Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ještě polemika o Novém prostoru: Bělohradský, Hníková, Slačálek a potíže s logikou

Po bezmála dvou letech se vrátilo do MF DNES a hlavně na iDNES.cz téma časopisu Nový prostor. Nezabýval bych se tím, nebýt tří citátů, které se mne osobně týkají (točí se kolem mého článku, který jsem o NP publikoval v Kavárně v červenci 2007). Všechny se mi zdají urážlivé – a všechny naznačují, že jsem měl před časem podíl na likvidaci redakce časopisu, píše Adam Drda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

djrhedy

Hysterik Drda

Tak nevím, kdo je větší hysterik ... jestli ti tři zmiňovaní nebo Drda, který dělá z komára velblouda. Pokud jsem dobře četl, nikdo vás osobně z ničeho neobvinil, takže konspirativní jste zhruba stejně!

0/0
26.6.2009 11:37

libienski

Drdo, Drdo

Tomu říkám mlácení slámy a pseudointelektuálské lízání homole cukru. Časopis nebyl a není anarchistický nebo znakem anarchistického časopisu je to, že do něj přispívá mmj. někdo označovaný za anarchistu? NP je nezisková organizace a odchod redakce = odchod placeného šéfredaktora + tak 2 part time redaktorů a okruhu přispěvatelů z nichž část vždy zůstane i s novým šéfredaktorem. To jen, aby si nikdo nemyslel, že článkem pana Drdy přišlo o práci 50 redaktorů, 3 grafici atd:-) Úplně se v článku pomíjí fakt, že NP je naprosto odlišný od jiných časopisů s tradiční distribuční sítí a tedy rozpory mezi redakcí, distribucí - prodejci - bezdomovci, kteří časopis nabízejí a "majiteli" (ve skutečnosti spíše donátory) jsou jaksi nabíledni a logicky občas vyústí ve výměnu redakčního vedení. NP nelze v tomto smyslu chápat jako "normální" časopis, ale spíše jej vnímat jako unikatní fenomén, který už 10. rokem pomáhá lidem bez domova získat obživu legální prací. Máchání NP v politice je nevkusné.

0/0
25.6.2009 21:33

Robert E Lee

Proč tomu říkali Nový prostor?

Proč nový když tam byly staré anarchistické kecy?8-o

0/0
25.6.2009 14:50

_-1-_

Tisíce slov o něčem, co vlastně nikoho nezajímá.

PS: Vy, co jste to celé přečetli, vč. doplňujících a vysvětlujích článků, udělejte zde čárku .................... nebo né, to by nebylo vypovídající! Vy, co jste to nedočetli, udělejte zde čárku.

0/0
24.6.2009 19:44

Pan Vajíčko

Anarchistický mr*ky

Anarchistický mr*ky Skučálka a Hnilobnou někdo bere vážně? A "časopis" NP také? 8-o

0/0
24.6.2009 19:38

pegaska

Nová redakce NP?

Že bych si to zkusila zas někdy koupit? Kdysi jsem kupovala, pak mě odradil obsah. Přišlo mi naprosto stupidní kupovat časopis, jehož obsah dští jed na věřící lidi, církev apod., a přitom jehož prodejci postávají právě u dveří chrámů, jelikož je ozkoušeno, že právě tam se nad nimi nejvíc lidí slituje a plátek nulové úrovně koupí.

0/0
24.6.2009 13:37

bětka.báthory

Re: Nová redakce NP?

Nezkoušejte, zkusila jsem to párkrát asi před dvěma měsíci a je stále stejně "tolerantní" a nudný;-(

0/0
27.6.2009 13:00

Najdete na iDNES.cz