu se říká kariéra.

Práce v ZOO se mu stala koníčkem a nově přijatou nabídkou práce bude všechno jinak. Je prima být o příčku výše.

0/0
29.10.2009 19:34

eig

ještě

samozřejmě ještě nutno dodat, že obecně ÚSPĚCHY SE NEODPOUŠTÍ a těch 5% dílčích neúspěchů jsou STRAŠNĚ DŮLEŽITÝ a vlastně ROZHODUJÍCÍ pro hodnocení kariéry pana Fejka v ZOO. A nejhorší ikdyž ne překvapující je to, že hodně čtěnářů idnes to panu Pokornému sežere i s navijákem.Ať žije objektivita  a  zakomplexovaný  závistivci!!!!!!!!!!

0/0
29.10.2009 18:01

eig

otázka pro EX- zaměstnance ZOO

jeno dotaz  na bývalé (a uražené ) zaměstance.

Víte jak se pozná dobrý zaměstanec?

Umí si tu svou prosadit anebo se sebere a sám tiše odejde!

Víte jak se pozná špatný zaměstanec?

Ten se urazí, že ho vyhodili, zavolá panu Pokornému a ten z n!!ěj ještě udělá mediální hvězdu.

0/0
29.10.2009 17:54

fire-fly

Názor bývalého zaměstnance

Rád bych upozornil, že pan Fejk je původně učitel. Nějakou dobu pracoval skutečně jako manažer a to sice v rockovém klubu Belmondo, který za jeho působení zkrachoval. Tolik k jeho manažerským schopnostem. Navíc je rozdíl mezi tím být manažerem v rozpočtové organizaci, která dostává štědré dotace od magistrátu a tím řídit soukromou firmu, která si musí sama peníze vydělat. Přerozdělovat darované peníze dokáže leckdo a věřte tomu či ne, většina ZOO stojí na dotacích hl. m. Prahy a ne na prostředcích získaných p. Fejkem. Za to, co se stalo při povodních v roce 2002 měl být ihned zbaven funkce. Spousta zvířat byla tehdy zachráněna zaměstnanci, kteří sami riskovali vyhazov tím, že začali s evakuací dříve a proti přímým pokynům ředitele. Ředitel měl tehdy dostatek informací z médií, aby okamžitě nařídil evakuaci, ale neudělal nic. Vysoký plat manažera s sebou nese také odpovědnost, ale jak je vidět, nikoli v Čechách. Kdybyste znali pravdu o tom, co vše se v ZOO dělo, udělalo by se vám zle...

0/0
29.10.2009 14:53

sanborn

Re: Názor bývalého zaměstnance

nenapsal jste nic krom toho co se už psalo ,že se za jeho vedení zvýšila návštěvnost je pravda a že uměl ZOO dobře prodat bylo znát to co se dělo za zdmi už méně ,ale bohužel Vy jste k tomu nepřispěl...Rv

0/0
29.10.2009 16:57

Lízal

Čecháčkovské žvásty!

Jasně, někdo je zásadně proti umělým odchovům, ten ať si jede do pralesa. Jiný má raději mědvěda na motorce a lva v ohnivém kruhu, tomu doporučuji cirkus.

Pokud se celosvětově zřizují ZOO, pak je potřeba, aby tam byl management složený nejen ze zoologů. Ostatně, jak to bylo za doby vládnutí zoologa v pražské ZOO, to si ještě pamatujeme... Nejde totiž o prales ani o cirkus.

Kdo má negativistické řeči, ať se jede podívat do ZOO třeba v Německu nebo Číně. Řídit efektivně takovouhle mimořádnou záležitost je nelehké, plné kompromisů a ne vždy se zvolí to správné. Je to riziko a chci vydět ty kecálky, jak by sami něco řešili a nesli zodpovědnost. V

0/0
29.10.2009 13:15

herdekflek

Ach jo...

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Trapný článek. Za jeho působení se šlo vždy kupředu. A chyby se občas dělají, žádný ředitel přece nemůže být absolutní demokrat. Myslím, že tento pán nasadil vysokou laťku následovníkovi. Teď to vypadá, že si někdo chystá půdu pro nějakého neumětela.

0/0
29.10.2009 12:41

Catumbelan

Nejtrapnější omluvou je

když provinilec zdůvodňuje své chyby existencí chyb svého okolí!

0/0
29.10.2009 12:09

takyjá

Tož neber koryto,které ti zajístí modří ftáci:-) a

ani při tom nemusíš běhat s ftákem IN u Duceho berusconiho,místńího to mafiána,zločince,korupčníka a bůhví co ještě:-))

0/0
29.10.2009 11:29

Lavet

pane Pokorny

Pane Pokorny, vice pokory, rika Vam neco objektivita a vyvazenost, dokonce tady by mel byt rozhovor spise bilancni, pokud pan Fejk konci po 12 letech. S tim supem a morenou jste trapny. Nedelal bych z nej hrdinu, ale treba az tam nastoupi nejaky Tvrdik, uvidimte rozdil i Vy. Ja si dobre pamatuju ZOO pred panem Fejkem, Vy evidentne jenom toho supa.

0/0
29.10.2009 9:59

Reeve

Re: pane Pokorny

Ten rozhovor je užitečný právě proto, aby ve výběrovém řízení nebyl vybrán nějaký "Tvrdík", ale někdo, kdo provozu ZOO a chovu zvířat skutečně rozumí.

Já si dobře pamatuji ZOO za Veselovského a tou dobou měla rozhodně větší mezinárodní prestiž než dnes.

0/0
29.10.2009 12:06

Spalovač šancí

Re: pane Pokorny

tak to rozhodně ani náhodou !! např. časopis Forbes vyhlásil vloni pražskou ZOO jako sedmou nejlepší na světě !!!!!!

0/0
29.10.2009 12:10

magdik

Díky

Pane Fejku, díky za vaši práci, nenechte se otrávit. Nikdy se člověk nezavděčí všem, ale že jste dokázal z denně mučených zvířat (lvi, tygři, opice atd.)udělat  téměř svobodné tvory, za to vám patří můj osobní  nehynoucí dík a velký obdiv. Nejen můj, ale celé rodiny a to dokonce až z Islandu. Děkujeme a přejeme mnoho štěstí. S úctou magdaV

0/0
29.10.2009 9:36

mike_corp

super typek,

Odvedl vynikajici praci, verim tomu ze po nem lapne jina Zoo nebo podobna organizace.

Jak donutil tolik lidi se prijit podivat na znudena zvirata v ZOO to je zazrak.

R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
29.10.2009 9:23

Monarchista II

Klobouk dolů

Udělat z obcházení klecí špičkový zábavní park a to ještě za "pomoci" povodní je hodně dobrý kus práce R^

0/0
29.10.2009 9:14

Reeve

Re: Klobouk dolů

Kéž by ten "špičkový zábavní park" alespoň "špičkově" vydělával. Jsou ZOO, které prostřednictvím různých lákadel umějí z návštěvníků vysát i ten poslední halíř (dobře se to daří např. v ZOO Dvůr Králové). Pražská ZOO tuto možnost využívá sotva z poloviny.

0/0
29.10.2009 12:10

obambiodřekykunene

Pana ředitele Fejka

hodnotím spíše kladně, nikdy není všechno jenom "skoro ideální"....odvedl kus dobré práce.....a co se týče úhynů zvířat, tak každý, kdo někdy pracoval s větším počtem zvířat(ZOO, zemědělské podniky, obory aj.), tak ví, že se tomu nedá zcela zabránit.....nejhorší vždy bývá lidský faktor (lemplovství nebo lajdáctví).....a panu Fejkovi přeju, aby byl "za louží" úspěšný minimálně tak, jako v ZOO Pha......hodně štěstí...;-)

0/0
29.10.2009 9:12

Josef Laufer

světlá výjimka

ZOO je snad jedinej větší státní podnik v týhle republice, kterej funguje tak, jak má...

0/0
29.10.2009 8:52

Reeve

Re: světlá výjimka

S dotacemi 400 milionů ročně by fungoval leckdo.

0/0
29.10.2009 12:02

jejkap

Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzdelani

Ackoli dostal protekcni zlaty padak, o kterem by si ve standardnim tendru nchal zdat, ale jeste plive na ostatni. Zadne chyby neudelal, vsechno ti ostatni. Smutna vizitka.

0/0
29.10.2009 8:52

Josef Laufer

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzdelani

asi jsi četl jinej rozhovor...

0/0
29.10.2009 8:52

jejkap

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzde

Asi ano. Protoze rict "tohle jsme nezvladli a ja za to zodpovidal" by nic nestalo. Zvlast kdyz neni posuzovany podle vysledku, ale protekcni trafiku uz ma vyfasovanou.

0/0
29.10.2009 8:54

Vipeeer

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzde

Tak si zkus přečíst i ten o kterém diskutuješ, tohle neční o Gottovi....

0/0
29.10.2009 8:56

Josef Laufer

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzde

on to v zásadě řekl a to dokonce několikrát. V obecný rovině za o odpovídal, protože to byl ředitel. Ale on byl manažer - nikoliv zoolog nebo veterinář, takže mu nemůžeš v rámci společnosti přiřknout vinu za nějakej dílčí problém, kterej byl řešenej v odborný rovině. To je jako kdybys obvinil ředitele velkýho podniku za to, že ve skladu přejel skladník jinýmu skladníkovi ještěrkou nohu... samozřejmě - navenek zodpovídá on, ale když se bude řešit tenhle problém z vnitřního pohledu (k čemuž Fejka tazatel víceméně sám tlačil), tak je zodpovědnej někdo jinej....

0/0
29.10.2009 9:01

jejkap

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzde

O nikoli! Reditel v moderni organizaci odpovida za systemy. Od toho je interni audit, certifikace atd. Za prejeteho delnika samozrejme odpovida firma, potazmo jeji vedeni. "Ja nic ja muzikant", "nevedel jsem co podepisuju" je ukazka zaostalosti ceske manazerske (ministerske...) kultury. Nicmene souhlasim, ze rozhovor byl tendencni.

0/0
29.10.2009 10:51

Barney8

Re: Jak se pozna provincni cesky "manazer" bez urovne a vzde

diskutuješ o jablku a argumentuješ hruškou. když skladníkovi přejede druhej skladník nohu, tak to v 99% není chyba systému ( ve skladu prostě někdo jezdí ještěrkou a někdo okolo chodí ), ale hlouposti nebo neopatrnosti skladníka. Navíc v práci ze zvířaty, kde je o hodně více specifik a proměných faktorů se prostě chyby stanou a fejk je podle mého názoru přiznal. pouze řekl, že se na té chybě podíleli i jiní lidé, což je zhledem k manažerské funkci, kterou zastával jen a jen logické.

0/0
29.10.2009 13:05

libynn

Pan Fejk

si zasloužil méně zaujatý rozhovor. Naštěstí to docela v pohodě ustál. Autor článku by mohl nahradit uhynulého supa:-P

0/0
29.10.2009 8:45

Spalovač šancí

Re: Pan Fejk

spíš by mohl dostat samostatnou exposici homo sapiens cretenus :-)

0/0
29.10.2009 8:49

Zedford

Re: Pan Fejk

homo nonsapiens nonsapiens;)

0/0
29.10.2009 9:31

nataska

děkuju

Děkuju za ZOO, do které s celou rodinou chodíme několikrát ročně, máme jí rádi.:-)

Fakt jste udělal pro ZOO dost, pouze jedinou věc, do které asi moc nevidí nezasvěcení a to je Michal Cihlář, kterého si taktéž nesmírně vážím a obdivuji, to je pouze ten jediný průšvih, který máte na triku.  

Přeju Vám i nám, aby jste dobře reprezentoval naší republiku v USA. Ještě jednou díky za ZOO.R^

0/0
29.10.2009 8:44

Vipeeer

Redaktor

Docela se divím, že pan Fejk nevyrazil s tímto redaktůrkem dvěře, on vůbec nechtěl napsat nějakou bilanci co se povedlo a co se nepovedlo, jen se točil na tom co říkají jeho kritici, půl článku je o tom že za 12 let uhynul jeden sup, ale v ZOO tento pisálek evidentně nikdy nebyl.

0/0
29.10.2009 8:44

milec

nerozumim

clovek, ze ktereho udelaly povodne a utopena zvirata medialni hvezdu. nerozumim tomu, proc se takovym lidem vubec dava v mediich prostor. respektive rozumim, ze fejk ma charisma, ale jinak dokazal jen to, ze dvanact let vedl nejaky podnik. takovych lidi jsou v republice tisice a mnohem schopnejsich...

0/0
29.10.2009 8:28

Jakub76

Re: nerozumim

"takovych lidi jsou v republice tisice a mnohem schopnejsich..." - vyjmenuj aspoň 6 :-P

0/0
29.10.2009 8:31

jejkap

Re: nerozumim

Kazdy majitel male nebo stredni firmy, ktery nezije z penez prazskeho magistratu, je vetsi frajer nez tenhle pseudomanazer bez kvalifikace, ktery ani neni schopny priznat jedinou svou chybu.

0/0
29.10.2009 8:53

medikovec

Re: nerozumim

blábol...

0/0
29.10.2009 8:43

Euronymos

Re: nerozumim

Prosil bych o konkrétní jména, aby to od vás nebyla pouhopouhá hláška do větru.

0/0
29.10.2009 9:56

annalucie

včerejší návštěva ZOO praha

byla jsem včera nadšená a se mnou celá rodina...užili jsme si  v ne příliš vlídném počasí 5 hodin krásné procházky po ZOO.......:-)jinak,po bitvě je každý generál a a nikdo nejsme dokonalí a chybovati je lidské a naposled supi se slítají na mé tělo...p.Fejk,přeji vám mnoho úspěchů ve vaší další práci...

0/0
29.10.2009 8:26

kočka

Rozkvět ZOO!

O který se pan Fejk zasloužil,je myslím nesporný,přežil hrozné povodně a znovu postavil ZOO na nohy!Jediný co mi vadí,ale to je v každé ZOO - nezavírejte kočky do klecí,ty tam nepatří!

0/0
29.10.2009 8:10

vagin

Re: Rozkvět ZOO!

Žádné zvíře nepatří do ZOO.

0/0
29.10.2009 8:14

cyankáli v šampaňském

Re: Rozkvět ZOO!

no, kdyby některý nebyly v zoo, tak asi nejsou vůbec

0/0
29.10.2009 8:17

Barbarka_CZ

Re: Rozkvět ZOO!

Aha, takže je lepší, aby ve volné přírodě několik desítek a snad i stovek druhů zvířat zcela vymřelo než je "zavřít" do zoo, kde mají výborné podmínky k životu a mohou se rozmnožovat. No to je nápad!

0/0
29.10.2009 8:18

kočka

Re: Rozkvět ZOO!

Máte pravdu,ale zase u některých jde opravdu o záchranu druhu!Je to sporné!

0/0
29.10.2009 8:20

Zedford

Re: Rozkvět ZOO!

můžete to rozvést? to jako ymslíte, že kočkovité šelmy by vůbec v zoo být neměly?

0/0
29.10.2009 9:33

Chytracisko

Re: Rozkvět ZOO!

Měly by být v rezervacích kde by je neotravovali čumilové:-)

0/0
29.10.2009 9:37

HrubesaMares

Re: Rozkvět ZOO!

..ale treba jenom pytlaci...uzasnej napad. Muzete hned jit delat reditele zemekoule.

0/0
29.10.2009 9:56

Wes__Parmalee

Fejk

Udělal z kvetoucí zahrady spálenou zemi!

A to ani nepíšu o střílení opičáků...

0/0
29.10.2009 7:55

glowi54

Re: Fejk

Budte zticha a rad, ze Vas netrefili.

0/0
29.10.2009 7:57

volic_plukovnik

Re: Fejk

Koukám, že jednoho opičáka ale minul ;-D

0/0
29.10.2009 9:01

hostujici

díky

Pane Fejku, moc Vám fandím a díky za to, co jste vytvořili s kolegy v pražské ZOO. 

Moc fajn místo.R^

0/0
29.10.2009 7:52

Najdete na iDNES.cz