Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děkujeme České televizi za volební detektivku

Konečně se Česká televize vyplatila! Poskytla svým koncesionářům nejlepší pořad za posledních šest let, veselou detektivku, jejíž řešení je sice předem jasné, ale parta pátračů přesto vykoná své povinné obřady ve třech dějstvích, než slavně prohlásí: Vrah je zahradník. Tedy Jiří Janeček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rozumbradadada

spáčilová

no já tam tedy byl na místě a janeček přilezl za bobošíkovou a začal jí podávat ruku, tak mu ji ze slušnosti podala, takže nevím, kde berete, že si s janečkem tak dobře rozumí... potřásat si mohu rukou i s lidmi, které nemám rád, protože kdybych to neudělal, tak mě česká média asi sežerou a kor v případě bobo...

0/0
19.7.2009 9:53

Harry_sportsman

Re: spáčilová

To je pro paní Spáčilovou moc složité - vzhledem k jejímu nízkému IQ ... :-)

0/0
20.7.2009 11:27

renek23

?

Netuším, kdy pustil do vysílání Janeček nějaký rasistický klip? To mi nějak uniklo. Nemá Spáčilová na mysli tu patálii s klipem Národní strany? To bych se divil, tam není jasné, kdy Janeček z právního hlediska opravdu tu chybu udělal, když ten klip nezakázal hned před vysíláním, nebo když ho pak skutečně stáhl. Při striktním výkladu zákona dojdeme k závěru, že Janeček jednal protizákonně v obou těchto rozhodnutích. Tak složitou situaci mu skutečně nezvidím. Teoreticky by NS, kdyby byla dost finančně a organizačně silná, mohla vést s Českou televizí soudní proces a není jasné, jak by nezávislý soud rozhodl. Ale to asi nebude mít na to sílu, mohou být rádi, když kvůli tomu klipu neskončí před soudem(trestním) sami. Ale ještě jedna věc. Já sice nejsem rasista, ale na rozdíl od paní Spáčilové se tak moc neraduji z toho, když je potlačována svoboda slova, ať už z jakýchkoli dobrých důvodů. Ona je ostatně vždycky potlačována jen z dobrých důvodů.

0/0
18.7.2009 12:40

renek23

Re: ?

ovšem to potlačení svobody ve jménu dobra paradoxně vede vždy ke zlu. Kdyby lidé nebyli zaslepení, zjistili by, že i ti nejkrutější diktátoři a režimy potlačovaly svobodu, ať už slova nebo něčeho jiného jakoby v zájmu nějakého dobra.Vždyť i komunisté to dělali "v zájmu míra a šťastného života našich dětí", proti válce, proti kapitalismu (v 50.letech  mělo hodně lidí děsivé vzpomínky z krize  s tržní ekonomikou si toto spojovali), proti těm, kdo "vykořisťovali pracující". To je myšlení, do kterého je dnes nesmírně těžko se vcítit. Ale měli bychom se o to pokusit, jestli nechceme opakovat staré chyby, měli bychom se z nich poučit. Jenže to je asi nereálné. Jediné poučení, které si mnozí z historie vezmou, je jen to, že komunisté jsou špatní. A protože my nejsme komunisté, jsme chytřejší a lepší takové chyby jako oni udělat nemůžeme.

0/0
18.7.2009 12:48

renek23

Re: ?

A to je přesně cesta k opakování těch stejných hrubých děsivých chyb.Lidé si z hospodářské krize vzali poučení, že kapitalismus je špatný a protože konunismus je proti kapitalismu, je komunismus dobrý. Z války si vzali poučení, že fašismus je špatný, a protože komunisté byli proti fašismu, komunisté jsou dobří. V Německu si lidé z krize vzali poučení, že za krizi může slabá vláda, tak když přišel někdo, kdo jim tu silnou vládu řvali nadšením a chrochtali blahem. Kdyby se tak neplácali ode zdi ke zdi a nepřijímali jednoduchá  řešení za svá, desítky milionů by nemusely zemřít ve světové válce.

0/0
18.7.2009 12:54

už jsem tady opět

Re: ?

s paní Spáčilovou souhlasímR^

0/0
19.7.2009 7:16

už jsem tady opět

Re: ?

jen tak na okraj:-))kdyby se ten TV moloch očistil a vyházela 1/2 osazenstva,tak by povinnně!! platící občané ušetřili na 3-4 mld!!!!Takto to vypadá,že do 3-4 let budou občané povinně platit 300-400 Kč měsíčně za TV,kterou většinou nikdo nesleduje,tedy tu označovanou jako veřejnoprávní:-))jenže stále se měn jeví,že má jen ten název, obsah ,ale vůbec není veřejnoprávní,možná tak pro některé redaktory a lidi za nimi, potom herecké,divadelní a filmové korumpovaltele-tedy moderně lobisty:-))příbuzní,příbuzných a známých co z veřejnorpvní ČT mají dobrý penězovod:-)

není v žádném případě jasno,kolik a komu se zaplatilo za jednotlivé pořady,kdyby ČT chtěla,tak ve smlouvách bude uvedeno,že se tyto inf.musí zdělit těm co si tuto službu!!! platí?výsledek? Janeček,řekl,ne:-))))))))a proč? protože by se hned vědělo?:-)))

0/0
19.7.2009 7:21

Harry_sportsman

Re: ?

Vy jste asi nějaký jasnovidec - odkud např. víte, že většina občanů ČT vůbec nesleduje? Neříkám, že se ČT nedá nic vytknout, ale já ji např. sleduji podstatně častěji než NOVU či Primu. A těch peněz za televizní poplatky mně rozhodně líto není (na rozdíl od peněz za některé jiné povinné poplatky).

0/0
20.7.2009 11:34

Harry_sportsman

Re: ?

R^ Přesně tak.

0/0
20.7.2009 11:29

zberanek

Pěkný článek

Paní Spáčilová napsala to, co si každý rozumný člověk myslí. Vytknout jí snad mohu jen to, že článek je příliš koreltní. Janeček už prokázal, že je televizní laik a amatér. ČT má čtyři kanály a většinou se nedá vybrat během týdne ani jeden pořad.

0/0
18.7.2009 6:53

MrtvejFidel

Re: Pěkný článek

Jasný!!! Nova je přece lepší;-D;-D;-D

0/0
19.7.2009 19:50

Harry_sportsman

Re: Pěkný článek

R^;-D

0/0
20.7.2009 11:34

objektivny

nevím co se komu nelíbí...

Zde se nosí v diskuzích nenávist vůči paní Spáčilové... nevím tedy proč.. ale mne konkrétně na tomto jejím článku nepřipadá nic špatného.. je to prostě názor a pokud má někdo opačný tak to neznamená že je tento špatný... čt nesleduju.. nemám důvod.. tedy její ředitel může být opravdu kdokoli... jediné co mne trochu štve je že ho musím platit...

0/0
17.7.2009 11:58

herdekflek

...

Spáčilová je stejně blbá kritička jako Rejžek. Její názor lze skoro znegovat a víte o čem to je. Zaplaťbůh, že to nevyhrála komunistická kariéristka BoBo. A kéž by se tak rozprášila TV Rada komunistických mastodontů a ikon.

0/0
16.7.2009 17:52

Harry_sportsman

Re: ...

R^ Zejména s první větou zcela souhlasím.

0/0
20.7.2009 11:36

lopee

Vážená paní Spáčilová...

... nevím, proč si Vás redakce iDnes vydržuje. Sportovně však musím uznat, že to, co jste napsala teď, je hluboko pod úrovní Vašich primitivních filmových recenzí. Nebo spíše povídání o filmu. Přijdou mi stále stejné. Když ovšem to stejné nasadíte na volbu ředitele ČT (a že by se o ní diskutovat dalo), tak je potřeba říci, že to opravdu nejde. Zdaleka ne každý filmový kritik dovede napsat kritickou recenzi na film. A zdaleka ne každý novinář dovede napsat kritický článek na zvolené téma. Vy ale raději zůstaňte u těch filmů, pokud tedy vůbec musíte něco psát. Tam totiž stačí jen přečíst, kdo kritiku napsal. A u Vás je hned jasné, jak bude vypadat. Opravdu nemusíte chválit, pokud není co, ale reagovat konkrétně na konkrétní věc, byste opravdu už někdy mohla. Děkuji.

0/0
16.7.2009 10:45

Harry_sportsman

Re: Vážená paní Spáčilová...

R^ Na paní Spáčilovou mám naprosto stejný názor - jsem rád, že nejsem sám.

0/0
20.7.2009 11:39

heteroping

Ctěná autorko...

upřímně kritizovat umí každý, ale Vás nenaučili ani toto... To Vás neučili, že věty typu "volba byla plná procedurálních chyb" by bylo dobré podpořit nějaký tím příkladem? Nejen, že byste pak nevypadala jako člěnka jisté politické strany, která když byla v opozici, přišla po každém vládním návrhu s briefingem a tvrzením, že oni ho mají již dávno a lepší, ale nikdy ho neprezentovala..., ale dokonce byste vypadala nezaujatě!

Je smutné porovnat si Váš plat (novináře v komerčním médiu, ještě k tomu v novinách) a plat veřejnoprávního publicisty, to víme všichni! Proto je logické, že v komerčních médiích se nikdy nenadáme toho, abyste vy, kteří jste se tam nedostali, někdy uznali, že ČT udělala něco dobře... Ale ruku na srdce máte vůbec právo se tam dostat?! S tímto přístupem k novinařině o tom dosti silně pochybuji!!!

0/0
16.7.2009 10:30

El Duderino

Autorce článku

Vážená paní Spáčilová. Na Vašem článku je naprosto zřetelná typická česká mentalita. Pouze pomlouvat a stěžovat si jak je všechno špatně. Pokud shrnu hodnotu Vašeho článku, musím konstatovat, že jeho čtení je ztrátou času.

0/0
16.7.2009 10:05

slichtaj

Janeček je v pohodě,

furt lepší než BOBO a u Janečka člověk aspoň ví co udělá...u těch ostatních ne.

0/0
16.7.2009 9:44

SecondWisdom

Re: Janeček je v pohodě,

Já ti nevim.. já bych se možná radši nechala překvapit než koukat na beztvarého, beznázorového Janečka, ale asi mohlo být i hůř. ;-D

0/0
16.7.2009 10:02

Filias

Re: Janeček je v pohodě,

Janeček sice není nejlepší ze špatných řešení, ale moly se tam dostat mnohem horší obludy.

0/0
16.7.2009 10:09

dykl

.....

nechci to platit, ať je říditelem kdokolvek, co mi má stát nařizovat, že musím platit co nevyužívám, každý kdo se proti tomu postaví, má můj hlas (hlásek):-/

0/0
16.7.2009 9:03

herdekflek

Re: .....

A víš, co všechno se platí z tvých daní? Asi ne, to bys o tomto ani neštěkl. Mě těch pár šestáků žíly netrhá i když na bednu prakticky nekoukám (akorát v pátek na Krause).

0/0
16.7.2009 17:55

dykl

Re: .....

fajn, když ti to nevadí, tak ti přihraji několik složenek, a prosím zaplať je, určitě ti to nebude vadit, ....díky ;-D;-D;-D

0/0
17.7.2009 11:33

Tondach

Re: .....

Stačí jít na poštu, televizi odhlásit a nemusíte platit  ! Průšvih ovšem bude, až zjistí, že se stejně díváte !

0/0
17.7.2009 17:13

dedko

Hlavně, že to není BObo!

0/0
16.7.2009 8:47

jarda

Re: Hlavně, že to není BObo!

Bobo nevyšla volba prezidentky za KSČM ,ani euroskeptická stranapro rozvrat EU a teď ani funkce ředitelky ČT. Kde se stala chyba ? Rv Tou největší chybou je samotná Bobošíková. Rv Na jakou světovou funkci bude jetě kandidovat ?

Už je však natolik okoukaná a také prokouknutá, že o ní není zájem !!!

0/0
18.7.2009 20:27

Pejsátko

Paní SPáčilová,

vždycky může být hůř a to, co se nám jeví jako nejhorší, může být překonáno něčím ještě horším. A obvykle k tomu také časem dojde. :-( Zatím můžeme jen čekat, kam až ČT klesne.

0/0
16.7.2009 8:31

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.