Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Víkendové nehody mají jedenáct obětí, zabilo se i šest motorkářů

Zatímco od pondělí do čtvrtka nezemřel na českých silnicích ani jeden člověk, od pátku už jich je nejméně patnáct. Z toho šest motocyklistů. Policie přitom právě na letní měsíce vyhlásila akci Prázdniny 2009 - bezpečnější, při které se zaměřuje hlavně na kontroly motorkářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ohorok2

jenom nechapu...

kde se tech motorkaru tolik furt bere, kdyz jich porad tolik ubyva..

.

btw: motorkari asi nectou neslysi nevidi zpravy o nehodach..

zdravy rozum jasnou mysel vsem!!

0/0
19.7.2009 9:52

hasmen

...

Včera odpoledne jsem se vracel z Krkonoš a cesta až do Jičína v pohodě a v klidu.Za Jičínem mne začalo předjíždět několik motorkářů,nejel jsem nijak pomalu,ale asi spěchali -nějaká plná čára?To bylo přeci pod jejich důstojnost,nepředjíždět právě v nepřehlednejch místech a v zatáčkách... Nejsem nepřítel motorkářů(jsou mezi nimi i slušní lidé) a když je to možné, lehce jim uhnu ke krajnici(dokonce mi občas za to poděkují),ale v pangejtech kvůli někomu jezdit opravdu nebudu.No a kousek před Ml.Boleslaví se opravuje most a řídí to semafory.Myslíte si někdo,že ti těžcí frajeři na motorkách budou čekat jako všichni ostatní ve frontě(a že nebyla malá)?Kdepak,celý to přes tu plnou čáru předjížděli a pak se nacpali na začátek kolony.

0/0
13.7.2009 14:48

natvrdlý

Re: ...

Přes plnou čáru se předjíždět nemá, už vůbec ne v nepřehledném úseku, to je pravda. Patrně si byli jisti, že "to stihnou" dřív než stačí něco vyjet proti. Ale Vy byste čekal na konci kolony například jako cyklista? Taky jezdim na motorce, netvrdim, že zcela podle silničních pravidel, ale předjíždim jen pokud jsem si jist, že bezpečně předjedu a nikoho neohrozim. Uhybání od řidičů aut nevyžaduji, ale někdy se to hodí. Každou chvíli mne však ohrožují nepozorní nebo bezohlední řidiči aut. Dnes cestou do práce na moto jsem se uhybal až na krajnici protijedoucímu předjížejícímu Mercedesu. V sobotu mi nedal přednost řidič vozu ve městě (jel jsem cca 40) a v momentu kdy jsem byl od  něj asi 15-20 metrů vyjel z vedlejší. A tak to chodí den co den... Chce to více pozornosti a vzájemné ohleduplnosti!!

0/0
13.7.2009 15:30

Bandit_R6

Re: ...

Svatá pravda, je fakt, že je mezi motorkáři spousta bezohlednejch frajírků, ale každej ať si zamete před vlastním prahem, to čeho se dopouštějí řidiči aut, to je fakt síla a jak říkáš, je to deno denně !!!! A čekat v kilometr dlouhé koloně na motorce?! Proč?!! Pokud to situace dovolí, tak jedu dopředu ne? Ta poznámka je dost cejtit závistí, v té jsou češi mistři, si závidět kde co porád....!

0/0
13.7.2009 15:45

hasmen

Re: ...

No a proč by měli čekat v té frontě i ostatní řidiči osobáků a náklaďáků,co?Pojedeme všichni na začátek kolony a nějak se tam prostě vmačkneme,jakýpak s tím krámy?..

0/0
13.7.2009 16:04

Bandit_R6

Re: ...

Ty jo píšeš pátý přes devátý, kolik takovejch motorek se sejde v takové koloně? A čekat, než se vy plechovkáři proberete na zelenou a než se všichni rozjedete jak pokakaní, to by se mi uvařil motor, protože motorka se při stání přehřívá, ale to ty nevíš, ani nemůžeš... Prostě se přiznej že závidíš, nic jinýho v tom nevidím!

0/0
13.7.2009 16:12

hasmen

Re: ...

Nezávidím... Aha,takže než my plechovkáři než se probereme a pak se rozjedeme jako pokakaní...... To ty se s tím nesereš a v cukuletu tam po zelený máš kilo,co?Na takový pohádky coby argumenty jsem už opravdu starej.

0/0
13.7.2009 16:21

natvrdlý

Re: ...

Mám nápad: jezděme na motorkách všichni a v pohodě se v kolonách srovnáme ;-D. Pokud s rozumem předjedu stojící kolonu aut tak tím nikoho neohrožuju. Na mopedu ji objížím taky, ale zprava - po krajnici.

0/0
13.7.2009 16:13

hasmen

Re: ...

Nebudeš tomu věřit,ale když já stojím na červenou před překážkou,tak ti protijedoucí řidiči  maj zelenou.Ale jak říkáš,když s rozumem předjedu stojící kolonu...

0/0
13.7.2009 16:23

natvrdlý

Re: ...

Přesně to si o mnoha řidičích aut myslim taky :-/. Mám ještě jednu perličku, minulý týden jsem na své Yamaze TRX850 jel zpráce a dohnal jsem policejní Oktávku. Nijak zvlášť jsem nechvátal a jel jsem za ní. Drželi rychlost těsně pod 90, v mírné zatáčce s plnou čárou jakoby provokovali jeli 75, za ní zase 88. Jel jsem za nima v klidu a všiml si protijedoucího šílence ve staré Alfě Romeo jak předjíždí přes plnou kolonu aut. Uhnul jsem ke kraji vozovky a už jsem čekal, že ta Alfa trefí policajty a já je snad oba. Policajt přede mnou si ho v všiml v poslední vteřině a trhnul volantem. Očividně byl vytočen na omezovač, protože zabrzdil u kraje a když jsem projel zapnul majáky a hurá za Alfou. Já měl alespoň klidný zbytek cesty... ;-)

0/0
13.7.2009 16:07

hasmen

Re: ...

Jasně že se i mezi "nemotorkářema" najdou hovada... A není to jenom o klobouku,či kšiltovce dozadu...

0/0
13.7.2009 16:11

Radek1979

Re: ...

A čekat v kilometr dlouhé koloně na motorce?! Proč?!! protože tu máme třeba nějaká pravidla silničního provozu? Je někde ustanoveho, že pokud si motorkář myslí, že může jet přez plnou čáru, tak ať si jede? 8-o Na co tedy máme pravidla silničního provozu, kdež je jedna část lidí nemusí dodržovat? Při čtení tvého příspěvku mě napadá takové to srovníní romové, neromové... neb na všechny dvojí metr máme...

0/0
13.7.2009 16:27

CBR600RR

Re: ...

Kvůli tomu, že závidíš, že mohu kolonu přejet a ty musíš stát, si neuvařím motorku. 10 aut mi je fuk. Ale více jak půlkilometrová kolona je v teplém počasí safra problém a moto musím vypnout. Pak zapnout a pořád dokola. Nemusím snad říkat, že i autu to škodí.

Příklad z Chorvatska, cca 14dnů zpět.

Před Záhřebem kolona a všude cajti, po chvilce jsem se rozjel, pač moto fakt už hřálo a co policie? Uvolnila mi cestu a auta, co stala blbě napomenula.

To že kolonu předjedu, to pomůže motoru a tobě či ostatním řidičům čas neberu, stejně stojíte. Nezávidět.

0/0
13.7.2009 16:53

hasmen

Re: ...

Co máš furt s tou závistí?Myslíš si,že ti někdo závidí,že KDYŽ budeš jezdit jako prase a zabiješ se ?

0/0
13.7.2009 16:56

CBR600RR

Re: ...

Reaguji na to, že on musí stát v koloně a já ji předjedu. Nic více. Vytrhnout kontext je super, svědčí to ledasčem.

O ježdění jako prase tu nebyla zmínka, to až ty se tu léčíš s tím. Ale neberu ti to,ani ostatním lidem. Motořkář = pako. Uží te si to.

Bohužel většina taková je, tak to pak v diskuzi vypadá takto.

0/0
13.7.2009 17:03

hasmen

Re: ...

Nikde jsem nenapsal - Motorkář = pako... Jestlisis nevšiml,tak jsem hned v prvním příspěvku napsal,že jsem schopeni uhnout ke straně,aby mne mohli bezpečně předjet a neohrožovat protijedoucí řidiče... Nemám jenom rád na silnici lidi,kteří vědomně nerespektují danná pravidla a tím ohrožují na životě i mne,protože jak auto,tak i ta motorka je v rukou dementa nebezpečná zbraň.

0/0
13.7.2009 17:12

Ahasver

Re: ...

Plná čára ale neznamená zákaz předjíždění. Když se motorka vejde mezi čekající auto a plnou čáru, může klidně jet před kolonu. Když je jízdní pruh široký aspoň 3,5m, bez problémů se vedle sebe osobák a motorka vejdou. Teda za předpokladu, že řidič auta dodržuje předpisy a drží se co nejblíž při pravé straně vozovky. Když se ve správně seřazené koloně najde trouba nalepený na středovou čáru, kromě toho že porušuje zákon se dle něj stává překážkou a lze ho přes plnou čáru objet aniž by to byl přestupek. Zrovna před kyvadlovými semafory to jde takhle bezpečně praktikovat tak v 90% případů.

Řidiči aut v koloně na tom taky vydělají, protože motorka v čele kolony odjede aniž by omezila kohokoli za sebou, zatímco v koloně jede jen rychlostí prvního auta.

A ještě pro rejpaly - jezdím jen a pouze plechovkou.

0/0
13.7.2009 17:26

freak2

Re: ...

Plná znamená zákaz předjíždění vždy. Nic jako objíždění vozidla nacházejícího se ve svém jízdním pruhu s dostatkem místa na jeho předjetí neexistuje.;-)

0/0
15.7.2009 22:56

hasmen

Re: ...

Oni prostě spoléhají na to,že jim protijedoucí šoféři uhnou... Někdy se najdou ale i ti,kteří jim to prostě zavřou a starej se.

0/0
13.7.2009 16:06

freak2

Re: ...

To je tak nějak součást jejich mentality. Pokud jde o objíždění v koloně čekajících aut, nacpání se na plné mezi auta atd., tak to je super. Ale běda, jakmile se jejich menší rozměry a hmotnost projeví jako nevýhoda - typicky při kolizi s řidičem nemajícím talent předtuchy pro jejich prasárničky - to je pak povyku o neohleduplnosti atd ....:-/

0/0
15.7.2009 22:52

augustin

Podle tabulek alá

Langer  nehodovost přece klesáRv

0/0
13.7.2009 14:31

inters

JSTE NORMÁLNÍ ???

Proč mažete slušné příspěvky v diskusi ???? Že by se neshodovali s názorem redakce ????Rv 100x blicí smajlík

0/0
13.7.2009 14:31

papazian

Mrtvý motorkář dobrý motorkář!?

Čím méně jich bude, tím lépe. Neumí jezdit a otravují slušné řidiče aut. Proč se pro ně také nedělají nějaký motorkocesty jako pro cyklisty? Na dálnicích a silnicích první třídy bych jejich jízdu vůbec zakázal. To by sem příště mohl jet povoz s koněm, traktory, kombajny, tanky.

0/0
13.7.2009 14:19

CBR600RR

Re: Mrtvý motorkář dobrý motorkář!?

Tím pádem ale i všem, co neznají blinkr, jezdí 50cm za zadkem. CO v AUDI, Mercedesu jezdí kilo ves, těm co ve 4lidech v octávce předjíždí do kopce 2kamiony... Magor zůstane magorem at má cokoliv. 

0/0
13.7.2009 14:24

Bandit_R6

Re: Mrtvý motorkář dobrý motorkář!?

R^;-)

0/0
13.7.2009 16:14

Georgik-I

Radek 1979

jasně, řidiči aut jezdí 90/50 a na motorkách se líta 200 po vesnici, to ví přeci každý...;-D

promiň, ale jsi klasický příklad černobílého vidění světa

celý problém lidí jako jsi ty je v tom, že Ty v Audině nebo co to máš, můžeš jet 160, protože máš rychlé, nové, bezpečné  auto, ale v momentě, kdy Ti to i na relativně slabší motorce někdo natře, tak to neudejcháš a hned je to nebezpečné hovado... ale to je opravdu směšné.

Na motkách se samozřejmě vždy bude umírat "snadněji" a tedy k počtu nehod častěji, než v autech, ale v drtivé většině případů to odnese jen ten člověk na motorce, což se u auta říct rozhodně nedá, tak se uklidni a zkus diskutovat s chladnou hlavou;-)

0/0
13.7.2009 13:24

Radek1979

Re: Radek 1979

ale já diskutuji s chladnou hlavou. Mojí otázkou je, proč většina chopperáků = řidičů motorek může jezdit relatině dle předpisů a všichni motorkáři na silničních mašinách předpisy porušují.

Já mám rodinu, snažím se jezdit dle předpisů, samozdřejmě mi to taky občas ulítne, ale ne v neděli za nejhustšího provozu.

Ptám se, proč bych měl porušovat dopravní předpisy a ohrožovat svoji rodinu uhejbáním do krajnice, odstavného pruhu jenom pro to aby si mě někdo mohl předjet? Proč motorkář nemůže dodržovat zásady bezbečné jízdy? Tvrdíte tady, že většina motorkářů jezdí předpisově, a já se ptám kde, nikde jsem takového na silniční mašině nepotkal.

Je mi jedno kde se kdo zabije, ale není mi jedno, že se snaží zabít někdo mě. Stajný postoj mám i kožralejm řidičům a dalším, kteří mě pouze svojí vinou ohrožují na životě.

Georgik-I jsi mi schopen bez urážení odpovědět rozumě alespoň na jednu otázku?

0/0
13.7.2009 13:51

CBR600RR

Re: Radek 1979

Většina motorkářů předpisově nejezdí, to ani nápad. Mně nikdo nevěří, že ve městě jedu 50-55a vice ne.

Ano, po rovině, kde nic nejede, jedu 120 i 130. Těch 90-50 jezdí kdo? Jen ten, kdo má pomalé auto. To si přiznejme. Město ještě vetšina řidičů všech kategorii dodržuje. Mimo město to je džungle...

Až auto budou mít max 130, nikde po dálnici více nepoletí. Silná auta a motorky k porušení svádí. Jde o to jen udržet pravou ruku, či nohu.

Kdyby si policie stoupla na jakoukoliv silnici mimo obec, tak 9 z 10 jede více jak 90. Tam kde se jede autem 80, jedu na moto taky 80, nechci se vymlet a zatáčky plné šterku jsou k tomu jak dělané. Vše je jen o lidech

0/0
13.7.2009 14:04

Georgik-I

Re: Radek 1979

R^

přesně tak, nemám problém jet do zatáčky, do které nevidím třeba 60

0/0
13.7.2009 14:07

Radek1979

Re: Radek 1979

v pondělí večer jsem jel Litomyšl Chrudim, celou dobu 50 vesnice, 90 /100 mimo, nikde žádnej kamion, přede mnou auta, za mnou auta, perfektní rozestupy. jelo se takle celou cestu. Předjížděl jeden blb ve vytuněným gofu a asi 12 motorek :-/ A věř mi neměl jsem s rychlostí problémy, byť moje auto jezdí i podstatně rychleji :-P Bohužel před Chrudiměj jel nějakej klasickej kloboučník 70 vesnice nevesnice a už to začalo :-/

To je ale nepodstatný, pokud porušuju předpisy, jak jsem uváděl, určitě ne v dopravní špičce když jsou plné silnice. Což u motorkářů na silničních mašinách nehrozí. Vyjímkou není předjíždění a vynucování si místa, když jsou oda pruhy plné.

0/0
13.7.2009 14:12

Georgik-I

Re: Radek 1979

Další nesmysl - vynucování si místa na mašině - ha ha ha, promiň, ale nikdy jsi na tom nejel, protože oblečen do 2mm kůže a vynucovat si místo proti 1,5 t železa..., to fakt nejde.

Problém je jinde, většina z Vás řidičů, kteří nemáte zkušenosti s motorkou, nikdy nepochopíte, že byť maximálku můžeš mít se svým autem stejnou, tak s autem nikdy nepředjedeš na tak krátkém úseku a tak bezpečně jako s motorkou a bohužel, to je právě to, co hodně řidičů neumí rozdejchat - to že si Ti kluci na silnici doslova hrají a zatímco v autě seš otrávenej, zpocenej, nastydlej od klimky, nasranej nerudnou manželkou, dětma co tě celou cestu kopou přes opěradlo do zad, tak tihle kluci na motorkách se baví a užívají si...8-o

0/0
13.7.2009 14:25

Georgik-I

Re: Radek 1979

o magorech, co letí po městě kilo a víc se teď nebavím, to je prasečina na motorce i v autě

jinak v neděli jsem v jednom z měst na Tvé trase stál nějakou dobu u silnice a s dětma jsme mávali motorkám a věř mi to nebo ne, všechny jely pomalu:-)

0/0
13.7.2009 14:26

Radek1979

Re: Radek 1979

si mě pobavil, :-P když jedem děti většinou spí, manželka je v poho, ale to sem nepatří. Jak si mám tedy vysvětlit kluka na motorce, kterej se za mnou přiřítí po středové čáře, po které jede dál byť proti mě jednou dva tři kamiony. Pokud vidím že nezpomaluje, prostě uhnnu aby měl víc místa, mě to opravdu nezabije, ale já prostě chci vědět proč? Jsou i tací, kteří přez to, že uhejbám přibrzdí a počkají až projednou kamiony a budou tam třeba jen osobáky... Proč tady potom nadáváte na plechovkáře?

0/0
13.7.2009 14:32

Georgik-I

Re: Radek 1979

Samozřejmě, že bez urážky: 

začnu u Tebe - hezky jsi napsal "relativně dle předpisů", už jsem si totiž začínal myslet, že Ty jsi ten s tou svatozáří..., takže to že každý z nás to někdy pustí je naprosto jasný - já třeba do práce jezdím 100 na tempomat, ale když potřebuju předjet tři kamiony, tak mám na konci 160, protože to je 10x bezpečnější, než se motat vlevo a čekat co proti mě vyjede. 

Co se týká dodržování předpisů na mašinách, takovéto zajeté"pohodoví čopráci" a "vymytlanci na sportech" je prostě hloupost. Za paprvé "čoprů" u nás zas tolik nejezdí, to co tu nazýváme čopry, to je většinou všechno možné, ale ne klasika čopr, ale hlavně, já prostě potkávám denně spoustu motorek a musím říct, že naprostá většina z nich jezdí v obci pomalu (nevím, jestli přesně 50, ale pomalu) a většinou platí, čím novější a dražší sport, tím jede po obci ukázněněji.

0/0
13.7.2009 14:05

Georgik-I

Re: Radek 1979

Co se týká zabíjení od jiných, opravdu se víc boj aut, než motorek.

A určitě se shodneme, že dementi jsou za řidítky i volantem, jen díky dostupnosti silných motorek a relativní nedostupnosti silných aut, se podstatně více projevují právě ti dementíci na motkách. Ale to ještě neznamená, že budu říkat, co vytuněnej bavorák, to dement za volantem, co supersport, to mladej vymaštěnec, atd. ... prostě nemám rád házení všech do jednoho pytle:-)

0/0
13.7.2009 14:06

Radek1979

Re: Radek 1979

zase jsem se nedozvěděl proč je na motorce 180km průmerná cestovní rychlost :)

A já tu nikde nepsal že pravidla striktně dodržuji, to asi není ani možné. Ale zkoušel jsi v létě autem najet od Svitav na silnici směr Litomyšl? Krátej napojovací pruh, je to do zatáčky. krásná nová silnice. To je míto kterému se léto co léto vyhýbám. Už jsem tam měl několik nepříjemností, a to nejen já. Koukneš do zrzátka, silnice čistá, rozjíždíš se, v zatáčce je auto, koukneš do předu, začneš najíždět a najedno na tebe trubí kre**n na motorce, kukáš co se děje, auto co bylo v zatáčce je ještě dáááleko za tebou 8-o

0/0
13.7.2009 14:18

Georgik-I

Re: Radek 1979

průměrná rychlost 180km není - to je přesně to, proč jsem Ti už jednou psal, že píšeš nesmysly, promiň, ale je to pravda

nájezd za Svitavama je na prd, ale to samé se ti stane i s autem, ale když to tam znáš, dá se rozjet

0/0
13.7.2009 14:34

Radek1979

Re: Radek 1979

jezdím tam často, a auto jsem vždycky v pohodě stihnul, o motorce se to říci nedá. V létě najíždím na tej hnusnej křižovatce u Koclířova :-/

0/0
13.7.2009 14:40

Radek1979

Re: Radek 1979

a ještě když jsme u toho, třeba takovej sjezd to mejta od holic. Sjíždíš kopeček a krásně vidíš celou silnicipřed sebou, v tvým směru plno, v protisměru to samé a po odbočovajích pruzích, značení, neznačení se prohánějí motorkáři. Gól byl, když se takle dva kteří jeli proti sobě ťukli v odbočovacím pruhu, přez kterej oba předjížděli ;-D

0/0
13.7.2009 14:21

barbudo

Re: Radek 1979

... jak proti Vám při předjíždění může "něco vyjet"?

0/0
13.7.2009 14:54

CBR600RR

Situace D1, Praha, Jihlava

Jezdím na černé Hondě CBR600RR mezi Prahou a Jihlavou. Po dálnici jezdím 130-135, když předjíždím, tak 150, abych hned předjel a v klidu se zařadil. Za celou jízdu v uvedeném rozpětí předjedu 5x vice aut, než co mě.

Ti, co okolo mě prolítnout, tak občas mi to nedá a zjistím si, kolik jedou. A občas se nestačím divit. Tito řidiči, co jezdí bez blinkrů, dojíždí auta, to je průšvich.

Když se pak takovýho jedinec vymele, automaticky je vše vstaženo na ostatní, jak motorkáře, tak na auta. Jedině hodně tvrdé tresty to mohou ovlivnit,aby se tak rychlo nejezdilo.

A také když tu čteme o smrtelných nehodách, tak zatím co čtu, tak vše chyba řidiče, kdy jel rychle. Každý strůjce svého...

Na konec bych chtěl poděkovat všem řidičům v Praze a D1, ano v Praze, za to,že mi uhnou v koloně, nenajíždí na mě. Snažím se vždy poděkovat. Kdyby to takhle bylo, jezdilo by se super. Bohužel jedinci předjíždějící zprava, jezdící přes ves více jak 55(limit) a jinde 200 dělají špatnou reklamu na krásné stroje.

0/0
13.7.2009 13:24

Bubrak

nechapu

Nechapu proc se porad vyclenuji ridici motocyklu? Na to jak je

narocnejsi ridit motocykl a na to jak ridic motocyklu nepomerne

ohrozuje vice sebe a nikoliv okoli (proti autum) tak by se melo

vypichnout naopak to, kolik havaruje a zemre ridicu aut! RvRv

0/0
13.7.2009 13:05

Pan Navratil

---

Řízení motorky je složitý? Kdo by to řek, když vidíš ty myšky a nesmyslný vopičárny. ;-D

0/0
13.7.2009 13:17

Bubrak

Re: ---

Je narocnejsi vzhledem k zvladnuti necekanych situaci, auto jen zadupnes a nic neresis, na motorce musis resit adhezi predniho kola v zatacce v kombinaci s brzdenim. Nemluve o nerovnostech ci kluzkych mistech. Kdyz je sucho a prazdna rovinka, tak se da jet po zadnim v klidu. Stejne tak se motorka vejde protoze je uzsi a proto se da myskovat aniz by okolni auta musela cokoliv delat. K tomu je motka prece urcena. Kdyz ale nekdo v aute udela necekany manevr bez blinkru, tak na motce udelas min nez v aute. Samozrejme mnozi na motorkach riziko prehaneji, to nepopiram.

0/0
13.7.2009 13:22

killy

Mladej s vylízanou makovicí...

... dopadne stejně, jak v autě, tak na motorce. 

Následky se liší pouze podle počtu plechů okolo sebe !

..A to v nepřímé úměře ! Když je počet 0, následek se blíží nebeskému nekonečnu.

Je mě jich líto, všech....   

0/0
13.7.2009 12:59

steve00

ale no tak...

mozna by stalo vzit v potaz, ze ne vsichni motorkari jsou hovada a ze spousta lidi jezdi na masinach normalne

0/0
13.7.2009 12:46

:-(

Re: ale no tak...

Problemem nejsou motorkari, ale nadutci (v autech), kteri precenuji sve ridicske schopnosti a hledaji omluvu pro svou nedokonalost v tragickych zpravach o mrtvych motorkarich.

0/0
13.7.2009 12:49

good_luck!

Re: ale no tak...

problémem jsou blbci na jedné i druhé straně. Naštěstí ti blbci na dvou kolech na to doplatí většinou sami, což je výhodou ostatních, oproti blbcům v autech.

0/0
13.7.2009 12:55

Radek1979

Re: ale no tak...

prosím, kde jezdí motorkáři na silničním mašinách dle předpisů? Pohybuji se po východočeském, moravskoslezkém a západočeském kraji a zatím pokud se nejednalo o choppráky nebo skůtrysty jsem nepotkal motorkáře ne silniční mašině jet 90/50. Kde toto dá zažít?

0/0
13.7.2009 12:54

good_luck!

Re: ale no tak...

já tedy po motorkářích nechci, aby jezdili 50 a 90. Chci po nich bezpečnou jízdu, jak pro ně, tak pro mne. Já také nejezdím vždy 50 a 90..., na druhou stranu, když za sebou vidím motorkáře, většinou mu (pokud to jde) uhnu bokem - nic mne to nestojí ani mne to nezpomalí a opravdu jeho akcelerace je většinou podstatně vyšší, než mého auta, ať dělám, co dělám, takže proč ho brzdit - a samozřejmě i motorkář si většinou uvědomuje, že jeho brzdná dráha je podstatně delší, než moje, takže se mu nedivím, že chce být přede mnou, než za mnou....

0/0
13.7.2009 12:59

Najdete na iDNES.cz