Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přijde Česko o eurokomisaře? Kvůli Klausovi asi ne

Podzimní přetahovaná o co nejvýznamnější post v Evropské komisi se stává tématem české předvolební kampaně. Podle ČSSD nám může výrazně uškodit nedokončená ratifikace Lisabonské smlouvy, která vázne na otálení prezidenta Klause. ODS, Klausův tajemník i politolog Rupnik ale tuto tezi odmítají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bonbonierra

pro pana karla

Vy jako evidentně velký nepřítel ruska byste se měl zamyslet nad tím, kdo v této hře je ;-)ten "špatný". Ani vás nenapadne, že by to mohl být spíše nejmírumilovnější(cca 50 let nepřetržitých válečných invazí) a nejkultivovanější(povolení odposlouchávat, sledovat a zavřít kohokoli bez důkazů na základě podezření z terorismu-v roce 2007 číslo podezřelých překonalo 1 MILION obyvatel!!!) země naší planety.. Je to příliš obsáhlé téma, aby v této lehké diskuzi bylo možné Vám osvětlit, pro koho asi politici pracují, když jejich lobby platí banky(p.obama byl financován přímo FADem :)), ale pana Klause bych se v této hře bála nejméně!!!

0/0
31.7.2009 13:58

bonbonierra

pro pana karla

K příspěvku K. Řeháka:řekl jste správně, že je třeba sledovat dlouhodobé aktivity a výsledky, než poslouchat sliby, ale to přece víme všichni. bohužel jen málokdo se tím dokáže řídit...Vás nevyjímaje. Nejsem jiná, nikomu nezbývá moc jiného než věřit informacím z tv, novin a rádia-co se například světového dění týče(proto malá odbočka:Sláva internetu, jako alternativnímu zpravodajství, tím ovšem nemyslím běžné servery tištěných novin, média se řídí pouze svobodou slova, není žádný zákon o povinnosti pravdivě informovat!-malé doporučení pro Vás). Z dlouhodobějšího hlediska je krásně vidět, jak soukromé vlastnictví bank+nekryté peníze korumpují svět a to by měl být hlavní nepřítel zdravě myslícího člověka, člověka, který mluví o svobodném trhu.. 

0/0
31.7.2009 13:45

pragmatik/realista

KLAUS,JEDINÝ,KDO BRÁNÍ ČESKÉ ZÁJMY......

odbočím,.....kdo z Vás si vzpomene na vysmívaný Klausův návrh zákona o vyrovnaném rozpočtu.Dnes 200 miliard.schodek.A bude daleko hůř.Takže kopat do Klausových vizí je hodně,ale hodně krátkozraké,........no a komisař,to je jen pašalík pro někoho,kdo by překážel,či politický kšeft,......[>-]V[>-]

0/0
31.7.2009 10:31

Karel Řehák

Re: KLAUS,JEDINÝ,KDO BRÁNÍ ČESKÉ ZÁJMY......

Prozradím Vám jednoduchý trik jak si politici zvyšují popularitu:

1/ Navrhnou něco co nemůže nikdy projít, nebo co si předem domluvili, že to nebude schváleno (např. snížení platů, vyrovnaný rozpočet aj.) a hned Vás lid miluje i přesto, že jste gauner nejhrubšího zrna.

2/ Jak zakrýt čí zájmy podporuji? Nejlépe tak, že budu tvrdit, že zastupuji pravý opak, budu dělat, že jsem liberální ministr financí, ale přitom subvencuji a reguluji co se dá. Nebo vytasím nacionalistickou kartu, aby nikdo nepoznal, že sloužím carovi.

Neřiďte se tím co lidé říkají, ale co dlouhodobě dělají. !!!!!!

0/0
31.7.2009 11:18

pragmatik/realista

Re: KLAUS,JEDINÝ,KDO BRÁNÍ ČESKÉ ZÁJMY......

....jsem rád,že kladně hodnotíte Klausův postoj k Lisabonu,vyrovnanému rozpočtu,deregulacím,debyrokratizaci,....tím je VK dlouhodobě znám,........o jeho odmítání  ekoterorismu nemluvě.No a to dělání,........i jako premiér,předseda strany máte jen jeden hlas.Stejně tak to mněl VK.Doporučení,.......zkuste trochu praktické politiky,uvidíte,co budete říkat a co prosadíte,.......s jedním hlasem,...třeba u Vás na dědině.R^[>-]R^

0/0
31.7.2009 11:32

Karel Řehák

Re: KLAUS,JEDINÝ,KDO BRÁNÍ ČESKÉ ZÁJMY......

Jak si přejete, praktická polemika:

1/ Lisabonská smlouva: není cesta zbrojit proti, hanět a předkládat nepravdivé informace (v EU není opozice - citace z projevu), ale cesta spolupodílet se na kvalitní Lisabonské smlouvě, stavět a ne jen bořit. Spojení s agentem KGB, člověkem, který obchodoval s SSSR (zbraně suroviny) D. Ganley - Libertas, je velmi nedůvěryhodné spojenectví tak jako s Koženým. 2/ Vyrovnaný rozpočet: za vlády VK začal být stát zadlužován, VK nechal stát v takovém rozkladu, že Zemanovi nic jiného nezbylo, nezadlužil stát Zeman, ale VK 3/ Deregulace: za vlády VK stát reguloval ceny energií, vody aj., subvencemi nepřímo reguloval široké spektrum hospodářství

4/ Debyokracie: za premiérování VK poprvé přerost počet státních zaměstnanců dobu komunistů a každým rokem stoupal, zvrat byl až za Topolánka.

S ekoterorismem souhlasím s jedním hlasem ne, VK si dlouhodobě nominoval do důležitých funkcích ty, kteří s ním bez výhrady souhlasili, nedisponoval tudíž jen svým hlasem.

0/0
31.7.2009 12:00

ziggi

Jsem též rád, že jsme v EU.

A volím ODS.

0/0
31.7.2009 7:10

pragmatik/realista

Re: Jsem též rád, že jsme v EU.

do pytle,lidi jsou povětšinou rádi,že jsou na světě,........a volí si svého partnera,známé,kamarády,.......fakt blbnete,.....RvRvRv

0/0
31.7.2009 10:35

godys

jsem rád že jsme v EU a vy...?

:-)EU

0/0
30.7.2009 22:14

lennon3

Jako intelektuálové se pravičáčci moc nevyznamenali.

Žádný ODSáček není jazykově dostatečně vzdělaný, aby mohl nahradit Špidlu;-D

0/0
30.7.2009 21:57

godys

soudruzi, Klaus podepíše a budete tak říkajíc v řiti....!

:-)EU

0/0
30.7.2009 21:41

klokan.42

Socani ať zalezou do děr, šmejdi proradní.

Před Evropou z nás největší pitomce udělali oni v čele s tím drbanem paroubkovic. Můžou jedině mlčet, případně se omluvit před celým národem za svoji špinavost a nekompetentnost.

0/0
30.7.2009 15:49

papullus

Re: Socani ať zalezou do děr, šmejdi proradní.

Toho největšího pitomce jsi ze sebe momentálně udělal sám,I kdyby se byli soc.dem. a komunisti rozkrájeli,i kdyby všichni přeběhlí poslanci z ČSSD hlasovali proti vládě,stejně by ji nepovalili.Kupecké počty stačí.Vládu povalili poslanci z jejích vlastních řad.

0/0
30.7.2009 19:11

Streit

Účelové lži Havla a Pehe

Koho chtějí strašit těmi trafikami? Než Špidlu nebo Švejnara, raději nikoho. Ale to nehrozí:

http://streit.blog.idnes.cz/c/95015/Eurobesy-Jiriho-Havla-a-Jiriho-Pehe.html

0/0
30.7.2009 14:45

danny44

Ad: Eurokomisaři

A neslíbila náhodou EU Irsku, že každá země bude mít nadále i svého Eurokomisaře?????

0/0
30.7.2009 14:13

sageorg

V tlačenici u koryt.................

je nějaká smlouva nepodstatná věc.

0/0
30.7.2009 13:53

KADO

uz s tim Pruzinskym neotravujte!!!

!!Rv!!Rv!!Rv

0/0
30.7.2009 13:24

Karel Řehák

Kdo je VÁCLAV KLAUS? II.

Člověk, který odstoupil z politiky kdy makroekonomická čísla byla nejnižší v historii (Margaret Thatcherová o něm prohlásila, že je odpovědný za vytunelování ČR). Člověk, kterého spolupracovníci a přátelé jsou agenty komunistické kontrarozvědky, KGB nebo lidé silně napojeni na Rusko. Člověk, kterému chybí sebekritika a chorobně touží po moci, je bez soudnosti (za kuponovou privatizaci pro sebe inicioval návrz na udělení ceny Alfréda Nobela). Člověk, který je bez étosu a vize, uchýlil se k nacionalismu a extremismu, aby si získal oblibu a zájem o svou osobu. Člověk, který prosazuje své milence (Bém, Chalupa - starosta Prahy 6). Tak tokového prezidenta si naši lidé (jimi volení zástupci) zvolili. jak říká pan prezident Klaus: Národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží.

Text je opis z diskuse v Respektu. Podle mne skvělým souhrnem. 

LIDÉ BDĚTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-€

0/0
30.7.2009 12:38

mairix

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS? II.

A teď nás prodá EU a bude pohádky Klausovské konec !! At nás neprodá a jde do důchodu!!!!

0/0
30.7.2009 12:57

j@ck

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS? II.

jasne, vystizne, pravdive shrnuto R^

0/0
30.7.2009 15:33

naceradka.1

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS? II.

Lepší shrnutí bych nesvedla. R^

0/0
30.7.2009 16:08

bonbonierra

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS? II.

k článků z respektu bych měla pouze toliko, že stínovým šéfredaktorem nemůže být nikdo jiný než hvězda Topolánkova neboť důkazů ubohosti poskytjí každých 14 dní dostatek.. O objektivitě se u tohoto naprosto stranného bulváru vůbec nedá mluvit!!!

0/0
31.7.2009 14:05

Karel Řehák

Kdo je VÁCLAV KLAUS?

Pan prezident dělá užitečnou věc, když zbrojí proti eurobyrokracii.

Jen dvě věci:

1/ Eurobyrokracie nás donutila kultivovat český trh a právní systém.

2/ Kdo je ing. Václav Kalus, CSc.

Člověk, který ve značné míře dělal to ce teď kritizuje (subvence, protekcionismus, lobbying). Člověk, který se habilitoval za stejných podmínek jako komunististé v padesátých letech, ve zrychleném řízení. Člověk, který v době kdy vysokoškoláků bylo 12%, výlet na západ byl téměř nemožný, studuje zahraniční vysoké školy a školné mu plati socialistická vláda. Člověk, který se snažil zamezit ropovodu ze západu a prosazuje ruské zájmy. Člověk, kterého halsy komunistů, lobbyistů, mafiánů volí za prezidenta. Člověk, který se vydává za odborníka, ale jeho praktické kroky vedly k devastaci ekonomiky. Člověk, který razil mafiánskou myšlenku českého stříbra do českých rukou (Stehlík, Soudek). Člověk, který odstoupil z politiky za finanční skandály a podovdy s penězi. Člověk, který se zasadil o pád vlády.

0/0
30.7.2009 12:29

pragmatik/realista

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS?

Pane Řehák,Vy jste neuvěřitelný hlupák,.....ale spíše zapčklý trouba.RvRvRv

0/0
31.7.2009 10:41

Karel Řehák

Re: Kdo je VÁCLAV KLAUS?

Pokud jsem hlupák, tam mi urážkami nezahanbíte, ale argumenty, ty mne usvědčí z hlupáctví, ale ty vy žádné nemáte. ;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€

0/0
31.7.2009 11:41

Ahasver

hmm

Špidla je pilný a pracovitý... takže k tomu, aby byl status invalidy přiznaný jednou členskou zemí respektován i ve zbytku EU se nejspíš jenom ještě nedostal...

0/0
30.7.2009 11:41

krabi

švejnar nebo špidla eurokomisařem ??

oba na nic..Rv

0/0
30.7.2009 11:39

mairix

:o)

Neutralita v rámci EU-jsme moc malá země uprostřed Evropy nato,abychom vstupovali do ohromného podniku evropských zemí !  Rozhodně by se nad tím naši politici měli zamyslet - neuzavřený,ale normálně suveréní státeček se zákony ,které nám toto umožní !To znamená nelézti nikomu do .... ale s ním suveréně obchodovat a doma udržet pořádek a styl  !  

0/0
30.7.2009 11:37

u nás v kocourkově

Evropské funkce ...

komisaři na kde co ... hromady ouřadů ... prebendy pro věrné evropské myšlence ... otázkou je jestli tenhle galimatiáš dává ještě nějaký smysl, když národní vlády zachovaly svůj vliv a evropská vláda je jen shluk reprezentantů ...

0/0
30.7.2009 11:01

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.