Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nemocnice nám neberou pacienty, stěžuje si záchranka

Teď nám sem nikoho nevozte, lékař jde na sál. Středočeská záchranná služba si stěžuje, že jim některé nemocnice pravidelně odmítají přijmout akutní pacienty a musí je proto vozit jinam. Záchranka neví, které pacienty k nám má vozit, odmítají nařčení obviněná zařízení. Tím, že předem voláme, jim pomáháme, dodávají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

babacek

Beckman Coulter

…výpadky technologií, rozbije se třeba cétéčko (počítačová tomografie) a firma není schopna zajistit okamžitě opravu,"

To je lež jako věž. Firma Beckman Coulter  je schopna zajistit okamžitý servis 24 hodin denně!

0/0
7.8.2009 6:48

georgetown1

Re: Beckman Coulter

á, vševěd z lidu se objevil ...

Takže ta super firma během tří sekund přiletí a během dalších dvou to opraví?

A co když jim vyhoří přívo elektriky? Zavolaj supermana? Ty seš demen*t ...

0/0
7.8.2009 8:07

babacek

Re: Beckman Coulter

Napiš ještě něco tak oduševnělého Tato firma je schopna zajistit opravu neb dělá i instalace a výrobu, oslíku.

http://www.immunotech.cz/index_cz.htm

Nebo se obrať na nukleární medicínu v FNKV a zeptej jak promptně dokáže předmětná firma jednat. Tentokrát ty si vstoupil na pole které je pro tebe neznámou krajinou.:-)

0/0
7.8.2009 8:28

NáhodněProcházející

Re: Beckman Coulter

Nejde o to, ze firma by nebyla schopna zajistit opravu. Jde o tom, ze ta oprava muze nejakou chvili trvat. Hodinu, dve, tri... A v te chvili je proste CT mimo provoz..

0/0
7.8.2009 11:34

babacek

Re: Beckman Coulter

To souhlasím, že může trvat a dokonce i dny. V takových případech se pacient který je schopen převozu převeze do nejbližší nemocnice která má potřebný přístroj k dispozici. To je zcela běžná praxe.

0/0
7.8.2009 14:02

mirdae

Re: Beckman Coulter

A zadarmo !

Máte poněkud podivné představy. Současný standard u nás i v světě je NÁSTUP NA OPRAVU DO 24 HODIN. Termín dokončení opravy garantovat nelze, může jít i o neopravitelnou závadu.

0/0
7.8.2009 8:24

babacek

Re: Beckman Coulter

Pokud nelze přístroj opravit a to opakovaně neb se používají výhradně originální díly tak je vyměněn celý modul. Můžeš si to zde ověřit.:-)http://www.immunotech.cz/services.htm

0/0
7.8.2009 8:34

mirdae

Re: Beckman Coulter

Jasně. A ten technik je má všechny s sebou. Nebo nejlépe má s sebou náhradní celý přístroj (třeba CT).

Netuším co Vás živí, ale mě zdravotnická technika cca 25 let jak na straně odběratele tak dodavatele. Takže malinko vím o čem mluvím.

A konkrétně ten servis Beckman Coulter nemá od doby, kdy přešel v celém sortimentu pod Immunotech tu nejlepší pověst ...

0/0
7.8.2009 8:50

individual

Re: Beckman Coulter

Kdo sem chodí častějí ví, že babacek je takový všehoználek... Je odborníkem na vše, co najde Google nebo Wikipedia...

0/0
7.8.2009 9:38

babacek

Re: Beckman Coulter

Těch techniků je tam 32 a ve službě jsou vždy nejméně 4 tedy jeden vyjede na místo zjistí co a jek a druhý vyjede za ním z náhradními díly. Jenže to ty nepochopíš.Zatím celé CT nebylo měněno pouze byl doplněn zdroj.

0/0
7.8.2009 13:53

mirdae

Re: Beckman Coulter

32 servisních techniků nezaměstnává v Česku ani leader v in vitro diagnostice, který těch přístrojů má instalovaných o něco víc než starý Beckman se starým Coulterem.

A docela bych chtěl vidět CT od Beckmanů. Nebo že by od Coulterů ?

0/0
7.8.2009 16:50

babacek

Re: Beckman Coulter

No když myslíš, ale pokud máš zájem můžeš si to sám ověřit na čísle 267008111 pan Ing. Tlučhoř, což je šéf techniků.:-)

0/0
8.8.2009 6:04

mirdae

Re: Beckman Coulter

Prostě a jednoduše: OKAMŽITÝ servis slíbí jen neseriózní firma neb to nikdy nemůže dodržet. Standardní servisní smlouvy jsou NÁSTUP NA OPRAVU do 24 hodin povětšinou jen v pracovních dnech. Jinak by se nemocnice nedoplatila. Servis je pro každou firmu i přes zdánlivě vysoké hodinové sazby v tomto oboru ztrátový a dotuje se z prodeje.

0/0
7.8.2009 8:54

babacek

Re: Beckman Coulter

Nelži ! Servis je vedne v noci a to i sobotu neděli a o svátcích. Klidně se obrať na výkoného ředitele Ing. Mádr (267008388)  a ten ti to objasní ty chytráku.

0/0
7.8.2009 13:58

mirdae

Re: Beckman Coulter

Babáčku, kolik už jsi v životě viděl laboratorních analyzátorů ? Mimochodem - v Synchronu CX4 a CX5 jsem se kdysi dost slušně vyznal a uměl na nich dost opravit. Servisních techniků od Beckmanů jsem taky pár osobně znal. A velmi dobře znám podmínky servisních kontraktů požadovaných zákazníky včetně fakultních nemocnic.

Moc žereš informace z webu.

0/0
7.8.2009 16:59

babacek

Re: Beckman Coulter

Tohle je moje parketa i když tomu nevěříte. :-)Naopak když tady čtu ty výplody fantazie nevěřících Tomášů tak vím jak je to neznámá krajina pro většinu. Ještě jsem nedostal jediný fundovaný příspěvek na toto téma. :-/

0/0
8.8.2009 6:11

mirdae

Re: Beckman Coulter

No, Babáčku, vzhledem k tomu, že ze skoro každé firmy v oboru a z mnoha nemocnic někoho znám, tak vím, že Tvoje znalosti jsou velmi omezené. Kdybys byl z oboru, tak víš, že to, co píšu odpovídá realitě.

A co se týká toho Immunotechu - pracuje u nich bývalý kolega a některé další znám mnoho let. Tak tady lidi nemystifikuj.

0/0
8.8.2009 10:05

babacek

Re: Beckman Coulter

Jak se jmenuje ten kolega, přidám na platu.;-D

0/0
8.8.2009 11:14

mirdae

Re: Beckman Coulter

Babáčku, nickům z netu se osobní údaje nesdělují. Nemachruj, s oborem nemáš nic společného. Jen si honíš triko.

0/0
8.8.2009 11:45

babacek

Re: Beckman Coulter

Ztrapňuješ se čím dál více.Že nějaký tvůj kamarád údajně pracuje v immunotech ještě z tebe nedělá odborníka a z něho jistě také ne. Každý zná pouze jen své pracoviště. Problematiku znají jen vedoucí sekcí a výkonný ředitel, majitelé a něco sekretariát.  Já ti mohu popsat objekt od suterénu až pod střechu a to obě budovy novou i starou  a bude se stavět další.Firma sídlí v bývalém objektu UVVR.  Zrovna tak Všechny hlavní zaměstnance a čím konkrétně se společnost zabývá, co v současnosti nabízíme,atd. atd. A to jsou věci které na netu nenajdeš. Jinak klidně můžeš psát na alkarraz@atlas.cz

0/0
8.8.2009 14:09

babacek

Re: Beckman Coulter

Jinak ti řeknu jedno výkonný ředitel má dvě děti, dceru a syna. Syn před několika lety při koupání měl úraz a od té doby je ochrnutý na spodní část těla, tedy je invalidním vozíku. Auto má přizpůsobené tak aby veškeré ovládání bylo ruční.Věděl bych to pokud bych nebyl …. :-)

Nemám proč si honit triko.:-)

Nebo si snad myslíš, že mě záleží na tom co kdo zde řekne tak jako např. ty ?

0/0
8.8.2009 14:11

babacek

Re: Beckman Coulter

Na tvůj e-mail odpovídám zde neb si mě můj dotaz stejně nezodpověděl a tedy nemám co skrývat. Udělala jsem to jen z jednoho důvodu abych chránil soukromí toho tvého kolegy jak si ho nazval. Ano nemá smyl se vytahovat s tím souhlasím, ale musím se tě zeptat zda třeba např. ministr musí být nutně z oboru a musí vše znát do hloubky a nebo právě proto tam má tým který dělá tuto práci ? Ono je to stejné i v tomto podnikání, odtíhl se zaměstnávají odborníci. Nemohu však souhlasit, že toto umí kde kdo. Polož si otázku proč firma nemá trable ani v době krize ? Není to tím, že konkurence je v tomto oboru velice malá a jen málo kdo obdrží všechna ta povolení které jsou nutná a každoročně tento kolotoč postupovat. Ke každé šarži dávat stovky stran popisu ministerstvu atd. To mnohé ne jen odradí, ale ani nemají šanci se na tento trh podnikání dostat. 

0/0
9.8.2009 5:53

babacek

Re: Beckman Coulter

Jinak si nevěřil, že máme 32 servisních techniků a teď budeme ještě nabírat další, uvažoval jsem o tom a myslím, že si sis to vyložil tak že pro Česko máme tolik techniků. Je to moje Chyba, že jsem nenapsal, že servis zajišťujeme i v okolních zemích mimo Ruska.Jinak pokud by si měl zájem a jsi skutečně tak fundovaný pracovník tak zde je nabídka : V současnosti nabízíme místa pro servisní techniky a garantujeme: Práce v mezinárodní společnosti , Týden dovolené navíc, Prémie, Penzijní připojištění, 13,14 plat ( věrností výsluha ), Stravenky, Vzdělávání, Pohyblivá prac. doba. Požadujeme : Vzdělání – Fyzikální chemik s oblibou elektro nebo,Jaderný chemik se specializací na katalyzátory se vztahem k elektronice a výpočetní technice.

0/0
9.8.2009 5:54

babacek

Re: Beckman Coulter

Zkušenosti :v ideálním případě odborník na suspenze vítány zkušenosti z průmyslových laboratoří nebo výzkumných ústavů industriálního charakteru. Zkušenost měření matriálu na analyzátorech částic ( distribuce velikosti,zeta, laserová difrakce potenciál, apod. Ideál je kombinace servisního technika a specialisty, dále : Výborná znalost AJ, Nutná vysoká míra kreativity, Vědecky orientovaný typ ( zkoušet a znovu zkoušet ) vysoké prac. nasazení, časová flexibilita.

0/0
9.8.2009 5:55

mirdae

Re: Beckman Coulter

Babáčku,

psal jsem Ti na e-mail a tam jsi neodpověděl. Je možné, že  u firmy pracuješ, ale o realitě servisu zdravotnických diagnostických prostředků in vitro (to je přesný název dle legislativy) máš zkreslené představy. Tak je nenuť těm, kteří o tom oboru nic nevědí. Takový Siemens má v Česku na servis desítky nebo stovky techniků, ale na zdravotnictví tak do 20-30. Immunotech v Česku na laboratorní přístroje pro zdravotnictví jich má tak 10-20 celkem a žádný z nich neumí celý sortiment. Prostě nemať lidi a já Tě nechám být.

Sebevětší nemocnice může oprávněně zdůvodnit odmítnutí akutního pacienta poruchou příslušné techniky nebo nedostatkem lékařů.

0/0
11.8.2009 14:07

babacek

Re: Beckman Coulter

Proč jsem odpověděl zde jsem ti dostatečně zdůvodnil, pokud ty neodpovídáš na položený dotaz nehodlám já respektovat tvá pochybná pravidla.Nejsem zaměstnanec a nikdy jsem nebyl, jinak bych mohl být neustále zde a večer jít za svojí milovanou kulturou, divadlem, koncertem, či prostě setkat se s přáteli.

´´Sebevětší nemocnice může oprávněně zdůvodnit odmítnutí akutního pacienta poruchou příslušné techniky nebo nedostatkem lékařů.´´ Ano s tím souhlasím, ale mělo by se to dít co nejméně.

0/0
11.8.2009 14:23

dedko

V naši nemocnici se již 5 let nemaluje !

Nejsou peníze ! ;-D;-D

0/0
7.8.2009 6:03

georgetown1

Re: V naši nemocnici se již 5 let nemaluje !

vyhláška 195/2005 Sb. to nařizuje, porušujete zákon :-)

0/0
7.8.2009 8:08

biofyzik

zvykejte si, bude hůř

daleko hůř...

0/0
7.8.2009 1:01

ciankal

A uz byli za Julinkem ?

pokud teda nevolili ODS

0/0
7.8.2009 0:41

Fiara.L

Čemu se divíte?

Všechno to privatizování a následné rozkrádání a tunelování nemocnic,stejně tak jako takzvaná "centralizace zdr.péče"nemůže vést k ničemu jinému.Takže až budete volit ODS,celý ten proces kolapsu urychlíte.Bendl kradl jak straka a vy ,hlupáci,nadáváte na Rátha,který vám říká pravdu.A podotýkám,že ambulantní složka je něco jiného,než lůžková.U ambulancí privatizace tolik neškodí.

0/0
6.8.2009 22:22

kolonie

Re: Čemu se divíte?

...a nejhorší na tom všem je že už to !!NIKDY,!!nepůjde vrátit!!!!

0/0
6.8.2009 22:41

ant.

...zajímavé je, že problémy začínají až za dRatha...

...předtím se nemocnice patřící krajům - kterým je stát předal zadlužené -  s problémy dokázaly vyrovnat, dokonce tak dobře, že je dRath za vlády sosanů chtěl zase zpět do státní péče...takže ti hlupáci, co ještě nyní chválí tohoto šibalského hulváta si sami koledují o to, že je v budoucnosti nemocnice skutečně neošetří - ale třeba se o ně postará dRathova soukromá "poloklinika"...:-):-)

0/0
6.8.2009 23:27

ur=BANcová

Re: ...zajímavé je, že problémy začínají až za dRatha...

Ano, viník je ten, kdo chce nápravu.

0/0
7.8.2009 0:52

badodmrtvereky

Re: ...zajímavé je, že problémy začínají až za dRatha...

No co se dalo čekat to jsou následky hrůzovlády Jůlínka,Hroboně,Šnajdra v minulém období,kam zmizely ty poplatky-ODS odpustky nemocnice byly předány kamarádíčkům za minimální ceny a po tunelování zůstal tento výsledek.Hodně užitečného Rv personálu z hrabivosti menegerů odešlo ze mzdových důvodů a teď v těch špitálech chybí. A ještě štěstí,že se jim nepodařilo rozfofrovat tímto způsobem fakultní nemocnice.

0/0
7.8.2009 7:51

georgetown1

Re: Čemu se divíte?

Rath říká pravdu? WOW - tak tohle je největší ftip tohohle roku - opravdu jsem nevěřil, že v této republice existuje člověk, který ještě neprokouknul toho bezcharakterního lumpa ...

Je to tady - s tímto národy to jde z kopce!

Jen tak mimochodem - tyhle problémy byly vždycky a vždycky budou, tahle republika prostě nemá a nikdy neměla kapacity na urgentní příjmy takový, aby bez problému pokryla cokoliv v nejbližším okolí. Ono by to bylo i neskutečně drahý, neskutečně...

0/0
7.8.2009 8:12

ČeStNý PřEdSeDa

systém zdravotní péče dle ODS

Máme štěstí, že ODS neměla možnost udělat další reformy, protože potom u by ty pacienty vozily jenom ty černé sanitky.

0/0
6.8.2009 21:46

holkazdaleka

Re: systém zdravotní péče dle ODS

a co prevence? cizci se cpou tlacou, parkama a veprovym... co takhle vic zeleniny a ovoce? min knedlo, vepro, zelo...min bile mouky, brambor etc. :-P

0/0
6.8.2009 21:50

Filiipek

Re: systém zdravotní péče dle ODS

Dobry a ted zkus todle, snad to zvadnes....napis si postupne za sebou na zrcado....M...A....G...O...R.

0/0
6.8.2009 21:52

def...

Záchranka nám vozí špatné pacienty

ušetříme výdaje za cestu

Rv

0/0
6.8.2009 21:42

gen.MacArthur

Soukromé nemocnice si začínají vybírat jen ty

výnosné případy, ostatní posílají jinam! Tohle je fungování nemocnic podle osnov ODS!!!!!! Rath má pravdu!!!!!!

0/0
6.8.2009 21:33

dooosa

Re: Soukromé nemocnice si začínají vybírat jen ty

...ty musis byt hrozne hloupy clovek...

0/0
6.8.2009 21:36

ČeStNý PřEdSeDa

Re: Soukromé nemocnice si začínají vybírat jen ty

... docela bych řekl, že Vy budete ještě o stupínek hloupější ...

0/0
6.8.2009 21:42

holkazdaleka

Re: Soukromé nemocnice si začínají vybírat jen ty

vynosne pripady? stare, nemohouci lidi? mozna, ze je na tom neco pravdy...

0/0
6.8.2009 21:47

Filiipek

Re: Soukromé nemocnice si začínají vybírat jen ty

Hele, ty jsi fakt pripad pro vyzkumak - prihlas se. Z tebe urcite vzejde vakcina pro ostatni, kteri do budoucna budou trpet podobnymi nazory.

Jo a prosim te, bez se radeji projit, treba se uvedomis co jsi napsal.

0/0
6.8.2009 21:49

dooosa

Že se nestydíš Barboro!!!

...kolik jsi za tento pomatený a tendenční článek od Ratha dostala?

0/0
6.8.2009 21:28

forhend

Tak to už je neskutečné...

8-o

0/0
6.8.2009 21:19

technik

Tohle připomíná režírovanou kampaň.

Je náhodou, že problémy všech zdravotních zařízení ať státních nebo nestátních teď právě vrcholí v nemocnici, kde je zaměstnán člověk, kterého Ráthcar nesnáší ?

Nejlepší bude nemocnice, které nejsou pod správou "ráthova kraje" zrušit nebo vyvlastnit. Možná, že by ale vůbec nejlepší bylo zrušit všechny středočeské nemocnice a pak provozy začlenit do ráthovy sítě soukromých poliklinik, kde se mimo jiné regulační poplatky tvrdě vymáhají.

0/0
6.8.2009 21:18

Lea26

Re: Tohle připomíná režírovanou kampaň.

Účelová politka, ale opravdu jen Ratha?

0/0
6.8.2009 21:21

Beldor

hehe

Zacina akce,zachranka nedostane prispevky , kdyz nenaplive najekou spinu na soukrome nemocnice ktere rath nema rad.. :) to je opravdu necekane:-P

0/0
6.8.2009 21:13

Najdete na iDNES.cz