Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Taťána Le Moigne: Málokomu před 20 lety došlo, že svoboda je především zodpovědnost

Mých 20 let svobody. Pod tímto názvem vycházejí v MF DNES každý týden eseje, ve kterých se dvacet předních osobností z různých oblastí života ohlédne za dvěma desetiletími demokracie. Seriál budeme přinášet každý týden až do 17. listopadu. Dnešní esej napsala Taťána Le Moigne, šéfka společnosti Google v České republice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Heralik5

Pěkné a chytré

Opravdu pěkné i chytré, je znát, že paní psát umí, její dětské povídky neznám, ale asi talent má. A stav minulé i dnešní doby popsala velmi dobře. I to o tom neuvědomění si něčeho "jineho" když jsme byli mladí.

0/0
4.8.2009 14:03

holkazdaleka

proc ji jeji rodice pokrtili Taťána?

0/0
4.8.2009 13:48

Heralik5

Re: proc ji jeji rodice pokrtili Taťána?

Proč ne? :-) Lepší než Esmeralda, těch je taky plno :-)

0/0
4.8.2009 14:03

kaktusak

Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

V dnešní době jsou naopak lidé zmanipulováni, jak nikdy. A je plno věcí, o kterých stát zakazuje mluvit.

Jak někdo dokázal za normalizace nevyjít s penězi, to je záhada. Leda že všechno prochlastal.

0/0
3.8.2009 17:50

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

A je plno věcí, o kterých stát zakazuje mluvit.......................... zkus uvést aspoň tři příklady, brepto;-)

0/0
4.8.2009 7:25

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

1) Pochyby o rozsahu holocaustu

2) Rozdíly mezi rasami

3) Celosvětová nadvláda židovských elit

0/0
4.8.2009 7:37

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

a kdo ti brání mluvit o těhle tématech ? Něco jiného je popírání holocaustu, propagování rozdílnosti ras, atd., ale to skrytě mluvíme o propagaci nacismu, ev. komunismu, jednoduše ideologie postavené na nenávisti a národnostním nebo sociálním principu, které v minulém století způsobily neuvěřitelná zvěrstva.

Mohu tě uklidnit, tohle téma mě baví, viděl jsem propagandistické filmy z nacistické éry, četl jsem Gobinea ( o rozdílnosti ras), ale viděl jsem taky Šoa;-)

0/0
4.8.2009 8:19

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

prosimtě nech toho!!! a zamysli se, co vlastně píšeš!!!

"Popírání" ??? - spíše pochybování o jedné události v moderních dějinách je TABU??? navíc trestáno vězením??? a tobě to přijde NORMÁLNÍ??? Jak by na to asi koukal Descartes - se svým: Pochybuji, tedy jsem? Nebo Voltaire?Ten by se asi divil, kam dospěla "moderní  demokracie"... Jakto že se to netýká jiného holocaustu, při kterém přišly o život DESÍTKY MILIONŮ lidí v komunistických lágrech??? Nevím, co o tom víš, asi málo... ale zjisti si jména a etnickou příslušnost hlavních KOMUNISTICKÝCH vůdců v lágrech Gulagu...ty "propagace komunismu"!

Rozdílnost ras daná genetickými odlišnostmi je něco o čem nemá vůbec cenu diskutovat - to je jako tvrdit, že Země je placatá. Na Zemi ALE existuje jen JEDEN Národ, který je přesvědčen o své vlastní historické nadřazenosti nad ostatními národy, opírající se přitom o Starý zákon...

Zjisti si, co znamená výrok z Talmudu: "Tob shebe goyim harog"... a pak zkus mluvit o propagaci nacismu a komunismu..

0/0
4.8.2009 9:09

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

Aby nedošlo k mýlce:

Rozdílnost ras daná genetickými odlišnostmi je něco o čem nemá vůbec cenu diskutovat - vyvracet dnes tento vědecky potvrzený fakt, je jako ještě dnes tvrdit, že Země je placatá.

0/0
4.8.2009 9:36

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

to není o rozdílnosti, ale o nadřazenosti ras, nechytej mě za slovo..............a pak, to, že existují srovnatelná svinstva, viz gulagy atd.,  neznamená, že systematické, ideologické vyvražďování jednoho etnika je menším zločinem. Podívej se na film Poslední Žid, tam je jasně nastartováno, schůzka ve Wandsea, tam je to bez obalu. Kdo nechce vidět nevidí a neoháněj se francouzema, možná to řekl Delacroix. Je to spíš móda pochybovat o všem,ať je to Apollo na Měsíci  nebo holocaust, ale je to všechno na úrovni té placaté Země. Proč je nacistický režim víc na tapetě, možná proto, že ten pseudokomunismus Západ nezažil a na Východě je to ještě moc živé. Nezkoušej mě z Talmudu, věci vytrženými z kontextu, lze dělat úžasné věci, tím mě nedostaneš ;-)

0/0
4.8.2009 11:22

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

1) Existuje jen jediný národ, který má VLASTNÍ - pouze a výhradně na národnostním základu nově založený stát - Izrael.

2) Židé mají vlastní kalendář (podle něj je dnes letopočet 5769) vycházející ze Starého zákona, kterým se dodnes SYSTEMATICKY řídí. Ten jim přísně zapovídá mísit se s jinými rasami (!!!) a díky němu sami sebe považují za vyvolený národ(!!!),. nadřazený nad ostatními "pronárody" aby jim panoval (!!!) (Gn. 27,29, 37) Proto i ty gulagy! TOHLE! JE SKUTEČNÝ RASISMUS!

3) Pochybovat je lidská vlastnost . Není to žádná móda, ale hledání PRAVDY - kdo tomu brání, této pravdy se zcela zjevně BOJÍ!

4) Věc vytržená z kontextu je úmyslně vytržena a tím zkrácena celá věta - což není mnou uvedený případ. Ale co si v této souvislosti myslet o SKUTEČNÉM názvu  díla Ch. Darwina "O původu druhů"? kde dnes už chybí původní "...cestou přírodního výběru aneb zachování zvýhodněných ras v boji o život"?

A nakonec - dějiny píší a filmy o nich točí vítězové...a taková je i podoba jejich pravdy.

0/0
4.8.2009 12:20

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

%1-2)národnost je vynález z dob napoleónských válek, před tím byl základ územních celků určen především náboženstvím.  Izrael je postaven stejně, území mu vytýčila novodobě Británie, k nelibosti všech sousedů. Tvé odkazy na nemají pro současnou dobu praktický život zásadní význam, i když pro jakousi argumentaci se tak tváří. Vyvoleným národem je především ten, co se nedá zadupat do země, viz šestidenní válka 1967, stačilo pár hodin a arabské země by z Izraele udělali mastný flek. Jen odvaha a schopnost riskovat nebezpečnou akci jim zachránil kožich.

3) pochybovat je lidské a správné, ovšem zpochybňování všeho je  neurotické, ev. schizofrenické, vypovídá to paradoxně víc o osobnost zpochybňovatele, než na zpochybňovanou událost. Je jisté penzum důkazů, kdy už nelze racionálně o věci pochybovat a je směšné to označovat jako strach z pravdy. Jistě, mohu zpochybňovat, zda byla II. WW, nicméně 99% lidí se s dotyčným přestane záhy bavit....plyne z toho snad, že se bojí pravdy? 

0/0
4.8.2009 13:12

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

1) národ není žádný "vynález" z dob napoleonských válek - výrazy "národ" se hemží již Starý zákon, starý několik tisíc let...

2) Izrael vznikl díky Balfourově deklaraci - dlouho se ovšem nevědělo, že lord Balfour byl sám také Žid. Exodus Židů do Palestiny byl prováděn mj. ve spolupráci s hitlerovským Německem (!) -  existuje dokonce medaile, kde na rubu se šesticípou hvězdou  je nápis "Nazi fahrt nach Palestina" a na líci se svastikou nápis " und erzahlt davon im Angriff"...

3) Vyvoleným národem je národ, který se při tvrzení o jeho vyvolení opírá o Bibli a řídí se přísnými - rasistickými- pravidly o nemísení se s jinými rasami... řídí se však i jinými pravidly - viz snaha o zatažení USA do "šestidenní" války útokem na loď USS Liberty, která měla být potopena "egyptskými" silami, z nichž se vyklubala izraelská armáda - tenkrát jim to ještě nevyšlo, v případě WTC a jejich úhlavního nepřítele (Iráku) už ano...

4) "Jistě mohu zpochybňovat, že byla II.WW..." kdo to, prosím, tvrdil...?

0/0
4.8.2009 13:47

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

1) to jistě, ale mluvíme snad o novodobé historii. Navíc, národní princip vzal do důsledku zrovna nacismus a spolu s teoriemi o čistém národu, dělal, to, co dělal. Srovnámi s Izraelem a jeho jejiné šanci přežít, uprostřed arabského světa je v naprosto opačném gardu.

2) Balfour, zemřel někdy na konci 20. let, takže jeho vliv na ustavení Izraele o 20 let později, neměl zjevně bezprostřední vliv, navíc AH se dostal ke skutečné  moci až v roce 1933.

3)vyvolený národ v biblickém, ev. náboženském  smyslu, není totéž jako vyvolení ve smyslu nacismu

4)nejde o to, že to někdo tvrdí, ale o zpochybňování všeho, co je z tisíce zdrojů jasné, viz např. existence vyhlazovacích táborů;-)

0/0
5.8.2009 9:14

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

Novodobá historie jen potvrzuje to o čem mluvím - několik tisíc let starou a dosud neuzavřenou historii této uzavřené komunity s vlastními ghetty...s vlastními hřbitovy...s vlastním "světským" náboženstvím...s vlastními požadavky na čistotu rasy a odmítání smíšených manželství - již od dob Starého zákona...s vírou ve svou nadřazenost - také již od dob Starého zákona..

To je prosté kostatování skutečnosti - to, že si to většina Gójim neuvědomuje, je vlastně jejich naivita a jejich problém - vy za dnešní stav spíše zasluhujete obdiv... ;-)

0/0
5.8.2009 10:08

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

4) o Darwina jsem se zajímal jen okrajově, nicméně, jeho názory, které konečně ještě před smrtí několikrát korigoval, se stali východiskem pro národně socialistické hnutí

Myslím, že nacistické Německo nezvítězilo a přesto podalo ve všech oblastech mnoho důkazů, viz L. Reisenstahlová ? A pak, kolem roku 2000 byly odtajněny spousty důkazních materiálů, které zdaleka nelíčí Spojence jako holubice s bílými křídly, ale současně nic neukazuje na to, že by III. říše byla  nositelem humanity a tolerance, tím měně důkaz o zkaženosti Židů;-)

0/0
4.8.2009 13:35

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

Německo za války pravděpodobně nebylo opravdu nositelem humanity a tolerance - tak jako jím v současnosti není ani Izrael, kde platí přísná segregační politika vůči Arabům či dokonce vlastním ženám, které mj. ani nesmějí jezdit ve stejných "košer" autobusech s muži (!)...(a to je ona jediná demokracie na blízkém východě!:-), Kdo tedy káže vodu a sám pije víno? A teď mi můžete ještě chvíli vykládat něco o humanitě a toleranci...

0/0
4.8.2009 14:04

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

aha, tak Židi jsou ve finále dnes špatní, že si do nekonečna nenechávají od Arabů odstřelovat vlastní území a brání se vojensky i jinak. Dále pak údajně nejezdí s vlastníma ženama v autobuse................. to je fakt , to je naprostý úpadek demokracie, humanity a tolerance. Trhám si roucho, sypu si popel na hlavu, požádám ženu, aby mě polila térem a vyválela v peří ....................;-)

0/0
5.8.2009 8:07

nonick

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

proč údajně?:

V ideální situaci na poli lidských práv nejsou ani ortodoxní židovky v tak demokratické zemi, jako je Izrael. V posledních dnech jim došla trpělivost s takzvanými košer autobusy, ve kterých musí v souladu s židovskými předpisy cestovat muži a ženy odděleně. Ženy se však rozhodly podat stížnost k vrchnímu soudu, píše izraelský server Jediot achronot .

Zdroj:

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/353649

Syp si co chceš kam chceš...

0/0
5.8.2009 10:00

Zebin

Re: Dnes mají svůj názor? To je vtip roku.

už je to o prdu, až někdy jindy ;-)

0/0
5.8.2009 14:11

Zebin

kde by se nabrala odpovědnost..........?

jako národ se snažíme dějinami prošaškovat, být se všemi za dobře, nejít ani moc doleva, ani moc doprava, ani k východu, ani k západu................... největší hrdina je ten, kdo porušuje pravidla a nechytí ho, protože tohle jsme my a tamto oni. Jenže, jsme to dnes  jen a jen my, kdo porušuje vlastní pravidla, podvádí a namluvá si nesmysly.........................až to jednou pochopíme, tak pak se bude moci mluvit o odpovědnosti. Ke svobodě jsme přišli hodně lacino, pokud neuvěříme nesmyslu o tom, jak jsme hrdinsky nahnali komunisty  zvoněním klíči.

0/0
3.8.2009 12:12

FKus

Milé Taťáně

Pěkně napsaný článek, který se shoduje i s mými názory. Bylo to tak. Za totáče jsme na podnikové chatě vyřvávali písně nejen zakázanýého K. Kryla, ale i  Setlerů, V+W aj. společně s předsedou ZO SSM nebo členů KSČ. Když jsme se vrátili dom práce, zase jsme tam, kam nás naše svědomí a odvaha dostrkala.

A dnes při cestě po Evropě, mám pořád pocit jestli mám všechny ty papíry, které musím mít, tj. pas, výjezdní doložku, devizový příslib, vízum, doklad o uložení vojenské knížky atd.

A co mě dnes opravdu vadí: špatní politici, obecně nekulturnost a špatný vztah k životnímu prostředí.

Jinak díky a přeji spokojenost v dalším životě

0/0
3.8.2009 9:52

12345hanka

Jestli ta fotka

není maturitní, tak vypada na 42 moc dobře :-)

0/0
3.8.2009 9:50

nonick

Máme štěstí, že žijeme ve svobodné zemi...???

To myslíte Českou republiku?  Psát o svobodě v době, kdy se lidé zavírají do vězení za písňové texty...?

Kdy se zcela vážně zkoumá "rasistický" obsah Včelích medvídků...?

Kdy hudebníci odmítají hrát skladby s režimu nepohodlnými texty ze strachu, že nebudou moci hrát...?

Kdy každý, kdo pochybuje o jedné konkrétní historické události, bude odsouzen na několik let do vězení...a je ihned označen za extrémistu, rasistu či neonacistu...???

Máte o svobodě věru podivné představy...v mnohém podobné těm před 20 lety...Rv

0/0
3.8.2009 9:41

babacek

Pár citátů.

Jan Werich říkával, že boj s blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy se nesmí vzdát. „Náš národ si potrpí na to, aby si potrpěl“  

„Nic na světě, ani demokracie, nebude ospravedlněno svými zásadami, nýbrž svými skutky.“

Karel Čapek

0/0
3.8.2009 8:13

Najdete na iDNES.cz