Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Francie na poslední chvíli couvla, nelegální imigranty neodvezla

Francie včera ustoupila pod tlakem humanitárních skupin od převozu afghánských uprchlíků z Calais do Kábulu. Zatím není jasné, zda zcela zrušila tento projekt nebo ho pozastavila. Paříž společně s Londýnem plánovaly převoz stovek nelegálních imigrantů zpět do jejich vlasti, za odchod jim nabídly přes padesát tisíc korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mr. Dalby

Proč by je vozili do Afghánistánu?

Do českých zemí je to blíž.

0/0
7.10.2009 13:14

VentreSaintGrisIII

Užiteční idioti

Tyhle bandy multikulti aktivistů mám nejraději...Rv

0/0
7.10.2009 13:08

Drutue

holt je tam válka.

Ano, ano. Nebudeme je deportovat do země, kde je válka. Tak si radši válku deportujeme k nám. Jak jinak může takové masívní přistěhovalectví těch, kteří se nechtějí přízpůsobit naší kultůře a filozofii dopadnout. Zajímavé, že se jedná v drtivé většině o muže. Asi ti hrdinové nechali své ženy a děti doma, když před válkou prchali. Zdá se,že nejmocnějšími organizacemi světa jsou lidskoprávní spolky. Škoda jen že bojují jen za práva jimi vybraných skupin. Až se díky jejich idealistické(popřípadě pěkně vyčurané politice-peníze) rozhoří etnické a naboženské násilí po evropě a první plamínky už hoří, jen se o nich nesmí mluvit, pak nebudou vědět kde jim hlava stojí. To se pak práv nedovola už nikdo.

0/0
7.10.2009 12:41

kenzo

Válka je jen levicový alibismus, který byl již otevřeně

politicky zpochybněn! Bylo to italským ministrem zahraničních věcí F. Fratinim, který vzkázal kritikům italské restrikce, včetně těch bruselských, že uprchlíci mají žádat o statut azylanta v tranzitní či první bezpečné zemi. Nikoliv až v cílové! Je snad Evropa jedinou částí světa bez válek? Jistě Afgánci, po cestě do Evropy, procestovali více zemí (kulturně jim bližší), které by tato kritéria naplňovala např. Turecko! 

0/0
7.10.2009 13:06

EWCZ+

Re: Válka je jen levicový alibismus, který byl již otevřeně

Ze by je tam Turci nechteli? Anebo oni nechteji po znich k Turkovi, pane Pavek?

0/0
7.10.2009 15:16

kenzo

Re: Válka je jen levicový alibismus, který byl již otevřeně

Z čistě manipulativního hlediska těchto organizací, se logický a pro Evropu přínosný postup, tak jak o něm mluvil Fratini příliš neprezentuje.Tak jako přiznat fakt, že tyto organizace vehementně pracují na vnucování pocitu jakési zodpovědnosti vůči přistěhovalcům, ke kterým se jejich domovské státy hlásit nechtějí a využívají je jako dobré páky vydírání.Přitom by to měly být právě tyto instituce, které by měly vyvíjet naopak tlak na státy ze kterých tito imigranté přichází. Pokud je někdo azylantem z důvodu např. válečného konfliktu, prvotní potřebou by mělo být zajištění bezpečnosti těchto lidí. To jim však můžou zajistit i jiné země než ty Evropské např. to Turecko! Pro tyto organizace je vždy lepší hovořit o ohrožených azylantech než dodat, že s ekonomickou participací a raději odvádět pozornost na téma nízkých čísel legální migrace do EU.Přitom hlavní zdroj sociálně destruktivní migrace je právě ta nelegální, která již dnes otevřeně neobohacuje, ale narušuje společenský konsensus! 

0/0
7.10.2009 16:26

Huffnaggelův duch

Humanitární organizace jsou podle mně

jen veliká pračka peněz...

bereme do Evropy lidi, kteří chtějí Evropu předělat pro sebe. Doplatíme na to.

0/0
7.10.2009 11:43

zdeseny obcan

Evropa importuje ty kteri ji chteji znicit

Francii se tito lide jednou odvdeci obcanskou valkou.

0/0
7.10.2009 11:23

ruzovy.svetr

Jen tak dál.

Někdo tu psal že mohli s odvozem počkat až nás připojí k EU Lisabonem. Vypadá to že se nad tím frantíci vážně zamysleli:-P

Měla to být práce do školy, ale výlet pro britskou studentku žurnalistiky skončil hrůzným zážitkem. Přistěhovalci v Calais  ji Hromadně znásilnili. V lese u přístavu tam žije až pět set imigrantů  z Iráku, Afghánistánu nebo Blízkého východu, které podporují místní charity.http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/jela-o-nich-psa

t-pristehovalci-ji-znasilnili_77978.html  

Mešitu budeme bránit za každou cenu http://zahranicni.ihned.cz/c1-38391750-obyvatele-vyklizene-dzungle-je-to-nas-domov-mame-tu-sprchy-i-mesitu

0/0
7.10.2009 11:21

EWCZ+

Re: Jen tak dál.

To byl pomerne legracni pripad s tou znasilnenou studentkou. Ona se do te "dzungle"  vydala totiz sama, dokonce i bez doprovodu tech mistnich charitativnich dobrocincu, aby ziskala zcela autenticke, necenzurovane zazitky. Coz se ji, myslim, povedlo  ;-D  Co mne ale ponekud udivilo, ze sice priznala, ze to bylo dost zle, ale z multikulti blbosti ji to ocividne nevylecilo. 

0/0
7.10.2009 15:19

fext

ať už frantíci táhnou někam

0/0
7.10.2009 10:59

marekW777

humanitárne organizácie

škodia. kto ich kontroluje ??? nikdy nikomu nepomohli okrem samých seba (100 x blijicismajlík) ;-€

0/0
7.10.2009 10:59

kenzo

To je bohužel pravda!

Svými iniciativami je to například UNHCR/ACNUR, která de facto podporuje živelnou imigraci do EU, kterou je po léta postižena zejména Itálie. Když Itálie nebyla vyslyšena se svými návrhy na koordinovaný restriktivní přístup k nezvládané imigraci na úrovni EU, přikročila pod tlakem veřejnosti k postupu individuálnímu. A ejhle, jedním z největších kritiků vedle Vatikánu a imigranty prostoupenými odbory a nejrůznějších humanitárních organizací to byla právě ACNUR, která byla největším kritikem imigračně-regulačních opatření. Ministr obrany Ignazio la Russa proto neváhal na jednoho z hlavních podněcovatelů imigrantských peripetií ukázat prstem - praktiky ACNUR vykazují známky nehumánnosti a zločinnosti.

0/0
7.10.2009 11:40

marekW777

Re: To je bohužel pravda!

presne tak, oni všetky tie spolky ktoré samé seba označujú za humanitárne a ľudskoprávne organizácie sa pohybujú na hranici zločinnosti. Napríklad do HRW nemôžeš nastúpiť ani ako dobrovoľník pokiaľ nemáš skončenú najprestížnejšiu školu Institut d'Études Politiques de Paris čo je škola ktorú majú všetci francúzky politici bez výnimky. Peniaze ktorá tam pretečú si nevieme ani predstaviť. A teraz nech mi niekto prezradí čo konkrétne HRW také zásadné spravila ??? Vydávanie výročných správ nepovažujem za pomoc neprávom väznených. 

0/0
7.10.2009 11:49

bullterrier.proti.eu

Prošlo referendum v Irsku,

tak si myslí, že projde lisabon a pošlou je k nám. A budou strašně humánní.

0/0
7.10.2009 10:53

kenzo

Je to ukázka politické slabosti!

Právě tento příklad jasně ukazuje, jak politici středoproudých stran, podléhají nikým nevoleným a společensky parazitickým levicovým organizacím, včetně faktu, že nemají ani ideologickou hybnost pro efektivní řešení tohoto stále ožehavějšího problému.

0/0
7.10.2009 10:40

vver440 re-powering

a takhle to dopadne i u nás

jestliže myrda vyhraje

0/0
7.10.2009 10:25

zdeseny obcan

Re: a takhle to dopadne i u nás

Kdyz jde o to poskodit vlastni zemi neni mezi obema strano-vladami velkeho rozdilu.

0/0
7.10.2009 11:25

romsky aktivista

je nelegální deportovat lidi do země, kde je válka

Lepsi je poslat je tam, kde je JEJICH valka, nez je mit doma i s jejich valkou. Kradezemi, znasilnovanim, vrazdami, uctivanim epileptickeho pedofila, ... R^

0/0
7.10.2009 10:23

Najdete na iDNES.cz