Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tvá dcera umřela, řekly otci a daly dítě k adopci. Teď je stíhá policie

Osmnáctiletý Ondřej Réda z Velkých Opatovic je otcem devítiměsíční dcery, ale nikdy ji neviděl. Dokonce si myslel, že nežije. Patnáctiletá matka mu tvrdila, že se dítě narodilo mrtvé, a dala ho k adopci. Policie za to ji i její matku bude stíhat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

buranumdopamatniku

hrozny narod

Cesi  jsou neschopni na vsech polich lidske cinosti

0/0
12.10.2009 12:23

fekete

Je už neskutečně přefeminizováno....

HESLO NA PŘÍŠTÍ 5-LETKU : slepice k plotně nebo do postele !!!;-D

0/0
10.10.2009 22:37

maudite

Fuj

no to je zase cesky humus. Bohuzel to vubec neprekvapuje.

0/0
9.10.2009 18:17

maudite

Re: Fuj

to co jsem napsal se tyka mistni diskuse.

0/0
9.10.2009 18:24

wlasta

zákony jsou jako lidé

České zákony počítají s otcem pouze jako s platícím subjektem. Něco jako úvaha na téma kdo je pro dítě lepší nebo horší v případu rozvodů se u nás nenosí. Sociální pracovnice jsou z 99%  ženy a tím jr to rozhodnuté.

0/0
8.10.2009 13:38

huhu007

Hmm

je vidět, že když jde o to, aby se slepice pomstila jednomu bouchači, zákony fungují nadmíru dobře. Když chce ale bouchač svá práva, zákony najednou nevědí, co s tím. Pro dítě bude asi nejlepší zůstat tam, kde je - tedy u svých pěstounských rodičů, protože otce ani neznají. JE mladý a ještě si rodinu pořídí. Ale ty dvě slepice poslat natvrdo do lochu. Aby si příště rozmyslely dělat na někoho skrčky.

0/0
8.10.2009 8:02

Muf007

Re: Hmm

Zní to tvdě, ale musím s tím souhlasit.

Co je ovšem velmi bolestivé je situace adoptivní rodiny. Nedovedu si představit co si nyní, skoro po roce výchovy "svého dítěte" začínají užívat. Bude je také někdo, v případě odebrání dítěte, finančně odškodňovat jako rodiče zaměněných miminek? Kdo to bude biologická matka dítěte nebo městský úřad povolující adopci?

0/0
12.10.2009 14:47

Ufounek

Stačí přimět matku ke spolupráci ne...?

Těžko říct jak to tehdá bylo, můj tip je že on o to dítě stál už během těhotenství, dítě se narodilo a matka mu řekla že umřelo - alespoň tak to v článku vyznělo. Nebylo by pro otce nejjednodušší zajít za matkou a říct "buďto mi pomůžeš a nebo tě zažaluju za podvod/defraudaci, citový vydírání a cokoliv se ještě dá najít v souvislosti s tímto případem a tím jak si se ke mě zachovala. já z toho sice asi nic moc nezískám, ale nemůžu na tom nic ztratit - zatímco ty už máš dost problémů s policií i bez toho, a do budoucího života ti určitě něco takovýho neprospěje..."

Neni to sice možná nejetičtější řešení, ale dle mého názoru se matka a její matka zachovaly tak sviňácky že si nic jinýho nezasloužej...

0/0
7.10.2009 12:58

dasa0302

Re: Stačí přimět matku ke spolupráci ne...?

To jako že bude mít sex s dítětem, zkazí jí život a ještě ji bude vydírat?

To si snad děláte legraci!

0/0
7.10.2009 14:15

maudite

Re: Stačí přimět matku ke spolupráci ne...?

Staslo se s vedomim obou bez rozdilu a toto je kvalitativne zcela  jina situace nez sex.

0/0
9.10.2009 18:20

brita

Re: Stačí přimět matku ke spolupráci ne...?

"ale dle mého názoru se matka a její matka zachovaly tak sviňácky že si nic jinýho nezasloužej..."

to je verze jedné strany, druhou jsme zatím neslyšeli, že...

0/0
7.10.2009 15:46

brita

jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

je to docela slušná mediální masáž. Buď rodinné právo neumí (lepší varianta - i když podle vyjádření soudu možná ne, ten soudce asi také na rodinné právo chyběl), anebo je to záměr - především dostat pod tlak úředníky, kteří samozřejmě budou u soudu svědčit a psát posudky na to, kde je dítěti nejlépe (jinak by nevysílal "moudra" médiím o pochybení úřadu). Jinak je zajímavé, že se taťka probudil až teď, spolu se svou matinkou. O zkušenostech některých pěstounských rodin, kterým biologičtí rodiče odebrali děti, protože na sociálních dávkách je to docela slušný byznys, by se dalo vyprávět. Důkazů o tom, co mu vlastně matka řekla, že se s dítětem stalo, bude také pomálu - co když to bylo úplně jinak, zatím se vyjádřila jen jedna strana - ale mediálně zdatně.

0/0
6.10.2009 21:45

garii

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

Důležité je, že z toho umíte udělat pěkný závěr.

0/0
6.10.2009 23:38

brita

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

a chcete slyšet tu pohádku dál? Tatíčkovi nejde vůbec o dítě, snaží se být zapsán v rodném listě. Pak požádá o svěření dítěte do péče, každý rozumný soud s ním vyběhne, protože se to potáhne a dítě bude v adopci už dlouho. Na to evidentně otec hraje, pak zažaluje ČR ve Štrasburku, vysoudí pěknej vejvar a bude za vodou. A my mu na to všichni přispějeme. Všichni budou spokojení - dítě, že je u adoptivních rodičů a opačně, já taky, garii že bylo lidským právům učiněno zadost, advokát že má palmare, ....

0/0
7.10.2009 16:03

maudite

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

Chtel bych mit vasi odvahu neco takoveho hodnotit. Dam krk na to , ze osud vam vase hajzlacke premysleni plne oceni.

0/0
9.10.2009 18:23

brita

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

a já bych chtěla mít Vaši odvahu, počastovat někoho takovými výrazy. milý zlatý (milá zlatá), jelikož se pohybuju docela dlouho okolo adopcí - jako zcela soukromá osoba (abyste mě náhodou nenařknul/a z toho, že jsem tupý úředník) a podporovatelka např. Klokánku, píšu o své zkušenosti. Nezapomeňte, že se ten "nebohý tatíček" dostal do spárů právníka (což samo o sobě je pochopitelné), který se ale neštítí pustit všechno do médií. Opatovice jsou díra, i když se matka odstěhovala, všichni budou vědět o koho jde, a není složité si domyslet, které dítě bylo adoptováno - dělá se to podle krajů. Až bude holčička větší, jistě se najde dobrá duše, která jí to vyslepičí, a s gustem. To vše má na svědomí JUDr.Fránek - vyvraťte mi tedy, že dítě je až na posledním místě. Přečtěte si jiné mé příspěvky, pokud se prokáže, že to matka takto udělala, ať ji potrestají, ale dítě ať už nechají na pokoji.

0/0
10.10.2009 11:43

maudite

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

Tak si prectete ten prispevek na ktery jsem to napsal jeste jednou. Tento vas dalsi je uz v jinem svetle.

Koukam jste z divokych vajec a delaji vam problem emoce. I kdyz se teda nedivim, pohybovat se v takovem prostredi .....

Cesky zpusoby jsou doopravdy odporny.

0/0
12.10.2009 16:46

brita

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

já už emoce nemám, už nejsem ani naštvaná (či hůř), to je jen skepse. na mém příspěvku není nic špatného - opravdu si myslím, že se mladý kluk zašel zeptat, co může dělat (i když mu moc nevěřím, že si jeho ex- a její matka vymyslely, že dítě umřelo - ale to je jen pocit, může to být pravda) k advokátovi a ten ho zmasíroval, že když už dítě nedostane (to je téměř jisté), ať republika platí. V současné době se totiž na právech neučí téměř nic jiného, než obrana lidských práv. Je to ode zdi ke zdi: za bolševika nic, teď má každej jen plnou pusu svých práv. Uměřenost žádná. Tento případ je ukázkový v tom, že na našich zákonech není třeba zas tak něco měnit. Kluk zbouchnul děcko a to dalo prcka k adopci, v čem je problém? Myslím, že větší právo rozhodnout se má matka, je to její tělo. Taky mohla jít na potrat, nebudete mě doufám přesvědčovat, že potrat by měl být se souhlasem otce. Holky si vážím, že v takové situaci dítě donosila, udělala šťastnými náhradní rodiče.

0/0
13.10.2009 21:17

brita

Re: pokračování

Kdyby ten kluk dal jasně najevo, že dítě chce, např. při projednávání jeho trestu, i sociálky (na které já zas tak nenadávám) by musely brát jeho zájem v potaz a nemohly to jen tak přejít. Vzhledem k tomu, že byl nezletilý, tak by ale musel prokázat, že se vedle něj bude o to dítě starat ještě někdo jiný. Jeho matka se probudila až teď (zřejmě je to na malém městě ostuda, že se nepostarali, tak plácají nesmysly o tom, co jim bylo či nebylo řečeno) a on s ní, až je zletilý. Teď se předvádějí, jak by se postarali, když je téměř jisté, že jim to dítě nikdo nedá. Ale jejich pocity a postoje jsou teď už fakt vedlejší, i když v médiích to vypadá jako neskutečná křivda. Naštěstí jsou naše zákony postaveny na ochraně zájmů dítěte - a v jeho zájmu opravdu je zůstat u adoptivních rodičů. Lidská práva toho prcka jsou v tuto chvíli silnější, než práva jeho otce. Možná, že to tak není, ale 99% případů, se kterými jsem se setkala, je takových a ještě horších.

0/0
13.10.2009 21:28

dasa0302

Re: jak tak čtu vyjádření advokáta Fránka,

Podle mě je to celé nesmysl.

Šlo mu o radovánky a teď o publicitu. O dítě mu nejde ani omylem.

Je to sice "zajímavý právnický oříšek", ale hlavně je tady chudák dítě.

0/0
7.10.2009 14:17

Carlos Tévez

Jestli mu nahodou nehrozí basa a to jedina možnost

jak tam nejít!!Rv

0/0
6.10.2009 21:05

Ginny

Nechápu

Pokud ten mladík chtěl dítě do své péče, proč se na tom nedohodli už během těhotenství?

0/0
6.10.2009 17:31

huh

Re: Nechápu

To slovo "nedohodli" je asi klíčové. Zřejmě se nedohodli.

0/0
6.10.2009 17:35

dasa0302

Re: Nechápu

Ono mu tenkrát bylo něco přes patnáct.

Nicméně nějaký postoj zaujmout on a jeho rodiče (byl nezletilý) mohli a zřejmě to neudělali.

0/0
6.10.2009 18:59

blabla1

Re: Nechápu

Nauč se číst a počítat...osmnáctiletý mladík.....devítiměsíční dcera....patnáctiletá matka.  ;-)

0/0
7.10.2009 8:42

dasa0302

Re: Nechápu

Tím hůř pro něj.

0/0
7.10.2009 14:18

huh

Je to velmi složité

Matku rodičky chápu, mě kdyby někdo zbouchnul 14tiletou dceru, ohledy bych na něj nebrala. Chránila bych ji, a to narozené dítě.

Zas on se může cítit poškozen na své cti - nepostaral se o své dítě. Že by šlo o nějakou otcovskou lásku, to nevypadá, protože nejspíš za rodičkou nebyl ani v porodnici, nejspíš se s ní nějako dobu nestýkal. Péče začíná péčí o matku dítěte. Tohle vypadá na to, že ji začal brát jako nějaký inkubátor.

0/0
6.10.2009 17:29

dasa0302

Re: Je to velmi složité

No a nebo chce dělat dusno a vytahnout z těch adoptivních rodičů nějaké odstupné.

0/0
6.10.2009 19:54

bombai

Chudáci adoptivní rodiče,

chudák dítě. Těch je mi líto nejvíce. Jestli o toho tvorečka nakonec přijdou, tak bych se nedivila, kdyby si hodili mašli. Už sama žádost  a proces o adopci je chuťovka, nakonec po letech čekání dostanete dítě, ta radost a... musíte ho vrátit... Biologickému taťkovi právo neupírám, ale v zájmu dítěte by měl ustoupit, i když mu nezávidím.  Taky si měl dávat pozor, s kým leze do postele. Holku bych tady zase tolik neobiňovala, mladé nadržené tele,  nejvíc v tom bude mít prsty její matka. Ta by asi zasloužila nejvíc.

0/0
6.10.2009 16:12

brita

Re: Chudáci adoptivní rodiče,

samozřejmě, že to zařídila "babička", taky se mohla postarat sama, že. Ale hodnotit "matku" jako mladé nadržené tele - já mít doma takovou čtrnáctku, tak ji přerazím. Taky je to o výchově.

0/0
6.10.2009 21:03

brita

zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

i když jak tak koukám, v ČR se uplatňuje sporadicky. Tak se přestaňme dojímat osudem otce - to si taky musím vybrat, s kým hupnu do postele - tedy eventuelní matku (otce) svých dětí, pokud se pak chci světu předvádět, že jsem zodpovědný rodič. Když s ním šla ve 14 a pokud on to věděl, tak to je fakt záruka zdárného vývoje toho prcka. Problém je, že do věku jednoho roku dítěte je adopce zrušitelná, případně může jít teprve o předadopční péči, pokud soud o osvojení ještě nerozhodl. Těch adoptivních rodičů je mi fakt líto, ale nejvíc toho děcka, protože pseudohumanisti budou mávat lidskými právy otce a soudy, páč soudit neumějí, budou tu malou stěhovat jako kufry.

0/0
6.10.2009 14:45

brita

Re: p.s.

teď si ale uvědomuju, že ale při zrušení osvojení mají aktivní legitimaci (právo podat žalobu), jen osvojenec a osvojitel, takže v poho, ať si "taťka" trhne nohou

0/0
6.10.2009 14:47

Paeris Kiran

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

(Já osobně sem celkem rád že nejsem na jeho místě ale o dítě bych v tomhle případě moc nestál... jenom bych celkem rád viděl kdyby tu malou nánu soud na pár let zavřel za to že mu to zatajila.

Ovšem pokud soudce tvrdí že dítě neexistuje pak nějak nemají ani důkaz aby ho odsoudili za to že se s ní vyspal. (Což mu moc nezazlívám... dneska 12 a 15 vypadají v podstatě stejně... škoda že jim ten vzhled nevydrží i dýl)

0/0
6.10.2009 14:49

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

no, ona by si "matinka" taky něco zasloužila - jak tu někdo navrhoval, takové poškozování cizích práv by se hodilo, protože nepochybně tu k vážnému zásahu do osobnostních práv otce došlo. Ale když už se to stalo, tak si ta malá zaslouží být v klidu. Když se ti dva rádoby rodičové nedokážou dohodnout ani na tom, jestli rodiči jsou, tak jim to nevyřeší právo - to je může ex post tak akorát potrestat. Pokud ten otec na to dítě myslí alespoň trošku, ať ho nechá, kde je.

0/0
6.10.2009 14:57

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Jaká dohoda? To je výmysl... On ani nevěděl, že je otcem živého dítěte. Odsouzení osmnáctiletého kluka, že se neumí postarat o rodinu, je mimochodem odsouzení našich rodičů, kteří děti v osmnácti měli standardně. :-)

0/0
6.10.2009 15:04

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Vy tam někde čtete, že jsem odsoudila 18letého kluka?

0/0
6.10.2009 15:12

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

to si taky musím vybrat, s kým hupnu do postele - tedy eventuelní matku

(otce) svých dětí, pokud se pak chci světu předvádět, že

jsem zodpovědný rodič. Když s ním šla ve 14 a pokud on to věděl, tak to

je fakt záruka zdárného vývoje toho prcka.

;-)

0/0
6.10.2009 15:13

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

co to má co dělat s tím, že je mu 18? Pokud si dobře nevybral, tak má prostě smůlu, takovejch je spousta. A teď, to se na mě nezlobte, jenom exhibuje, protože pokud se soudce bude držet práva, nemá šanci. Protože právo jeho dítěte je v tuto chvíli silnější, s tím nic nenadělá. I kdyby žaloval republiku ve Štrasburku. Tam možná něco vysoudí, i když mi není jasné, čím ho mohla republika diskriminovat, ale tamní rozsudky jsou zvláštní. A pokud věděl, že je jí 14, tak je to ještě horší.

0/0
6.10.2009 15:26

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Jakého práva??? Dítě bylo svěřeno do adopce na základě nepravdivých údajů - otec nebyl znám, nyní znám je, jedná se o novum. Adopci bych napadl - stejně tak postup úředníka. Právu dítěte odpovídá i právo rodiče - tím pseudohumanistou se zatím zdáš být ty...

0/0
6.10.2009 15:34

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

adopci, naštěstí, napadnout nemůžete. úředníka nemáte za co napadnout,  za nepravdivé údaje ručí matka - tu bych i já potrestala - preventivně, aby to ostatní dámy přešlo. s novem může jít tak akorát k šípku.

0/0
6.10.2009 15:39

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

právo dítěte na klidný vývoj je prostě silnější, upravují ho i mezinárodní úmluvy, s tím nic nenaděláte.

0/0
6.10.2009 15:40

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Přesněji je to Úmluva o právech dítěte, jedním z těchto práv je právo na to, aby dítě znalo svého biologického rodiče - opozitně - rodič má právo znát své dítě. To za prvé - druhak - pokud úředník odflákne práci a uvěří matce, že nelže, je to průšvih... :-) Novum se hodí.

0/0
6.10.2009 15:46

čarovná rybí kostička

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Promiňte, mladý muži, ale vámi bych se tedy nechtěla nechat zastupovat. To bychom se nedoplatili :).

0/0
6.10.2009 16:40

eizoeizo

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

garrii je právník? Podle mě ty citace ze zákonů nepochopil a aplikuje je chybně a vytrženě z kontextu. Pravděpodobně se jedná o laika poučeného z toho, když ho jeho bývalá přítelkyně chtěla označit za otce svého dítěte a když se mu to nelíbilo, vytáhla na něj ty paragrafy, které cituje níže a překrucuje jejich smysl. Napovídala by tomu i ta oslava, když se ukázalo, že dáma není gravidní.

0/0
6.10.2009 20:03

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

A nějaký argument kromě osobních urážek by nebyl?

0/0
6.10.2009 23:36

eizoeizo

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

To nejsou urážky, ale konstatování. Pokud se ti to nelíbí, dělej se sebou něco.

0/0
7.10.2009 14:04

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Ještě jednou a pomalu: úředník nemá co odflakovat, je to na matce. Prosím, popište procesní postup, co zanedbal, porušil nebo nedostatečně ověřil. Toto je soukromé právo, tady se nezjišťuje materiální pravda. Nebo nám má snad Velký bratr svítit v ložnici??? Zvláštní přístup od obhájce lidských práv. Jiná varianta je odevzdat DNA hned po narození, pak by úředník svou práci odflákl, kdyby se nepodíval do registru.  Ad úmluvy: nejen Úmluva o právech dítěte, kterou jste mimochodem špatně četl. Čl.7     1. Každé dítě je registrováno ihned po narození a má od narození právo na jméno, právo na státní příslušnost, a pokud to je možné, právo znát své rodiče a právo na jejich péči.

0/0
6.10.2009 20:47

garii

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Paráda, tohle chodí po světě a považuje se za znalého? Tak to je bomba...

0/0
6.10.2009 23:37

brita

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

že by došly argumenty? prosím ještě jednou o popis toho procesního postupu

0/0
7.10.2009 16:06

dasa0302

Re: zájem dítěte je základní zásadou rodinného práva

Přesně tak.

0/0
6.10.2009 19:09

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.