Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do naší války nám rypák nestrkejte

Jak legrační, dojemné a děsivé jsou situace, kdy se Jiří Paroubek a Mirek Topolánek shodnou… Oba předsedové se sice v pondělí večer v debatě na České televizi lišili výrazem tváře a slovníkem, ale obsah zdál se tentýž: co se nám Ústavní soud plete do našeho rozhodnutí, kdy a jakým způsobem budou předčasné volby, o tom rozhodujeme my.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

baron2

Musil si odpověděl sám

"shoda se někdy jeví zcela správná: třeba pokud jsou ohroženy základní principy systému nebo pokud se taková dohoda jeví jedinou možnou cestou ke zlepšení stavu země" - tak přesně o to tu teď kráčí. Volby jsou základním principem demokratického systému a ÚS je chtěl odložit na neurčito...

0/0
3.9.2009 11:46

nobi

Re: Musil si odpověděl sám

Kéž by tomu tak bylo- ...ke zlepšení stavu země. Obávám se, že jde jen o koryta. Představitelům nejde o blaho země, ale jen a jen o moc, protože kdo moc dovoluje si vše nač pomyslí. Hlavně prachy, prachy, "Ti poslanci jsou dnes drazí" .

0/0
3.9.2009 14:00

jajaja00

Re: Musil si odpověděl sám

Nemáš dojem, že představitely země se stávají ti, které si zvolíš? A to můžeš udělat právě v těch volbách, které ÚS (zřejmě) pozdržel.

0/0
3.9.2009 14:27

jajaja00

Musile i kvůli vašim nehoráznostem je z tohoto plátku bulvár

1. změnu Ústavy např. ODS navrhovala již dávno, proti byla ČSSD.

2. nynější situaci plně zavinil Paroubek plnící úkoly svého ruského vedení. Měli jsme totiž první funkční a úspěšnou vládu od r. ´93. Žádné skandály, žádné vyhazování či dokonce zavírání ministrů, žádná tvorba byrokratických překážek občanům, žádné minimální daně, registrační pokladny, akce Olovo, Internet do škol, přihlášky pouze na jednu školu, miliony v krabicích od bot atd. Jenže to bolševik nechce, on potřebuje chaos, aby se prostý lid opět vrátil do náruče velkého bratra a měl "klid na práci".

3. jiná věc je, že Klaus jmenoval bolševika Rychetského předsedou ÚS. Pokud to není jeho jediná chyba, je to určitě chyba katastrofická.

0/0
3.9.2009 10:59

FerryP

Tento článek je neuvěřitelná sprosťárna

Za prvé: To zařídil Havel, protože zelení by se v současné době nedostali do parlamentu. Taky se k tomu přiznávají - zelení tvrdí, že je třeba rychle změnit politické klima a Havel stačil ÚS pochválit ještě dčív než uschl na jejich paíru inkoust. M.j. právníci se shodují, že rozhodnutí ÚS je nezákonné.

Za druhé: o tom, že politici jsou gauneři není sporu. ALE: telefonní hovory nejsou veřejné, naopak, soukromí smí být narušeno jen na základě rozhodnutí soudu. Policie překračuje zákon, když kohokoliv odposlouchává bez soudního povolení a dvojnásobně porušuje zákon, když obsahy rozhovotů dává novinám. V tomto případě jsou novináři ještě horšími gaunery než politici.

0/0
3.9.2009 3:33

babacek

Re: Tento článek je neuvěřitelná sprosťárna

Pokud se někdo dostane do parlamentu není to nikdy ´´ zásluha ´´ jedince, ale voličů.

Proč však vše co se komu nelíbí nesvést na Havla, ODS, Dalíka, Čunka, Bushe a pokud to nelze a ni na jednoho tak na manželku či manžela.;-D

0/0
3.9.2009 6:12

nobi

Re: Tento článek je neuvěřitelná sprosťárna

Nemyslím, že článek je sprosťárna. Správně říkáte, že politici jsou gauneři, zákony si dělají pro sebe, z státu dojnou krávu a když je někdo přistihne při domlouvání jejich "podnikání" tak vytvořili náhubkový zákon. Každý už ví, že jsou to mafiáni, Mrázek toho asi moc věděl další na řadě bude asi Dalík,že. Nějakého serjožu na to seženou.

0/0
3.9.2009 13:45

Captain-Morgan

naši vrcholní představitelé jsou jen zloději

http://zpravy.idnes.cz/poslanci-si-zvedli-cenu-sve-dovolene-o-tricet-dva-korun-pid-/domaci.asp?c=A090721_205726_domaci_abr

0/0
3.9.2009 3:08

nobi

Ano

Tak to je. Napsáno přesně. Výborný článek. Prostě jim moc zachutnala tak, že z ústavy dělají obyčejnou vyhlášku, kterou lze kdykoli novelizovat. Jsou to herci, kteří k udržení moci udělají cokoliv. Ještě jsem neslyšel od žádného politika, že by vnímal svou odpovědnost, ale jen "my to budeme dělat lépe, když budeme u moci my". Asi proto, že vědí, že se jim nic nestane i když stát zbankrotuje.

0/0
3.9.2009 2:10

jajaja00

Re: Ano

Napíši to velejemně.

Tento Musilův nesmysl může ocenit pouze ten kdo neumí číst.

0/0
3.9.2009 11:01

nobi

Re: Ano

Napíši to drsně. Číst neumíš asi ty. Asi budeš taky "podnikat".

0/0
3.9.2009 13:47

jajaja00

Re: Ano

Aha, další příjemce "sociálních" dávek.

0/0
3.9.2009 14:25

Najdete na iDNES.cz