Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na plzeňských právech to po odvolání uznávané profesorky vře

Právnická fakulta v Plzni řeší největší krizi od svého vzniku před 16 lety. Někteří pracovníci hrozí odchodem, studenti chtějí na začátku akademického roku vyvolat nepokoje a chystají se do ulic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Amos Kadlec KamPoMaturite

Plzeňská práva mají co dohánět

Plzeňská PF potřebuje revoluci, ostatní fakulty jí nechaly na chvostu VŠ. Začíná to už neprůhledným přijímacím řízením, dodatečné přijímání studentů děkanem atd.

0/0
16.8.2009 11:42

doktor_bota

To je dobré.

Škola neobhájí čtyři z šesti akreditací a děkan, patrně v reakci na kritiku z její strany, odvolá populární a zřejmě velmi kvalitní profesorku. Mailem. Co tam ten chlap ještě dělá?8-o

0/0
15.8.2009 13:56

verdon

Mládí patří svět, Rychlé šípy vpřed !

že se špinavé prádlo pere na veřejnosti, to nezvládla ani jedna strana... Určitě nejsem stará konzerva, ale razance studentů třetího ročníku a i některých asistentů třicátníků, kdy nerozumí ještě mnoha věcem, počínaje právem, (přes hříchy některých zúčastněných ? ) a řízením vysoké školy konče, nevím, nevím. Asi se moc bojuje a málo přemýšlí, aby však nepřišlo nějaké vítězství alá Paroubek.  Nezapomínejte také, že každá revoluce sežere svoje děti... No a samozřejmě provinční univerzity budou vždy zatracovány a jediná pravá a dokonalá je pražská UK (a její absolventi), tam určitě protekce nefunguje, nikdo nešvindluje a senilové a mafiáni zde neučí. 

0/0
12.8.2009 8:45

Blazze

Re: Mládí patří svět, Rychlé šípy vpřed !

Ano, prof. Eliáš, prof. Válková, prof. Šámal, JUDr. Baxa a spol. patří mezi asistentíky třicátníky :-) :-) Dobrej joke. Nevíš-li, o čem je řeč, pak raději nereaguj...

0/0
12.8.2009 9:17

verdon

Re: Mládí patří svět, Rychlé šípy vpřed !

... a to já asi nevím, dik za osvětu ?  Nepochopíš-li něco, pak raději nereaguj...  jsem dokonce mirně na straně těch tebou vyjmenovaných, ale student by neměl poučovat ani jednu stranu sporu, "není účastníkem"..., toť můj názor.

0/0
14.8.2009 9:17

Blazze

Re: Mládí patří svět, Rychlé šípy vpřed !

Myslím, že studentů se to týká v první řadě. Tohle není o Zachariášovi nebo o Válkový, tohle je především o fakultě jako instituci, která má poskytovat vzdělání studentům a prostor pro vědecko-výzkumnou činnost. A bez studentů to jaksi nejde.

0/0
15.8.2009 13:44

_Aleister_

Rumloic, Grossoic, Veškrnovic, Verešovic ...

tolik dříčů pí. profesorka vychovala..:-)

0/0
10.8.2009 19:08

joyFX

Re: Rumloic, Grossoic, Veškrnovic, Verešovic ...

kdybys studoval s Rumlem, tak budeš vědět, že ten na rozdíl od spousty protekčních děcek opravdu studoval. Gross vystudoval Mgr. v Praze, JUDr. dostal v Plzni. Verešová přestoupila z Prahy do Plzně nedávno, neboť Volopich se dobře zná s vedením. Veškrnová sice přijímačky do Plzně dělala, ale nakonec se dostala i v Praze, takže začala studovat tam. Jestli dostudovala, netuším. :-)

0/0
10.8.2009 20:13

eskymakzveze

Re: Rumloic, Grossoic, Veškrnovic, Verešovic ...

Co to zde prohlašujete za nesmysly, že prof. Válková někoho "vychovala". Jsem studentem práv v Plzni a osobně můžu říci, že prof.Válková je považována za jednu z nejobávanějších zkoušejících na fakultě. Nikomu nic zadarmo nedá!!!

0/0
11.8.2009 8:39

MychalB

Mluvit v souvislosti s právnickou fakultou

o vědcích mi přijde tak trošku úplně mimo mísu ;-D

0/0
10.8.2009 18:31

Blazze

Kvalita Plzně, kvalita jednotlivých lidí

Je jasné, že se v Plzni děje spousta těžko uvěřitelných věcí. Pak se nelze divit, že se k tomu nabalují ještě další fámy a polopravdy (S. Gross např. studoval v Praze, v Plzni obhajoval "jen" rigorozni práci).

V Plzni působí spousta skvělých právníků - prof. Šámal (autor nového trestního zákoníku), prof. Eliáš (autor nového občanského zákoníku), JUDr. Havel (autor nového zákona o obchodních korporacích), JUDr. Baxa (předseda Nejvyššího správního soudu) a mnoho dalších. Leč současné vedení těmto lidem nevěnuje pozornost, neustále si pěstuje pocit ukřivděnosti (ze strany univerzity, ze strany akreditační komise, ze strany pedagogů, kteří chtějí postavení fakulty zlepšit). Ta fakulta jde do kopru a tohle vedení si k tomu ještě zpívá.

Takže - pokud se o někom ví, pokud se někdo uznává, jsou to jednotlivci. Jako celek však Plzeň smdí a to od hlavy. Studoval jsem tam, mám dobrou práci, při přijetí jsem neměl problém, že jsem byl z Plzně. Ale teď se za svoji fakultu stydím.

0/0
10.8.2009 18:02

antigogo

Oni si s tím již

Rusové, prostřednictvím svých figurek, poradí. To neřešte. To je stejné jako oblast Karlovy Vary, Mariánské lázně apod.

0/0
10.8.2009 17:33

qoknu

I mladá

od Hlavlů tam studovala, Verešová a další a další. Je to tam prý snadnější.

0/0
10.8.2009 17:30

Xaver01

Všichni jsou renomovaní a fakulta stojí za kulové

tak to lze vyčíst mezi řádky z tohoto novinového příspěvku. Svědčí to o jediném - nejsou tam na katedrách žádní renomovaní právníci, ale spíše by se dalo koketovat s myšlenkou, zdali tam spíše nezahnízdily vrány z justiční mafie. Někteří politici odtamtud pocházejí, někteří mají baráky na Floridě, jiní si jezdí vydělávat do Toskánska...

0/0
10.8.2009 16:50

eskymakzveze

Re: Všichni jsou renomovaní a fakulta stojí za kulové

Nu, ty jsi taky dobrej omezenec (nebo blbec), když se uchyluješ k takovým závěrům po přečtení jednoho článku!!!

Jinak, kdo by tam měl podle Vás učit??? JUDr. Sokol a další renomovaní advokáti, o kterých čtete v palcových titulcích? Nevidím v tom žádnou nutnost, naopak, žekl bych, že v Plzni je vynikající obsazení!!!jen tak pro ilustraci:

prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš - autor nového občan. zákoníku,prof. JUDr. Pavel Šámal Ph.D. - autor nového trest. zákoníku,JUDr. PhDr. Stanislav Balík - soudce ústavního soudu ČR,prof. JUDr. Aleš Gerloch - děkan právnické fakulty UK v Praze,JUDr. Bohumil Havel - autor insolvenčního zákona a mnoho dalších odborníků z řad soudců, advokátů, teoretiků práva...,Možná, že jsi jeden těch 5000 studentů, kteří se na plzeňská práva každoročně nedostane a proto teďka haníš tuto instituci!!!!

0/0
11.8.2009 8:49

jbroz50

nějak ve výčtu zapoměli na Grosse a jeho diplomku

co si ukradl. A zkoušky z němčiny atd.....

0/0
10.8.2009 16:44

RCG

Skola pro kupovani pravnickych titulu pro deti mafianu

Bohuzel, to je znama vec... inu protreli gangsteri uz vi, jak protlacit sve deti na ta spravna mista na soudech, zastupitelstvich atd.. Myslim, ze na nasi Chobotnici by se radi podivali i v Italii.. Nerikam, ze na UK je to kdovijak skvely...bolsevicky "odbornici" na ustavni pravo typu Pavlicek, ale plzenska fakulta je korupci prolezla tolik, ze je zrala na uzavreni.

0/0
10.8.2009 16:28

daemonův komentář

Re: Skola pro kupovani pravnickych titulu pro deti mafianu

Ze všech 4 českých právnických fakult jsou pouze Praha a Brno fakultami, které si své jméno zaslouží a taky proto titul z nich něco znamená. Nejhorší byla vždy Olomouc, které se potácela před zánikem a která se teď díky personální pomoci z Brna postupně zachraňuje, naopak se zdá, že na pozici nejhorší možné školy s jistotou míří Plzeň. Kdo tam vystuduje, získá sice titul, ale ne respekt v oboru = škola úplně na ...

0/0
10.8.2009 16:41

Blazze

Re: Skola pro kupovani pravnickych titulu pro deti mafianu

Ono to není tak jednoduché. Když se podívám na to, jak která fakulta dokáže studenta přiravit na praktický život, jsou diametrální rozdíly mezi jednotlivými obory.

Olomouc je v tomto ohledu míle vzdálená od ostatních fakult, a to díky svým právnickým klinikám. O něco takového se pokouší i Praha, ale zatím je to v plenkách. Navíc Olomouc má nyní připravenu reformu svého studia, která by ji značně od ostatních fakult odlišila a přiblížila standardům západních zemí.

Pokud jde o Brno, pak platí: chceš-li dělat soutěžní právo, běž do Brna :)

Plzeň je specifická, kvalitu poskytuje zejména v obchodním a trestním právu, podceněné jsou zejména právo občanské (až na čestné výjimky) a právo mezinárodní.

0/0
11.8.2009 8:45

pravdazvitezinadlzianenavisti

Práva v Plzni

Je známá věc, že práva v Plzni jsou taková "záchranná" vysoká škola. Kamarád který je studoval ani nenašel práci jako koncipient a dělá "sekretářku". Je to to stejné, jako Mendelova univerzita v Brně - dostuduje každej, uplatnění žádný.

0/0
10.8.2009 15:35

koa

Re: Práva v Plzni

s tou Mendelovou U je to strelba do vlastnich rad?

0/0
10.8.2009 16:58

pravdazvitezinadlzianenavisti

Re: Práva v Plzni

Kdepak, několik spolužáků z gymnáziu ji taky studovalo. Uplatnění v oboru nenašli, jeden dělá "sekretářku" ve stavební firmě, druhý je realitní makléř a tak tak se uživí a třetí skončil někde v Praze jako prodavač v obchodě. Mendelova univerzita je tímto proslulá.

0/0
10.8.2009 17:07

pravdazvitezinadlzianenavisti

Re: Práva v Plzni

oprava: z gymnázia

0/0
10.8.2009 17:23

Eifi

Re: Práva v Plzni

Ono můžeš vystudovat Oxford a když budeš trdlo, tak taky nedostaneš nikde práci...........právě sem v Plzni na právech odpromoval a rozhodně to neni ultralehká škola........spíš naopak............na státnice se musíš učit měsíce dopředu od rána do večera................je to docela záhul a takovýhle vševědy, co ukončili svoje vzdělávání 9. třídou fakt miluju.!

0/0
10.8.2009 18:44

pravdazvitezinadlzianenavisti

Re: Práva v Plzni

Zajímavé, že se takto na státnice učí studenti všude - a Vy to považujete za určují faktor toho, zda je škola kvalitní, nebo ne. Také jsem se učil na státnice dva až tři měsíce předem a nikomu to nepodsouvám, ale narozdíl od absolventů práv v Plzni jsem našel uplatnění. Nejsem vševěd, jen soudím dle spolužáků kteří dnes nepracují v oboru a mají se o poznání hůř než lidé, kteří vystudovali kvalitní VŠ. Jinak 9.třídou jsem své vzdělání opravdu neukončil, to Vás asi zklamu. Zrovna v tomto oboru se kouká i na školu - tedy na to, kde člověk vystudoval. To ale sám poznáte.

0/0
10.8.2009 20:45

medved_cz

Plzenska prava zrusit

Kdyz na nich mohla vystudovat takova kapacita jakou je Standa Kristal Gross a to pomoci prisne tajne diplomky - opisu vladniho dokumentu...

To bude opravdu velmi kvalitni skola.

0/0
10.8.2009 14:49

PepaVonDepo

Re: Plzenska prava zrusit

Ten studoval na Právnické fakultě UK v Praze, víš ...

0/0
10.8.2009 15:18

adeb

Re: Plzenska prava zrusit

Ale titul JUDr získal v Plzni, takže máte pravdu tak nějak oba...

0/0
10.8.2009 15:40

eskymakzveze

Re: Plzenska prava zrusit

Ale JUDr. je pouze rigorózní řízení, to není studium...

0/0
11.8.2009 9:28

pravdazvitezinadlzianenavisti

Re: Plzenska prava zrusit

Práva v Plzi nejsou kvalitní VŠ.

0/0
10.8.2009 15:35

Vedoucí kolotoče

Re: Plzenska prava zrusit

Nikoliv, v Praze delal pouze rigorozu, prava ale studoval v Plzni.

0/0
10.8.2009 15:39

Vedoucí kolotoče

Re: Plzenska prava zrusit

Sorry, to mela byt reakce na prispevek Pepy z depa... :-)

0/0
10.8.2009 15:40

daemonův komentář

Re: Plzenska prava zrusit

Nikoli, titul magistra získal v Praze, potom v Plzni titul JUDr.

0/0
10.8.2009 15:51

KarlaEgon

Re: Plzenska prava zrusit

vobracene voe;-D

0/0
10.8.2009 16:33

Eifi

Re: Plzenska prava zrusit

gross studoval práva v praze............rigo si dělal v plzni.............když někdo nerozezná obhajobu diplomky od obhajoby rogorozní práce, tak to je pak těžký

0/0
10.8.2009 18:46

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.