Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Liberální demokracie není dokonalá, ale jako jediná dodržuje lidskou svobodu

Česká společnost, ale nejen ta, i jiné demokratické společnosti by měly být založeny na několika základních principech. Mezi tři hlavní pilíře patří svoboda, humanita a liberální demokracie. Bez nich nelze vytvářet moderní a pokrokovou společnost. V těchto hlavních zásadách nelze dělat kompromisy kvůli momentálním ekonomickým, politickým nebo jiným důvodům. To považuje za nejdůležitější Kateřina Janků, generální ředitelka Moravia IT.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

babacek

...jediná dodržuje lidskou svobodu

Mám rád docela sci-fi, ale i to má své hranice.;-D

0/0
31.8.2009 6:16

Si0

Re: ...jediná dodržuje lidskou svobodu

Jo, dodržuje i svobodu okrádat a rozkrádat.

0/0
31.8.2009 17:07

barbudo

Heskyoši ...

... teď ještě kdyby nám teta vysvětlila co je to ta liberální demokracie a lidská svoboda ...

0/0
30.8.2009 18:25

wcbaba

Dokud naši zemi povedou darebáci a zloději jako dosud

můžeme si o demokracii a lidské svobodě jenom nechat zdát ....

0/0
30.8.2009 17:34

moš

Je hezké jak si to paní IT ředitelka nastudovala.

Jen mi tam chybí důležitá informace zda ona sama považuje naší zemi za liberální demokracii.Pouček jsou učebnice statu a právu plné .Realita je však zcela jiná.Již třeba otázka zda ona sama pochází z rodiny komunistické nomenklatury,která většinově na úkor původních podnikatelských elit rozebrala většinu veřejných statků této země je klíčovou.Vysvětlila by proč ona se vyjadřuje k této otázce proč né ti ,kteří komunisté a předtím nacisté připravili o vše většinou i o život.Jejich výpovědi o problému by byli velmi,velmi odlišné.Současná společnost z jejich rodin dělá dodnes lidi druhé kategorie,tito vždy poražení nemají reprezentaci především proto,že jim vítězové žádnou nedovolí mít.Zločiny a zločinci mají zůstat ukryty a zapomenuty jen proboha žádné vyrovnání.Otroci se však někdy vzbouří,aby jejich pošetilost vyrobila křivdy nové.Často přitom dojde i na ty,kteří si myslí,že z některých kruhů se nevypadává,jestliže začnou rotovat vypadávají osoby stojící na okraji a to oni nejsou.

0/0
30.8.2009 16:25

moš

Absence svobody slova nás od skutečné svobody vzdaluje.

 V naší zemi sice formálně ústava zaručuje svobodu slova a politických názorů.Jednotlivé ustanovení trestního zákona a zejména praxe,kdy jsou za projevy pronesené nebo publikované velmi často ukládány tresty odnětí svobody a to i nepodmíněné nás od této svobody na léta vzdaluje.Zvláště tragické jsou snahy kriminalizovat samotné držení tzv.zavadové knihy její zabavování přo domovních prohlídkách a využívání k diskreditaci nepohodlných ideoodpůrců.Policie se tím významně přiblížuje praxi 50 let.Médiím je to jedno neboť prakticky žádné nikdy úplně svobodné myšlenky neprezentuje a na tato nebezpečí se bojí z důvodů ustrašenosti a autocenzury upozorňovat,ano skutečně tu popisuji praxi české republiky roku 2009,a nikoli banánové republiky.Seznam tabu témat z naší historie jsou velmi silné a na řadu věcí lze v našich médiích mít jen tzv.oficiální názor.Všichni vědí,že pokud napíší něco jiného jejich profesní kariéra skončí,přijdou o práci kolegové je jako vykonavatéle trestu rozcupují svobodn

0/0
30.8.2009 15:58

babacek

Re: Absence svobody slova nás od skutečné svobody vzdaluje.

V naší zemi sice formálně ústava zaručuje svobodu slova a politických názorů.

Pokud by tomu tak bylo nemohl by vzniknout náhubkový zákon.

0/0
31.8.2009 6:18

Inkvizitor Johny

Liberální demokracie?

Tohle slovní spojení se mi zdá prostě bez dalšího vysvětlení divné. Co tímhle slovním spojením chtěla autorka říci? Není výstižnější spojení liberální společnost?

0/0
30.8.2009 13:37

Sladek

Re: Liberální demokracie?

Take jsem nad tim zustal vyset.  Mozna svobodna demokracie?

0/0
30.8.2009 17:00

sluni-sluni

humanita...

respektování cizích práv - tak tohle nás všechny jednou zahubí, a "sežerou" nás ti, co to rozhodně nedělají, ale my budeme spokojeni, že jsme jerespektovali.... dále je samozřejmě, že by měla být odpovědnost za vlastní život, nicméně se musí rozlišit do jaké míry je tohle  alibismus určitých politických stran co tohle vykřikují do světa a mají to ve svém volebním programu, protože určité věci jednotlivec opravdu ovlivnit nedokáže - a tohle at si každý přebere po svém ;-D

0/0
30.8.2009 11:19

fleret1

ona dama

sesmolila soubor obecne znamych frazi a hesel - takovy alegoricky vuz - v podstate jde o zaplneni bile plochy cernymi fleky ( pismeny ) - jiny vyznam v tom  nevidim.

0/0
30.8.2009 11:18

augustin

Souhlas

Akorát to vymáhání práva,v této věci jsou si někteří rovnější a to je za každého režimu.Kdo má peníze a moc,má také i menší trestní odpovědnost což je zhouba každé demokracie!!

0/0
30.8.2009 10:07

Klear

Re: Souhlas

To není chyba demokracie a problém všech politických zřízení. Naopak, v zemích kde vládne diktátor je korupce nesrovnatelně větší a rozšířenější. V moderních demokratických státech je ale mnohem lépe vidět.

Tak jako tak - to všechno spadá pod slova "není dokonalá".

0/0
30.8.2009 10:37

Anakonda čtyřnohá

No nevím,

komunismus zkrachoval po 40 letech k liberálům, kteří to stihnou nejspíše za polovic času.;-)

Nyní vážně. Dítětem humanismu byla náboženská 30-letá válka. Co bude po následovniku humanismu zvaná liberální demokracie, nechci raději vědět.Rv

0/0
30.8.2009 9:39

brad.ley

Re: No nevím,

Otázka tedy zní: jaký jiný systém zřízení navrhujete, Anakondo čtyřnohá? :-)

0/0
30.8.2009 10:27

frantaflinta58

Re: No nevím,

brad.ey, bohužel neexistuje žádná cesta. Jen čekání na smrt. Je to kruté ale je to tak.  Jak cesta liberalismu, tak cesta tržně-intervencionalistická vedou v dnešních monetárních podmínkách k neodvratnému krachu.  Liberalistická rychleji, intervenční pomaleji. (O netržních systémech je zbytečné mluvit... )  A krach vedl už ke dvěma světovým válkám. Kdoví k čemu povede teď? Ale hlupáčci kteří vidí "světlo na konci tunelu" a radují se, že krize je za námi jsou k smíchu. Krize totiž ještě NEPŘIŠLA! To co tady je je pouze začátek krize.. Není řešení, není cesta. Snad zavedení nové rezervní měny. To by mohlo znamenat jakousi naději, za cenu obrovských obětí. :-(

0/0
30.8.2009 10:36

frantaflinta58

Re: No nevím,

A banda STBáků a KGBáků a překabátěných bolševických papalášů zvaná ODS v čele s Klausem, řvoucí do světa že jsou LIBERÁLNÍ DEMOKRATÉ  rozkradla stát a přivedla ho ke krachu za 7 let. A jejich pohrobci, nová krev Vasila Mohority, slizcí svazáčci přetření na hnědo v čele s führerem Topolánkem zkrachovali  za 3 roky vlády. A TAKY se zaklínali LIBERÁLNÍ DEMOKRACIÍ. Ekonomický liberalismus je nesmyslná vědecká teorie,VÍRA a PODVOD, stejně jako církev nebo komunismus. Operuje totiž s  tzv.dokonalým trhem uvědomělých, a to v praxi nemůže nikdy nastat. Ekonomičtí liberalisté jako Alan Greenspan,Klaus a Topolánek jsou stejní zločinci a satanisti jako byl Karel Mosche-Mordechaj-Marx a místo nobelovek by měli sedět v base na doživotí. Pod kabátem "demokracie a liberalismu" skrývají bolševismus, lobbysmus, korupci a totalitu.   

0/0
30.8.2009 10:28

lukim

Tak to

vidím po 20 letých zkušenostech v ČR jako pouze zbožné přání. Ani v jednom bodě to totiž není pravda!!!;-O;-€

0/0
30.8.2009 9:06

Najdete na iDNES.cz