Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cyklisté si užili pražské ulice bez aut. Alespoň na pár chvil

Z Jugoslávské ulice na pražských Vinohradech zmizela odpoledne všechna auta. Spojnici mezi náměstím Míru a Tylovým náměstím místo nich zaplnily stánky obchodníků. Iniciativa Auto*Mat akcí Zažij město jinak vyšla vstříc cyklistům a chodcům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bolkonski

D-Fens opět nezklamal aneb modli se a šlapej

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009091901

0/0
21.9.2009 11:43

987a9

Ta naše povaha česká

Na kole jezdím ve Skotsku a po Čechách.

Ve Skotsku za mnou jede řidič v pohodě půl kilometru, pomalu, v bezpečném místě předjede. Netroubí, netlačí se. Když jsem přehazoval píchlou gumu, zastavily dvě ženský po sobě, jestli něco nepotřebuju.

V Čechách jsou řidiči do té míry agresivní, že je pro mne bezpečnější jet středem vozovky, protože pokud pojedu při kraji, nějaký zoufalec mne bude předjíždět v zatáčce a po zpozorování protijedoucího auta mne namáčkne do škarpy.

Ona tahle diskuse vůbec něco o úrovni národní povahy vypovídá.

Z Čechů je mi na blití.

0/0
21.9.2009 9:43

budulinek4

Re: Ta naše povaha česká

Souhlasím.

Když čtu některé příspěvky, tak si myslím, že jsem někde na Ukrajině.

A teď si vemte, že někdo v tomtu duchu vychovává parchanty (viz níže), co z nich proboha bude ? Stejná bezohledná hovada ?

0/0
21.9.2009 9:59

pokrokovesmyslejici

Re: Ta naše povaha česká

No nevím kdo je tady větší modrotupé ho*ado;-D;-D;-D

0/0
21.9.2009 10:15

sam99xx

cyklofašismus

Já vám přeju ty cyklostezky, čím více, tím lépe (a ostnatý drát okolo). Jen by to chtělo ty cyklostezky užívat. Ale já vidím stáje jen cyklistu na chodníku, cyklistu na přechodu, cyklistu na kolejích, cyklistu v protisměru, cyklistu jedoucího na červenou přes frekventovanou křižovatku atd.. Kolik jsem jich viděl za poslední týden na cyklostezce (Karlín, Žižkov, Vinohrady)? JEDNOHO! Ještě hůře je na venkově, protože tam si cyklisté (ovšem většinou nikoliv místní, ale lufťáci) asi myslí, že jsou nesmrtelní a tak jezdí v prostřed vozovky nebo v protisměru a často jsou dost agresivní. Čím větší skupina, tím hůře. Pořád jim nedochází, že i když mají kolo za sto tisíc a oblečení za 50 tisíc, pořád to z nich nedělá dobrého cyklistu a ty tuny železa protijedoucího nebo kolemjedoucího vozu taky neukecají, ať si o sobě myslí cokoliv - nemluvě, že pravidla silničního provozu platí pro všechny.

0/0
21.9.2009 9:08

sam99xx

Cyklofašismus - pokračování

Když jsem já jezdil na kole (celkem 20 let ), nic takového jako cyklostezky nebylo - nebylo to totiž potřeba, protože tenkrát se cyklisté nechovali jako stádo splašeného dobytka (i viz video v článku - takhle se po silnici nejezdí a na kolejích už vůbec ne!), ale jezdili vpravo, za sebou a nefuckovali a nenadávali. Bohužel dnes jsou lidé čím dál agresivnější a tupější.

0/0
21.9.2009 9:08

budulinek4

Re: Cyklofašismus - pokračování

to taky bylo asi tak 20x méně aut. ale to už ti v tvém věku nedochází, že ?;-D;-D;-D

0/0
21.9.2009 9:19

sam99xx

Re: Cyklofašismus - pokračování

to je tak trošku omyl, ale tam kde schází argumenty, nastupuje demagogie

0/0
21.9.2009 9:23

budulinek4

Re: cyklofašismus

Dodržuj taky pravidla silničního provozu a bude se ti žít lépe. ;-D;-D

;-D

0/0
21.9.2009 9:14

sam99xx

Re: cyklofašismus

Já na rozdíl od toho stáda je dodržuji - pořád mám 12 bodů.

A dej si dudlíka do huby a běž spát. Časem, až vyrosteš a pobereš rozum, se můžeš připojit se svými zkušenostmi

0/0
21.9.2009 9:25

budulinek4

Re: cyklofašismus

Zase sis naběhl, kdybys měl 12 bodů, tak jsi právě přišel o řidičák.

Ach jo, tohle vypadá tak na základní vzdělání nebo pokročilou demenci !

0/0
21.9.2009 9:27

sam99xx

Re: cyklofašismus

Opět demagogie, zkus se občas zamyslet

0/0
21.9.2009 9:33

jeste asocialnejsi grupa

Re: cyklofašismus

co rikaji pravidla silnicniho provozu o tom, ze potkam na silnici druhe tridy kolistu jedouciho v protismeru (nikoliv v jednosmerce) se zduvodnenim, ze po te "jeho" strane vozovky je silnice hure sjizdna, nebot je posypana sterkem, a ze se snad nezblaznim, kdyz se mu vyhnu ? maji snad koliste nejakou vyjimku z vyhlasky, ktera me byla v autoskole utajena ?

0/0
21.9.2009 9:31

budulinek4

Re: cyklofašismus

Už jsem to pochopil. Evidentně trpíš nějakou cyklo-porucho, že tady onanuješ nad takovýma p...ovinama. Tohle je článek o zlepšení cykloinfrastrukury pro cyklisty v Praze. Stěžovat si na přestupky můžeš jinam.

Až bude ta stezka, tak ti tam ten kolista nepojede a ty budeš ukojen, ale tobě evidentně vadí i ty stezky, tak co k..a vlastně chceš ?

0/0
21.9.2009 9:34

jeste asocialnejsi grupa

Re: cyklofašismus

co chci ? aby se koliste chovali jako ucastnici silnicniho provozu, pokud se pohybuji po komunikacich k tomu urcenych ... a aby svym konickem neobtezovali ty, kterym je cela jejich tour de praha srdecne ukradena.

0/0
21.9.2009 9:42

budulinek4

Re: cyklofašismus

Tak jim dej prostor, aby měli vlastní infrastrukturu a bude ti to jedno. Pak se doufám začneš horlivě snažit, aby se motoristi začali chovat jako účastníci silničního provozu.;-D

0/0
21.9.2009 9:57

astrudina

Re: cyklofašismus

Proč má mít 3 tisíce lidí v milionovém městě svou vlastní infrastrukturu? Statisíce lidí jezdí metrem, tramvají, busem, chodí pěšky -ti potřebují podporu a slušnou infrastrukturu. Toho svého agresivního koníčka si plaťte sami nebo aspoň přiložte ruku k dílu při stavbě cyklostezek namísto řvaní a vymáhání.;-€

0/0
30.9.2009 14:36

Spalovač šancí

Re: cyklofašismus

Jakože je v praze jenom 3 000 cyklistů   8-o 8-o ?

Se stačí podívat v pátek, kolik aut s koly na střeše odjíždí z Prahy. Pokud by tu byla vybudovaná infrastruktura pro cyklisty, věřím tomu, že by to bylo podobné jako v Nizozemí, Dánsku, atd. A pak se uleví i těm, kteří jezdí MHD, přičemž pražská veřejná doprava patří mezi nejlepší ve velkých evropských městech R^.

Pomáhání při stavbě cyklostezek je pěkný výkřik, kterému se nic nedá vytknout. Snad jenom to, že cyklisti sami o sobě nemohou rozhodnout, že se místo magistrály vybuduje cyklostezka.

0/0
30.9.2009 15:04

gambafr

synáčkovi příkladem

tvoje smutné arrgumenty jsou uplně k ničemu, hlavně že jdeš synáčkovi příklade

0/0
21.9.2009 8:53

budulinek4

Re: synáčkovi příkladem

Taky mě to napadlo, co z toho parchanta bude, když mu de fotr takovým příkladem.

0/0
21.9.2009 9:13

Jan Gutbayer

úsměvné

Schválně jsem se jel postavit do jedné z kolon, kterou vytvořili, abych nasál atmosféru. Byli to lidé, kteří chtěli upozornit na "mobilitu" a zdravější možnosti dopravy? Těžko. Já viděl blbečky, kteří neváhali přibrzdit a posměšně mávat na auta, která zdrželi, aby si tím zahřáli svá ega. A nebyl to jednotlivý exces, mávači byli rovnoměrně rozloženi do celé kolony. Já jsem se usmíval, mě nezdrželi. Já si udělal se synkem dlouhatanánský autovýlet zakončený pohledem na čirou eleganci v podobě odlétajícího Boeingu 747 China Airlines Cargo... A pumpičkáři? Začnu jejich hlásání o arogantních a zlých řidičích poslouchat až tehdy, až je přestanu vídat dennodenně jezdit na červenou (a ještě se divit, že na ně někdo zatroubí), po chodnících, v protisměru v jednosměrkách, po dvou po třech vedle sebe, až přestanou podjíždět auta a divit se, že je někdo srazí, když jsou někde, kde nemají co dělat, atd. atp. Zatím je to tak, že každý týden minimálně jednomu zachráním život tím, že myslím za něj...

0/0
21.9.2009 8:37

budulinek4

Re: úsměvné

To je zajímavé, u řidičů aut ti nevadí všechny vyjmenované přestupky ?

Už si se seznámil se dopravní značkou, kde je povolen průjezd cyklistů jednosměrkou na kole v prostisměru. Máš s tím nějaký zásadní problém, když všude v Evropě to funguje ?

Nebo raději bys žil na Ukrajině ? ;-D;-D;-D

0/0
21.9.2009 8:44

jeste asocialnejsi grupa

Re: úsměvné

a opravdu takova znacka je umistena vsude, kde ti koliste v protismeru jezdi ? jste si tim opravdu naprosto zcela jist ? nebo to funguje klasickym zpusobem, kdy se kolista nacpe vsude, kde se mu to libi s oduvodnenim "ja jedu ekologicky, tak ostatni snad muzou pockat, neeeee" ... a pozor, tuto argumentaci jsme si nevymyslel, ale doslova reprodukuji byvaleho kolegu, takto zaprisahleho kolistu, ktereho vsak nejake dopravni predpisy, vyhlaska a podobne zhuverilosti ani dost malo netrapily.

0/0
21.9.2009 9:10

budulinek4

Re: úsměvné

Jde o princip. Samozřejmě bude chvíli trvat, než příslušný odbor dopravy doplní dodatkovou tabulku, kde je potřeba. Když někdo ukradne dodatkovou tabulku nebo ji přehlídneš tak budeš najíždět na cyklistu ?

Ale nevím co je za problém s tím tak nějak počítat, že v jednosměrce můžu potkat v protisměru chodce, cyklistu nebo třeba bruslaře.

Je vidět, že někteří řidiči potřebují na všechno značku, jinak jim to nemyslí.

Jinak nevím co to zase meleš o ekologii...

0/0
21.9.2009 9:17

jeste asocialnejsi grupa

Re: úsměvné

pokud znacka oznacuje jednosmernou ulici a nema zadnou dodatkovou tabulku, NEMA se kdo motat v protismeru, at jiz to je bruslar, kolista, nebo auto. chodec se v jednosmerce samozrejme vyskytovat muze, ovsem maloktery chodec se pohybuje rychlosti jedouciho bicyklu, a chodec ma vetsinou i dost prirozene inteligence na to, aby nesel prostredkem ulice, kdyz vidi protijedouci auto ... coz u kolistu zdaleka neni podminkou. obcas to vypada, jako by se kolo v praze vydavalo pouze absolventum nejake zvlastni skoly ...

0/0
21.9.2009 9:25

budulinek4

Re: úsměvné

Rozumný cyklista jede vpravo, rozumný řidič jede vpravo. Rozumný člověk s tím nemá problém ani z jednoho úhlu pohledu. Ty evidentně ano, ty si prostě musíš něco dokázat.

Uvědomuješ si jak jsou tvé argumenty trapné ?

Co takový běžec, který běží jednosměrkou v protisměru a je rychlejší než kolo ?

Opravdu stačí jen myslet a předvídat. Zajímalo by mě, čím se budeš ohánět, až budou všechny jednosměrky osazeny dodatkovou tabulkou. Určitě vím, že nebudeš jezdit ohleduplněji, k tobě mi to nesedí.

0/0
21.9.2009 9:31

sam99xx

Re: úsměvné

Zmínky o Ukrajině jen ukazují tvoji omezenost a tupost. Kdyby ses tam choval jako zdejší cyklisté, dostaneš pokutu, budeš agresivní, dostaneš nakládačku. Mluv raději o věcech, které znáš - pokud vůbec

0/0
21.9.2009 9:11

budulinek4

Re: úsměvné

Tak se tam odstěhuj, když je tam tak skvěle. Přesně díky lidem jako ty to tady takto vypadá...

0/0
21.9.2009 9:18

sam99xx

Re: úsměvné

Opak je pravdou, přesně díky lidem jako ty to tady takto vypadá... Tupá individua, která nemají ani zdání o zákonech této země a chovající se arogantně a nebezpečně - ve stylu "uhni já jdu a ty mi polib...". Kdyby celá dopravní policie dělala poctivě svou práci, pak by tahle debata byla zbytečná. Nad Čechy musí být - bohužel - bič a ty jsi toho zářným příkladem.

0/0
21.9.2009 9:58

budulinek4

Re: úsměvné

Dědo, proč myslíš že se chovám jak popisuješ ?

0/0
21.9.2009 10:00

sam99xx

Re: úsměvné

Podle tvých hloupých příspěvků.

A nejsem děda.

0/0
21.9.2009 10:03

astrudina

Re: úsměvné

A drzí cyklisté, nelezte na chodníky! Nikdo na vás není zvědavý a do vaší bezpečnosti mi v porovnání s tou mou - je houby., Chodník je pro chodce, až to bude jezdník, pak se můžeme bavit.

0/0
30.9.2009 14:39

Jan Gutbayer

Re: úsměvné

Samozřejmě, že u aut mi vadí většina přestupků snad kromě překročení max. rychlosti. V principu zastávám názor, že mají být nastaveny dodržitelné předpisy a ty se pak mají striktně dodržovat. A základním prizmatem je slušnost a ohleduplnost. Mohu jet relativně tak, jak chci, pokud tím jiného neomezím nebo neohrozím, což se vpodstatě snaží silniční zákon nedokonale kodifikovat. Pokud se na někoho agresivně tlačím nebo je extrahustý provoz, tak může být i 130 km/h na dálnici riziko a jindy není ani 150 km/h žádný problém.

.

Auto jedoucí více jak sekundu po naskočení červené je relativně výjimka, ne tak u cyklistů. Značku povolující protisměrný pohyb cyklistů znám a nemám s ní problém. Pohříchu tam, kde ty cyklisty vídám, není.

0/0
21.9.2009 10:40

budulinek4

Neumíš číst ?

"Cyklista je prostě překážka provozu na silnicích"

Přečti si ten článek nejlépe ještě tak 3x a za střílziva. Tato akce je právě o tom, aby cyklisté nemuseli jezdit po silnicích a měli také vlastní infrastrukturu, tak tady ze sebe nedělej idiota takovými příspěvky.

Opravdu nevidím problém u každé nové dopravní stavby počítat také s cyklo pruhem, ale to by o tomhle nesmělo rozhodovat většinou staré, tlusté a plešaté prase.

0/0
21.9.2009 8:34

astrudina

Re: Neumíš číst ?

Co máš pořád s tím tlustým starým prasetem? Nutíte celý svět, aby skočil na kolo a jezdil v Praze do práce v zimě v létě, přitom neberete v potaz věk a zdravotní stav lidí, to by vám bylo dobré i to prase, kdyby vám vylepšilo statistiku;-D

ale tady nadáváš -podívej se na sebe do zrccadla a to, co tam uvidíš, to jsi ty, taky nic moc, prostě člověk, jen jsi zatím ¨mladší, to jsme byli všichni, to není zásluha.:-/

0/0
30.9.2009 14:42

budulinek4

Hnus

Všichni, co tady neustále nadáváte na to, že se něco dělá pro cyklisty, si serete do vlastního hnízda. Až bude jednou hotová cykloinfrasktruktura tak zjistíte, že nakonec těch aut je v ulicích méně. Chápu, že plešatý tlusťoch nikdy na kolo nesedne, ale dost lidí by se rádo pohybovalo po městě na kole, jako všude v civilizovaných zemích. Prostě někoho baví denně stát na jižní spojce před Barrandovským mostem a popojíždět 40 minut, někoho ne a chce alternativu.

Vaše příspěvky mě jen utvrzují v tom, že jsme země na úrovni Ukrajiny...

Dále příspěvky typu cyklisté-socky - to platí možná u vás na vsi. V Praze to vůbec není o společenské vrstvě nebo o tom, že tím člověk ušetří za dojíždění.

0/0
21.9.2009 8:27

pokrokovesmyslejici

Socky na kolech

Hm zase jednou se udělal prostor pro socky na kolech, aby se z toho nepotento;-D;-D;-D Soudný pravicově smýšlející člověk cestuje po Praze výhradně automobilem, nebo se snad stavěla magistrála pro kola? ;-D;-D;-D

0/0
21.9.2009 7:20

budulinek4

Re: Socky na kolech

Naštěstí už jsem tvé příspěvky pochopil, že se jedná o ironii ;-D;-D;-D

0/0
21.9.2009 8:22

gambafr

Re: Socky na kolech

sklidni se vemeno

0/0
21.9.2009 8:54

Ing.Rudolf Kitler_prezident ČSSR

Kolo patří na velodrom

:-P

0/0
21.9.2009 7:05

ur=BANcová

Cyklista je prostě překážka provozu na silnicích.

Brzdí to plynulost provozu a tlustoprd, který převaluje šunky zleva doprava a obráceně , rozhodně estetické stránce dopravy nepřispěje.

0/0
21.9.2009 0:52

budulinek4

Re: Cyklista je prostě překážka provozu na silnicích.

Ti cyklisté bojují právě za to, aby nemuseli po těch silnicích, pitomče...

0/0
21.9.2009 8:28

astrudina

Re: Cyklista je prostě překážka provozu na silnicích.

Tak nebezpečně ohrožují lidí na chodnících, vždyť na to, ti mladí ušlechtilí (na rozdíl od těch tlustých starých prasat , jak je tituluješ ty, budulínku, vïz výše), mají právo!

Já, já, já, jenom já! Já mám právo, já chci, já dostanu, vy musíte;-O

0/0
30.9.2009 14:44

2mmmm_2

Cyklisti,

jezděte si kudy chcete, ale hlavně mne neporažte na chodníku...

0/0
20.9.2009 22:40

otravenej dracula

Re: Cyklisti,

http://www.facebook.com/photo.php?pid=85822&id=100000098231107

0/0
20.9.2009 23:17

yan007

ja vám ľudia nerozumiem

tiež chodím autom a to často. To ešte neznamená, že nebudem podporovať to aby sa dalo mestom viac chodiť bicyklom. Všade na svete, kde sa to podarilo to mesto vyčistilo, ztíšilo a vlastne aj zrýchlilo... Fakt nechápem ako môže byť niekto proti...

0/0
20.9.2009 22:01

demon3

Re: ja vám ľudia nerozumiem

Nemam nic proti cyklistům, taky jezdim na kole, ale kvůli něčímu zviditelnění uzavřít v nedělní odpolední špičce magistrálu je prostě dobytčárna... Rv

0/0
20.9.2009 22:07

barbudo

Re: ja vám ľudia nerozumiem

... tak nějak, jako pražský cyklista žádám, aby úřady a instituce umožňovaly bezpečné parkování jízdních kol ...

... rozhodně nepředpokládám, že bych na kole jezdil po magistrále ...

0/0
20.9.2009 22:12

kunde

Re: ja vám ľudia nerozumiem

v Paříži se běžně uzavírají v létě nábřeží pro auta. V dalších zemích se "den bez aut" koná v normální všední den. To jen v téhle postkomunistické ruské gubernii je pořád problém. Pořád někdo musí autem deméonstrovat svoji " důležitost" a "výsadní postavení ve společnosti...

0/0
20.9.2009 23:13

demon3

Re: ja vám ľudia nerozumiem

Nechápeš, nekomentuj !

Nemam nic proti předem naplánovaným akcím, vadí mi hurá akce typu "zrovna teď si prostě uzavřu nejdůležitější dopravní tepnu a basta" ! :-/

0/0
21.9.2009 6:27

Najdete na iDNES.cz