Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Squateři se díky Kocábovi stěhují z periferie do centra Prahy

Squateři vystěhovaní z vily Milada na pomezí pražské Libně a Troji získali nové útočiště v domě poblíž náměstí Republiky. Je v něm patnáct bytů, které čekají na rozsáhlou rekonstrukci. Majitel Petr Svinka do té doby tři z nich nechá anarchistům, uvedl ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ludek_II

včera jsem vylezl na střechu

Jediný koho to zajímalo byl místní holub ;-(

Kua - já chci taky byty v centru - klidně by stačilo i jen Brno

MÍÍÍÍŠOOOO !!

0/0
11.7.2009 15:39

rewolt

Re: včera jsem vylezl na střechu

...a házel jsi po kolemjdoucích z tý střechy i vlastní fekálie???...ne,tak co bys chtěl;-D

0/0
11.7.2009 15:47

Montaigne

Re: včera jsem vylezl na střechu

;-DR^

0/0
12.7.2009 9:51

pip

Pro Thiliona.

Níže píšete, že nechcete žít jako většinové stádo. Tak to většinové stádo Vám postavilo ten barák, o který tak bojujete. Díky tomu stádu můžete svítit, pít a jíst. Čím jste přispěli Vy do této společnosti?

0/0
10.7.2009 22:02

Thilion

Re: Pro Thiliona.

Zaprvé - nikdy jsem neřekl, že nechci žít jako většinové stádo. Já skutečně hodlám platiti daně, hodlám bydlet ve svém, hodlám tohle a tamto, co tu všichni považují zřejmě za základ svojí existence. Co nechci, je, abych myslel jako stádo, abych cítil jako stádo, abych měl předsudky jako stádo. Nejsem nijak radikální přívrženec squatingu, jenom se snažím ukázat, že ne všechno je na něm tak zlé, pokud se podíváte z jiného úhlu pohledu. Pokuste se mě tedy neřadit ke squaterům - když se s nimi bavím, hádáme se úplně stejně jako když se bavím tady s afektovanými zabedněnci - se squatery to má ale alespoň nějaký význam - nejsou afektovaní. Čím přispěli? Postopadésátéšesté: Kulturou. Alternativou. Ukázkou toho, že existuje i jiná cesta, jak žít, než je poměrně jasný scénář společnosti. Mně systém tolik nevadí. Já jsem schopen v téhle společnosti relativně bezúhonně fungovat. Oni nechtějí = jejich věc, jejich problém = jejich výzva. Zas až takoví paraziti nejsou - skoro vůbec.

0/0
10.7.2009 22:31

pip

Re: Pro Thiliona.

S takovým názorem už se da celkem souhlasit. Ale je to třeba v úplnem rozporu s rozhovorem v dnešní MF Dnes, kde squater nabáda společnost k neplacení daní, složenek atd, ale chce být léčen. Asi si myslí, že lékaři a sestry pracují zadarmo. Takže zpátky do jeskyní. Když jsem měl asi 12 let tak jsme si na vesnici taky stavěli různé chatrče a bunkry v zemi abychom měli svoji svobodu. Ale postavili jsme si to sami a bylo nám 12. Mezitím jsem dospěl, dokážu se o sebe postarat abych žil civilizovaně a dokážu vychovát potomka. V tom je mezi námi rozdíl. Myslím si, že squoteří jsou takové přerostlé děti. Rozumově někde ustrnuli, to neznamená, že jsou hloupí. Ale jsou jiní. Přeju hezký den.

0/0
11.7.2009 14:26

Augustus Asper

Petice proti Kocábovi

Nelíbí se Vám jednání ministra Kocába? Přejete si jeho odchod z funce? Podpořte internetovou petici proti Kocábovi na http://splat.cz/petice-pryc-s-ministrem-ktery-poslapava-lidska-prava

0/0
10.7.2009 10:19

jurina

nápad

Asi tomu nerozumím. Já chodím do práce a za vydělané prachy platím drahý byt. Když nemám prachy a nezaplatím, majitel mne bez milosti vyžene a já si musím pomoci sama. Ti černí uživatelé dostanou pomoc od státu a ještě se jim to nelíbí. Bohužel jsou to často děti prominentů, kteří by mohli za své nakeťasené prachy vidovat , či koupit za Prahou squaterské satelitní městěčko. Navrhuji Jevany. Nastěhujte je tam zbohatlíkům! Co ty na to Kocábe? Tam by se jim líbilo.

0/0
10.7.2009 8:51

jurina

Re: nápad

pardón : vybudovat

0/0
10.7.2009 8:55

Thilion

Re: nápad

Hm... četla jste Mladou Frontu, že? "Prominentní děti" jsou jak vystřiženéz z jednoho z těch článků. Článků redaktorky, která vskutku nikdy neměla dostat novinářský průzkaz. Hodně lidí mi řikalo, že MF jsou dost "upravené" noviny. Po tomhle incidentu jsem jim konečně dal za pravdu.

0/0
10.7.2009 21:26

coyotte

Thillióni a jemu podobní

jsou asi taky jen lidé bez rozhledu a nadhledu, kteří vzývají posvátné zlaté tele soukromého vlastnictví. Běda, když někdo sáhne na majetek soukromníkovi... Ale že na západě kontinentu tohle funguje, jaksi těmto "obhájcům posvátného soukromého vlastnictví" uniká. Když někdo vlastní dům a nestará se o něj po určitou dobu, např. v Holandsku, může být dům legálně obsazen a využíván k bydlení a kulturním akcím. Proč tohle nejde u nás, je nasnadě - hloupost, závist, nepochopení a zabedněnost. Bravo pane Kocábe, tohle nikdo z politiků nikdy neřešil, nedají se na tom sbírat politické body. Hloupá umanutá většina národa, bez vzdělání, ale s "jasnými" stanovisky ke všemu, tohle neocení, já však ano a určitě nejsem sám.

0/0
9.7.2009 13:36

coyotte

omluva Thillonovi

jsem si tě spletl

0/0
9.7.2009 13:44

Bochi1

Re: Thillióni a jemu podobní

No jo, umanutá, viď... Taky si řikám, lidi trapně trvají na tom, na co si museli vydělat a co jim patří... to je zavrženíhodné! Měli by to sami squaterům nabídnout, zabedněnci.

Jo, a propos, ty to jako já tak oceňuješ, už jsi jim nabídnul svůj byt? Nebo žádný nemáš? Nevadí, nečí si "půjč", máš na to svoje alternativní právo.

0/0
10.7.2009 8:35

Thilion

Re: Thillióni a jemu podobní

Děkuju! Konečně někdo. Pomalu jsem to začal vzdávat. Stačí si všimnout jediných dvou argumentů, které se točí v hlavách umanuté většiny národa - daně (prachy) a jejich vlastní domovy, na které si museli vydělat (prachy). Prachy. Berou ro stráááášně osobně, jako kdyby se jich to hrózně týkalo. Jako kdyby to byl jejich dům, o který se 11 let nestarali. Je to jako když se babka u pokladny hodinu hádá s prodavačkou o slevu. "Ona dostala slevu a já ne?! Já chci to levnější jabko! Já chci jabko zadarmo!" Kdyby se všichni věnovali svým domácnostem a svým penězům, neměli by takovou potřebu ničit kontrovezrní přístupy jiných. TO, ŽE SI BARÁK KOUPÍTE NEZNAMENÁ, ŽE MÁTE JAKÉKOLI PRÁVO SE POUŠTĚT DO NĚKOHO, KDO SI HO NEKOUPÍ, ALE OBSADÍ NEPOUŽÍVANOU RUINU. Že si vyděláte na svůj nájem neznamená dohromady vůbec nic. Radši ruinu s kulturním životem (možná pro většinu nepochopitelným), než maloměšťácký byt, kde lidi čumí tupě na TV Nova a jsou nekonečně hrdí na to, že nějak přežívají.

0/0
10.7.2009 21:34

coyotte

Zaostalá a nevzdělaná většina

hloupí provinční čecháčci, kteří nevidi a nechtějí vidět dál než za roh sousedního cikánského baráku či, nedejbože, squatu. A jsou to ti samí lidé, kteří tleskají náckům v ghettech. Když se někdo za squatery postaví, můžou z toho zešílet. Někdy se stydím, že jsem ČechRv

0/0
9.7.2009 13:28

Philosopher

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Můžeš mi vysvětlit životní cíle squaterů a jejich představu, jak jich chtějí dosáhnout ?

0/0
9.7.2009 13:31

coyotte

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Na to se budeš muset optat jich, ve squatech jsem pobýval v Berlíně a Eindhovenu, kde je situace mnohem přijatelnější. Myslím, že tito lidé chtějí především žít po svém, nenechat si život diktovat trhem, trendy, hypotékami etc. Krom toho existoval na Břevnově pár let squat Na Ladronce, asi nebude problém si najít o něm pár informací.

0/0
9.7.2009 13:40

Philosopher

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

To není třeba. Když znáš prostředí squtu mohu se zeptat tebe. Rozumím, že chtějí žít po svém. Jsi první kdo mi slušně odpovídá, díky. Ale zatím vidím odpověď, jak nechtějí žít (trh, hypotéky, ....). Ale nevidím odpověď na to, jak chtějí žít.

0/0
9.7.2009 13:54

coyotte

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

To je asi dost individuální, spojuje je zejména nechuť ke stávajícím poměrům a vize alternativního způsobu života. Těch cest je samozřejmě řada a každý se realizuje jinak. Abys rozuměl, zdejší společnost nenabízí příliš "třetích" cest, pokud nežiješ dle nalajnovaného scénáře, stává se s tebe outsider. Tito lidé se tomu snaží čelit, nadto je často spojují různé eko-teorie, levicové směry od anarchismu, feminismu, vegetariánství až po třeba duchovní a náboženské směry, dále je spojuje i záliba v hudbě, jež se rodí nebo poslouchá v těchto komunitách. Ano, komunita vystihuje tento fenomén asi nejlépe, nejedná se tolik o individualismus jako spíš o určitý kolektivismus, solidaritu. Tedy - chtějí žít spolu, aniž by je někdo obtěžoval proto, že chtějí být jiní.

0/0
9.7.2009 14:19

Bochi1

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Bla bla bla, sny, ideje, falěšné představy... konkrétněji by to nešlo? Otázka asi spíš směřovala k prozaičtějším věcem. Třeba:

Když odmítají "otrocký" zaměstanecký poměr, jak se chtějí živit? (Samovýroby zatím evidetnně schopni nejsou, snad kromě pěstění trávy).

Když nechtějí zřejmě "většinové" společnosti nic přinést, jak to zařídí, aby si od ní nemuseli nic brát? (Zatím berou dost, většinou bez optání)

Co jejich děti, kdo se jim postará o vzdělání a zdravotní péči? (Snad ne ta ošklivá konzumní společnost?)

Proč se tak za každou cenu cpou do velkých měst, kde je největší koncentrace toho všeho, co kritizují? (Že by tam bylo snadnější žebrat a člověk se v té anonymitě spíš ztratil a neměl takovou ostudu z toho, jak žije?)

0/0
10.7.2009 8:46

Philosopher

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Ano, tak nějak podobně by se dal vystihnout charakter/směr mé otázky. Malinko mi tento příspěvek "pokazil hru otázek". Mé otázky totiž jsou jednoduché a prosté, jejich cílem je, aby squateři či jejich sympatizanti sami dospěli k poznání, doznání, uvědomění si, co jsou a co chtějí. Buď dokáží obhájit smysl své existence a pak nechť je ostatní společnost tolerantní a třeba jim i pomůže, nebo předvedou jen nějaké "plácání" a pak nechť je společnost vykáže do patřičných mezí.

0/0
10.7.2009 9:52

Thilion

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

V tomhle je největší problém zřejmě v tom, že se snažíte squatery dát nějak do vztahu k současné společnosti. To nejde. Respektive jde a je v tu chvíli nutno asi uznat, že na tomto poli budou nutně prohrávat. Oni ale nechtějí vést tyhle debaty, chtějí žít po svém. Pokud chcete odpověď na otázku kdo jsou a co chtějí, tak zní asi takhle: "Jsou to rebelové a chtějí žít po svém." Je mi naprosto jasné, že to není dostačující odpověď, ale je to zastřešující odpověď. Sám mám s alternativou problém. Jde na mě až příliš daleko. Nicméně se mi líbí některé jejich myšlenky a jejich hodnotový žebříček mi není až tak vzdálen.

Jinak děkuji za slušného představitele majority. Afektovaných výkřiků už mám dost. Doufám, že se coyotte ještě přidá. Já znám jenom Miladu (a jeden klub, který funguje na ÚPLNĚ stejném principu, jako Milada, akorát že k tomu mají jeho provozovatelé magickou smlouvu, kus papíru, který zřejmě znamená rozdíl mezi prominentním bastardem a slušným občanem).

0/0
10.7.2009 21:47

Thilion

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Ještě dodám - v tom klubu nikdy nebyl žádný problém a to tam je rušněji, než bylo na Miladě. Nikdy žádná policie, žádné stížnosti - a není to samota. Hned vedle je činžák a okolo vilky (ve vilách přece žijí ti nejslušnější ze slušných, ne? - Mají dost peněz, aby měli vlastní vilu!). Skoro by měl člověk pocit, že problém je skutečně jenom v tom kusu papíru zvaném Nájemní nebo Kupní smlouva. Navíc ta vila se aktivně rekonstruuje a tím myslím opravdu rekonstruuje - nové podlahy, okna, schody, nátěry, minimálně 100 000 v tom lehne (z půjček a různých sponzorů veskrze napojených na jejich příznivce) - to uzná chvályhodným snad každý čecháček. Proti tomuhle se snad už nikdy nemůže vzbouřit a to říkám - je to Milada s nájemní smlouvou. Proč Miladu nikdo nerekstruoval? Vždyť bylo všem jasné, že o ni přijdou - do toho je opravdu škoda vrazit peníze. Už léta se vědělo, že Milada půjde do kelu.

0/0
10.7.2009 22:00

Bochi1

Re: Zaostalá a nevzdělaná většina

Proč když už si zaberou nějaký dům a ušetří tak proti jiným lidem, kteří by si pořídil podobné bydlení milióny, nevěnujou aspoň trochu pěněz a úsilí do jeho zvelebení? (Já vím, squatteři mají přece pořád plné ruce práce s koncertováním a pořádáním výstav, pak nezbyde čas a tak musí žít jak na skládce.)

Atd atd.

Jsem zvědav, jak zodpovíte tyto kokrétní dotazy, jestli to tedy podobně konrétně dokážete.

Nějak mi přijde, že ta alternativnost je tu nějak křečovitá, samoúčelná, bez jasné vize, spíše jen služí jako ideologická zástěrka lenosti a přiživnických sklonů dotyčných.

0/0
10.7.2009 8:47

Drtikoll

bravo!

Konečně se našel někdo normálně smýšlející a s vlastním názorem, že i tito lidé jsou  "svým" způsobem normální a žijí život, který nemáme právo jim brát. Většina lidí, co proti nim plká, nikdy žádnýho squatera ani neviděli, natož aby měli představu, co takoví lidé dělají. 

Velká pochvala panu podnikateli a jsem rád za potvrzení, že pan Kocáb jim žádné byty nedal. Jen se zastal z principu svého úřadu menšinové společnosti. Bravo!

0/0
8.7.2009 23:23

Bochi1

Re: bravo!

Vážený pane, já sice nemám právo jim brát jejich způsob života, oni zase nemají práv brát si můj majetek. Svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda jiného. Prosté, že? Nebo pro squoťáky to neplatí? Rovnost práva není dostatečně cool alternativní?

A se squattery nějakou tu zkušenost mám, na koleji hned vedle Milady jsem nějaký ten rok bydlel.

0/0
10.7.2009 8:51

jany13

viva la vida

no nejvetsi problem vidim asi v tom, jak se na tento a v postate jakykoliv alternativni pristup k zivotu nase hrozne "inteligentni" spolecnos kouka. mozna by nebylo uplne od veci otevrit konecne oci a prestat cumet do tunelu na jehoz konci neni videt ani doleva ci doprava nebo nahoru ci dolu. trochu mi to pripada jako by vsichni lidi byli dobre promazany stroje delajici presne to, co se od nich ocekava. produkce, spotreba, ... vsechno co je jiny, je zaroven spatny a nakonec i nezakonny. v zivote existuje preci jen jedna spravna cesta a kazda jina je odsouzenihodna a spatna.

no sem zvedav kam az to takto premyslejici spolecnost dotahne a budu se uprime bavit!

nechci tady ted resit konkretni pripad vystehovani squateru z milady, ale reaguji na to, jak vetsina spolecnosti o techto problemech premysli a jak na ne reaguje!

0/0
8.7.2009 11:26

Thilion

Re: viva la vida

Konečně někdo :-) Už jsem si řikal, že český národ by opravdu potřeboval zase nějakou totalitu, aby začal přemýšlet. 100% souhlas. Po revoluci se taky zvedla vlna polodementních sympatizantů s vrahy, kteří měli ohromný problém s tím, že tehdy nepřijatelné kulturní podhoubí se dralo ven a chtělo prostory pro svou činnost. Dneska jsou tito umělci každý den v novinách, všichni je notoricky znají a obdivují, ukazují na ně jako na symbol nekonformity s režimem, a přitom Milada nebyla nic jiného. Tenhle systém není nejlepší!!! Proberte se, lidi! Tenhle systém je LEPŠÍ než jiné. Lepší je proto, že se v něm vlastně nic neudělá a když už se v něm něco udělá, tak to trvá dlouho. Kapitalismus má obrovské trhliny a to nemluvím jenom o krizi, demokracie je vláda lůzy (Nietzche) a otroků (Platón). Nechte dýchat alternativu. Neškodí, ale obohacuje.

0/0
8.7.2009 16:17

rewolt

Re: viva la vida

Jak můžeš srovnávat tehdejší underground scénu s dnešní alternativou?!!8-o

0/0
8.7.2009 19:19

Thilion

Re: viva la vida

Můžu. Jednoduchá odpověď. V čem se liší?

0/0
8.7.2009 19:44

Thilion

Re: viva la vida

Můžu. Jednoduchá odpověď. V čem se liší? Respektive - samozřejmě že je to poněkud odlišná záležitost, ale taky není rok 89, že?

0/0
8.7.2009 19:45

iuos

hmm

tehdy chtěli demokracii a tihleti chtěji komunismus ;-D

0/0
8.7.2009 19:58

Thilion

Re: hmm

Ne komunismus, ale anarchii - a to ještě ti opravdu nejextrémnější. Většině různým levicovým živlům poměrně rychle dojde, že anarchie je blbost a soustředí se spíš na nějaké hodnty, které představuje než na změnu systému.

0/0
8.7.2009 21:19

Koncepce

Re: viva la vida

podstata věci je to, že alternativcům přišel na pomoc člověk, který by se z jejich způsobu života, pokud by ho musel žít, nejspíš zblil. Člověk napojený na lobby materialistů...a jak je vidět, tito alternativci ničím materiálním, proti čemuž tak bojují nepohrdnou :-P

0/0
8.7.2009 19:28

Thilion

Re: viva la vida

V tom máte pravdu. Celý ten Kocábův kousek nepovažuji za moc povedený z politického hlediska. Nicméně vytáhnout někomu na pomoc ještě snad neznamená, že chci žít jejich způsobem života? Já taky nechci žít na squatu - trochu moc adrenalinu a v zimě tam asi taky neni nejtepleji - a přesto se jich snažím v rámci možností zastat.

0/0
8.7.2009 19:47

Koncepce

Re: viva la vida

V pořádku, nemám nic proti jejich způsobu života. Ale pokud přijmou tuto službičku, přestávají být tím čím být chtějí. Příznivci tohoto způsobu života nežádají pomoc, žádají klid. A to bylo nyní porušeno.

0/0
8.7.2009 20:05

Thilion

Re: viva la vida

Jasně! Taky jsem se divil, že to udělali. Je to konec českého squatingu. Bohužel (ačkoli mně je to celkem jedno) - pro většinu populace zřejmě ale bohudík. Kocáb je postavil do DOST nezáviděníhodné pozice. Chtěl pomoct - je to docela jednoduchý člověk - ale nedošlo mu, že tím vlastně ublíží, protože squateři (potažmo všichni ultralevičáci) si zakládají na tom, že je systém proti nim. Kdyby neudělal nic, udělal by zdaleka nejlíp.

0/0
8.7.2009 20:22

kubíczech

Dost už bylo Kocába

...už mi dost štve, začalo to tím, že bránil cigoše i když si to vůbec nezasloužili a stav Čechů kteří vedle nich žijí každý den ho nezajímal a teď!!!! Squateři se nechtěli vystěhovat z domu, který jim nepatří a jen ho zdevastovali, ale místo toho, aby skončili ve vězení dostanou byt v centru Prahy zadarmo!!! (1Kč pro mne neni přijatelné nájemné) Sice si musí platit vodu, plyn apod., ale vždyť to stejně platit nebudou, jako vždycky. Jednání majitele domu je jasně průhlédné, to nemá cenu rozebírat, ale Kocáb se do toho sere aniž by měl pověření od vlády a myslí si jak zapůsobil na mládež, ale je to ubohej, slizkej, plešetej debil, kterej si myslí, že když pomohl vypakovat Rusáky tak může všechno.;-€

0/0
7.7.2009 23:08

Thilion

Re: Dost už bylo Kocába

Dvě chybky - squateři ten dům udržovali a udělali z něj poměrně důležité centrum jedné subkultury. Druhá - vodu plyn apod. platiti budou. Tím jsem si jist ;-)

0/0
8.7.2009 16:08

holka od vedle

Re: Dost už bylo Kocába

Třetí chyba: Kocáb byl jen dosazená, vyjednávací figura. Kdyby tam byl dřevěnej panák, tak by Rusáci odtáhli zrovna tak.

0/0
8.7.2009 19:14

rewolt

Re: Dost už bylo Kocába

..jediná údržba,která tam kdy proběhla,bylo natření okenních rámů:-/

...a to,v jakém stavu se Milada posledních 5let nacházela,hovoří samo za sebe.Jestli jsi v této době tam někdy byl,tak mi dáš za pravdu.Já jsem se tam nachomýtnul k nějaké kult.akci v roce 2000 a bylo tam(sám bych tomu nevěřil)uklizeno!!!Od té doby to šlo do haj*luRv

0/0
8.7.2009 19:22

Thilion

Re: Dost už bylo Kocába

No, ono se tam párkrát změnilo osazenstvo. Jistej čas tam prej byli i nějací feťáci (je možný, že to bylo tehdy), takže ti se o to asi tolik nestarali, když měli na práci vydělávání na fet. Tihle vystěhovaní - přiznám se, že je neznám osobně - to ale prý dali zase do pucu - víceméně. Ale je pravda, že podle jistejch měřítek tam vlastně nebylo nikdy uklizeno a ten barák rozhodně nemohl sloužit normálním účelům. Ale stále - pointa je, že ten dům by stejně zchátral sám od sebe. Není nutno to házet na squatery. Navíc dole ve sklepě - kde novináři nebyli - jsou dost hezké prostory, kde se právě konaly ty koncerty, výstavy apod. Ale ano, bordel tam prostě byl. To nelze nepřiznat :-) Ale...

0/0
8.7.2009 19:54

Bochi1

Re: Dost už bylo Kocába

Jo, udržovali? Viděl jste, jak to tam vypadalo? A platit vodu, ply a elektřinu budou tak, jako na Miladě. Tam tohle normálně kradli (černé přípojky), na základě čeho tedy berete jistotu, že by se v těch bytech měli zachovat jinak?

0/0
10.7.2009 8:55

Zuzana.

?

Boha jeho, co to je za způsoby, někomu obsadit barák? A jak to může vůbec někdo obhajovat? Nota bene MINISTR 8-o Hnát je svinským krokem, pakáž... Ať bydlí jako jiní, ve svém a za svoje;-€!!Rv

0/0
7.7.2009 23:08

rewolt

Re: ?

Kocáb není ministr,to je ..........:-/

0/0
8.7.2009 19:26

coyotte

Re: ?

No tak ty jsi fakt zabedněná trubka z provinčních Čech, když plkáš podobné hlouposti. Bylas někdy v Německu, Holandsku, Británii, Španělsku, Francii etc.? Když se tam nikdo o dům nestará déle než rok (či déle), je zde možnost legálního squattingu. A hnát bys je chtěla kam? Do koncentráku? Do basy? Sama jsi představitelkou konformní konzumní pakáže, která mě v tomto státě štve, představitelka nepřemýšlící stádní většiny. Fuj na tebeRv

0/0
9.7.2009 13:23

JohnyzLoun

Re: ?

Však máme tuhletu EU, tak proč se tedy nepřesťehují do výše uvedených zemí, když jim tamější zákony vyhovují?;-)

0/0
10.7.2009 8:47

jana.p.68

znovu???

A teď mi řekněte, proč jsou na Miladě zase? Jsou zkrátka nepřizpůsobivý...tečka....;-€

0/0
7.7.2009 10:35

Bouše

Se vstřícným postojem Kocába vůči squaterům nesouhlasím,

ale pokud umím dobře číst, stěhují se do centra Prahy hlavně díky podnikateli, který jim propůjčil několik bytů ze svého soukromého objektu. :-/ 

0/0
7.7.2009 9:22

brnl

Re: Se vstřícným postojem Kocába vůči squaterům nesouhlasím,

No ale jestli se pan majitel čirou náhodou nesnaží tímto způsobem dostat z domu legální nájemníky s platnými najemními smlouvami. :-/

0/0
7.7.2009 9:57

Najdete na iDNES.cz