Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jako Železný zavedu Volejte řediteli, říká staronový šéf ČT

Staronový ředitel České televize Jiří Janeček je muž bez emocí. Poté, co přednesl svůj projev plný čísel, nezměnil se příliš jeho výraz, ani když získal potřebných deset hlasů. "Nejsem překvapený, ani jsem se nebál, že mě nezvolí. Uživil bych se jinak," řekl jen chvíli po svém vítězství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jokles

Nový zvací dopis ?

Nějak bez většího mediálního zájmu se odehral skutek, který je jako kopie historického "zvacího" dopisu Bilaka a Indry z roku 1968.  Autory jsou tentokrát  knížepán Schwarzenberk a kmenový

agent CIA Sáša Vondra, doprovázený kohortou proradných "umělců" ,

presidentu Obamovi. něco na tema, že zpochybněním radarů v ČR prý nás (ČR ! )  hází do spárů rusům !  Volám po jejich okamžité hospitalizaci !

0/0
16.7.2009 12:21

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: Nový zvací dopis ?

mno ... já to čet jako že veškrna a spol. se obrátili na baráka, aby je neházel přes palubu ... zřejmě zapoměli, jak v tom plavat ....

0/0
16.7.2009 12:29

Leporelozlepenky5

Re: Nový zvací dopis ?

hmmm ;-D;-D nalep to i do Sportu, troubo ;-D

0/0
16.7.2009 13:06

nejchytrejsi

:)

"Nejsem překvapený, ani jsem se nebál, že mě nezvolí. Uživil bych se jinak" -- sympatak, dostal funkci, tak si to holt nak  vodsedim, duchod za par

0/0
16.7.2009 12:18

Matus11

ČT je pohrobek socialismu včetně ředitele!

Vzpomínám:

Tzv. televizní noviny. Unylý hlasatel či hlasatelka přečetli něco z papírů, sdělili nám perly - například, že francouzské hospodyně budou mít smutné vánoce, protože jim zdraží plyn o 1%, pokud byl někde problém, tak zásadně jinde, než u nás, atd. Moderní zpravodajství, zajímavé a nakonec i sledované přinesla až TV Nova a pan Železný!

Jinak nerozumím tomu, proč berou konc. poplatky jen ČT!

Docela by mě zajímalo, kdy nějaký rádoby ředitel, dokáže pracovat aspoň s vyrovnaným rozpočtem! Proč máme tuto komedii pořád dotovat????????

0/0
16.7.2009 12:10

109e

Re: ČT je pohrobek socialismu včetně ředitele!

Tv Nova přinesla sledované zpravodajství, protože část lidí baží po neštěstí druhého. Jinak je to snůška polopravd a lží.

0/0
16.7.2009 13:00

Emerus

Re: ČT je pohrobek socialismu včetně ředitele!

Jako nezlob se ale říct o nově že přináší kvalitní zpravodajství... Nova přinesla neseriózní a někdy až bulvární zpravodajství založené na co největších emocích které divákům předkládá. Zrovna nedávno jsem byl nucen jejich zprávy shlédnout a reportáž o povodních mi příšla spíše jako soutěž "narvat do 2 minut co nejvíce plačících lidí a lidí na dně" a co nejvíce vyždímat emoce diváků - informační a seriózní hodnota nula. Bohužel v zemi kde nejčtenější noviny jsou noviny bulvární, je i nejsledovanější večerní relace relací bulvární-Televizní noviny na nově. 

Lituji především důchodce. Vím z vlastní zkušenosti, protože moje babička televizní noviny sleduje, že na ty to působí opravdu zhoubně. Babička se už kolikrát přiznala jak v noci nemůže spát a přemýšlí jak je to na tom světě hrozný, jak se pořád něco někde děje, jak všichni kradou a "že to dříve tolika nebejvalo". Jsem přesvědčen že to je právě díky absolutně neserióznímu zpravodajství tv nova, bohužel jiné zprávy sledovat nechce..

0/0
16.7.2009 14:05

perfor

kazdodenni

vyplachovani mozku volicum

zlocinci ve vlade pomoci Tv a tisku je na dennim poradku, ct je hlavne sneuzivana k udrzeni moci 20 lete zlodejske a lobisticke koalice CSSD-ODS..,sdelovaci prostredky jiz davno nejsou nezavisle, tzv hlidaci psi slouzi vladni moci a upevnuji jeji pozici. lzou , prekrucuji a desionformuji ve prospech zlodeju a mafianu

0/0
16.7.2009 12:00

JÚLINEK.ŠÍŠAL

souzi a soušky čížci,

mno ... včera jsem viděl ze záznamu jeho tiskovku ... jak sliboval, že v těchto pořadech pořádně vyloží, co zmatený autor svou reportáží mínil ... takové pořady teď houfně vzniknou  ... jak jinak by se nesvéprávný čížek dozvěděl, co si má o světě myslet ... ale především hlásat, že? ...;-)

0/0
16.7.2009 11:59

činčo

Re: souzi a soušky čížci,

No jo! Ale teď urazils řadu čížských politiku ale i toho hradního kocoura:-P

0/0
16.7.2009 12:02

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: souzi a soušky čížci,

nococo ... čížský politik je taky nesvéprávný občan ... ne? ....;-)

0/0
16.7.2009 13:40

Bedra

Co takhle něco z vlastní hlavy...?

Drtivou většinu změn všeho druhu, které zavedla ČT okopírovala od komerčních TV. Dokonce chtějí i Volejte řediteli:-/. Já být NOVOU tak bych tvrdě bránil svá autorská a koncepčně-systémová práva - zatím chrápou...;-(!!Rv

0/0
16.7.2009 11:50

Emerus

Re: Co takhle něco z vlastní hlavy...?

Opravdu jste přesvědčen že to jak vypadá nova, si také nova sama vymyslela? Doporučuji někdy nahlédnout také trochu přes hranice na zahraniční komerční tv. Ty by novu také měli žalovat?

0/0
16.7.2009 14:08

volal mi Pelta

ČT JE JEDNOOKÝM KRÁLEM MEZI SLEPÝMI....

přes všechny výhrady k ČT, která by měla být svobodná a tvůrčí jako v 90. letech, sděluji, že je daleko lepší než komerční žumpy Nova a Prima, který vysílají skutečný komerční pokleslý odpad......

0/0
16.7.2009 11:29

zipx

Re: ČT JE JEDNOOKÝM KRÁLEM MEZI SLEPÝMI....

ten rozdíl je pro pozorovatele zvenčí nepatrný, udržovat dál tento skanzen socialismu placený formou dalšího zdanění poplatníků je nehorázné, je to jen jeden z pohrobků minulého režimu. Veřejnoprávní televize je nesmysl a prasopres, ať jsou veřejnoprávní pořady jejichž výroba a vysílání bude dotováno státem. ČT ať si klidně funguje dál ale jako klasická komerční televize a pokud bude umět nejlépe a za dobrou cenu vyrábět veřejnoprávní pořady ať si na ně bere dotace ale pokud ne, ať to dělá kdokoliv jiný.

0/0
16.7.2009 11:45

honzajaka

Re: ČT JE JEDNOOKÝM KRÁLEM MEZI SLEPÝMI....

Veřejnoprávní televize je ve všech vyspělých státech. Čím to že se všichni konzervativci rozplývají nad státním zřízení v Číně

0/0
16.7.2009 12:59

volal mi Pelta

JANEČEK JE LOUTKA MOCNÝCH!

pan Janeček byl podezřele před 6ti lety dosazen do čela ČT po letech neklidu a boje dokonce i ve formě televizní stávky.....najednou byla shoda na jeho jméně, najednou přestalo útočení na ředitele ČT.......dělalo to na mě dojem, že Janeček byl dosazen politiky....a pak následně sterilizoval televizi, tj. zrušil zajímavé diskuzní pořady, politickou satiru....provedl normalizaci v kapitalismu dle přání mocných...už jen jeho kvalifikace na pozici ředitele z pozice moderátora zpráv je pochybná..... teď možná někomu úplně neslouží, ono se zavděčit všem je problém, ale určitě je to nastrčená figurka, tak jak to bývá v kapitalismu...to jen 90. léta neměli mocní vše pod kontrolou, a tak je ředitelelé neposlouchali a tak byli časem zlikvidováni.....

0/0
16.7.2009 11:27

wallster

volejte řediteli

a jako železného se ptejte copak měl dnes k snídani ;-D

0/0
16.7.2009 11:23

Sub7

všechno špatně

ČT sama sebe profiluje jako veřejnoprávní televizi. Pak tedy nechápu, nač by měla mít kanál, který bude vysílat filmy, nebo jiný kanál, který bude vysílat sport. To jsou žánry, které rozhodně nesnesou nálepku "veřejnoprávnosti" a já na ně nechci platit ČT poplatky. Ať si ponechá zpravodajství (ale ať už se kristepane konečně naučí striktně oddělovat zpravodajství od komentářů!!), vysílání pro menšiny (sluchově či tělesně postižení, národnostní menšiny - což opět proboha nejsou snad výhradně Romové?!, atd.) a komerčně málo lukrativní kulturu (záznamy koncertů, divadelních představení, alternativní kulturu, některé pořady pro děti). A ať mi pan Janeček netvrdí, že na to potřebuje víc než dva kanály - i jeden by bohatě stačil. Ovšem dát zpravodajství téměř výlučně na ČT24, když nejlepší pokrytí má ČT1 a 2, je přímo proti duchu veřejnoprávnosti.

0/0
16.7.2009 11:20

icehouse

Re: všechno špatně

Digitalizace ti nic nerika? Vsechny stanice CT budou mit (nekde uz maji) uplne stejny signal, ponevadz budou (jsou) vysilany v jednom baliku.

0/0
16.7.2009 11:23

Sub7

Re: všechno špatně

Dobře, po technické stránce jsem s pokrytím zaspal dobu. Nicméně podstatné je, co jsem napsal o programové náplni veřejnoprávního vysílání - jeden kanál by ČT bohatě stačil.

0/0
16.7.2009 11:27

DeeBee

Re: všechno špatně

Pokud by měl den asi 90 hodin, zajisté by nebyl problém. Protože jen prostý výčet toho, co by ČT měla vysílat, který sám uvádíš, dává jasně na vědomí, že 24 hodin je málo. 

Chce to trochu soudnosti. Digitalizace je na postupu, je řada možností, jak to řešit i v oblastech, kde ještě není digitální signál.

Nezastávám se Janečka, ale rozdělení JEDNIČKA pro všechny, DVOJKA pro kulturněji založené, ČTVERKA  pro sport a ČT24 pro zpravodajství a informace považuji za velmi dobrý nápad. Samozřejmě předpokládám i určité přesahy - MS v hokeji bude zajisté i na ČT1 nebo 2. Dokud nebude digitalizace pokrývat 100% území ČR.

Hezký den :-)

0/0
16.7.2009 11:39

Arny

Re: všechno špatně

Také předpokládám, že sport občas bude i na jiných programech. Vždyť v době olympiády vysílala ČT na dvou programech a stejně je to skoro málo. V této oblasti má asi budoucnost internet. Vždyť už teď vysílá Eurosport několik kanálů zároveň a je jen na divákovi jaký si vybere. Tyto možnosti klasické televizní vysílání asi nikdy neumožní. Ona zmínka o tom, že sport patří jen na soukromé televize. Většina sportvních odvětví není tak sledovaná a proto se soukromé televizi nezaplatí. Jiná je samozřejmě filozofická otázka obecného pojetí exhibičního sportu - tedy sportu jež je sledován diváky.

0/0
16.7.2009 11:47

czmario

A proc bych se jako

na placene stanici mel divat na reklamy? HBO si taky platim a je bez nich...

0/0
16.7.2009 11:14

Sojkovec

Že

se tak vzrušujete, čekal snad někdo něco jiného? Volba GŘ ČT je beztak jen zinscenovaná fraška. Rozdělit programy dle typu kanálu je sice dobrej nápad, ale že na to přišli brzo. To muselo vyžadovat přemýšlení kolika pohlavárů?

0/0
16.7.2009 10:54

eman3

Proč nezvolili soudruha Zelenku?!?

Ten to tam zná, soudruzi politici znají jeho, byl by to zase dobrý řiditel.:-P

0/0
16.7.2009 10:41

dfaoghqsiduohq

JE TO MUŽ BEZ PÁTEŘE

!!   !!   !!

0/0
16.7.2009 10:40

Bonelord

"muž bez emocí"

Tenhle kryptokomunista to měl dávno dohodnuté s bezpohlavními stvořeními včele s Helenem Fibingerem, takže k čemu emoce?:-/Rv

0/0
16.7.2009 10:36

vagin

Ať se ta hloupá mluvící hlava

jednou podívá na Dobré ráno. Strnulý a ustrašený pořad, který od šesti do lidí cpe zprávy a lopotné ekonomické rozbory. A to je Česká televize. Odtržená od života. 

0/0
16.7.2009 10:35

newym

Re: Ať se ta hloupá mluvící hlava

mne se Dobre rano naopak velmi zamlouvalo, tedy od kvetna sem ho nevidel, ale byvalo to docela prijemne:)

0/0
16.7.2009 10:38

Bonelord

Re: Ať se ta hloupá mluvící hlava

Ale dobře přisátá na cizí peníze!;-)

0/0
16.7.2009 10:39

eman3

Re: Ať se ta hloupá mluvící hlava

To by mi ani tak nevadilo, ale v těch "cizích" jsou obsaženy i MOJE! A to je to, co mne deptá!;-)

0/0
16.7.2009 10:44

DickLarge

Re: Ať se ta hloupá mluvící hlava

Chachá moje ne! neplatím, čertovu bedýnku nemám.

0/0
16.7.2009 14:08

eman3

Re: Ať se ta hloupá mluvící hlava

Soudruh redaktor onehdá v ekonomické rubrice přímo na úvod sdělil že "Ode dneška Sky Europe chrání věřitelé.":-)

0/0
16.7.2009 10:43

oraminak_enchante

tst

0/0
16.7.2009 10:30

pefben

To není ono

Měl by zavést "nakopněte si ředitele"....:-(

0/0
16.7.2009 10:29

DickLarge

Re: To není ono

Pověste si ředitele.

0/0
16.7.2009 14:09

topart

Janeček opět ředitelem ČT

V anketě pod článkem se ptáte jestli je znovuzvolení Jiřího Janečka do čela ČT správnou volbou? Má odpověď zní. Z devatecnácti možných špatných možností je Janeček možností nejsprávnější.

0/0
16.7.2009 10:26

eman3

Re: Janeček opět ředitelem ČT

...ovšem také děsně strašná.:-P

0/0
16.7.2009 10:45

salam.banan

...

Každého asi zajímá něco jiného, takže opravdu pokud se někdo podívá do programu, nemusí tam pro něj nic zajímavého být a pro jiného zrovna ano. Mladí lidi se dneska obecně na TV dívají daleko míň. Pokud už tráví čas doma, tak má přednost internet. Můžu se dívat na 50-60 programů, ani nevím, nevyužívám to. Podívám se max. na 2-3 svoje oblíbené programy a to ještě ze záznamu na netu. A taky je vidět, co TV čumily, co tvrdí, že na ČT nic není, doopravdy láká, když největší sledovanost mají dementní české seriály s prkennými českými ne"herci".. To je to pravé bahno, co náročného českého díváka zajímá..

0/0
16.7.2009 10:23

Vysehradsky_jezdec

proč vlastně nekandidoval Železný?

swtejně ho všichni jen kopírují ?!R^

0/0
16.7.2009 10:12

celtic

jistě to nebude taková trapárna jako u Železnýho....

:-)EU

0/0
16.7.2009 10:12

a11

Co místo "Dolejte řediteli"...

... zavést spíš program "Jak jsem za komunistů cenzoroval" !!!! Blicí smajlík byl zabanován, ale je to snad to jediné, co by to vystihovalo.

0/0
16.7.2009 10:07

dfaoghqsiduohg

Mám televizi a neplatím vám ani halíř, vy zloději

CHA CHÁÁÁÁ !!!!!!!!

0/0
16.7.2009 10:04

BIS

Re: Mám televizi a neplatím vám ani halíř, vy zloději

Budete identifikován a kontaktován,dluh na poplatku vám bude zpětně vyměřen i s přirážkou.

0/0
16.7.2009 10:29

anarchofeminist

Re: Mám televizi a neplatím vám ani halíř, vy zloději

Taky neplatím,ale televizi nemám,takže je to fér,na rozdíl od vás.Sprosťáku.

0/0
16.7.2009 11:42

Podrazza

Já tě jednou dostanu Fantomasi! :)

0/0
16.7.2009 10:03

Polarni punta

Správně dělějte to jako Železný

je to totiž vaše televize.Rv

0/0
16.7.2009 10:01

s(h)arka

takže reklam přibude..ach jo...

platíme asi malé poplatky....ke koukání toho není moc ani na veřejnoprávní TV....;-(

0/0
16.7.2009 9:51

anarchofeminist

Komunistický kariérista bude dobře sloužit svým pánům!

0/0
16.7.2009 9:42

Najdete na iDNES.cz