Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řídit rozhlas a cirkus je téměř to samé, říká vrátný, kterému lev ukousl nohu

O uvolněné místo generálního ředitele Českého rozhlasu se hlásil také Jaroslav Proche. Bývalý ředitel cirkusu, toho času noční hlídač rozhlasových garáží. Před dvaceti lety mu lev ukousl nohu. "Řídit cirkus, rozhlas nebo jiný podnik je skoro stejné," tvrdí. V konkurzu na šéfa ale skončil v prvním kole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zakladna2

Kdykoli

pustím ČR zpívá tam Petr Janda.Už je mi z toho na zvracení. Chtělo by to vyhodit všechny od základu a postavit úplně nové rádio. Věřím, že tenhle člověk by to dokázal. Když dokázalřídit cirkus a bez koncesionářských poplatků. A ohánět se školami je k ničemu.Jak získal vzdělání Devátý, Ruml,Gross a jiní? Podvodem. Žádna škola není patent na rozum. To jen u nás se nekouká na to,co kdo umí, ale jestli má papír.!!!!

0/0
19.9.2009 5:39

sanborn

20 manežerů s platem cca 50 000 kč

to už je slušnej balík a když slyším kolik akcí český rozhlas  sponzoruje  to už je opravdu na pováženou Rv

0/0
7.9.2009 11:46

augustin

Souhlas

Větší modrobolševckou žumpu jako je ČR se hned tak neslyší!!

0/0
7.9.2009 11:27

Dynko

motivacni dopis

ha, ten motivacni dopis :D palec nahoru panu vratnemu, pichnul do vosiho hnizda :)

0/0
7.9.2009 10:48

rbursik

Re: motivacni dopis

šel na to rozumem,, nebyl v kontaktu před léty se Steambacka tehdy páté kolo u Ráje, nebyl pozvanbý na podpis knihy či dokonce na střílačce u Kočků. Cirkusáci a kolotočáři to je svět sám pro sebe.

Radim Buršík

P.S. Pravda řídil vše co se děje v ciskuse, živé to jednotce ekonomické a tolika let, to nebude jen tak obyčejný cirkusák!!!

0/0
7.9.2009 11:14

killy

Ten nadpis bych upravil !

Řídit cirkus, Českou republiku nebo rozhlas je úplně stejné !

0/0
7.9.2009 10:08

CHRISTO

...

v tom má ten pán pravdu. ČRo řídit, to je opravdu jako řídít cirkus... To rádio nemá žádnou koncepci, není to ani pro starý, ani pro mladý, ani pro to mezi... prostě paskvil ve všech směrech. A vyhodit 20 managerů takovému podniku může jenom prospět.

0/0
7.9.2009 8:34

tchyňaJaruna

Oprava

Prosím redaktory a korektory, aby se už konečně naučili česky. V článku o hrdinovi naší doby také platí, že ve 3.pádu se píše mně...

0/0
7.9.2009 8:26

JetFly

Mercedes zajel na 6 týdnů do garáže

R^

0/0
7.9.2009 8:25

tevp

A teď nám řekněte tu pohádku,

jak jste řídil cirkus za výpalné od všech ovčanů ! To je asi trochu rozdíl, řídit cirkus, který si na sebe musí vydělat anebo "cirkus", který dostane x.x miliardy výpalného, že ? To by uřídil pravděpodobně i tejden mrtvej šimpanz. Cítíte se na to ? ;-D

0/0
7.9.2009 8:19

judge_dredd

formalismus... jak typicky české

ano, formalismus... nemá vysokou školu, proto se nemůže účastnit:-(

Tohle se může stát a bohužel stává pouze v našem absurdistánu. Navíc, pokud je mi známo, tak podle zákona o platech ve veřejné sféře kde ČRo také je, tak je podmínka vzdělání nutno odpustit po určitém věku (tuším 50 let věku), pokud kandidát splňuje všechny další podmínky a má pouze o stupeň nižší vzdělání (tedy v tomto případě maturitu). Podle toho co jsme četl, tak tento kandidát je splňuje VŠECHNY PODMÍNKY PRO POSTUP DO DALŠÍHO KOLA.

.

. HNUS JE TO TADY !!!!/blijící smailíci... tak asi 30 kousků/Rv

0/0
7.9.2009 8:16

jeenedobík

Re: formalismus... jak typicky české

Tak je to spravne, tak to ma byť!

A podle tohohle mustru by Baťa byl furt ševcem...;-D(nebo spíš ;-().

0/0
7.9.2009 8:30

qsilence

Re: formalismus... jak typicky české

Ale tady přece nejde o žádnou vysokou školu. Šlo o záminku, jak vylít z konkurzu někoho, kdo by nepříhrával ostatním do kapsy.

0/0
7.9.2009 18:00

xaeris

Kamarádi přes Mercedes

Zvláštní, že tenhle člověk nemá asi rád bolševiky a přitom se kamarádli s Havlem .A s kámošem Čalfou taky?I když ten si na Mercedes Benz asi moc nepotrpěl, tak s tím asi moc ne......

0/0
7.9.2009 7:42

babacek

Re: Kamarádi přes Mercedes

Přece diskreditovat všechny co stáli u pádu komunismu je pro bolševiky priorita. Jak je vidno tak komunisté a ČSSD odvedli a odvádějí stále dokonalou práci. Udělali z národu bezbožné stádo, které nyní neví kudy kam a uvěří  všemu kdo mu co nakuká i sebevětší hlouposti!;-€

0/0
7.9.2009 8:13

xaeris

Re: Kamarádi přes Mercedes

Havel se, milý pane, zdiskreditoval po 89 sám.A to ještě neznáme ani obsah jeho podrazácké sametové dohody s komunisty, (Adamcem), kterou se dodnes bojí zveřejnit.To není o nějaké ČSSD, aby bylo jasno. 

0/0
7.9.2009 8:33

Muroň

Re: Kamarádi přes Mercedes

Máte černobílé vidění, pane Cibulka. Úplně opomínáte úlohu zednářské lóže, rosenkruciánů, stasi, sionistického hnutí a JZD Slušovice při svrhávání komunismu (resp. výměně elit) v ČSSR.

0/0
7.9.2009 9:42

xaeris

Re: Kamarádi přes Mercedes

Ale žádný Cibulka.A na to, že se tu svrhnul komunismus, tedy, že komunisté šli od válu, jste přišel jak?

0/0
7.9.2009 9:50

Muroň

Re: Kamarádi přes Mercedes

Samozřejmě, že nešli, víme svoje. A proto Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků přímo občany, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!! – jenž žádá o volební podporu všechny české občany a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!!

0/0
7.9.2009 11:59

babacek

Re: Kamarádi přes Mercedes

Havel se, milý pane, zdiskreditoval po 89 sám.

,, To byl tedy důvod proč ho lid chtěl na hradě ? ´´:-)

0/0
7.9.2009 13:40

stip

Vyhodit nejen ty manažery

ale provětrat celé redakce - jako výsledek systémových změn, které musí přijít. SYSTÉMOVÝCH, opakuji. Moc vln, moc lidí, rozbředlost, rádio nemá cíl, vizi, nic. A ke všemu ta šílená hudba na Radiožurnálu.

0/0
7.9.2009 7:39

jeenedobík

Re: Vyhodit nejen ty manažery

A že sis nepodal přihlášku do konkurzu ?

;-D

0/0
7.9.2009 8:28

osvetitel

No samozrejmne ze jde o chybu v clanku

Protoze o tu nohu prisel nejspis jeste pred tou sovetskou okupaci !!! Jinak ale ma pravdu ,a spis si myslim ze to rizeni Cirkusu bylo narocnejsi !!!

0/0
7.9.2009 1:25

SID09

Re: No samozrejmne ze jde o chybu v clanku

Ano plně souhlasím, hlavně také proto, ž ten cirkus si na sebe musel vydělat. Navíc s těmi 20 manažery má naprostou pravdu. Průměrný manažer jakékoliv privátní firmy má mnohem lepší výsledky, než kterýkoliv TOP manažer státního podniku, který se v konkurenčním prostředí ani neumí pohybovat, protože žije jen ze svého monopolu.!!!!!!

0/0
7.9.2009 8:04

asphaltpresse

lev

Před dvaceti lety... jako sedmnáctiletému...

Probůh jak mám věřit "nejdůvěryhodnějšímu denníku", když i v takovémto bulvárním příspěvku píše naprosté kraviny...;-(

0/0
7.9.2009 0:50

asphaltpresse

nočnnník

Ještě udělejte rozhovor se Zilvarem z chudobince...;-)

0/0
7.9.2009 0:55

osvetitel

Re: nočnnník

Copak ,zavidis mu toho mercedesa?:-))

0/0
7.9.2009 1:30

Karawetari

x

Myslím,že v rozhlase by potřebovalo vyměnit většinu zaměstnanců a nejen ředitele. To co udělá deset rozhlasáků za nějaký čas (důležitý je výsledek), to udělá jeden běžný člověk nepracující v rozhlase za poloviční čas a desetinu finančních nákladů. Co jsem poznal v rozhlase v dnešní době, je hodně podobné pracovní morálce za socialismu. To v žádné české firmě nikdy neuvidíte :-D

0/0
7.9.2009 0:25

Nedobík Josef

Re: x

V rozhlase to tiž nikdy neskončil socialismus!!Akorát, že po revoluci vyhodili schopné odborníky(nestraníky), kteří se živí daleko lépe v soukromém sektoru a zůstali "bývalí" komunisti. A protože jich bylo moc, tak udělali z každýho ředitele. Třeba příklad: Jeden redaktor za nejnižší plat všechno odře. Nad ním je vedoucí redaktor, šéfredaktor, ředitel stanice, programový ředitel, ředitel kanceláře generálního ředitele a sám generální ředitel. Stejně jsem asi nějakého zbytečného ředitele v mezičlánku vynechal. A ti všichni jsou  dosazováni podle kamaráčoftu nikoliv na základě odbornosti. A to jsem mluvil o jedné stanici - Praha. U Radiožurnálu stejné a pak jsou další stanice a samý vedoucí MANAGER (čím větší bývalý bolševik, tím lepší kvalifikace.);-O

0/0
7.9.2009 4:29

jeenedobík

Re: x

Ovšem proti tomu soudružskému hnoji v ČT  je rozhlas zlatej.

Tam to je ten pravý JÁNABRÁCHISMUS!;-€ (nebo spíš JÁNASOUDRUHISMUS ;-D)

0/0
7.9.2009 8:25

Nedobík Josef

Re: x

Jelikož znám i TV, tak mohu potvrdit, že je to stejné a za Kasíka došlo dokonce spojování vnitřních kšeftů, neboli ten z TV co dostal kšeft pro rozhlas pak dal recipročně kšeft, i když dotyčnej byl horší a z venku byla lepší nabídka!!;-O

0/0
7.9.2009 9:11

smycka

Re: x

A to není jen v českým rozhlase,to je i v Brněnským dopravním podniku a k tomu tam vzali tunelářku z Čech na vysokou funkci(měla prošustrovat miliony-veřejné tajemství) a nic se neděje,jenom DP chce neustále po radnici peníze a ta jim je dává.Všude bandy darebáků a podrazáků;-(

0/0
7.9.2009 9:29

Najdete na iDNES.cz