Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policisté: Nová reforma změnila jen barvy na autech a ve služebnách

Policisté nejsou spokojeni s rozsáhlou reformou, která začala platit na začátku roku. Tvrdí, že nový policejní zákon změnil hlavně vzhled jejich aut (z bílých na stříbrná) a služeben (ze zelených na modré), ale jejich práci nijak neusnadnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Thingie

Vysluhy

jsou v poradku:-) Ono delat s takovym materialem jako jsou Cesi a to vsech barevnych mutaci, od okrove po orionku, jednomu neprida. Jen se smeji te zurivosti na policajty. ;-D A co pak hasici a A R M A D A a treba vezenska sluzba a treba ...a treba je to mooore lidi. A nekdo tu zuri nad policajtama. Je,he,he,he omezeni Cesi;-D;-D;-D

0/0
1.10.2009 17:46

OpalenySpoluobcan

to víme

taky, že Ivane Íčko Potěmkine?

0/0
1.9.2009 17:35

ziggi

Páni policajti.

Pracovat se musí i když proběhla reforma. Novinka? Tak se s tím smiřte.

0/0
1.9.2009 12:58

Bob Harwey

Reforma změnila:

Změnila to, že policisté, kteří toho dost znali a vyznali se v problematice, odešli do civilu. Stačí se podívat na výslednost objasněností kriminálních činů, státní zástupci si stěžují, že policisté neumí samostatně pracovat atd. atd. Policie  v dnešním stavu stačí ( a to jen někdy) pouze evidovat trestnou činnost. Nemluvě o tom, že sama by měla trestnou činnost odhalovat ( to všechno vodnés čas).

0/0
1.9.2009 12:01

velkouzasnolepy

Jaká reforma???

Pořád je vše při starém. Pro příklad, byl jsem na jednom oddělení police svědkem toho jak šéf toho oddělení péruje svého podřízeného za to, že nedává pokuty (ani se nezavřeli v kanceláři - řešil to idiot na chodbě, kde chodí i běžní občané). Pro mě je přínosnější policista, který z vlastní iniciativy začne řešit např. výpadek semaforu na vytížené křižovatce a nedá jedinou pokutu, než který rozdá 10 pokut za chybějící náhradní žárovky. ;-O

0/0
1.9.2009 11:51

send

Hlavně bych sebral výsluhy

R^

0/0
1.9.2009 11:45

sůva z nudlí

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Proč? Nevzali Vás k policii nebo Vás vyhodili bez nároku nebo prostě jen závidíte?

0/0
1.9.2009 11:51

send

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Nevím, proč by jedna skupina obyvatel měla být takto protěžována. Navíc by se dost ušetřilo.

0/0
1.9.2009 12:41

C2H5OH

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Nejde o protěžování, ale o vyrovnání přísnějších požadavků na ně. Třeba proto, že na rozdíl od vás nemohou mít další souběžné zaměstnání, nemohou podnikat, nemohou si prostě legálně k svému platu nic přivydělat, musí na požádání odpracovat cca jeden měsíc ročně zadarmo. Možná by to chtělo přečíst si zákon o služebním poměru (podle kterého je jejich služební poměr řídí), pak ho porovnat se zákoníkem práce (podle kterého jste pravděpodobně zaměstnán vy) a pak teprve vynášet rychlé soudy. :-)

0/0
1.9.2009 13:56

sůva z nudlí

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Přesně tak, nemám co dodat. Snad jen to, že si tu práci každý může zkusit a pak hodnotit.

A protěžování jedné skupiny před druhou? Nic lepšího Vás nenapadlo? nezlobte se, tohle pro mě není argument. Myslím, že když šeřit na nějaké skupině, neměla by to být ta, co nasazovala život za to, aby jiní mohli spát, popřípadě plácat do diskuzí... Nemluvím většinou o podlomeném zdraví, mnoho z těch, co jsem znal, si výsluhy už dlouho neužila. Ona je pravda většinou trochu někde jinde, než jak nám ji předhazují ty takzvané nejdůvěryhodnější zpravodajské servery. Takže, pro pochopení problematiky doporučuji prostudovat zákon, co zmínil kolega nade mnou, popřípadě vstoupit do služebního poměru a zkusit si na vlastní kůži, čím je většinou výsluha vykoupená.

0/0
1.9.2009 18:05

MusIym

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

No tys toho asi nasadil na benzinové pumpě u kafe. A to o podlomenénm zdraví, tak to je totální blbost. Pán je asi obdivovatel Langera, co?

0/0
1.9.2009 20:33

MusIym

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Alespoň nelži tak očividně. Nemožnost podnikání a dalšího zaměstnání mají zohledněné při měsíční výplatě. S přesčasama je to obdobné. Není důvod aby dostávali výsluhu, navíc největší ti, jenž desítky let leští kancelářskou židli. Možná by chtělo nejdříve trochu přemýšlet a pak teprve psát takové bláboly. Předpokládám že ty sám si policajt a řekni mi upřímně: opravdu chceš tvrdit že se předřeš?

0/0
1.9.2009 20:26

sůva z nudlí

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Tak to se hluboce pletete, nejsem příznivec Ivana Langera, spíše naopak... Ale dle té věty ve Vašem příspěvku " Nemožnost podnikání a dalšího zaměstnání mají zohledněné při měsíční výplatě. S přesčasama je to obdobné. " bych šacoval právě Vás na jeho příznivce, když ho tak krásně papouškujete.

Ve vašich příspěvcích pletete páté přes deváté. Chtělo by to opravdu nějakou hlubší zkušenost se službou, ne jen to, na čem se usneslo nějaké hospodské konzilium, někde v akademii Na Růžku, jehož býváte asi účastníkem.

Víte, já si neodvažuji posuzovat práci těch druhých. Nevím, čím se živíte a upřímně, je mi to šumák, salám a banán dohromady. Ale vy víte, co dělám? Že zrovna nasazuji život u kafe na benzínce? Nic Vám do toho není, ale já kávu na benzínce nepiji, za prvé je hnusná a za druhé, na to nějak není čas.

0/0
2.9.2009 19:43

MusIym

Re: Hlavně bych sebral výsluhy

Posuzovat práci policie si můžu dovolit, jelikož jsem do ní dost zasvěcen, byť u nich nesloužím. Navýšení platu mají (máte) s ohledem na výše uvedené nemožnosti. Není to papouškování ale oficiální navýšení dle zákona - studujte. Že je na benzince káva hnusná - to jste asi musel nějak zjistit (nejspíše vysedáváním tam). Já to nevím - nikdy jsem si tam kafe nedával. A o vlastní práci policie vím své. Nedělají nic.

0/0
2.9.2009 19:51

David Rockefeller

Každá změna je vždycky k horšímu

0/0
1.9.2009 11:23

DOYEN

Zásadně nesouhlasím

Íčko především"zreformovalo" rekreační a lázenˇská zařízení policie a MV,ve prospěch svých kamaradíčku a rodinných přislušníků.Tak že pánové přece jenom "reforma".Úplnou zhovadilostí a zvěrstvem je svazákův karierní řád,tj.hodnosti podle platových tříd.Potom není divu,že v policií ČR je téměř nejvíce plukovnických hodností ,které se udělijí za loajalitu(říkáme tomu mlčení) a následné ohromné částky na renty ,vyplácené za nic.RvRvRv;-O;-O

0/0
1.9.2009 11:10

miliondj

Proč se reforma nelíbí - nutí víc pracovat...

Tak asi žádná reorganizace na světě, která přináší větší efektivitu nebude mezi řadovými zaměstnanci budit nadšení - v soukromém či státním sektoru.

0/0
1.9.2009 11:04

DOYEN

Re: Proč se reforma nelíbí - nutí víc pracovat...

Policista musí být v terénu a né neustále vypisovat nesmslné formuláře a seznamovat semse stále novými PC programy,dodávané bez výběrového řízení kamarádíčky.Potud se tato praxe nezmění,bude se neustále zvýšovat nápad trestné činnosti a to i v lokalitách před tím tzv.bezpečných.

0/0
1.9.2009 11:15

zoufalec1

přestaňte konečně reformovat

"reformu exministra Ivana Langera podporuje jen necelá čtvrtina policistů." I toto číslo se mi zdá přehnané. Myslím, že je chybou, že každé nové vedení se zbavuje šmahem starých policajtů, tedy lidí, kteří se v problematice vyznají a nahrazuje je novými, ideově čistými leč naivními mládenečky, těm se ovšem zkušení zločinci jen smějí

0/0
1.9.2009 10:27

chemba

Re: přestaňte konečně reformovat

Asi každý ví, že napřed měly být zavedeny systémové změny,provedeny audity efektivity práce,audity potřebné kvalifikace,audity potřebných počtů policistů na jednotlivých úsecích policie a pak postupná obměna v intencích výsledků. Langer udělal čistky, vyštval tisíce zkušených policistů a pak chtěl dělat reformy.Ale to už neměl s kým. Tak alespoň přemaloval auta.Doufám, že tento reformátor už žádnou šanci dělat reformy nedostane.

0/0
1.9.2009 10:44

noboty666

Re: přestaňte konečně reformovat

Ale dostane, dostane :-(

Ja to provereny a osvedceny soudruh ... ;-(

0/0
1.9.2009 11:35

12345hanka

Jako většina reforem

v Čechách (a na Moravě a ve Slezsku).

0/0
1.9.2009 10:10

chemba

Langrův největší úspěch

Já myslím, že jeho největší úspěch, který Langerovi nemůže nikdo upřít, je to, že chytil Krejčíře. To byla krásná tiskovka před úřadem vlády.To byly hlášky, jak se na jeho chycení podílely tajné služby šesti států.Ten se tak nafukoval, že jsem měl obavy , že se ani na obrazovku nevleze.

0/0
1.9.2009 10:03

tripik

Re: Langrův největší úspěch

;-D;-D to je dobre.....jinak ve skrze s tebou v nicem nesouhlasim co se tyka tveho politickeho mysleni

0/0
1.9.2009 10:57

aaa-aaa-aaa

Na co ODSák sáhne.

to po.ere. Vlaky taky chce modré, náhoda ;-D;-D;-D. Včera bylo v "Reportéři ČT" jak zastupitelé ODS rozkradli Krupku. RvRvRv

0/0
1.9.2009 9:59

12345hanka

Re: Na co ODSák sáhne.

No jó, v televizi...

0/0
1.9.2009 10:10

Tomaseq

Reforma

Co se divíte, když nejsou peníze?

0/0
1.9.2009 9:37

rozhod

Reformy a to včetně volebního systému se

dají dělat tak, že se udělá velká koalice třeba na 2 roky v té se dohodnou reformy všeho co je nutné reformovat a potom se nejsilnější strany zaváží, že budou dodržovat určité hranice a nebudou je překračovat. Reforma, která se začne a hned po svém začátku se mění a ustupuje se od hlavních zásad je k ničemu.

0/0
1.9.2009 9:20

newym

Re: Reformy a to včetně volebního systému se

:)vicemene souhlas, dulezite veci nelze zavadet bez sirsiho koncenzu, neustale meneni jen vytvari zmatek a zbytecne naklady

0/0
1.9.2009 10:34

Gandalf007

Systém není snadné změnit

Sice neuznávám Langra-Žvejka, ani stávající policejní prezident mě nepřesvědčil o své kompetentnosti, ale z letité zkušenosti vím, že zkostnatělé systémy ministerstev (zejména těch silových) není možné jednoduše zrekonstruovat a naodrdinovat lidem "nové myšlení a principy". Tenhle systém je tak provázaný a má natolik vysokou setrvačnost, že nepomůže ani výměna funkcionáře, který si přivede omezený tým "svých věrných" do několika řídících funkcí. Státní správa má holt svá specifika...Rv

0/0
1.9.2009 8:50

oprudil

Pokud povedou policii esenbáci , estébáci a jim

podobnej póvl typu Martínů , Bílek , Komorous budou policajti jen k smíchu ! Stačí se podívat na jejich ústrojovou kázeň !!

0/0
1.9.2009 8:49

rozhod

Re: Pokud povedou policii esenbáci , estébáci a jim

R^R^

0/0
1.9.2009 9:13

Bob Harwey

K nadpisu tohoto článku

není co dodat. Je tím řečeno naprosto vše.

0/0
1.9.2009 8:45

degys

Re: K nadpisu tohoto článku

;-D

0/0
1.9.2009 9:00

rozhod

Re: K nadpisu tohoto článku

Nová reforma skončila tak, jak začala. Ten článek je pitomost. Reprodukuje jenom to, co si myslí policajti.  

0/0
1.9.2009 9:22

degys

kecají:-))))))))))))))))))))))))))))

byli rozpuštěny,tedy reorganizováni utvary pro odhalování zločinců:-))) výsledky jejich práce ,když nějakého toho zločince čapnou,tak mají jistotu,že je záhy soudce nebo st.zástupce propustí,nebo případ odloží:-)) a pod:-))))))))))))))))

0/0
1.9.2009 8:34

barbudo

Re: kecají:-))))))))))))))))))))))))))))

... jojo, rozehnali aj Kubiceho bandu a nasadili na ně sledovačku ...

0/0
1.9.2009 8:37

Lokutus4

...

ODS se pousti jenom do akcí ze kterých lze vyzískat uplatek,

0/0
1.9.2009 8:30

rozhod

Re: ...

vezmeš úplatek za to, že tady už nebudeš plácat blbosti? ;-D;-D

0/0
1.9.2009 9:20

noboty666

Re: ...

Diagnoza: ODSita v tercialnim stadiu.

0/0
1.9.2009 11:37

Ahaman

Čili místo reformy jen přemalovaná fasáda

Jako vše v podání ODS:-P

0/0
1.9.2009 8:28

rozhod

Re: Čili místo reformy jen přemalovaná fasáda

Hop na krávu už je tele. V pondělí začnem a ve středu se půjdeme podívat jak se to zlepšilo. Co jsi to za ovara hloupého. ;-D;-D;-D;-D

0/0
1.9.2009 8:30

rozhod

Tyhle názory jsou pod heslem

Hup na krávu a už je tele. U každé změny to trvá dlouho než změny projeví. Dokonce to nocvé je zpočátku horší než to staré. 

0/0
1.9.2009 8:25

Lokutus4

Re: Tyhle názory jsou pod heslem

jakou zmenu tedy mame po Langrove ouradovani v budoucnosti ocekavat ?

0/0
1.9.2009 8:34

rozhod

Re: Tyhle názory jsou pod heslem

Žádnou. Langer je pryč a tak to, co chtěl se pomalu zase vrátí do starých kolejí, Tak jako po demontáži socialismu se zase pomalu vrací.

0/0
1.9.2009 9:14

jiricek243

Re: Tyhle názory jsou pod heslem

No už aby se vrátil.

0/0
1.9.2009 9:58

baschwek

když osel..

..dostane funkci začne vymejšlet jednotnej dýzajn aut, cedulí, tabulí, formulářů a hlavičkových papírů. Ano, bývalý ministr je osel.

0/0
1.9.2009 8:25

rozhod

Re: když osel..

Ty jsi osel, protože jsi se dál nedostal a kecáš jenom o tom, co vidíš. 

0/0
1.9.2009 8:26

ládik

inteligence a myšlení

Inteligenci a myšlení lidí nezmění ani Langer, natož Pecina. Z vlastní praxe usuzuji, že k fízlákům se dají, stejně jak za komoušů, jen líní a ne moc chytří hoši. S kým byl sepisován na PČR jakýkoliv protokol, ví své. Omlouvám se té lepší menšině, která snad v jejich řadách existuje.

0/0
1.9.2009 8:06

petsuch

Re: inteligence a myšlení

zkus je posílit, určitě to někam dotáhneš. I platy tam jsou skvělé.

0/0
1.9.2009 8:10

Najdete na iDNES.cz