Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lokální strana Věci veřejné vydělává na časopise se čtyřmilionovým nákladem

Malých stran slibujících, že zatočí s korupcí, je hodně. Ale jen jedna si může dovolit vydávat čtrnáctideník ve čtyřmilionovém nákladu. Ta strana se jmenuje Věci veřejné. A právě vydávání časopisu za minimální oficiální náklady a s velkými zisky za inzerci je nejzáhadnější věcí v jejím hospodaření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

knedlinka

Věci veřejné

[>-]Fandím Věcem veřejným[>-]

a pokud se časopis zaplatí reklamou, nic na tom není, pokud politiské strany žijí z lobbingu, s tím se nic nedělá.[>-] hmmm

Novináři, pište více o Věcech veřejných nebo máte zákaz z Hůry?????? a tím i strach???

Můj hlas je jednoznačný- VV[>-]

0/0
8.12.2009 17:42

malama99

A co je na tom zlého?

VV na časopisu nijak nevydělávají - inzerce pokrývá náklady časopisu, toť vše.

Co je na tom špatného, hm?

0/0
15.10.2009 11:56

imax

Haló noviny 2.0?

;-D

0/0
30.9.2009 15:41

LKWBronson

Komu zvoní hrana...

Vždy a všude platí heslo,ať už je to v politice,či v zaměstnání a možná jste to sami i zažili na vlastní kůži,že úspěch musí být náležitě pomluven a rozcupován na kousky!Jak Vaši nadřízení v zaměstnání,tak i naši  vrcholní politici zabetonovaní ve vládě anebo v poslaneckých lavicích nesnesou cizí úspěch,protože ukazuje jejich neschopnost a následně by mohli být i tkzv.odejiti. Strana VV se do volebního boje pustila s vervou sobě vlastní a to také přineslo nevídaný úspěch ve volbách do EU. To je fakt,se kterým se musí počítat a strany na pomyslné politické špici to samozřejmě zaregistrovali. Nejdřív p.Topolánek vydal výzvu,aby se ty malé pravicově zaměřené strany integrovali v celek pod vedením ODS a nebrali tak modré straně hlasy pravicových voličů.To strana VV striktně odmítla a sama iniciovala setkání malých pravicových stran OF 09 na Žofíně,aby dohodly společný postup při volbách do PS.A tak vznikla pomlouvačná kampaň s cílem očernit Stranu VV u voličů.Ale,kdo seje vítr,sklízí bouři

0/0
8.7.2009 9:27

madqwert

vyjadreni VV

http://www.veciverejne.cz/clanky/vyjadreni_strany_veci_verejne_k_informacim_o_netransparentnim_financovani_

0/0
25.6.2009 21:38

sojkapráskačka

úroveň článku

To je jasný jako facka, Věcem veřejným se začalo věřit a velké strany zapracovaly u spřátelených novinářů... Ten článek je jedna velká vata. 

0/0
24.6.2009 17:38

sarax

Re: úroveň článku

taky si myslím, že setkání na žofíně nahnalo velkým stranám strach. O to víc fandím VV.

0/0
25.6.2009 12:50

zeolit

Doufám, že hlídací psi demokracie

 se na tuto marketinkově "šikovnou" stranu podívají pěkně do hloubky.

[>-]EU[>-]

0/0
23.6.2009 21:28

Přesvědčený socialista

Re: Doufám, že hlídací psi demokracie

Myslíte ty zaprodance ODS - Steigerwaldy a podobné žoldáky tisku?

0/0
23.6.2009 23:52

Ňákej Franta z Horní Dolní

Jak se tvoří veřejné mínění

Je to holt zlá lokální strana a noviny musejí udělat tytyty, aby voliči věděli, koho mají volit. A proto zítra vyjde další článek o hodném knížeti a o moudrém služebníku božím.

0/0
23.6.2009 20:07

RomanTyk

Zajímalo by mě spíš hospodaření jiných

Paroubek převedl dluhy na syna, Řebíček nakradl přes sto milionů ze státní kasy a paní redaktorku zajímá, jaktože Věci veřejné utratily místo 5 milionů 8?

0/0
23.6.2009 20:01

Tom Atom

Tak ať vláda navrhne zákon o financování stran

Jsem přesvědčen, že pokud je v této zemi problém s tím, že je financování netransparentní (a víme, že se o tom diskutovalo snad v souvislosti se všemi stranami), pak politickým stranám nic nebrání v tom, aby vytvořila zákon o přiznávání darů nebo něco takového. Je jasné, že vůle k tomu neexistuje, protože stávající stav vyhovuje všem, tedy především těm, kdo mají nějakou moc - členové parlamentu, ministři atd. Kritika by tak měla přirozemě směřovat k těm, kdo s tím mohou něco dělat. To je ale příliš složité a nejisté a hlavně si tím nenakloníte vlivné kruhy. Naopak kritizování možných konkurentů vám může zajistit výhody.

0/0
23.6.2009 19:52

Richard Sachr

Re: Tak ať vláda navrhne zákon o financování stran

To by nebylo špatné. Mě by se docela zamlouvalo, kdyby stát nedával vůbec žádné příspěvky. Všichni by tak měly od státu garantovaný rovný přístup a bylo by jen na šikovnosti kandidátů, kolik peněz získají. Samozřejmě by vše muselo být trasparentní.

0/0
23.6.2009 20:25

Richard Sachr

Obehrané téma

Musím říct, že financování stran je skvělé téma pro novináře, a to zvláště, když se objeví někdo, kdo může ohrozit parlamentní strany. Je to pochopitelné a vyhovuje to mnoha lidem. O financování velkých stran se ale nikdo nebaví. Sám volím leta ODS a její sponzory neznám a nezajímají mne. Přitom třeba taková samotná Jančíkova kampaň na kroužkování Češkové (kde on ty peníze vzal? je to černá ovce ODS...), anebo i několik výjezdů kamionů ČSSD se vyrovnají celé kampani VV, SNK-ED, EDS, SSO a kdovíkoho ještě dohromady. Kdyby tady neexistovala závist, práce novinářů by byla mnohem složitější. Museli by totiž psát o něčem, co mají potvrzené. Museli by si ověřovat ze dvou nezávislých zdrojů, a to už dnes nikdo nedělá.

0/0
23.6.2009 19:47

Jules navždy

Náklady na časopis nemusejí být tak vysoké

Časopis mi zezačátku chodil, pak už ne. Pokud si ho nevyžádáte, chodit přestane. Není tištěn na kdovíjak kvalitním papíře, takže jeho cena nebude zvlášť vysoká. Podle toho, co mi říkal známý, který je tiskař, jsou výrobní náklady relativně nízké, pokud tisknete v tak velkém nákladu. Prostě množstevní sleva. A co se týče distribuce, takovouhle práci dělají pro politické strany dobrovolníci, takže tato položka může vyjít i na nulu. Navíc má časopis i inzerci, byť nevyplňuje polovinu plátku, jako u jiných médií.

0/0
23.6.2009 19:33

Ovčí bába

Začíná se tahat kdeco na kdekoho :-)

V Praze nežiju a časopis VV nám chodil před volbami do Evropy. Teď mám i poslední číslo a tam jsou kanadidáti do krajů. No nevím, ale nevypadají jako členové ochranky jsou to mladý a vzdělaný lidi. Třeba by bylo dobrý, kdyby se do politiky dostali. Všechny strany perou nějaký peníze u nás na severu to ví každý. ČSSD je tu nejhorší všichni se hádaj a je to samej vekslák a ksindl! Nerozumím tomu jak se co platí, ale byla bych ráda, kdyby se tam dostali jiný než ty z ČSSD, nebo i ODS tam to taky nebude čistý. Bylo by dobrý, aby tam byli nový mladý lidi!

0/0
23.6.2009 19:28

Bája a Pája

Jasné finanční zdroje od "jistých" lidí......

Že se propůjčí k podpoře této strany i Radek John je pro mě velké zklamání..............  http://www.veciverejne.eu/  ;-(  Rv

0/0
23.6.2009 18:11

sarax

Re: Jasné finanční zdroje od "jistých" lidí......

naopak, je to člověk, který má soudnost a podporuje stranu, která je za odvolatelnost politiků, za přímou volbu v rámci boje proti korupci, atd. VV mají solidní program

0/0
25.6.2009 12:54

jajaja00

Několik "nepřesností"

1. "detektivní agentura ABL" není agentura detektivní, ale obyčejná agentura tzv. bezpečnostní

2. pokud mně ten jejich plátek do schránky přichází (Praha), tak je na tak "vysoké úrovni", že jsem žádnou spojitost s jejich partají nezaregistroval, čili sebeprezentace jako prasátko

0/0
23.6.2009 17:32

Belzebub 16

Časopis chválím,

loupu na něm brambory a hned celý vyhodím do popelnice,užitečná věc.

0/0
23.6.2009 16:23

RomanTyk

Koukám, že jakmile se objeví

někdo, kdo by mohl ohrozit stávající establishment, hned se sesypou konspirátoři a hle: Máme tu jakési detektivy, kteří řídí stranu;-D Bylo by to k smíchu, kdybych ale nevěděl, že ničit solidní jméno týhle strany (alespoň v Praze 1 mají opravdu slušné zastupitele) je nejspíš v zájmu někoho, kdo se chce po volbách za každou cenu prosadit do vlády. Mimochodem, podívejte se na cca posledních 10 článků redaktorky Kaiserové a dojde vám, ze které strany vítr fouká.

0/0
23.6.2009 15:14

Cynyc

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Obhajujete neobhajitelné. Věci veřejné vydávají na propagaci řádově více než všechny strany srovnatelné velikosti dohromady a náklady programově bagatelizují. Už i vrabci na střeše si cvrlikají, že jsou umělou stranou, sloužící osobním zájmům silného investora, který si přeje zůstat v anonymitě. Tomu ostatně odpovídá i zoufale nekonkrétní program, který kromě posílení prvků přímé demokracie neobsahuje vůbec nic. Můžeme jen doufat, že jde o investora lokálního, a nikoli např. ruské tajné služby.

0/0
23.6.2009 15:45

Tom Atom

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Já tedy nevím, ale např. členské příspěvky mohou ročně znamenat solidní přísun financí, navíc připočtěte sponzorské dary, inzerci. Nezdá se mi to jako nereálné. Jasně, že si ta strana na to nevydělá za 3 měsíce před volbami, ale oni existují iž nějakých 8 let.

0/0
23.6.2009 16:20

Cynyc

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Takových stran přibližně stejné velikosti je celá řada, některé z nich mají i příspěvky od státu (za senátory či jiné volební úspěchy), přesto všechny dohromady nevydávají zdaleka tolik, kolik Věci veřejné. Znám finanční situaci malých stran a považuji existenci silného investora za jedinou možnost. Nebylo by na tom celkem nic špatného, kdyby tak úzkostlivě netajil svoji identitu.

0/0
23.6.2009 16:47

Tom Atom

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Jenže jak jsem řekl, Věci veřejné existují delší dobu než jiné malé strany, které vznikly před volbami do EP. VV si teda mohly našetřit. Protože strana má v Praze celkem hodně podporovatelů a v Praze žijí často podnikatelé, ale i zaměstnanci zde celkově vydělávají víc, je možné, že existuje větší množství středně silných sponzorů. A vemte si například, že pokud má nějaká strana např. 10 tis. členů a každý platí ročně příspěvek 1 tis. Kč, je z toho již solidní čistý měsíční příjem. Předpokládám, že zastupitelé dávají do stranické pokladny další peníze.

0/0
23.6.2009 18:07

malama99

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Co se týče kampaně VV, tak si na ní hodně přispěli i ze svých kapes, navíc si na ni vzali půjčku, kterou pak spláceli.

Za 2,4% ve volbách do EP pak dostali nemalý příspěvek, tuším nějak 1,7 milionů, nevím přesně.

0/0
30.9.2009 15:37

Bája a Pája

Re: Koukám, že jakmile se objeví

Doporučuji zeptat se těch stovek poškozených, zda je zajímá konspirace či jiné neplodné jednání, či jen ukazují na možný směr, kudy strana "alabastrových" získává (nebo někomu "pere") finance a s jakým cílem...... http://www.veciverejne.eu/  8-o

0/0
23.6.2009 18:15

Jan Žižka z HK

tou sou dneska lži.... A japak se ten časopis jako jmenuje

?;-D;-D     časopis ?;-D

0/0
23.6.2009 14:23

send

Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

až se je sám naučil ;-D

0/0
23.6.2009 13:45

Tom Atom

Re: Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

Tento příspěvek je tak na úrovni opileckého pomlouvání. Pokud vím, ta strana má poměrně hodně příznivců, a to i mezi různými známými osobnostmi. Takže pozastavovat se nad příjmy strany mi přijde zvláštní, drobných sponzorů může být opravdu mnoho (btw existuje i něco jako členské příspěvky). Jednou se volá po tom, aby se strany financovaly samy, ale když si pak strany ušetří a udělají kampaň, která je nákladnější než zisk z hlasů ve volbách, tak se pak kvičí, kde se na to vzalo. To opravdu nechápu.

0/0
23.6.2009 15:33

jajaja00

Re: Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

Neuraž se, ale zřejmě toho nechápeš víc...... ;-)

0/0
23.6.2009 17:35

sarax

Re: Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

no mně připadáš nechápavý Ty, ten příspěvek na který reaguješ, je rozumný

0/0
25.6.2009 12:56

Bája a Pája

Re: Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

Možná Radek John ani netuší, kdo využívá jeho podporu ke svému prospěchu, že? Stačí nahlédnout http://www.veciverejne.eu/ a najednou se to jeví, jako docela obyčejná prádelna peněz, nebo spíš, jak s oblibou říkal pan Zach (manžel původní jedničky na kandidátce do EU voleb, nyní spokojeně žijící v Thajsku za peníze stovek okradených veřitelů), Cash Whirpooll  Rv.......

0/0
23.6.2009 18:20

jajaja00

Re: Pan John tak dlouho odhaloval neplechy,

R^

S malým dovětkem - opravdu myslíš, že bývalý "investigativec", člověk, který již za bolševika psal knihy o českých mafiánech ap., nic netušil? Chachá......

0/0
25.6.2009 14:08

yxarinka

komupak vadí VV?

zdá se, že páni Kalousek a kníže SCH. jsou z některých konkurentů drobet nervózní, tak hned úkolují své podplacené "novináře" RvRvRv

0/0
23.6.2009 13:25

yxarinka

Re: komupak vadí VV?

zvláštní načasování - den poté, co bylo oznámeno, že VV jednají dál se Svobodnými P. Macha R^[>-]

0/0
23.6.2009 13:26

jorbl

nevite jestli ma fousy vlastni

nebo si je nalepuje?

0/0
23.6.2009 13:08

Worff

Že by další politický nepřítel?

;-D;-D;-D

0/0
23.6.2009 12:55

Franta Křižík

Re: Že by další politický nepřítel?

Tenhle clanek je pekne odflaknuta novinarina - nebo ze by to byl zamer ?

0/0
23.6.2009 13:13

Kqubi

já nevim nad čim se tak podivujete..

je zvláštní, že je někdo prakticky beznákladů schopen produkovat čtrnáctideník v takovém nákladu - 8 500 000 ks měsíčně je neuvěřitelné množství a jenom distribuce musí přijít na nehorázné peníze - pokuď tohle někdo dokáže uživit jenom z marketingových a reklamních aktivit tak mu patří právem pozornost - vdobrém i ve zlém. Je to prostě unikum;-)

0/0
23.6.2009 12:40

Bedřich Lhoták

Re: já nevim nad čim se tak podivujete..

Časopis odebírám od prvního čísla. Pokud vím, tak jenom to první číslo bylo posíláno plošně. Další čísla jsem si musel objednat, takže tam už ten náklad musel být mnohem nižší.  A rozhodně to není čtrnáctideník, ale občasník, čísla mi chodí tak po měsíci. Než něco napíšete, tak si ověřte fakta...

0/0
23.6.2009 12:52

sarax

Re: já nevim nad čim se tak podivujete..

ten časopis jste nejspíš ani nečetl a pokud jste si ho neobjednal tak ani číst už nebudete

0/0
23.6.2009 12:56

trainer

Re: já nevim nad čim se tak podivujete..

jednalo se pouze o jedno cislo pred volbama s nakladem 4miliony, ostatni cisla maji nalad desitky tisic. jen toto jaksi v clanku neni treba psat...to uz neni tak zajimava pravda

0/0
23.6.2009 12:59

racik123

Re: já nevim nad čim se tak podivujete..

Zajímavé, já si ho neobjednával a mám doma každé nové číslo (= šup do koše).

Jinak je mi to ale vcelku buřt, nebyla by to zdaleka jediná strana s neprůhledným financováním, nevolil bych ji ani před ani po této zprávě.

0/0
23.6.2009 13:38

Bobrufka

Radek

John vždycky odhaloval "neplechy" a šel věcím na kloub, nevěřím, že by se dal do "nečisté" party. Fandím mu a budu volit VV V!!

0/0
23.6.2009 12:02

sarax

Re: Radek

právě proto je potřeba zničit Radka Johna i se stranou VV, která poukazuje na neplechy v politice. Mrzí mě, že tomu pomáhá iDNESRv

0/0
23.6.2009 12:17

yxarinka

Re: Radek

nevěřím, že celá Idnes  -jen pár podplacených rádobynovinářů

0/0
23.6.2009 13:27

muflonus

Re: Radek

raději vol WC protože až na to přijdou tak Ti bude na zvracení.Nikdo není svatej a John tuplem ne ;-)

0/0
23.6.2009 12:19

virena

pozor

Prezidenta Havla nechte laskavě na pokoji. většina lidí mu nesahá ani po kotníky, ale česká závist je vražedná. Spíš lide pátrej, kdo platí Věci Veřejné, kdo za nimi v pozadí, aniž by to lidé mohli vidět, stojí !!! Je to nebezpečné. Možná to netuší ani radek John, ale to bych se divila.

0/0
23.6.2009 11:41

Jack B

konspirační teorie

To víte, jeden si nikdy nemůže být jistý. Za ČSSD stojí KGB (stejně tak jako za Hradem), za ODS a SZ bude CIA A úplně za vším jsou chlápci z Dharma Initiative. ;-D

0/0
23.6.2009 11:51

Najdete na iDNES.cz