Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nepomohl, ať pyká, žádají odboráři z dopravního podniku trest za smrt řidiče

Trestní oznámení na cestujícího, který se minulé pondělí dostal do sporu s řidičem autobusu linky 198, jenž po konfliktu zkolaboval a na místě zemřel, chtějí podat odboráři Dopravního podniku. V den pohřbu svého kolegy uvažují řidiči o tom, že na nějaký čas zastaví dopravu, aby tak uctili jeho památku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kane

co si tak pamatuju

tak v případě a to už jakékoliv pomoci v nouzi je ten co pomohl na pranýři..v případě napadení je na pranýři policie.....je to cca 2 roky co se mi stalo, že jsem byl nahlášen jako svědek napadení holky....po půl roce od události když jsem byl na dovolený mi přišel dopis,že se mám dostavit na vysvětlení jak dnes říkají výslechu...vzhledem k tomu,že jsem si to přečet po termínu tak jsem se zhrozil a to proč?? protože tam byl řádek, že dle určitýho paragrafu a neohlášení z jakého důvodu jsem nedorazil mi hrozí pokuta až do výše 50 000 CZK....co kdybych byl pryč měsíc a nevěděl o tom dopise??hm??

0/0
30.9.2009 17:09

rychloslimejs

Re: co si tak pamatuju

za prvé, výslech je úplně něco jiného, svědek podává vysvětlení. Za druhé, těch 50.000 tam píšou kvůli jiným zmetkům, ne kvůli někomu takovému, jako jsi ty, když si odjedeš na dovolenou. Za třetí, když takto odcestuješ, máš jisté povinnosti, takže trošku tvůj problém, že je neznáš :-)

0/0
30.9.2009 17:13

Kane

a já žádám

DP aby prověřil stav a to ten zdravotní všech svých řidičů...jak mohl řidič s takovým stavem svýho srdce kdy hrozil infarkt na každym rohu či při každý hádce s cestujícím i ve dne řídit...není to všeobecný ohrožení??

0/0
30.9.2009 17:02

sigenius

neporušil nějaké pravidlo?

Podle poslední verze v novinách to myslím bylo takhle.

Co je téměř jisté: Když řidič přijel na konečnou, všichni cestující vystoupili. Prostředními dveřmi vystoupil jeden z nich, který měl zapálenou cigaretu. Během vystupování cestujících řidič navázal slovní kontakt s ožralým kouřícím cestujícím. Potom řidič vstal ze svého sedadla, opustil vozidlo a u předních dveří se setkal s oním cestujícím. Pak řidič zkolaboval.

Co je pravděpodobné: Motivem toho, že řidič vystoupil z vozidla bylo, že bude venku příslušnému cestujícímu vysvětlovat některý z paragrafů přepravních předpisů DP hl.m.Prahy.

Takže otázka: Nemají náhodou řidiči autobusů v nějakých interních pokynech pro výkon služby třeba uvedeno, že nemají vstávat ze sedadla a vystupovat z vozidla, aby se mohli pohádat s cestujícími, kteří už vystoupili?

0/0
30.9.2009 13:52

Sharkee

Utekl z místa neštěstí?????

A kdo to byl tedy u toho autobusu zatýkán?

PS: S 3 promilema v krvi by se poskytnutí pomoci dalo považovat za pokus o vraždu.

0/0
30.9.2009 13:05

StanleyP

Re: Utekl z místa neštěstí?????

R^

0/0
30.9.2009 13:41

TurboFrank

Pomáhat někomu je v české kotlině na pováženou.

Jednou jsem by svědkem rvačky. Oba rváči mně uvedli jako svědka a 3x jsem byl na policii podávat vysvětlení. Jim se nestalo vůbec nic a mně vyslýchali jako zločince. Nedovedu si představit, když bych někomu pomáhal a něco ve stresu zmastil. Pak se toho ujme vychcaný advokát a budou mně žalovat pro ublížení na zdraví s následkem smrti. Kdo umí opravdu kvalifikovaně poskytnout první pomoc? Proč si doktor neumí pomoci s pokaženým autem nebo pračkou? Zcela jistě je to jednodušší, má na to klid a přesto je s rozumem v ři.i.

0/0
30.9.2009 13:01

jural

a

heh, k tomu, aby byl clovek povinnen poskytnout pomoc, musi byt vubec schopen tu pomoc poskytnout. Pokud toho schopene neni - jako v tomto pripade, kdy byl uplne na mol, tu povinnost nema. Ale oznameni podat mohou. Je otazkou, jak uspesne to oznameni bude.

0/0
30.9.2009 12:41

vver440 re-powering

to je boží trest za to

že cestoval holotou. kdyby jel z hospody autem, tak se mu to nestalo:-):-)

0/0
30.9.2009 12:10

Najdete na iDNES.cz