Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Staronovým šéfem ČT se stal Jiří Janeček, porazil Kasalovou

Českou televizi povede i v příštích šesti letech Jiří Janeček. Dosavadní vládce Kavčích hor dostal ve třetím kole volby od Rady ČT potřebných deset hlasů, zatímco jeho soupeřka Jana Kasalová získala tři. "Počítám s restrukturalizací, budu propouštět. Kolik, to teď neřeknu," oznámil Janeček po zvolení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mangoo

Zeptejte se lidí z ČT na reakci na volbu

.. a pocítíte od nich jen pocit frustrace a zmaru. Volba šéfa ČT byla sledována s rezignovanou skepsí. ČT se nachází ve zvláštním stadiu. Navenek funguje, plní normy, šetří, dělá svou práci. Ve skutečnosti už téměř nikoho nezajímá obsah práce, kterou dělá. Ani diváky, ani tvůrce. Televize je ve stadiu mentálního rozkladu, ke kterému Janeček jen přispěl. Z jeho pohledu je hodně věcí v pořádku. Ale pro mě by byl lepší kdokoliv, i paní Kasalová, i odvážně znějící pan Chudárek, než ředitel, který není tvůrcem, jen udržovatelem. Za Janečkovy éry došlo k naprosté nivelizaci tvůrčího potenciálu televize. A ať chcete nebo ne, televize je v prvé řadě tvůrčím prostorem. A ne kolbištěm pro politiky, ekonomicky zainteresované subjekty a nebo uměle udržované struktury, jejímž hlavním zájmem je udržet v chodu sebe sama.. Navíc, pokud jste viděli záběry členů Rady, muselo vám dojít, že tito lidé jsou úplně k ničemu.

0/0
17.7.2009 12:54

zberanek

Janeček není pro ČT přínosem

Kdyby v radě zasedali alespoň průměně inteligentní lidé, pak by nemohl být opět zvolen ředitelem ČT Janeček. Všichni museli vidět jak televizi vedl, vybrat si z pořadů ČT to chce opravdu velké bádání v televozním programu.

0/0
17.7.2009 10:31

cekon

Ja to fialový hnus

jak jinak....Janeček a jeho kamarádíčci, skoro stejné jako ČEZ.

0/0
16.7.2009 21:52

kenzo

Janeček?

Pokračování socialistické černé TV díry. Programový brak a tendenční zpravodajství jako u matinky dnešní ČT tj. ČST!

0/0
16.7.2009 21:42

UrsusLuin

Re: Janeček?

Jde vidět, že tomu opravdu rozumíte. Máte i nějaké konkrétní příklady tendenčního zpravodajství? Na to si rád počkám. ;)

0/0
17.7.2009 11:11

kenzo

Re: Janeček?

Placené koncesionářskými poplatky? To opravdu nemám! Borhyovou si neplatím, funebráckého Klepetka se zestárlou a jalovou Voldánovou ano! Tuto tendenční hlásnou troubu Bruselu, pseudohumanistů havlovsko-kocábovského střihu zprivatizovat a nebo ať si to platí ti, kteří tyto ideály vyznávají. Navíc, čtyři programy s nevalnou sledovaností opravdu nepotřebujeme, zejména v dnešní době Internetu či kabelového nebo satelitního vysílání! ČT je dnes jen drahým všemi placeny útulek lehkoživek!

0/0
17.7.2009 15:00

kenzo

Re: Janeček?

P.S. Události, Události komentáře a celé vysílání ČT24, které je k nekoukání!

0/0
17.7.2009 15:20

jana petrů

Podmínky volby

Je na pováženou, že Janeček seděl celou dobu mezi radními vedle Fibingerové. Otázky Rady vůči Janečkovi byly servilní a Fibingerová ho naopak místo otázky pochválila. Jediná kritika kandidátů na práci Rady  byla od Pekárka na výroční zprávu Rady a dostal "černý puntík"....

0/0
16.7.2009 15:22

adviser

Koncesionářské poplatky

Zvítězil ten, který prosazuje zvýšení koncesionářských poplatků. Co za ně nabízí?

 - V červenci a srpnu je většina pořadů opakovaných, ČT nic nového nepřináší. Nicméně koncesionářské poplatky vybírá i v tuto dobu. Běžná praxe komerčních televizí bez potřeby placení koncesionářských poplatků.

- Začátky vysílaných pořadů jsou přetahovány až pět minut vysíláním reklamy. Běžná praxe komerčních televizí bez potřeby placení koncesionářských poplatků. Jen to není minut pět ale patnáct.

0/0
16.7.2009 12:50

UrsusLuin

Re: Koncesionářské poplatky

Koncesionářské poplatky jsou tady od toho, aby se zaplatily i pořady, které by komerční televize nikdy nemohla vyrábět, protože by nikdy nevydělaly dost. K tomu opakování - televizi si nepředplácíte měsíčně, měsíčně se poplatky platí, aby to nebyla vysoká jednorázová částka. Navíc i redaktoři a moderátoři mají nárok na dovolenou. Vysílání většinou není posunutá o tolik, jako je tomu u komerčních televizí. A ne vždy je to kvůli reklamám. Pokud ovšem nateče lehce pořad (například živé vysílání), tak to nelze nahnat z reklamy - ta reklama je zaplacená, aby byla přesně tam a tam. Ale klid, ČT z těchto peněz za reklamu mimochodem nevidí ani korunu!

A co vám nabízí ČT za ty poplatky? Například podrobné povodňové zpravodajství, přímé přenosy z nejrůznějších kulturních i sportovních akcí, nové dokumenty včetně projektů jako je Proces H. Je vám to málo?

0/0
16.7.2009 15:23

adviser

Re: Koncesionářské poplatky

Aha, takže je-li v programu počátek pořadu v hlavním vysílacím čase 20:00 a já ještě v 20:05 civím na stupidní reklamuv - to je v pořádku ?!? Já vám na reklamu kašlu, platím si vás z poplatků!

0/0
16.7.2009 21:16

adviser

Re: Koncesionářské poplatky

To by mě zajímalo, co komerční televize na rozdíl od vás nedokáže vyrobit, že jste tak vyjímeční. Mimochodem to nejzajímavější je beztak převzané.

Nechci komerční televizi nijak obhajovat, ale ealespoň mě neotravuje s koncesními poplatky. Pokud něco platím ze svého, chci za to nějakou protihodnotu. Ta z ČT je diskutabilní.

0/0
16.7.2009 21:22

UrsusLuin

Re: Koncesionářské poplatky

To je jednoduché - komerční televize by nikdy nedělala pořad pro minority. Takže pořady typu církevní magazín, literární kavárna, pořad pro cizince, ale také Události ve znakové řeči a další a další.

0/0
16.7.2009 22:59

kenzo

Re: Koncesionářské poplatky

K vůli minoritám, držet si moloch za 7 mld. je opravdu zbytečné. Zejména v dnešní době kabelového či satelitního vysílání. Programově vyhraněné televize kulturně či nábožensky jsou dnes celkem dostupné i bez veřejnoprávní TV. A na propagaci multikulti balastu resp. kriminality a islámského klerofašismu viz. pan Saňka v pořadu pro děti, ve jménu kulturního obohacení níčím, ČT opravdu nepotřebujeme!

0/0
17.7.2009 15:10

UrsusLuin

Re: Koncesionářské poplatky

http://www.ceskatelevize.cz/ct/statut/index.php

Vřele doporučuju si to přečíst. ;)

0/0
18.7.2009 16:05

xaeris

Re: Koncesionářské poplatky

Tak především, stát a jeho instituce by se měly chovat tržně, v době nastávající krize zvlášť.Takže ČT by měla především vypadnout z "Interhotelu" Kavčí Hory někam do levných studií na Barrandov, tak jak je tomu u všech TV světa.Původní představa bolševika, který TV Kavky vymyslel a realizoval, a sice, že si v nich bude hýčkat v kancelářském přepychu jako prdejné děvky TV aparátčíky, kteří za to budou oblbovat národ dle mávání jeho rudou taktovkou, už snad je pryč.A tenhle bývalý hlasatel a mastodont Fibinger by se měli źa jen svou anrudlou minulost jen stydět, kdyby měli kouska cti vtěle.Ubohost a neskutečná drzost vládne v Čechách a na Kavkách zvlášť.A ty občane, jen plať.;-€

0/0
16.7.2009 15:38

Worff

Myslím,

že z těch kandidátů to byla nakonec opravdu nejlepší volba. :-/ Naše smůla, že nekandidoval někdo lepší a smůla všech zdejších kritiků, že se sami nepřihlásili. A že se na ČT nedá koukat? To není problém jen ČT, ale všech televizí. V mém případě koukám na zpravodajství, protože je ze všech našich televizí nejvyváženější, na sport, na Krause a občas na dobrý seriál. Z ostatních televizí může ČT konkurovat jen Novasport a pak už jen zahraniční kanály. Jen mi, prosím, do diskuze nepište, že TV Nova má vyvážené zpravodajství. To je stejná lež, jako že MF Včera je levicový deník.:-(

0/0
16.7.2009 12:45

cekon

Re: Myslím,

ČT jako koncesionářskaá televize je hnus. Za ty prachy co vyberou od lidí by se měli stydět. Nic kromě repríz jsem už dlouho neviděl...

0/0
16.7.2009 21:54

DerickBand

Helenka

Nejsem si jist zda byla volba staronového ředitele tou správnou volbou, spíše ne. Televizní pořady celkem slabé a neustálé připomínky k práci p. Janečka / na každém šprochu, pravdy trochu/ atd. Čeho jsem se ovšem zhrozil, bylo včerejší vystoupení soudružky Fibingerové, která tuto volbu, dle svého svědomí a srdce podpořila. A to ze zřejmě stejným svědomím a srdcem s jakým kdysi vyzývala sportovce k bojkotu OH. Ale ponechme stranou dějiny. K zamyšlení ovšem jsou nadstandartní vyjadřovací schopnosti a jazyková zásoba místopředsedy rady ČT Helenky F. Jen velmi obtížné hledání slov k odpovědím na které byla tázána jsou jasným příkladem člověka na svém místě. Bůh s námi....

0/0
16.7.2009 11:52

Marík co do všeho kecá

Tak že

komunističtí papaláši ve vedení zůstanou? Janeček je podrží :-)

STB na tebe, STB na nás !!!

0/0
16.7.2009 8:59

MudaFuka

Comachee do-peeche!

je to vysmech jak se drzej koryt

0/0
16.7.2009 8:57

sajamil

Arogance !!!!!

Rada volbou Janečka arogantně doslova plivla divákům - veřejnosti do tváře. Janeček byl jediný kandidát, který ve své vizi uvedl, že jeho hlavním cílem je zvyšování koncesionářských poplatků.

0/0
16.7.2009 8:47

Magoor

prodat

já bych českou televizi prodal ... bez tak tam dávaj hov***  Rv(jako všude jinde)

0/0
16.7.2009 8:17

editi

Za povšimnutí stálo,

že Fibi byla hladce oholena. ;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
16.7.2009 8:12

ET_demokrat

heehééééé

Včera se po otázkách mladého Železného kroutila soudružka Fibingerová, odbornice to na TV a podpředsedkyně té volební partičky, jako had. Člověk by čekal, že se zasloužilá soudružka , známá kdysi pod jménem mr. Fibinger, vyjádří odvážněji...ale i to stačilo, dost to vypovídá. Je to jasný.;-D

0/0
16.7.2009 6:41

xblack13

Re: heehééééé

Zajímavý článek s vysokou vypovídací hodnotou o inteligenci a zejména kominiační dovednosti této vrhačky je zde:

http://www.bbc.co.uk/czech/interview/fibingerova.htm

jeden příklad za všechny: "Tak já jsem realistka, a proto při té volbě na předsedkyni komise jsem mlčela a pak jsem je požádala, že je žádám, členy rady, že s jejich svolením, aby byli tak laskaví, že stahuji svou kandidaturu na předsedkyni... "

0/0
16.7.2009 7:22

Rokoko12

Staronovy reditel?

Vicemene stara struktura,ktera nicim novym neprekvapi a do sveho duchodu to uz nejak dotahne a nam vsem to pekne otravi,zase jeden ktery nedokaze zavcas odtahnout. Proste pan nenahraditelny, protoze ma podporu starych struktur jako je on sam,oni se vazne nepokousou tyhle postkomunisti!

0/0
16.7.2009 3:43

ciankal

Na co bude Bobosikova kandidovat ted ?

asi Bordel MAMA ?

0/0
16.7.2009 0:53

nic-moc

...

...přátelé,promiňte,ale babochlap to v Událostech und komentářích moc neustál...

...velice neprůhledná volba a špatná obhajoba paní(pána) radní(ho)...RvRv:-/

0/0
16.7.2009 0:42

xblack13

Re: ...

to vrhačka neustojí asi v žádném rozhovoru: "Já si myslím, ale že všichni to věděli, ti lidé a že prostě tu jako, taková ta euforie a publicita z toho počátečního zvolení, protože co si budeme povídat, z 240 lidí, když se vybere 45 a pak patnáct, tak já bych to považovala za velmi, za patnáct velmi kvalitních, když se vyjádřím, jako kandidátů nebo jedinců, a ti lidé museli počítat s tím, že je to o práci. Já jsem s tím počítala...: ;-D

0/0
16.7.2009 7:26

vtech

ale!

to je mi prekvapeni :)

0/0
15.7.2009 23:55

Sagita

A takhle my tady žijem,

v komunistickým hnoji kterej si ještě musíme platit...

0/0
15.7.2009 23:53

kaktusak

Re: A takhle my tady žijem,

to je kapitalistický hnůj.

0/0
15.7.2009 23:59

vtech

Re: A takhle my tady žijem,

po valce a 40ti letech bolsevika? tezko

0/0
16.7.2009 0:30

kaktusak

Re: A takhle my tady žijem,

Po 20 letech demokratury? Určitě.

0/0
16.7.2009 0:44

romsky aktivista

Re: A takhle my tady žijem,

Komunista ani po 20 letech neprestane byt komunistou.

0/0
16.7.2009 11:18

ciankal

Re: A takhle my tady žijem,

ale kdyz ono se to kapitalisticky tvari X

0/0
16.7.2009 0:55

anarchofeminist

JE MI Z TOHO PLEŠATÝHO PANSTVU POSLUŠNĚ SLOUŽÍCÍHO HŇUPA NA

BLITÍ! Co to je za stát? 20 let po změně? Pořád stejná hovada! Že paní F.?! Plná huba komunistických keců před Olympiádou 1984,že vám není hanba!  

0/0
15.7.2009 23:39

vtech

Re: JE MI Z TOHO PLEŠATÝHO PANSTVU POSLUŠNĚ SLOUŽÍCÍHO HŇUPA

20let je malo. Za 200let si povime.

0/0
15.7.2009 23:56

ciankal

Re: JE MI Z TOHO PLEŠATÝHO PANSTVU POSLUŠNĚ SLOUŽÍCÍHO HŇUPA NA

pokud ! chodis k volbam tak je cas na zmenu ( neparlamentni stranu)  - jinac ....EU

0/0
16.7.2009 0:57

PetrP7

Jiří "Repríza" Janeček...

Televize pod jeho vedením nemá, mimo Čt24, s veřejnoprávností nic společné. A pan šiditel si asi myslí, že v Česku má každej 2 měsíce prázdnin, když letní program jsou téměř samé reprízy a stoleté vykopávkyRvRvRv

Jó, smrádek, JISTOTY a teploučko, na to my jsme byli vždy kanóni...:-/

0/0
15.7.2009 23:17

Já, Claudius

Re: Jiří "Repríza" Janeček...

Pouč nás, kmotře Petře, jak má ta veřejnoprávnost vypadat.

0/0
16.7.2009 9:57

ptáček

S "novým" ředitelem

S novým ředitelem navrhuji nové řešení. Přestaňme platit televizní poplatek, ať se ten moloch živí sám.V!! Kdo souhlasí ?;-D

0/0
15.7.2009 23:09

vlcak

Re: S "novým" ředitelem

Souhlas!Nevím co je to za zákon,že musím něco platit a nevyužívám to.Je to samé jako nekuřák bych si musel kupovat cigarety.

0/0
15.7.2009 23:18

Alekks

Re: S "novým" ředitelem

a ty neplatíš sociální pojištění, z kterýho se vyplácej důchody? nebo daň z příjmu z kterýho se platí třeba údržba komunikací, který nikdy nevyužiješ nebo parků kam nikdy nevkročíš? pokud nekoukáš na tv, tak si odhlaš zásuvku a nemusíš platit nic

0/0
15.7.2009 23:55

darmo

Re: S "novým" ředitelem

vole

0/0
16.7.2009 0:09

sajamil

Re: S "novým" ředitelem

něco jako koncesionářská stávka, když je možné stávkovat za vyšší platy nebo stravenky, proč ne za nižší(zatím) poloviční a pak ....) poplatek. Jen kdyby to někdo zorganizoval, hned se přidám.[>-]!!

0/0
16.7.2009 9:04

tonyny

ZA ODMĚNU

...za to, že podle politické objednávky svévolně zakázal volební klipy NS dostal opět zlatě placenou židli...JE TO HNUS !!! ;-€Rv;-€

0/0
15.7.2009 23:06

Alekks

Re: ZA ODMĚNU

to mi zrovna neni líto.

0/0
15.7.2009 23:57

vtech

Re: ZA ODMĚNU

Ale blbost. NS/DS je banda psychopatu. Na zakaz jejich klipu staci IQ 80, coz soudruh Janecek splnuje.

0/0
15.7.2009 23:57

Najdete na iDNES.cz