Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie varuje před měřením značkami, ale pak tam neměří

Městští policisté našli nový trik, jak zkrotit neposlušné řidiče. Poté, co jim zákon nakázal měřit rychlost jenom na místech označených přenosnými značkami, teď občas udělají i opak. Postaví na úsek značky, vůbec tam neměří, ale vědí, že řidiči tam ze strachu stejně šlápnou na brzdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gandalf007

Jak se do lesa ozývá...

Pokud jde o skutečně kritická místa z hlediska bezpečnosti, klidně tam mohou tabule nechat nastálo (tedy do konce roku). Bohužel se ale nesmějí divit, když vymýšlejí na řidiče různé podrazy ve formě měření rychlosti těsně před/za hranicí obce, pokutování a bodování za minimální překročení rychlosti cca. 2-5 km/h nebo zbytečné kontroly na bezpečných, rovných a přehledných úsecích - řidiči se pak brání obdobně křivým způsobem, tedy vzájemným problikáváním, antiradary, přehledy rozmístěných radarů na internetu pro GPS-navigace apod.

Jistěže slušnost není všelék, policajt bude stále vnímán převážně negativně jako represivní složka, ale seriozní jednání ze strany státního úředníka vede vždy u nemalé části části občanů k pozitivní odezvě a většímu respektu.

0/0
12.8.2009 8:03

http2

ta to je blbost né

"Mnoho měst pak od měření úplně upustilo, protože se bála žalob od

řidičů, kteří budou hledat výmluvy, že značka není osazená předpisově."

Jel jsi nepředpisově tak zaplat, nechápu co s tím má osazení značky o radaru...

0/0
11.8.2009 13:21

Naked and petrified

Re: ta to je blbost né

No co, kultura zalob z malichernych pricin.

Pokud nekdo meril bez nutnych zakonnych predpokladu (coz je napr. tato idiotska znacka), budou se pak pristizeni branit tim, ze sice mozna nejak jeli, ALE nikdo nevi jak rychle, NEB zmereni byli protizakonne a tudiz neplatne. A tim padem neni dukazu o tom, jak jeli rychle.

0/0
11.8.2009 14:05

zena_zdena

Re: ta to je blbost né

já si taky myslím, že se tady obcházejí zákony jak na běžícím páse :-/ jedna píp za druhou

0/0
11.8.2009 14:07

Svobodný člověk

Silniční zákon je paskvil.........

Na tom se už shodlo spousty lidí, dokonce ještě před tím než byl schválen v součaasné podobě. Samozřejmě, co chcete od senilních dědků. Ti odhlasují cokoli. Je potřeba trošku průvan v Parlamentu. Nové lidi a sstaré struktury ať letí na smetiště dějin.

Nicméně měření rychlosti, tak jak se praktikuje je totální blbost, na rovných úsecích kde můžete jet i 100 je padesátka s radarem. Tam kde skutečně hrozí nebezpečí pro chodce a další účastníky, je to nepřehledné, tam nikoho měřit nevidíte. Proč?? Jednoduché, každý zbrzdí protože to ani jinak nejde. No a na co se řidič soustředí? Na tachometr, bohužel tím jeho pozornost utrpí. To se také projevilo na nehodovosti. Slibovaná větší bezpečnost na cestaách se jaksi neprojevila. Spíše naopak. Stejně tak je to se svícením ve dne. Totálně na nic. Naopak jinde to bylo zrušeno z důvodů větší nehodovosti ciklistů, ti totiž jsou pak přehlédnutelní......

0/0
11.8.2009 11:32

eltazar

Re: Silniční zákon je paskvil.........

tak že 411 je totální zmršenina se ví už dávno, o tom žádná. taktéž je pravda, že policejní heslo by se vzhledem k vámi zmiňovaným bodům mělo z "pomáhat a chránit" změnit na "otravovat a buzerovat". nejvíc mě dostala odpověď - teď už si nevzpomenu který z pohlavárů to byl (ale je to vysoký funkcionář policie) - na otázku, proč policisté neměří v tom a tom úseku. odpovědí bylo, že je to pro policisty nebezpečné (stát v tom úseku). to byl vážně vrchol všeho :D

s čím však nemůžu souhlasit je svícení ve dne. záleží dost na podmínkách, i v Rakousku, kde to zavedli cca stejně s námi (a následně zrušili) nechali v zákoně klauzuli o "dobrovolném svícení", kdy je na řidiči, zda se rozhodne svítit či nikoliv. svícení třeba na dálnicích nebo silnicích, kde je z jedné strany pole a z druhé louka je asi blbost, ale jelikož jezdím 90% svých cest v lesním porostu (a všeobecně tam, kde je mizerně vidět), musím říct, že svícení má smysl. auta jsou minimálně o 50% lépe vidět

0/0
13.8.2009 12:01

Bob Harwey

Značky upozorňující

na měření rychlosti jsou zcela zcestné a kontraproduktivní. Zanedlouho může nějaký hlavoun vymyslet značku, že v daném úseku se bude kontrolovat, zda-li řidič nejede pod vlivem alkoholu, aby ožralí řidiči mohli zvolit jinou trasu. Skutečný kocourkov..., to nemohou nikde na světě vymyslet než u nás.

0/0
11.8.2009 9:10

Kevin Costner

tak o co jim jde?

...o vybírání pokut, nebo o zklidnění dopravy na problémových úsecích?

0/0
10.8.2009 20:05

generál Augusto Pinochet

Re: tak o co jim jde?

Presne to mi jede hlavou od prvni chvile, co jsem o tom slysel. Jde jim o pokuty, nebo o prevenci?

0/0
11.8.2009 9:11

Gandalf007

Re: tak o co jim jde?

Odpověď je snad všem zcela jasná, tak proč se ptát...

0/0
12.8.2009 8:06

SBR

Kde se stala chyba?

Pamatuju si dobu, kdy na seslapnuti brzdy a zpomaleni vozidla stacila znacka "Zacatek obce". Dnes se musi pridavat znacka "Mereni rychlosti".

Co bude dal? Znacka.. "Za rychlou jizdu rana bazukou?"

Lidi, komu pomuze tech usetrenych 5 minut, at vyjede o 5 minut driv :)

0/0
10.8.2009 19:07

Zebin

Re: Kde se stala chyba?

R^........kdyby místo vymýšlení blbých a nadbytečných značek, postavili na silnice aspoň ty osly, kteří ti nesmysly vymýšlejí

0/0
11.8.2009 7:01

kuk.vykuk

Ten úchyl Řehořu je z mé domoviny

 a garantuji vám, že větší policejní šikanu v ČR nenajdete.

0/0
10.8.2009 16:58

pam2006

XX

Najezdil jsem minulý měsíc cca 8500 km po Evropě a bohužel musím konstatovat že a) Čeští řidiči neumí řídit, jsou neohleduplní, řeší si na silnici sociální mindrák. A svoje vozidlo ve skutečnosti plně neovládají. Neví co to je zipový systém, neumí dodržovat bezpečnou vzdálenost, nedokážou se plynule rozjet na semaforu.. b) Čeští policisté se soutředí pouze na buzeraci, měření v bezpečných úsecích a vybírání pokut. Vůbec svojí práci neberou jako službu veřejnosti. Samozřejmě se v obou bodech najdou vyjímky - díky za ně. 

Ono je totiž jedno zda jedete 60 nebo 160 důležité je nikoho neomezit, neohrozit a aby se všichni dostali ve zdraví do cíle.

0/0
10.8.2009 16:31

Denny 17

Re: XX

Je mi 28 a za volantem jsem najezdil cca 500.000 Km. Tak jako většina mladých řidičů a řidiček, mám za sebou i rychlou jízdu po obecních silnicích. Tím si projde snad každý. Nikdy jsem nedostal pokutu za rychlou jízdu !  Takže problém není ve značkách nebo radarech, ale v lidech a v tom, že není dostatek policistů.

Kdybych tenkrát v 18 dostal pokutu alespoň 5000 korun, věřím, že bych hodně rozmýšlel nad tím, zda pojedu příště někdy zase v obci jako prase.

Věřím, že až se Češi [>-] -řidiči ;-O nad sebou zamyslí, tak se u nás bude jezdit třeba jako ve spolkové republice. Otázkou však je - zda se Češi-řidiči vůbec zamyslí.......?

0/0
10.8.2009 17:53

STAVA79

Re: XX

nevím kde po Evropě jezdíš, ale stát jako je třeba Bulharsko, tam se jezdí mnohem hůř než u nás, stejně tak Řecko. S mimo evropských Třeba Tunis. Ještě rád se budeš vracet do ČR

0/0
11.8.2009 10:00

Gandalf007

Re: XX

Jen pro upřesnění: Bulharsko a Řecko je Balkán, tedy pseudoevropa (byť kdysi centrum evropské kultury) a Tunis je Afrika. Od těch pronárodů nelze za volantem čekat zázraky, ale západoevropskou pořádkumilovnost a preciznost občas kompenzují pohotovostí a tolerancí na silnici... Jiný kraj, jiný mrav :-)

0/0
12.8.2009 8:12

killy

Jednoduché řešení:

Na všech hraničních přechodech do Česka instalovat onu značku s foťákem a su dodatkovou tabulkou: "Platí na celém území ČR "

0/0
10.8.2009 16:13

REDD-Grrr

Mě je z toho na blití.

Když bych po českých silnicích sám nejezdil, tak klidně prohlásím, ať se řidiči klidně pos*erou, policajti ať si najdou něco lepšího na práci a oni se na těch silnicích klidně vzájemně vymlátí. Slzu bych za ně neuronil. Ale u nás je to jako v kocourkově. Tohle opravdu sepsat někde jako českou realitu (ani si netřeba moc vymýšlet), vydat jako knihu, přeložit do angličtiny a v USA, Británii, Německu, Francii, Austrálii a kdoví kde ještě z toho bude naprostý bestseller coby nejabsurdnější román století. Sotva by se někdo někde prokjecnul že je jako Čech, tak by všichni okolo něj popadali smíchy.

0/0
10.8.2009 15:31

REDD-Grrr

Re: Mě je z toho na blití.

A blbouni novináři v iDnes samozřejmě cítí velký tahák na čtenáře, že policajti někde fixlujou, ihned napráskaj, aby nedej bože neudělali (policajti) z řidičů blbce a slizouni řidiči se dozvěděli, kde můžou jezdit jako hovada i když tam mají cedulku, že se tam měří. Asi pošlu cajtům dopis, aby tam v následujícím týdnu měřili a chytli chytráky, co si myslí kdovíjak nejsou chytří, když čtou tuhle sráděru idnes.

0/0
10.8.2009 15:34

Zebin

zdá se mi........................

docela padlé na hlavu nějakou takovou značku vůbec zavádět do provozu. Obcí mám jet 50 a pokud nejedu, musím počítat se sankcí..................;-)

0/0
10.8.2009 14:58

lks0079

Re: zdá se mi........................

Naštěstí nejsou všichni takoví masochisti jako ty.;-D

0/0
10.8.2009 22:15

superkutil

Čerstvá zkušenost.

Za poslední týden jsem byl ostatními řidiči řádně vycvičen. Několikrát jsem byl vytlačen ze silnice do příkopu a to většinou řidiči dodávek. Jezdí jak pras@ta, přejíždí plnou čáru, jezdí v protisměru, nedodržují povolenou rychlost atd. Policie není vůbec nikde vidět. Zatímco vidím denně třeba 20 přestupků, tak policisty nevidím ani jednou. Nejlepší zážitek byl tuto neděli, kdy se řidič modrého Roomsteru s Libereckou SPZ na přivaděči z Liberce na dálnici, prodral mezi dvěma vozy jedoucími v levém a pravém pruhu. Musel to být totální idi0t, protože nemohl vědět, zda o něm řidiči vědí, ani jak zareagují. Takovým lidem bych bral řidičák na místě. Policie je na silnicích málo a je nutno přitvrdit. K čemu je bodový systém a vysoké pokuty, když se polici zašívá na parkovištích a spí v autech ve stínu pod stromy.

0/0
10.8.2009 14:47

superkutil

Re: Čerstvá zkušenost.

Na druhou stranu není řešením osazování omezení na 40km/h a 30km/h na hlavních tazích, nejlépe v kombinaci s retardérem. Bohužel je to ale pro naše činitele jednodušší než pohonit policii. V tom případě by bylo ale snažší neopravovat silnice, stát ušetří a řidiči budou jezdit pomaleji.

0/0
10.8.2009 14:51

WelBloud007

Tak specálně "Bohdanečskej" měšťák

ten je jedlej, vyhlášenej po celým kraji. Jeho specialita je měřit oněch 0,1m za značkou obce a ještě lepší 50-tku v poli mezi Černou a Bohdančí. Ti co znají vědí.

0/0
10.8.2009 14:08

loogieboy

Re: Tak specálně "Bohdanečskej" měšťák

jj, to je vyhlasenej d*ment. Uz jsem s nim mel zkusenost, kdyz me bezduvodne zastavil a zdrzoval nesmyslnymi otazkami snad 20 minut.... Je videt, ze na rozdil od statni policie muze byt u mestske opravdu uplne kazdy d*bil

0/0
10.8.2009 14:38

Ghort

Bohdanec...

...to je tam, co maji ty "cerny sherify"?:-P Trochu mi pripominaj mestaky v NMnM - ty maj taky nejakyho nizkyho OT ;-)

0/0
10.8.2009 14:04

Si0

Mám jakési tušení,

že tuto metodu "zklidnění dopravy" dokonce doporučuje CDV v jakýchsi TP o opatřeních pro průjezdy obcemi, společně s papírovými policajty a všelijakými šikanami.  Tak nevím, proč to tu novináři řeší.

0/0
10.8.2009 13:43

PepaVonDepo

Zkušební jízda

v Kanadě pro moji známou nebyla příliš šťastná. Ačkoliv Čechách jezdí skoro 20 let, tak potřeba získat kanadský řidičák ji vyhnala do autoškoly. Zkušební komisař ji od zkoušky vyhodil asi 3 minuty po odstartování po té, co při nájezdu na dálnici nedosáhla v pripojovacím pruhu rychlosti, kterou hodlala pokračovat dále na dálnici a následně se při samotném manévru neotočila hlavu, aby se podívala, zda-li na té dálnici nejele vedle ní auto.

Tohle je, prosím, styl testu, který ověří, zda-li žák nebude nebezpečím pro ostatní řidiče. Ne to české - zastav na semaforech s mezerou 3 metry a ukaž jak parkuješ na sídlišti.

0/0
10.8.2009 13:37

Naked and petrified

Re: Zkušební jízda

Ano, zvlast to ohlizeni se... jesteze tu takove ridice nemame! Ridic se za jizdy nema co ohlizet doleva za sebe, ma mit nastavena zrcatka a natolik se v nich vyznat, aby dokazal vyhodnotit to, co tam vidi. Ale prece se nema ohlizet!?!?

O tom, ze to v Emerice uci, jsem uz zlysel, ale prislo mi to jako zprava z Marsu...ne ze to tady nekdo jeste bude vychvalovat...

0/0
10.8.2009 13:59

PepaVonDepo

Re: Zkušební jízda

Nejenže je to učí, oni to snad mají i v předpisech. A je to VELMI praktické s ohledem na mrtvý úhel, které vytváří každé zrcátko. Auto, které je už vedle vás v zrcátku neuvidíte, takže se stejně musíte otočit a kouknout se. A pokud se vám tohle nidky nestalo, tak jste málo vyježděný řidič.

0/0
10.8.2009 14:03

Pan Navratil

Re: Zkušební jízda

Nebo má auto, co má zrcátka až před přední nápravou, takový byly některý šáres.

0/0
10.8.2009 14:24

Si0

Re: Zkušební jízda

Ano, každé špatně nastavené zrcátko vytváří mrtvý úhel. Nastavte si boční zrcátka tak, aby se vám obraz v nich nedubloval s obrazem v prostředním zrcátku (tzn. vytočit více ven od auta tak, abyste v něm neviděli ani bok svého vozu) a hlavu nebudete muset otáčet ani o 45 stupňů.

0/0
10.8.2009 14:24

superkutil

Re: Zkušební jízda

Dnešní zrcátka mají prohnutí které zobrazuje i auta v mrtvém úhlu. Takže otáčení hlavy je nesmysl. Ostatně každý řidič by měl vědět co je kolem auta a za autem, protože nikdy neví, kdy bude muset objet nějaký předmět na silnici a udělat úhybný manévr. Jenže dnešní řidiči nekoukají ani dopředu, natož do strany nebo dozadu.

0/0
10.8.2009 14:54

HanzPrague

Re: Zkušební jízda

přesně tak... a každý by měl dělat klasiku, kterou si vžije za pár let ježdění - tedy např. když přijíždím k úseku, kde se napojuje jiný jízdní pruh, tak se klidím do levého, abych jim nechal volný pruh pro bezpečné napojení.

0/0
10.8.2009 16:11

Denny 17

Re: Zkušební jízda

Bingo R^ Je to přesně tak jak píšeš. Není to jen o tom ohlížet se kolem sebe přostřednictvím zrcátek a bočních okének. Je to také o tom být ohleduplný a to sakra myslím vážně :-/. Většina řidičů vidí jen tím čelním sklem a vedle sebe a za sebou jako by nic neviděli. !!!!!!

0/0
10.8.2009 18:05

Pan Navratil

Re: Zkušební jízda

Asi vás nenapadlo, že jeho známá nemusela mít dnešní auto. Pokud spoléháte na to, že vaše auto nemá mrtvé úhly, tak doufám, že vás nikdy nepotkám.!!

0/0
11.8.2009 11:28

Naked and petrified

Re: Zkušební jízda

Nech mne se zasmat. Argument, ze "pokud jsi sam jeste neudelal stejnou chybu jako ja, nic jsi jeste nezazil" je k urehtani.

Ano, mrtvy uhel jsem zazil, ovsem vetsinou ne pri pripojovani na dalnici, neb: kdyz prijizdim, vidim co tam je, mrtvy uhel se neuplatni. Pamatuji si, co vedle mne bylo. Kdyz pak najedu do soubezneho pruhu, vim, zda vedle mne nebylo auto, a na ta za mnou se podivam do zrcatka. Zacnu-li se otacet jak korouhev, nejspis sejmu stopare, nekoho kdo prede mnou nahle zpomalil, nebo vyjedo do pangejtu. Pekne dekuji. Maximalne se opravdu podivam vedle sebe, ale rozhodne zadne ohlizeni dozadu! Z toho jde strach. Zvlast u zenskych jako nejmenovany rodic, ktery v takove situaci opravdu nedrzi smer a jede nerizene ven ze silnice...

0/0
10.8.2009 14:41

Pan Navratil

Re: Zkušební jízda

Osobně si můžu dělat co chci, protože v připojováku zrychlím dost nad rychlost pravého pruhu, nicméně vaše poznámka o otáčení jako korouhev mě děsí, doufám, že neřidiče jako vy nikdy nepotkám.

0/0
11.8.2009 11:30

Naked and petrified

Re: Zkušební jízda

No, takovych, co si mysli, ze si mohou delat co chteji, protoze oni jsou nejrychlejsi a maji nejvetsiho ptaka, takovych mame kazdy den dost, pekne dekuji.

Nikdy nevis, kdy se objevi jeste vetsi expert a tim pravym pruhem se ti tak pririti, toz to zpetne zrcatko vrele doporucuji.

Otaceni naproti tomu ne, nevim presne, co te na te korouhvi desi, mne desi predstava, ze tak lide cini.

Byt neridicem, asi mne to ovsem desi o dost mene.

0/0
11.8.2009 14:04

Fido

Re: Zkušební jízda

Vy budete patrne jednim z tech, co klidne vleti pred jine auto naprosto bez podivani, popripade auto jedouci vedle vas rovnou vytlaci ze silnice. Zrcatka (jakakoliv) maji mrtve uhly a prave proto je treba se i ohlizet.

0/0
10.8.2009 15:54

Naked and petrified

Re: Zkušební jízda

Ty budes patrne jednim z tech, kdo rychle soudi, mnohem pomaleji vsak mysli a jaksi implicitne predpokladaji, ze vsichni jsou stejny mamlas jako ty sam. Coz?

Nerikam nepohnout hlavou, ale rikam netocit se jako holub na bani a jeste to mit prikazano zakonem, neb je to nebezpecne.

Kde beres svou domnenku o litani pred jine, nevim, soudim, ze proste podle sebe. No potes klobas u tech, kdo jedo kolem tebe.

0/0
10.8.2009 16:02

MP74

rozdíl mezi MP a PČR

MP má za úkol vydělávat do kasy města, proto má radary nastaveny na 52-55 km, PČR dělá dohled a měří od 61 km nahoru při 50 km/h a řeší dle závažnosti přestupku.

PČR má předepsaný výběr, ale nemá tak tvrdé normy jako MP ;-D   

PČR - chrání a pomáhá :-P

MP - nechrání, nepomáhá, ale kasíruje za vše co jde na území obce :-/

0/0
10.8.2009 13:33

PepaVonDepo

Re: rozdíl mezi MP a PČR

;-(;-(;-(

Ale prd. Pokud měří od 61 nahoru, tak je to tím, že u soudu by s nižší technickou tolerancí neprošli. Uvědomte si, že ve většině měst to funguje tak, že měřit jedou smíšené hlídky. Policie měří (nemusí mít tu ceduli) a strážníci kasírují.

0/0
10.8.2009 13:45

PepaVonDepo

Re: rozdíl mezi MP a PČR

;-(;-(;-(

Ale prd. Pokud měří od 61 nahoru, tak je to tím, že u soudu by s nižší technickou tolerancí neprošli. Uvědomte si, že ve většině měst to funguje tak, že měřit jedou smíšené hlídky. Policie měří (nemusí mít tu ceduli) a strážníci kasírují.

0/0
10.8.2009 13:49

Z-S

Re: rozdíl mezi MP a PČR

Prosli by v pohode, tolerance radaru je plus minus 5 km a laseru plus minus tri km. Takze je to o pristupu.

Jinak imho popsane smisene hlidky a tento postup je obchazeni a poruseni hned nekolika zakonu...

0/0
10.8.2009 14:00

johnik554

Pevné značky měření rychlosti

V Jihlavě jsou značky napevno, to není porušení zákona? Nemluví se v zákoně o přenosných značkách?;-D

0/0
10.8.2009 13:28

MP74

Re: Pevné značky měření rychlosti

tato značka je neplatná, to samé je na vjezdech do Prostějova. Dle zákona má být přenosná nikoliv pevná ! 

0/0
10.8.2009 13:34

Naked and petrified

Re: Pevné značky měření rychlosti

Cely ten zakon je nesmyslny a podle mne jen dobre, pokud ho nekdo takto torpeduje.

0/0
10.8.2009 14:00

Králík z klobouku

Re: Pevné značky měření rychlosti

Zkus si někdy přečíst taky zákon a nejen bláboly novinářů z podřadných plátků.

0/0
10.8.2009 16:03

Najdete na iDNES.cz