Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Studenti plánují před volbami další protesty kvůli státním maturitám

Středoškoláci připravují další protesty proti státním maturitám. Demonstrace se zřejmě uskuteční v době vrcholící kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny. Informuje o tom deník Právo. Do těchto protestních akcí by se neměli zapojovat ani politici, ani sponzoři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Joann

Váme se to mluví 2.

Myslím, že v září bych už měla vědět, jak to teda bude. Doteď díky tomu ani nevím všechny mé maturitní předměty.

Navíc kvalita školství neupadá jen kvůli lempláckým školákům, ale i učitelům. Proč nám ve čtvrťáku berou učitele mat.předmětů, na které jsme zvyklí? Proč máme rozvrhy přes celý den(např. 3h ráno, 2h volno, 3h odpoledne do šesti odp.)? To si ke škole nemůžu vydělat ani se učit, když to všecko zaplácám sezením ve škole.A proč když se trochu snažím, mi to učitel v příští hodině vpálí do obličeje jako posměšek snaživky?

Ti co tady nadáváte na studenty, by jste měli zamyslet i nad jinými stránkami věci.

Kdyby mi na 100% aspoň v tom druháku řekli, že budou, tak neremcám, ale tohle je přehnané!

Problém je též v tom, že školy má výsledky testů posílat na cermat, který je VŠECHNY vyhodnotí, jenže se nějakým ,,nedopatřením" může stát, že Vaší maturitu ztratí a co Vy?Smůla! Asi ji budete dělat znovu!

0/0
3.9.2009 22:45

Joann

Vám se to mluví 1.

Ono je strašně jednoduché udělat ze všech studentů debili, že!? Neříkám, že jich je málo, ale taky jsou tady ti, co se učí, mají o to zájem a nejsou tak hloupí, jak tu říkáte. Např. nám o státní maturitě dali vědět ve druháku. Teď jsem ve čtvrťáku. Někdo z vás tu psal, že mu to dali vědět v prvním ročníku. To je ale přece trochu rozdíl,kdy se o ní dozvíte ne? Od druháku jsem tedy začala číst knihy, které jsou k této maturitě určeny. Poté nám dali zase jiný seznam...a zase jiné informace. Teď se to má zrušit..a nebo taky ne. Jenže ono je rozdíl v té státní a školní maturitě. Je rozdíl, jestli se učíte o třiceti knihách nebo o období celkově. Můžete se naučit nějaký ten společný základ, ale jinak? Prostě bych už ráda věděla JAK budu maturovat, abych mohla teď už začít zpracovávat pořádně knížky anebo se zaměřovat na určitá období. A tak je to i s jinými předměty. Angličtina má např. taky úplně jinou formu, než ta školní a taky se na ní musí učit jinak...

0/0
3.9.2009 22:31

Joann

Re: Vám se to mluví 1.

*oprava - debily ;-)

Abyste neřekli, že jsem ještě negramotná, jen píšu rychle.

0/0
3.9.2009 23:01

Fidel Castro v plne sile

Soininen

prosím tě, nedělej z maturity nějakou vědu...ty děláš jako by maturita něco znamenala a když ji člověk neudělá, že v životě skončil...maturita je normální prd...a proto je potřeba zavést státní maturity, aby měli všichni stejné podmínky při zkoužce a vidělo se kdo na to má, popřípadě která škola umí připravit studenty na státní maturitu.:-)

0/0
1.9.2009 12:34

Vanislav

Re: Soininen

ale cert vem prijimacky, me osobne doslova pije krev, kdyz ted vidim s jakou mirou znalosti lide udelaji maturitu. To co vylejza z nasich skol to je s prominutim odpad. Z odborne vypocetky ti vyleze nouma, kterej tak maximalne umi zapnout PC a spustit si hru.Rv

0/0
1.9.2009 14:25

Manstein

Mam doma dva skoromaturanty ...

... a nejak mi nedochazi, proc maji takovy strach z toho, ze by maturitni vysvedceni melo nejakou obecne uznavanou hodnotu a nebylo jen carem papiru, u ktereho neni jasne, za co ho dotycny vlastne dostal ...

0/0
1.9.2009 12:34

Fidel Castro v plne sile

Re: Mam doma dva skoromaturanty ...

moc to papkají...a kdo ví, čím je krmí spolužáci a učitelé...:-)

0/0
1.9.2009 12:35

Fidel Castro v plne sile

hmm...

viděl bych to na velký test z učiva minulého ročníku(jestli se přes prázdniny neflákali)...aby je přešli roupy;-D

0/0
1.9.2009 12:25

banánovník

Re: hmm...

on by stačil menší diktátek;-D

0/0
1.9.2009 12:29

Vanislav

Kdo umi ten umi

a je jedno jestli je zkouseny vzhuru nohama zaveseny na strome. Kdo neumi ten protestuje

0/0
1.9.2009 12:21

banánovník

seřezat je smrady

a navíc udělat pořádný maturity, ať poznaj, zač je toho loket

0/0
1.9.2009 12:16

Bob Harwey

Maturita je státní zkouškou,

takže už z této podstaty nemá co kdo z těch mladých hlupáčků diktovat, jak bude zkouška probíhat. Pokud se nechtějí učit, nikdo je nenutí. Nechápu, že se jimi může někdo v tomto směru zabývat. Buď umíš a uděláš zkoušku, anebo neumíš a táhni odkud jsi přišel.

0/0
1.9.2009 12:14

degys

Vejcovodi ODS opět v akci?:-)))))

Jistě jejich znalosti a vědomosti odpovídají

tomu,že chtějí stávkovat a protestovat;-D

Bylo by dobré;-D;-D,aby se učitele těchto žáků přišli podívat;-Dcože se to schází za elitu jejich škol-čekatelů maturantů-maturantů?:-)),aby se podívali na výsledek své práce a také jejich práce;-Da zejména při maturitách potom věděli co a koho viděli;-D

0/0
1.9.2009 8:38

Vanislav

Re: Vejcovodi ODS opět v akci?:-)))))

zato tobe koukam staci dokoncena ZS

0/0
1.9.2009 12:21

oprudil

Když mám něco v palici , je mi jedno jaké maturity

budou !!

0/0
31.8.2009 19:48

degys

Re: Když mám něco v palici , je mi jedno jaké maturity

R^souhlasím

0/0
1.9.2009 8:39

SPARVIERO

Myslím, že student by měl především studovat

 a ne vyhrožovat nějakým protestem.  Ono to v běžném životě nikdy není tak fajnové jak bychom si přáli. Ostatně, ten kdo zná a do školy nechodí jen protože musí - udělá každou zkoušku. !!

0/0
31.8.2009 17:16

degys

Re: Myslím, že student by měl především studovat

R^

0/0
1.9.2009 8:43

Soininen

Lži a podrazy ministerstva školství

Co mě třeba docela naštvalo bylo to že se krapet obměnila povinná literatura, to jsem docela čučel jak péro z gauče a na mysl se mi draly ne zrovna hezké věci. Ono 3 roky číst literaturu dle danných seznamů je sice hezké ale když pak jako blesk z čistého nebe příjde změna kvůli nějakým státním maturitám, to člověka docela raní. Něco co platilo celé tři roky najednou neplatí, z toho co je potřeba k nové maturitě jsem četl tak polovičku. U současných třeťáků s tím jde snad ještě něco dělat ale tohle je porstě podpásovka a tohle se prostě nedělá. Prváci na tom budou z tohoto ohledu o dost lépe.

0/0
31.8.2009 16:37

degys

Re: Lži a podrazy ministerstva školství

MŠ zřejmě bláhově předpokládalo,že středoškoláci taky něco čtou;-Da tak si obohacují sami svůj obzor:-))nepředpokládalo,že dotyční se jen zajímají o to kolik a kde hodit vajec, kde a jak dlouho stávkovat a pod.:-))Jenže doba konce školy se blíží:;-Dto se bude čučet na drát,když zjistí,že jsou jen obyčejnými otroky někoho;-Dkterého v průběhu studntských let bláhově podporovali;-Dovšem pokud těmi otroky budeou a nebudou čekat ve frontě na žebračenku či práci;-D

0/0
1.9.2009 8:42

Vanislav

Re: Lži a podrazy ministerstva školství

doporucena literatura ti ma jen udat smer. To neni seznam ktery by jsi mel precist.

0/0
1.9.2009 12:22

Soininen

Těžký život dnešního studenta

Učitelé také o této problamatice mnohdy ani nevědí či se v ní špatně orientují, jsou nejistí a to se přenáší pochopitelně i na nás. Ono je sice hezké že jsem už před 4 lety věděl a byl jsem smířen s tím že budu na jisto maturovat státně ale nikdo mi neřekl že kolem toho bude probíhat takovej cirkus kde všichni vědí všechno a zároveň nikdo neví nic, politici si na tom honí triko, média chrlí zprávu za zprávou které si často i protiřečí, furt se něco mění. Pak jsou mnozí studenti a není jich málo kteří jsou pochopitelně stresováni protože téhle atmosféře se prostě nedá odolat. uznávám a viděl jsem ve svém okolí, což mě zarmoutilo a ne málo, že mnoho studentů vzalo červencové protesty proti státním maturitám jako záminku jak zůstat doma či si zlít držku, hlavně že se bili v prsa jak tam chybět nebudou, že se budou rvát za správnou věc. Takové mezi sebou nechceme a plně se od nich distancujeme, to samé platí i pro přívržence Greeen Revolution či DZ a jejich členy.

0/0
31.8.2009 16:17

Soininen

Zajjímavý problém

Docela zajímavý problém může nastat u státních maturit z německého jazyka protože nejsou sjednoceny učebnice, takže asi dojde i na to že prostě zadání může být pro někoho hůře srozumitelné, když se použijí slovíčka ktaré student nezná protože s nimi ve výuce nepřišel do styku.

0/0
31.8.2009 16:02

Pan Navratil

Re: Zajjímavý problém

Tak si musí význam domyslet, ostatně to je jedna z dovedností v cizím jazyce. Nakonec k mezinárodním zkouškám taky nemáte jednotné učebnice.

0/0
31.8.2009 16:38

degys

Re: Zajjímavý problém

;-DR^také souhlasím;-Dkdyby se méně házela vajíčka na mýtincích, či stávkovalo a více se četlo v cizím jazyce,tak by se i vědělo;-D

0/0
1.9.2009 8:45

Soininen

Podrobnější info

POkud chce někdo vědět jak že by to s tou stání maturitou být mělo, tak ať si sáhne po sbírce zákonů číslo 177/2009 kde je totou upraveno vyhláškou ze dne 10 června 2009, má to celkově 22 stránek.

0/0
31.8.2009 15:44

Premiant

Trapáci

Už jsou trapní jak schody ve výtahu;-€

0/0
31.8.2009 15:25

prognostique

Já už tomu nerozumím!

My jsme cca před 12 lety bojovali za to, aby se konečně sjednotila úroveň a kvalita maturity z gymnázií oproti ostatním středním školám, natož 3+2 učilištím, kde se mluvit o "maturitní zkoužce" je velmi nadnesené a směšné. Dnes, když budou sami všichni maturanti i VŠ a VOŠ vědět, kdo jak na tom opravdu je a bude konečně možné po x letech spravedlivé srovnání výkonu i kvality, tak se studenti bouří a budou manifestovat. Doufám, že státní maturity budou, budou tvrdší a nebude mít maturitu konečně každý lempl, který sotva umí číst a vyřeší max jednoduchou soustavu dvou rovnic o dvou neznámých (viz. výše učiliště s maturitou, ty ať dělaj řemeslo, jestli na to mají šikovné ruce a grif).  

0/0
31.8.2009 15:15

Soininen

Re: Já už tomu nerozumím!

Koukám že patříte mezi ty jedince kteří si tzv státní maturity vyloženě idealizujete a máte o nich vysloveně zkreslené představy jako o všeléku českého školství. Já jen chci aby student, když už se to tak vleče nejdéle zítra na pevno věděl z čeho a jak bude maturovat, to chci tak moc. Ti ostatní před námi to věděli a já chci mít to samé právo, právo vědět a nebýt udržován v napětí do svatého Jilji. Vůbec dle mého mínění v současné době státní maturity nemohou uspět, je tu rziko že se celý systém může totálně zhroutit a to nikdo nechce, na ministerstvu školství jsou ale diletanti a korupčníci, takže se není čemu divit.:-/

0/0
31.8.2009 15:31

Soininen

Kdo se v tom má do pytle vyznat

http://www.ceskaskola.cz/2009/08/veronika-rodriguez-statni-maturity-se.html, Studenti letošních čtvrtých ročníků by zítra měli na pevno vědět z čeho  a jak by měli maturovat, jeslti po staru či tím paskvilem alias formou státních maturit.  Vzhledem k tomu že nám to zítra nikdo neřekne tak by státní maturity měli být buď odloženy aspoň o 1 rok a nebo ještě lépe o 5 let. V případě že tomu tak nebude jako že asi ne, tak státní muturity prohlásíme za defakto mrtvé, z etického hlediska se jedná o zločin a jasný signál nám studentům aby se pokračovalo nejenom v demonstracích ale aby se i přitvrdilo, například formou bojkotu vyučování či generálních zkoušek. Doufám že nechci tak moc aby každý student už zítra na jisto věděl z čeho a jak by měl maturovat, my to nevíme, my jen tušíme a to není totéž. Ti před námi to věděli a my chceme totéž. Koneckonců když si mohou squoteři vyřvat barák tím že hrozí sebevraždou a zraní pár policistů, to ještě nezmiňuji jistou menšinu, tak mi chceme totéž.

0/0
31.8.2009 15:13

Soininen

Re: Kdo se v tom má do pytle vyznat

Samozřejmě odmítám jakékoliv násilí směrem k politickým představitelům, házení vajec a kamení mezi toto patří a v konečném důsledku by to naší snahu o tyto ušlechtilé cíle jen poškodilo. Dalším problémem je termín generálních zkoušek který byl z přijatelného říjnového termínu naprosto nesmyslně přesunut na leden a i to je defakto zločin na nás studentech kteří s tím již defakto počítali, spousta lidí v květnu byla dotažena do školy i přes zdravotní problémy. Jen čekací doba na výsledky generálnícz zkoušek se protáhne na 2 až 3 měsíce a to samé u případných státních maturit, a opět se ptám, co to má znamenat? Dalším problémem je systém vyhodnocování který není ani náhodou v současnosti pořešen, on tedy byl ale jak se zdá, přejde to na učitele, kterým ale prozaicky možná snížejí platy protože na peníze pro učitele peníze možná ani nebudou, za to na maturity z fondů EU ano.:-/

0/0
31.8.2009 15:26

igamenir

Re: Kdo se v tom má do pytle vyznat

Je mi jasné, že se vám nelíbí, že musíte dělat něco, s čím jste nepočítali a o čem moc nevíte, ale až se pak dostanete někam, kde budete potřebovat něco spočítat nebo vědět, taky si budete stěžovat, jakto že jste to nevěděl pět let dopředu a neměl generální zkoušku? To je kravina.

Nejsem žádný génius, ale na maturu jsem se skoro neučil. Jen připomenout češtinu, ale počítat jsem uměl, anglicky jsem uměl, programovat jsem uměl takže na ty tři předměty jsem se skoro nepodíval, a prošel jsem dobře. Jde o znalosti a pak vám může být ukradené, co to bude za testy.

0/0
31.8.2009 15:49

Soininen

Re: Kdo se v tom má do pytle vyznat

TO je sice pravda, že jde o znalosti. Jenže mě jde spíš o tu velkou nejistotu navíc. Studenti jsou takto zbytečně vystavováni ohromnému stresu kvůli projektu za stamiliony o kterém se přes řekněme dobrý účel nedá řici zatím nic dobrého. Nemluvě o tom že denodenně jsme z nejrůznějších médii masírováni tímto tématem. Jedná se o protichůdné zprávy a tak jsme tu a tam udržováni v naději, tu nám tu naději zase vezmou a já se ptám proč?:-/

0/0
31.8.2009 16:08

bludickan

Obdivuji Vás

Jste buď génius nebo jste si vybral extrémně nenáročnou školu a státní maturita by pro Vás byla neřešitelným problémem.

Já jsem maturovala před rokem 1989. Na gymnáziu. K maturitě jsme se poctivě připravovali již od října (září jsme prožili na chmelu). A to ani ne tak z vlastní vůle, jako spíš proto, že nás kantoři honili.  Před rokem na tomtéž gymnáziu maturoval můj syn. Ten si to honění tak nepřipouštěl, ale pak mu to nedalo. Nároky kantorů se totiž za ta léta moc nezměnily.

Letos je ve čtvrťáku moje dcera.  Tak mám s čím srovnávat. A chápu proč  čtvrťáci protestují.

 

0/0
31.8.2009 18:26

Soininen

Pravda o státnch maturitách

Už jen tím že VOŠ a VŠ na státní maturity zatím kašlou a i asi kašlat budou ztrácí Státní matuirty tak trochu na významu. Proto je samozřejmě z pohledu dneška nesmysl aby student vykonal Maturitu těžší verze A když mu to v zásadě nic nepřinese, lepší je tedy sázka na jistotu a lehčí verzi B která není z nějtěžších. Zaměstnavatelel to bude asi také jen ztěží zajímat. No a v globálu to může být a asi i bude tak že maturitu budou mít všichni a zůstane se defakto na místě kde jsme nyní či spíš ustoupíme krok zpět. Hlavní bude že se Cermat a jeho úplatní žoldnéři ve vládě viz hrabivka pseudomagistra Kopicová a ambiciozní blb Liška Ryšavá napakují. Mimochodem, to jak se zhruba máme připravovat na státní maturity nám bylo řečeno až letos na sklonku školního roku, je vidět že sei dávaj fakt na čas.:-/

0/0
31.8.2009 14:04

Pan Navratil

Re: Pravda o státnch maturitách

VOŠ a VŠ na státní maturity kašlou, protože žádné nejsou a neví se, jak budou (dobře) fungovat. Jinak si myslím, že ušetřit za přijímací řízení není úplně od věci.

0/0
31.8.2009 14:45

Ti-Li-Ling

O prázdninách

studenti neprotestují, nemanifestují.

0/0
31.8.2009 13:45

Fidel Castro v plne sile

studenty mám na háku

stejnak skončí na pracáku, ať už se státní maturitou nebo bez ní...to je realita...neumí nic tzn nebudou pracovat...aˇsi kvičí jak chtějí, místa pro ně stejnak nejsou a nebudou (bude se zvyšovat věk odchodu do důchodu). já bych mladým místo kvičení na náměstí doporučil se rychle naučit nějaké řemeslo...to bude mít zlaté dno...uvidíte lidi s maturitou a bez praxe budou smrdět na sociálce daleko dýl než studenti z učňáku...:-)

0/0
31.8.2009 13:14

Soininen

Re: studenty mám na háku

Tož díky bohu já už mám učňák za sebou a jsem na to hrdej, pravda ve svým oboru jsem pro praktické stránce bídnej ale papír mám a to je podstatný. Dneska řemesla fakt netáhnou a to je dáno společenským tlakem a objednávkou. Řemeslné obory jsou považovány dnes za neatraktivní a absolventi oborů považováni za odpad. Už není daleko doba kdy tuto činnost zdá se budou vykonávat z velké míry cizinci.

0/0
31.8.2009 13:26

Fidel Castro v plne sile

Re: studenty mám na háku

nevím jak u vás ale tady je o lektrikáře, truhláře instalatéry velký zájem...:-)

0/0
31.8.2009 13:37

p555

Re: studenty mám na háku

kde? kamos, vyuceny elektrikar, skoncil minuly rok, tedy s bidnou praxi, hleda praci na ostravsku a prd... ani pracak mu jiz nic neda...

0/0
31.8.2009 14:49

herbiraff

Re: studenty mám na háku

Tak bohužel valná skupina těchto studentů se nakonec po odložení státních maturit dostane na vejšku, kde vystuduje, nebo na vejšku vůbec nepůjdou a začnou se cpát do různých úřadů, kde svými silnými řečmi vyhází nás starší a nakonec se nám budou smát. Proč? Protože pokud bude vláda ustupovat a ustupovat, bude si víc a víc dovolovat. Takže přiškrtit dokud ještě neni pozdě.

0/0
31.8.2009 13:29

Fidel Castro v plne sile

Re: studenty mám na háku

není kam se cpát...stát nebude propouštět zkušené zaměstnance jenom kvůli studentovic modrým očím...+ se bude snižovat počet úředníků, takže absolventi mají smůlu.

0/0
31.8.2009 13:39

Soininen

Re: studenty mám na háku

schopní lidé na pracáku určitě neskončí a je jedno jestli maj VL, Maturitu, či nějaký ten titul. Ti studenti jež ve škole dobře nepracovali a nepracují dobře ani v životě budou mít problémy.:-)

0/0
31.8.2009 13:30

igamenir

Re: studenty mám na háku

"Jé, vy máte jenom maturitu? Ale tu má dneska každý.. no my vás možná vemem, ale nějaký povýšení, to nepočítejte. Na to je potřeba titul." Slyšel jsem.. Nějaká šikovnost je vůbec nezajímala.

Jen se bojím, až kvůli snižování úrovně lidé uslyší "Vy jste jenom inženýr? Ale to má dnes každý. My hledáme doktora. No a jestli chcete povýšení, to byste musel být profesor" :-P

0/0
31.8.2009 15:57

libienski

Studenti nebo Soukup?

Studentům se státní maturity nebudou líbit ani za další 2 roky, stejně tak jejich vyučujícím. Příspěvkové organizace Ministerstva školství typu CERMAT apod. jsou také spokojené s odkladem. Protože už dávno hotovou a odevzdanou a zaplacenou práci budou znova otevírat a "něco" málo měnit a konzultovat, ale ve skutečnosti budou další 2 roky za peníze daňových poplatníků hybernovat. Takže tady máme další "politiku" v maturitách, která bude stát dalších desítky milionů a to úplně zbytečně.

0/0
31.8.2009 13:07

Soininen

Re: Studenti nebo Soukup?

Je fakt že už tak dost napakovenej Cermat a jeho žoldnéři ve vládě, jako hrabivka Kopicová a amatér Liška. Tak proč se nenapakovat ještě víc.:-)

0/0
31.8.2009 13:27

holka od vedle

To je trochu moc ne???

Přeci si nenechají diktovat co mají dělat od nějakých smradů,kteří by

jinak se státními maturitami měli zřejmě s jejich inteligencí velké

problémy. Pokud se jim to nelíbí, tak je v učebních oborech míst

volných dost, ale to by asi museli dělat rukama tihle nespokojenci a to

by je tuším rychle přešli podobný manýry,

0/0
31.8.2009 12:53

holka od vedle

Re: To je trochu moc ne???

kdyby místo chabého mozku

museli používat ruce a nohy a ještě k tomu taky myslet při práci. Že je to tak študentíci, anebo se pletu?

0/0
31.8.2009 12:53

Soininen

Re: To je trochu moc ne???

Státní maturity jsou fajn nápad, nicméně tento projekt uvést v chod již letošní školní rok je totální nesmysl a jistota že dojde ke kolapsu. Už jen to že generální zkoušky Státních maturit byly přeloženy z října na leden svědčí o mnohém. Hlavně že děcka musela do školy stůj co stůj i kdyby měli otřes mozku a dvojitou zlomeninu nohy, papíry se přeci musejí vyplnit a odeslat včas, že. Kolem státních maturit se objevuje tolik mýtů, lží a polopravd že je opravdu kumšt jak pro žáky a učitele zjistit co je vlastně pravda, i já s tím mám problém. Dnes se ještě pořádně neví kdo, kde, kdy a jak se budou maturity vyhodnocovat. Pseudomagistra hrabivka Kopicová přišla s tím že učitelé to budou vyhodnocovat zadarmo a s radostí. Jedním s problému o kterém se mluvilo je ten, kdy že se student dozví výsledek státních maturit. Dle všeho to vypadá že je to záležitost tak na 3 měsíce, to my studenti žijící v napětí rádi oceníme, vždyť pracák, VOŠ či VŠ počká, případné prázdniny mohou mít docela šmrnc. 

0/0
31.8.2009 13:21

Najdete na iDNES.cz