Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Právům v Plzni chybí vědecké práce nejen v knihovně, ale i na internetu

Kolik dizertačních prací chybí v knihovně Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni? To nyní řeší akademická i neakademická veřejnost. Otázka by však měla znít úplně jinak. Proč už dávno nejsou všechny vědecké práce, které vznikají za peníze daňových poplatníků, umístěny na internetu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Borodiju

ZČU

V TV neustále berou do pusy ZČU jako příklad prohnilosti vysokého školství. Chválím autory článku, že si povšimli toho, že na této univerzitě jsou také i kvalitní fakulty. Podle mé zkušenosti se lze s profesionálním přístupem stran učitelů setkat na většině tamních fakult s technickým zaměřením.

0/0
8.10.2009 1:08

moš

Zrušit a začít znovu

 Práva v Plzni jsou jako zrcadlo,které ukazuje špínu nomenklaturního práva.Není náhodou,kdo a kdy tam studoval.Kdo si myslí,že se z toho špatného snu vyspí,ten se plete.20 let poté,žijeme v zemi,kde VŠ muže provozovat nomenklaturně stbácká mafie jako fofr kurz pro své kádry.

0/0
6.10.2009 20:16

j@ck

kdepak je prace slunce naseho nejjasnejsiho?

http://profesor-klaus.osoba.cz/

Zaplatim 10 000 CZK za moznost si v ni zalistovat ;-D

0/0
6.10.2009 19:07

barbudo

Internet je sice virtuální realita ...

... ale i virtuální práci musí někdo napsat ...

0/0
6.10.2009 14:03

DavidDee

Práce za peníze daňových poplatníků

>Proč už dávno nejsou všechny vědecké práce, které vznikají

>za peníze daňových poplatníků, umístěny na internetu?

To je fór. Ještě autor mohl napsat, že vznikají za dělnické peníze.

0/0
6.10.2009 10:56

Dony

Re: Práce za peníze daňových poplatníků

Co je na tom smesnyho? Vzdyt je to pravda. Pokud clovek studuje na statni skole, studuje za statni penize jdouci ze statniho rozpoctu.  Odkud se penize v rozpoctu berou, je snad zrejme. Ja jsem teda za statni penize vystudoval a uvital bych, kdyby skola moji diplomku dala na web, protoze jsem se na ni nadrel a nemusel bych se za ni stydet ani dnes.

Smesna je pouze zminka o delnickych penezich....

0/0
6.10.2009 14:00

Linde CZ

Re: Práce za peníze daňových poplatníků

Takze treba studentske filmy by bez ohledu na autorska prava mely byt volne ke stazeni?

0/0
6.10.2009 17:01

Franta 1

Re: Práce za peníze daňových poplatníků

Pokud natočil student film za své peníze,mimo školní povinnosti a námět je jeho,tak se samozřejmě jedná o jeho autorská práva.Ovšem pokud používal školní zařízení,včeně finanční podpory a pomoci vyučujících profesorů,tak má smůlu..

0/0
6.10.2009 19:02

cinella

Právnická fakulta v Plzni-co všechno se tam děje?

Například nesmyslné protahování studia, kdy na jiných fakultách musí student splnit předepsané kredity, jinak musí odejít. Nově ustavený děkan JUDr.Pospíšil se svým kolegou a absolventem téže fakulty JUDr. Bromem (nyní starostou MO Plzeň-4, momentálně na útěku z funkce?) nominovali do Zastupitelstva MO  Plzeň-4 minimálně dva "věčné" studenty. Průbojnější z nich, pan Steininger studuje už minimálně 7 let, možná víc a  zastává funkci člena Rady MO Plzeň-4!8-o Skvěle mu sekunduje člen zastupitelstva pan Dejmek, také student, rezistentní zkouškám. Ano, ryby smrdívají od hlavy, ale až k ocasům....  Není tohle výsměch občanům Doubravky?  A nejen jim? ODS nominovala do vysokých funkcí v obci opravdu skvělé lidi... :-/ 

0/0
5.10.2009 17:24

moš

Re: Právnická fakulta v Plzni-co všechno se tam děje?

 Je třeba uklidnit  a znormalizovat situaci.To je úkol pro mladého právního génia.

0/0
6.10.2009 20:19

Thompson

Není se co divit

Nechápu, proč je tolik údivu kolem toho, že se nejsou k dispozici práce, které nikdy buď neexistovaly, nebo to byly jen svázané desky bez obsahu. Vzhledem tomu, že je běžné, že každý normální člověk si takovou práci schovává když už pro nic jiného, tak na památku, bylo by fajn požádat všechny ty, kterým se stalo, že jejich práce nejsou k dispozici, aby přinesli tu co mají doma. V případě Stanislava Grosse, pak je nebezpečí, že jeho práci si koupil Simkanič  a těsně před jejím doručením na fakultu ji před kamerami TV spálí.

0/0
5.10.2009 17:24

Najdete na iDNES.cz