Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Politici neumí přesvědčit lidi, aby měli děti. Bez nich nebude na důchody

Na šťastnou rodinu sázejí všichni. V programech stran se to hemží vyššími i vícerychlostními mateřskými, tučnější rodičovskou, otcovskými dovolenými nebo novomanželskými půjčkami. Přesto je porodnost navzdory deklarovanému babyboomu pořád nízká. Pokud se to rychle nezmění, nebude v budoucnu na důchody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

český zeměhryz

...volovina....systém sociálních dávek je třeba změnit...!!!

..a na to nikdo nemá odvahu....;-€

0/0
15.9.2009 19:12

petra2605

Re: ...volovina....systém sociálních dávek je třeba změnit...!!!

na to možná bude mít odvahu ta strana, která byla zodpovědná i jen sama za sebe a připravili ji o iluze dnešní reptající důchodci

0/0
15.9.2009 20:05

Mílo fon Johanus

Re: ...volovina....systém sociálních dávek je třeba změnit...!!!

Je to jak v "Ano pane ministře" :-/

0/0
16.9.2009 14:10

tenisovejloket

ježiš

jen aby jyrka s tou svou umělou inteligencí nešli příkladem:-P

0/0
15.9.2009 19:11

loupeživý baron

Sociální inženýrství :-/

Bohužel (nejen) zde stále převažuje kolektivismus. Společnost není žádný živý organismus. Je pouhým obecným pojmenováním vzájemných dobrovolných vazeb mezi jednotlivci.

Je čistě věcí jednotlivců, zda a kolik dětí budou mít. Stát není ten, kdo by měl o něčem takovém rozhodovat.

Pokud důchodový systém nevyhovuje současným podmínkám, je potřeba jej na nové podmínky adaptovat. Opačný postup, tedy přizpůsobování či konzervace vnějších podmínek v zájmu zachování jakéhosi v podstatě arbitrárního systému, je logicky nesmysl. Podobně tragikomickou logiku stát aplikuje snad všude, viz. veřejné rozpočty, kdy je vždy snaha politiků a úředníků přizpůsobit příjmy výdajům, a ne naopak, jak velí zdravý rozumRv

0/0
15.9.2009 18:19

NIMIDO

Re: Sociální inženýrství :-/

Ježíš. Konečně názor rozumu. Díky.R^

0/0
15.9.2009 18:26

superfan

Re: Sociální inženýrství :-/

Na první pohlet to zní velmi rozumně, ale musím zásadně nesouhlasit.

1) Nemůžeš přece negovat hodnoty, na kterých je postaveno celé naše přežití. Jinými slovy "mít děti" musí být povážováno společností (ačkoliv to slovo nemáš rád) v zásadě za dobré, jinak spousta toho, co děláme, jaksi strácí smysl. Představ si společnost, která vychází z toho, že za generaci vyhyne. Fungovalo by to?

2) Je sice pravda, že "Je čistě věcí jednotlivců, zda a kolik dětí budou mít." Jenže  jednotlivci se rozhodují v rámci daného systému. Pokud bude tento systém nastaven tak, aby jim z rovnice vycházela nevýhodnost mít děti, tak to bude mít negativní dopad na jejich rozhodování děti mít. Stát tím, jaké dělá nebo nedělá podmínky prakticky rozhoduje / ovlivňuje porodnost.

3) Pokud by stát neměl kecat do takové zásadní věci jako přežití národa / lidstva, tak do čeho už by měl kecat? To bychom ten stát mohli úplně zrušit!

0/0
15.9.2009 18:54

loupeživý baron

Re: Sociální inženýrství :-/

Tvé hodnoty jsou evidentně odlišné a myslím, že nejméně v těchto otázkách se neshodneme.

Právě, jako ostatně mnoho jiných, předvádíš pohled z pozice člověka indoktrinovaného kolektivismem;-D Mluvíš o společnosti jako o živé bytosti ("...musí být povážováno společností..."), která je nad jednotlivcem a která dokonce prosazuje jakési "vyšší" hodnoty. To je naprosto absurdní.

Pojmy jako národ, společnost (ve smyslu, jak ten pojem chápeš), přežití lidstva, apod. jsou pouze nástrojem propagandy, která má v očích "lidu" ospravedlnit nejrůznější velmi užitečné politiky mocných.

A věř, že tito lidé těžko věří vlastní propagandě (ačkoli ani to se u některých nedá vyloučit :-) a řídí se jen svým osobním prospěchem, nikoliv nějakým chimérickým blahem lidu, společnosti, národa a podobnými nesmyslyRv

0/0
15.9.2009 19:23

superfan

Re: Sociální inženýrství :-/

no tak že jsem "indoktrinovaný kolektivismem", to mi opravdu ještě nikdo neřekl :-). No nic, k věci:

Je tipické, že neodpovídáš ani na jednu otázku, kterou jsem nastolil. Raději se schováváš za obecné kecy, ve kterých je cynismus základním prvkem: neexistují žádné pozitivní hodnoty, negace je základním tónem. Je zajímavé, že vás, mladé lidi, to pořád tak hrozně baví. Hlavně v Česku je cynismus všudypřítomný a musím uznat, že mě to někdy unavuje...

Pokud se ti bude chtít popřít to co říkám, zkus mi vysvětlit tvoji představu o fungování mezilidských vstahů, když dle tebe neexistuje národ ani společnost (jestli sis všimnul tak o lidu tady nikdo nemluví).

Ha ha, že neexistuje národ! Celé 19. a 20. století dokazují, jakou obrovskou hybnou silou je národ jak v negativním (války) tak v pozitivním světle (státotvornost, umění, atd.)

Ha ha, že neexistuje společnost! Jak jinak jsme tedy dosáhli...

0/0
16.9.2009 0:38

superfan

Re: Sociální inženýrství :-/

...tak neuvěřitelného pokroku (myslím lidstvo) než spojením sil jednotlivců v rámci - čeho? ano, hádáš správně - v rámci společenství lidí, nebo také společnosti!

Ha ha, že neexistuje morálka jako soubor hodnot, kterými se řídí tato společnost lidí. Bez této morálky, kterou nazýváš posměšně "jakési vyšší hodnoty", bychom nebyli schopní žádného soužití, neb bychom se vraždili a okrádali na potkání. Já osobně doufám, že vychovat svoje potomky bude součástí této morálky co nejdéle. Doufám také, že k tomuto závěru za pár let dospěješ i ty, můj mladý příteli, protože ti přeju vidět vyrůstat tvého potomka. Je to opravdu pěkný zážitek. ;-)

0/0
16.9.2009 0:54

Kolumbo

Re: Sociální inženýrství :-/

Milý superfane, právě stát "blbě nastavil" své priority. Kdyby idiotsky nesliboval zabezpečit každého od kolébky po hrob /což je mimochodem velice pohodlné/ musela by se většina lidí starat sama / a většina by přišla na to, že to bez dětí nepůjde, naprosto přirozeně / . Takto stát nejprv nastaví podmínky tak, že děti a rodinu potřebuje jen pár staromilců a pak chce "zachraňovat situaci" pomocí další buzerace, daní, podpor , výhrůžek a slibů. Taková "společnost" ať si jde klidně k čertu.

0/0
15.9.2009 19:49

brnl

Re: Sociální inženýrství :-/

S tí by se dalo i souhlasit, tedy žádný kolektivismus ale tohle nemůže být jednokolejné, tedy kapitalismus ve financování dětí rodiči a komunismus při přerozdělování výnosů z téhle investice, tedy každý má právo děti mít nebo nemít ale za tohle rozhodnutí si musí nést také následky, tedy ten kdo ty děti nemá a nevychová tak samozřejmě nemůže počítat s tím že mu děti cizí budou financovat důchod a zdravotní péči v důchodu, tedy jako důchodce musí mít takový majetek aby byl schopen si tohle financovat za své a když nemá tak se musí smířit s chudobincem se zdravotní péčí v lazaretu.

Tohle realizovat to by znamenalo zrušit průběžný důchodový a zdravotní systém a vrátit se k tomu aby si tohle občané financovali v rámci rodiny nebo ze svých úspor a ze svého majetku. Maximálně v souladu s ústavou by měl mít každý důchodce nárok na životní minimus z té společné části investice do dětí, přes státní rozpočet.

0/0
15.9.2009 19:01

Ginny

Re: Sociální inženýrství :-/

Velmi dobře řečeno.R^

0/0
15.9.2009 19:44

NIMIDO

Když to tu tak čtu

Mohl by mi někdo říct alespoň něco, co je v tomto státě v pořádku a ve prospěch občanů?

0/0
15.9.2009 17:26

Oerteplur

Re: Když to tu tak čtu

právo na existenci. Život je zkrátka boj. Díváte se někdy na filmy z přírody?

0/0
15.9.2009 17:50

NIMIDO

Re: Když to tu tak čtu

Dík. Dívám. Jen mě nenapadlo, že jsem zvěř. Naivně jsem si myslela, že jsme se dostali dál.;-D

0/0
15.9.2009 18:24

brnl

Kdyby politici nebyli totální hlupci

bez základního ekonomického povědomí tak by přišli na to že nejlepší způsob jak podpořit ekonomiku v krizi by bylo udělat něco zásadního aby se zvýšila porodnost v rodinách v kterých se děti vychovávají k obživě prací. Protože peníze které se cpou do dětí ty roztáčejí ekonomiku a to dlouhodobě nikoliv jako nějaké šrotovné dočasně, peníze naspořené někde na důchodovém pojištění to je vražda ekonomiky, ty si v nejlepším případě půjčí stát aby nasekal další milardové dluhy.

Což takhle třeba uzákonit že každý manželský pár s jedním potomkem dostane byt v paneláku který bude splácet a za každého potomka se mu odečte třeba cca 300 tisíc, něco takovéhohle by rozhýbvalo ekonomiku na celá desetiletí a zásadní by bylo že by se nedělali ty hrůzné bilionové důchodové a zdravotní dluhy.

0/0
15.9.2009 17:11

NIMIDO

Re: Kdyby politici nebyli totální hlupci

Ha, ha. Každému politikovi jde pouze o vlastní korýtko na 4 roky. Takže dnes a teď. A po mě potopa.

0/0
15.9.2009 17:25

Mílo fon Johanus

Re: Kdyby politici nebyli totální hlupci

A co ty rodiny, které již mají  více dětí a čekají další. Ty  bydlí třeba  v RD ty nic nedostanou za další děti? Oni neopravují své domy? To co jiní totiž dají za nájem to soukromníci dají do údržby a když se do toho započítá jejich práce a čas, který kdyby byli někde v práci, tak by si vydělali více než se platí zanájem v paneláku. Jenomže to by zase nestačilo na to aby chátrající rodinné domky opravila firma.

0/0
15.9.2009 17:29

petra2605

Re: Kdyby politici nebyli totální hlupci

na to by možná stačil rozdíl mezi tržným a regulovaným nájemným (nezdaněný příjem regulovaných nájemníků)

0/0
15.9.2009 17:39

Mílo fon Johanus

HRABČÁK Peter MUDr. - Očkovanie a riziká

 http://cs.gloria.tv/?media=32960

HRABČÁK Peter MUDr. - Očkovanie a riziká. Způsob využívání očkování v dnešní podobě lékařské péče je loterií, která nebere v potaz rozdíly mezi lidmi. Současná praxe někomu prospěje, někomu ublíží.

PHILIP F. INCAO, M.D. 5. května, 1999

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=162

Abychom mohli k očkování přistupovat s rozvahou, je nutné přesně rozumět tomu, jak vakcíny fungují. Až do nedávné doby byl mechaniznus fungování vakcín vždy chápán jednoduše tak, že očkování vede k nárůstu množství protilátek (titrů) proti určitým antigenům (bakteriím nebo virům), které pak zamezí infekci způsobené těmito antigeny. Výzkumy v této oblasti prováděné v posledních letech však ukazují, že lidský imunitní systém je mnohem složitější, než jsme se domnívali.

0/0
15.9.2009 17:00

Mílo fon Johanus

Zradili nás politici?

Kameny zjevující plán světovlády Antikrista. Nacházejí se v Georgii, na území USA. V anglickém textu videa je nejhorší to, že tito elitní zednáři, ilumináti se už ani nestydí takto zveřejnit, že jejich plánem je redukce obyvatel zeměkoule z dnešních 6 miliard na pouhých půl miliardy, čili že nyní připravují nějak nenápadně usmrtit většinu obyvatel a současně obyvatelstvo sterilizovat, zneplodnit. Např. k tomu má posloužit povinná genetická úprava všech potravin dle "Codex Apolinarius", který se má stát závazným pro 177 států světa od 1.1.2010, dále povinné očkování do kterého se něco přidá apod.  http://cs.gloria.tv/?media=32963

0/0
15.9.2009 16:55

12345hanka

Re: Zradili nás politici?

Tvoje rodiče sterilizovat zjevně zapomněli. :-/

0/0
15.9.2009 17:15

Oerteplur

Re: Zradili nás politici?

My Godness ;-D

0/0
15.9.2009 17:27

Mílo fon Johanus

Komu a čemu slouží vlastizrádní politici?

http://www.gloria.tv/?media=9384

0/0
15.9.2009 16:37

Prickrose

hmmmmm.....

:Politici neumi presvedcit lidi, aby meli deti, aneb "tezko je udrzite na farme, kdyz uz videli Pariz".

BTW Francouzi to delaji dobre. Zeny nechteji byt doma s detma na plny uvazek, tak  jim umoznuji praci na castecny a  poskytuji skolky atd......, takove kecy, ze zeny maji byt s detma doma uz davno neplati. Hodne zen chce s detma zustat doma, ale z financnich duvodu nemuzou, a hodne zen doma zustat nechce, protoze X let investovaly do vzdelani, ktere chteji vyuzit. Takze stat se musi starat o to, aby se lidem mit deti vyplatilo.

0/0
15.9.2009 16:30

Mílo fon Johanus

Nepřátelé rodiny

 EU zavádí uměle protirodinnou politiku  kdy se na početné rodiny začíná dívat jako na socky, které ostatním vydýchávají kyslík. viz. "Globální oteplování je podvod"http://www.youtube.com/watch?v=H095U6eo1HM&feature=channel_page

   Elita k  tomu používá  postupné kroky, které se zaváděli od 60 let v Číně kde to už vyzkoušeli viz odkaz: http://cs.gloria.tv/?media=27861  Nyní jse my v Evropě na úrovni 60 let v Číně. Síly zla  chtejí snížení počtu obyvatel. Používají potraty, antikoncepci a mají také plán očkování toxických vakcíny nyní. http://www.gloria.tv/?media=31752

0/0
15.9.2009 16:29

Ginny

Posun hodnot od rodiny ke kariéře

Nejde jen o důchodový systém, který nahrává bezdětným.

Pozice rodičů není dnes příliš ceněná, zvlášť matka je pro některé snad sprosté slovo. Když jsem se jednou v diskuzi zmínila, že mám tři děti, dozvěděla jsem se mimo jiné, že jsem třeba něčí "matrace", "slepice", nevzdělaná, nepracující a podobně.

Je to podle mě zvrácená mentalita, která dovoluje lidem říkat podobné věci.

0/0
15.9.2009 15:45

legendaryboy

Re: Posun hodnot od rodiny ke kariéře

doporucuji nebrat osobne cokoliv ti kdo rekne v diskuzi... R^

0/0
15.9.2009 15:54

Ginny

Re: Posun hodnot od rodiny ke kariéře

Nijak to neprožívám, jen se divím, že někdo uvažuje podobným způsobem. Nešlo totiž o jednoho člověka, ale minimálně o tři různé nicky.

0/0
15.9.2009 16:12

Oerteplur

Re: Posun hodnot od rodiny ke kariéře

velmi demokratický názor - dokonce s aplikací patentu na rozum ;-D

0/0
15.9.2009 17:48

Mílo fon Johanus

Re: Posun hodnot od rodiny ke kariéře

 EU zavádí uměle protirodinnou politiku  kdy se na početné rodiny začíná dívat jako na socky, které ostatním vydýchávají kyslík. viz. "Globální oteplování je podvod"http://www.youtube.com/watch?v=H095U6eo1HM&feature=channel_page

   Elita k  tomu používá  postupné kroky, které se zaváděli od 60 let v Číně kde to už vyzkoušeli viz odkaz: http://cs.gloria.tv/?media=27861  Nyní jse my v Evropě na úrovni 60 let v Číně. Síly  chtejí snížení počtu obyvatel. Používají potraty, antikoncepci a mají také plán očkování toxických vakcíny nyní. http://www.gloria.tv/?media=31752

0/0
15.9.2009 16:25

Oerteplur

Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

o  problematice se ví již leta a nikdo ji neřešil. Spíš se ještě víc rozdávalo. Stejný nesmysl je i posunutí hranice odchodu do důchodu. Lidé po 60ce jsou nevýkonní a nespolehliví. Tyto trendy mají zajistit aby důchodci bez možnosti zaměstnání skončili na sociálních dávkách, které jsou nižší jak současné důchody.

Počet dětí to nijak moc nezmění, pokud nebudeme žít na dluh, jako doposud.

0/0
15.9.2009 15:32

brnl

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

S tím nelze nic než souhlasit že ty děti to je každého volba, ale je potřeba zavést takové zákony aby za tu volbu si také každý nesl také svou zodpovědnost a nemohl v důchodovém věku parazitovat na investici do dětí jiných. :-)

0/0
15.9.2009 16:31

Oerteplur

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

tím jen popisujete současný stav.

0/0
15.9.2009 17:23

petra2605

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

prostě buďte vděčný za Husákovy děti, poslední generaci co živí cizí lidi

0/0
15.9.2009 17:33

Oerteplur

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

mezi Husákovy děti sice nepatřím ale živit tyhle komunistický vyžírky s jejich průpovídkami o tom,  jak se má žít se mi dost ekluje. Chtělo by to revoluci ale krvavou!

0/0
15.9.2009 17:47

petra2605

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

hlavně ať se do nás nikdo ne*ere, máme je na krku, a koho to má bavit furt dokola něco někomu dávat a ještě mít děti

0/0
15.9.2009 18:06

brnl

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

Ty jseš chlapče nějaký pomatený psychopat ty snad nemáš rodiče prarodiče atd. nebo máš a tohle jim vykládáš že bys je nejradši nechal pojít hlady 8-o? Zdá se že s tebou nějak špatně zacházeli, to ovšem už není problém o kterém se tady diskutuje to je problém vaší rodiny.

Já osobně nepotřebuji aby mě v důchodu živil takový pomatenec jako ty mě by stačilo aby moje děti to co odvádějí na důchodce aby to nešlo k nějakým parazitům ale ke mě a manželce.

0/0
15.9.2009 19:23

brnl

Re: Jestli někdo děti chce nebo ne, je jeho problém

Ty jsi zřejmě spadnul z višně na hlavu, dnešní stav je naprostý opak, dneska si bezdětní mohou vesele konzumovat a počítat s tím že stáří jim zajistí investice do dětí lidí jiných, kteří do dětí a důchodu investovali, velmi dlouho se uskromňovali,  daleko víc pracovali a daleko  méně se bavili.

0/0
15.9.2009 19:15

nottingham

Moznost?

Proc nezavedou vysoke odpocty na deti z danoveho zaklady. Bude to podporovat zamestanost i deti. Samozrejme zeny na materske jsou dalsi tema. Kdyz bude nekdo reditel se 100000Kc mesicne a bude mit 5 deti, at si klidne odecte 20000Kc na kazde dite.R^

0/0
15.9.2009 15:23

Nedá se již mazat jednotlivě

Skutečná pravda

Rada nad zlato: Protože děti nosí čáp, tak je třeba to zajistit u Odborového svazu čápů.:-P

0/0
15.9.2009 15:10

TENRETNI

Re: Skutečná pravda

;-D;-D;-Da co odborovej svaz vrán?;-D

0/0
15.9.2009 15:12

Oerteplur

Re: Skutečná pravda

to nie je pravda. U nás nosí deti bocian.;-D

0/0
15.9.2009 15:13

Lea26

uživit děti

Problém je jinde. V této zemi si nevážíme rodiny jako hodnoty. Normální je rozvod a je to moderní trend. Trpí tím hlavně děti a to se nikde neříká. Druhá věc je, že pak na uživení dětí zůstane vlastně žena sama. Výživné u nás je jen symbolickou částkou, která nekopíruje potřeby dětí. Odborníci říkají, že životní úroveň ženy se o 1/3 sníží. Pokud tedy chce, aby její děti mohli studovat, chodit na kroužky, trošku prožít prázdniny atd.,  tak jedno dítě je až až. No pokud si řekneme, že dětem stačí dát najíst a nechat je poflakovat na sídlišti, pak jich můžeme mít klidně deset. Ale takové asi v budoucnu na náš důchod vydělávat nebudou.

0/0
15.9.2009 15:07

TENRETNI

Re: uživit děti

R^

0/0
15.9.2009 15:09

kenzo

V dnešní Evropě mít děti, je trestem pro děti.

Vzhledem k demografickému vývoji a postupné islamizaci Evropy je snad lepší děti nemít! Budou nás proklínat! A pokud mít děti, Evropu jim předhazovat jen jako dočasné teritorium, před odstěhováním do perspektivnější a v budoucnu kultivovanější Asie nebo i některých jihoamerických států! Vize arabsko-černošské Evropy, která má na důchody je opravdu iluzorní!;-D

0/0
15.9.2009 15:07

pepa.jelito

Re: V dnešní Evropě mít děti, je trestem pro děti.

to je asi bohuzel pravda, statistici spocitali, ze posledni modrooky blondak se narodi za 50 let.... Nicmene ten clanek nabizi zamysleni nad tim, jak je mozne, ze nebude na duchody, kdyz si na nej v aktivnim veku KAZDY spori ? Kdyby totiz stat hospodaril s penezi na duchodove pojisteni tak jak ma, pak by bylo uplne jedno, kolik se v budoucnu narodi deti. Protoze ale tyhle penize stat sproste rozkrada, je treba vice deti, aby to duchodove "letadlo" fungovalo co nejdele.

0/0
15.9.2009 15:16

kenzo

Re: V dnešní Evropě mít děti, je trestem pro děti.

Letadlo, které nemá perspektivu! Nemyslím, že by rozšiřování neproduktivních etnik prodloužilo fungování letadla!;-D 

0/0
15.9.2009 15:21

pepa.jelito

Re: V dnešní Evropě mít děti, je trestem pro děti.

no jiste, ze neprodlouzi. Fungovalo by to jen za predpokladu, ze na duchod si kazdy setri sam, stat penize neprerozdeluje a nerozkrada. Chyba tedy neni v tom, ze danovy poplatnik nema spousty potomku, problem je v hospodareni statu.

0/0
15.9.2009 15:37

Najdete na iDNES.cz