Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nespokojení studenti míří do Prahy demonstrovat proti státním maturitám

Až deset tisíc studentů by se dnes mohlo sejít v centru Prahy, aby protestovali proti státním maturitám. Alespoň tolik se jich přihlásilo na komunitním serveru Facebook. Vadí jim hlavně údajná nepřipravenost zkoušek, proto požadují jejich odklad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

The Dark

Demonstrace flákačů

Ti studenti, co jsou proti maturitám, jsou ubozí flákači, kteří se bojí, že jim skončil čas nicnedělání. Na tu jejich otázku "Nikdo nám neřekl, na co se máme připravit" bych jim odpověděl velice rychle. Připravte se hlavně na to, na co máte. Učte se češtinu, cizí jazyk a další předměty a přestaňte se flákat s kámoši nebo čučet pořád do počítače. A ti učitelé, kteří je tam šli podpořit, jsou taky flákači. Učitelé totiž musí procházet sériemi různých školení a to jim narušuje jejich 21 hodinovou týdenní pracovní dobu. Být ředitelem, normálně je vyhodím. Takže místo držkování na náměstí jděte makat.

0/0
19.6.2009 22:34

barushca

Re: Demonstrace flákačů

No podívejte. Je sice pěkné, co jste sem napsal, má to v sobě kus pravdy, ale koukněte na to z mojí stránky. Jsem ve třeťáku na gymnáziu, je to jedno z těch "elitních", na moji škole neučí profesoři, kterým bychom byli ukradeni, všichni profesoři, které znám osobně z hodin, chodí na všechna školení. Znám případy, kdy na jiných školách se studentům řekne: "Vyhledejte si to na internetu, v novinách, za námi nechoďte.", ale u nás to tak není, moji kantoři se o maturity aktivně zajímají. A výsledek? Nevím, z čeho budu maturovat. Nebudu tady vypisovat, jak jsem se k tomu dobrala, to by zabralo dost času, ale na konci je finální výběr ze dvou předmětů. Matematika nebo francouzština. Ano, můžete teď namítnout, že jsem přesně ten flákač, o kterém jste mluvil, ale já jsem jen průměrná studentka gymnázia. Nechodim za školu, učim se průběžně na testy, něco opíšu, něco nechám opsat. Ale když jsem nastupovala do prváku, věděla jsem, že s moji francouzštinou maturovat nemůžu.

0/0
21.6.2009 22:23

barushca

Re: Demonstrace flákačů

A na konci třeťáku mě stát postaví před tuto volbu? Musíte sám uznat, že když přicházíte na SŠ, alespoň polovina studentů má matnou představu o své maturitě. Já ji měla taky a podle toho jsem se řídila, dřela jsem v určitých hodinách, jiné jsem zanedbávala, tak to chodí a podle mě by mělo. Ono když vyjdete SŠ s jedničkami a dostanete se na žurnalistiku, chemicko-technické učení a zemědělku, je to úspěch, ale absolutně nemáte přehled, co vlastně chcete dělat a co vás baví. Já to vím a mám za to pykat? Kdybych o státních maturitách a jejich (abstrakční) podobě věděla od prvního ročníku, začla bych na francouzštině pracovat mimoškolně, přihlásila bych se na matematický seminář.., možností je dost. Ale i přes občasné vlny "budou státní maturity, budou státní maturity", to přišlo na konci třetího ročníku docela náhle. Je možné, že bychom státními maturitami něco vyhrátli, že jsou jednodušší a jakousi nenahmatatelnou vyšší úroveň by VŠ braly jako dopis o přijetí, ale kde je ta jistota?

0/0
21.6.2009 22:34

barushca

Re: Demonstrace flákačů

Rozčilujete se nad flákači. Tomu rozumím, člověk se s nimi stýká celý život a musí s nimi umět žít a oni to nakonec všechno uhrají, mají lepší známky, plat, co já vím. Ale když se znova otočíte druhým směrem, uvidíte zlomek studentů, kteří studium berou až příliš vážně a chtěli se pomalu začít připravovat už o prázdninách a ano, znám takové lidi. Jak se mají připravovat, když nemají pražádnou představu o "maturitních tématech"? A proč jsem si před rokem kupovala od maturantky vypracované maturitní otázky? Abych si je měla kam vystavit? Problém u většiny studentů není v tom, že se brání změně, změna je život, ale že nad státními maturitami je takový oblak pochybností.., nepřijde Vám hloupé, že se před týdnem měnil kánon sto dvaceti knih, ze kterých si máme třicet vybrat a pokud možno je znát nazpaměť? A nepřijde Vám divné, že týden před koncem školy se šlo demotrovat proti nejistotě, která dávno nejistá být nemá?

0/0
21.6.2009 22:42

barushca

Re: Demonstrace flákačů

To jako přijdu 1.září do školy a dozvím se, jak bude probíhat jedna z nejtěžších zkoušek v mém dosavadním životě? Není už trochu pozdě?

Můj názor je takový, že nějaký flákač před dvaceti lety odmaturoval se čtyřmi jedničkami, šel si sednout na magistrát a neudělal to, co měl. Byly nám dány peníze z EU na státní maturity a já se ptám: "Kde jsou ty peníze teď?!"

A na závěr bych chtěla jen dodat. Máte-li pocit, že na středních školách a gymnáziích jsou jen flákači v podobě studentů, kteří chtějí mít jasno v dalším kroku svého života nebo v podobě jejich učitelů, kteří chtějí svoje řemeslo dělat dobře a těm žehnám, pomalu jich ubývá.., pak prosím, nechte si jej. Ale myslím si, pokud gymnázia a SŠ neprosily dobré studenty od flákačů, pak vězte, že to vysoké školy napraví.

Dobrou noc.

0/0
21.6.2009 22:51

calloway

studenti

dneska je ve školách volno?

0/0
19.6.2009 12:36

Philosopher

Otázečka (pro studenty)

Znají studenti cíl demonstrace ? Demonstrace je proti statním maturitám nebo pro odložení státních maturit ? A jsou studenti v názoru jednotni ?

0/0
19.6.2009 12:09

Lokutus4

....

.na Národní jim dát poradnou nakaádacku, nasadit veterany SOG z Afghanistanu  ;-)

0/0
19.6.2009 11:54

takyjá

Ani se vejcovodům ODS nedivím:-))

když znají kulové a zejména jejich učitelé je kulové naučili:-))Na soukromých školách je to jednoznačně znát:-))Kdysi miliony lidí dělalo státní maturity a bylo hned jasno kdo a která škola vyrábí tupce:-)dnes? aby se politici zalíbili,tak po 89 roce st.maturity zrušili:-))výsledek? produkování tupců,podle školy,kdy si maturitní otázky vyrábí škola sama,podle stupně dutosti jejich maturantů:-)) Jinak maturita učně,maturita na soukromé škole,maturita na st. škole, maturita na gymnáziu a zejména znalosti jsou značně rozdílné:-))značně:-))v některých případech jsou znalosti úměrné korytu u ODS či výši příspěvků u soukromých škol:-))))viz případ v TV:-.))))Jsem pro státní maturity, měli by být normálním prvkem státu v testování znalostí lidí!!Je to v zájmu státu a nadaných studentů!!! ,kterým je jedno zda budou st. či jiné maturity:-))))))))))

0/0
19.6.2009 11:38

takyjá

Re: Ani se vejcovodům ODS nedivím:-))

JInak facebook je  prostředek pro získání informací od různých zájmových skupin, lidí,..,:-)využitelné pro BIS,CIA,Mosad,KGB a další.-))))Takže ukažte držku na booku a jste jasní:-))zejména když si tam na sebe vyblijete informace na své přátele,rodinu a pod:-)))))))))))))))))))je jen otázkou času v budoucnu,podle vaší úspěšnosti v životě, zastávané funkce, postavení,kdy to může být využito a zneužito:-))))))))))))))))))))))))))

0/0
19.6.2009 11:45

schewola

Re: Ani se vejcovodům ODS nedivím:-))

bacha, někdo za tebou stojí? ;-)

0/0
19.6.2009 12:25

KarelFCB

to koukám

To koukám, že většině místních přispěvovatelů se nezdá, že by studenti měli taky právo vyjádřit svůj názor. Souhlasím se studenty, protože v našem diletantském státě se nemůže nic dodělat do konce. Nemělo se to odkládat od začátku a mělo to být od prváku k maturitě. Přece nelze neustále měnit podmínky čehokoliv co je jednou nastavené. Kdo je zodpovědný za nějaký úkol měl by ho dokončit včas a v kvalitě zadání, pokud ho nedokončí tak musí nést odpovědnost. Tak a teď mudrujte.

0/0
19.6.2009 11:02

JTR1

Re: to koukám

hmmm, i demokracie někde končí (tím ale neomlouvám diletantský stát), ALE aby studenti kecali do toho jak a co se bude zkoušet?? To je možné jenom v Kocourkově a v českém parlamentu!! ;-)

0/0
19.6.2009 11:06

Rokoko12

Re: to koukám

Ac nerada, musim Vam ale odporovat to neni mozne jenom v nasem Kocourkove. Vcera studenti demonstrovali proti jejich maturitam, tady v Nemecku, oni to nasi v CT neuvadeli?

0/0
19.6.2009 11:16

JTR1

Re: to koukám

omlouvám se, zprávy nesleduji pravidelně ;-)

0/0
19.6.2009 11:22

lukinoo

Jirka má pro studenty recept

vodní děla

0/0
19.6.2009 10:15

Lexxik

Re: Jirka má pro studenty recept

Když nepomůže voda, má v záloze slzák

0/0
19.6.2009 10:20

tom-2718281828459

facebook

ani bych se nedivil, kdyby jich tam přišlo tak maximálně 100, leje a je hnusně, nevytáhnou nos z domu. Ono je jednoduché na facebooku podepsat nějakou petici, na to stačí několik kliknutí na počítači, ale udělat pro to něco jako třeba jet z Ostravy do Prahy jen kvůli takové blbosti, to se mi nechce věřit. A kdyby ta demostrace nebyla během školního dne, ale třeba v sobotu, tak se jim na to vykašlou všichni. Takhle tam přijdou jen proto, že je to příležitost jak se ulít ze školy. RvRv

0/0
19.6.2009 10:12

lukinoo

Re: facebook

kdo jim zaplatí jízdenku?

0/0
19.6.2009 10:14

JTR1

Re: facebook

pojedou načerno 8-o 

0/0
19.6.2009 10:16

Medulda

Re: facebook

Já si od druháku docela příjemně vydělával...

0/0
19.6.2009 10:28

lukinoo

fejsbůk

Já bych ten fejsbůk zakázal. Vymyšlejí tam samé blbosti a sedí doma na zadku. Pokud se chtějí mladí někde scházet, tak bych doporučil (povinně) nějaký kroužek. Tam si můžou navzájem povídat, ukazovat si ty fotky, o které mají takový zájem. Dokonce si můžou udělat nástěnku a nejlepší fotografie tam vystavit. Samozřejmě tohle vše pod dohledem zkušeného vedoucího kroužku.

0/0
19.6.2009 10:11

českej Pepik

Re: fejsbůk

v hospodě....

0/0
19.6.2009 10:12

českej Pepik

Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

....ještě jsem nezačal ani s ICQ a najednou všichni facebook,facebook....ať jdou do pr*ele...když někoho potřebuju zavolám...k*rva co je to sms?

0/0
19.6.2009 10:06

JTR1

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

třeba to má být ve státní maturitě!! ;-)

0/0
19.6.2009 10:07

českej Pepik

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

vole:-).....kde vezmou chudí na počítače. Nebo dostanou papírovou offline verzi?

0/0
19.6.2009 10:10

A fallen warrior

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

Facebook pouzivaji pouze ztroskotanci. Tam si clovek dava fotky a podobne nesmysly a urcite se tam najde i par pedofilnich komunit. ICQ, Skype, Jabber jsou komunikacni programy, facebook je social web, da se to nazvat jako ztratou casu..

0/0
19.6.2009 10:09

českej Pepik

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

já si to myslel.....

0/0
19.6.2009 10:10

českej Pepik

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

..podle to "face"....že jsou to ztroskotanci, co nějkoho hledájí přes net. Takže je to jako seznamka, lidé apod kraviny....

0/0
19.6.2009 10:12

JTR1

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

je ztroskotanec socka????

0/0
19.6.2009 10:17

Lexxik

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

Pár pedofilních? Ti garantuji že to je líheň deviantů. Kdo může sledovat anonimně fota druhých a číst si o nich? Normální člověk když se mu druhý líbí tak ho chce poznat osobně. Devian se bude skovávávat protože ví že by ho společnost rozsápala kdyby zjistila že myslí na sex s vaší 10letot dcerou. Pak si v klidu vyhlídne, zjistí co se dá ( obvykle tam lidi napíšou i číslo bot ) takže pro úchyla zlatý důl se vším všudy. Sami se mu tam nabízí ;-€

0/0
19.6.2009 10:18

takyjá

Re: Co to je facebook? furt se o tom někde píše....

je to prostředek pro získání informací od různých zájmových skupin, lidí,..,:-)využitelné pro BIS,CIA,Mosad,KGB a další.-))))Takže ukažte držku na booku a jste jasní:-))zejména když si tam na sebe vyblijete informace na své přátele,rodinu a pod:-)))))))))))))))))))

0/0
19.6.2009 11:43

pesbes

ach ta mládež

Páni studenti by nejraději, aby dostali otázky k maturitě rok dopředu a před svaťákem pak i číslo otázky, kterou dostanou u zkoušky. Úroveň vzdělání jde dolů, když srovnám, co jsem musela znát já a jaké znalosti má můj vnuk, je mi smutno. Umí sice lépe na počítači než já, ale znalost jak stahovat co nejvíce písnček z netu nás k pokroku nedovede.

0/0
19.6.2009 10:01

A fallen warrior

Re: ach ta mládež

Dnesni fakanstvo je samej facebook a podobna zumpa a o tom to je..Rv

0/0
19.6.2009 10:04

Lexxik

Re: ach ta mládež

Plně souhlasím i když jsem pomalu taky ještě mláděž. Ale stačí 9 let rozdíl ( to jsem doštudoval ) už to je nebe a dudy. A na PC umí většinou kraviny ( hry, film, hudba, chat a jak si vyměňovat foto ) udělat práci na PC to už je jim cizí.(neříkám všici) ALe když je nikdo nevede a trh je tlačí do svých produktů o jejichž hodnotě jak účelové tak jakékoli se nedá ani debatovat. Kokali jste někdy hodinu vkuse na MTV? To vipovídá za vše. Nebo na nějaký kanál pro teenage, sprominutím sra..... Když mi 9 letý kluk napodobuje hiphopery je mi nablití.

0/0
19.6.2009 10:11

Lexxik

Re: ach ta mládež

Pardon za pravopis, viditelně jsem ve škole taky moc nedával pozor:)

0/0
19.6.2009 10:12

falda

Kdyby se raději ti studenti

učili rovnici kontinuity, dělení mnohočlenů a gramatiku! A taky etiku! Za chvíli nás strčí do kapsy každá druhá africká země, kde neměli před pár lety o nějaké škole ani ponětí.

0/0
19.6.2009 10:01

Ryuu

Re: Kdyby se raději ti studenti

Neprijde vam rovnice kontinuity na stredni skolu trochu moc?

0/0
19.6.2009 10:09

tom-2718281828459

Re: Kdyby se raději ti studenti

existuje spousta rovnic kontinuity, třeba v trubce s vodou platí S_1*v_1 = S_2*v_2 a to se už na gymplu učí.  Přesto by nebylo na škodu, aby pochopili matiku na té úrovni aby se dokázali pochopit i diferenciální a integrální formy rovnic kontinuity.

0/0
19.6.2009 10:20

Polárníliška

Počítám, že tam bude řada vyhledávačů talentů

z Komory odborových svazů, z Greenpeace, aby draftovali ty nejlepší, kteří mají potenciál dobře držet transprenty, případně mají znělý hluboký hlas nebo umí dobře pískat na píšťalku...

0/0
19.6.2009 9:59

českej Pepik

Re: Počítám, že tam bude řada vyhledávačů talentů

R^

0/0
19.6.2009 10:04

Lexxik

Nová doba..

..nové mravy. Fakáňata by měli raději sedět nad knížkou a na tu zapráskanou maturitu se učit. Ječení v ulicích jim pomůže tak max do ghetta. Asi by tu maturitu chtěli jen tak za 4 roky flákání. Sice si o státní mat. nemyslím že je to dobrý nápad, ale asi ji těžko někdo dodělá když do toho kecá každé děcko. U nás se zjevně zaměňuje demokracie s anarchií.

0/0
19.6.2009 9:58

českej Pepik

jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

....náboráři většinou vědí, kde dávají maturity jentak a kde ne. Jaké jméno má jaká škola (alespoň u nás v okolí). Rodiče to vědí táké, když dávají ratolest na střední.....zjistit kolik % se dostane na VŠ z dané střední školy se dá zjistit take

0/0
19.6.2009 9:56

JTR1

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

a jakým školám asi vaděj ty státní maturity a jakým dětem? Osobně si myslím, že těm horším ;-)

0/0
19.6.2009 9:59

českej Pepik

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

určitě těm horším.....to jsou maturanti, kteří pracují na výrobním pásu

0/0
19.6.2009 10:01

českej Pepik

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

takové lidi mi potřebujeme......abychom mohli v klidu chatovat, když oni na nás makají:-)

0/0
19.6.2009 10:03

JTR1

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

a vidíš a vo tom to je!! Dosáhnout toho aby každý blbec neměl maturitu!!! Je to prostě známka jistého vzdělání a hotovo!!

0/0
19.6.2009 10:04

českej Pepik

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

Hele vím o čem mluvíš ja musel na VŠ jenom aby jsem nemusel na vojnu:)

0/0
19.6.2009 10:07

A fallen warrior

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

To neni o SS, ale o studentech. Lempl se na VS nedostane odkudkoliv a pokud ano, tak je vecnej student, sam jednoho znam..Rv

0/0
19.6.2009 9:59

českej Pepik

Re: jsou dobré školy a špatné školy...smiřte se

já jich znám mnohem více

0/0
19.6.2009 10:02

Najdete na iDNES.cz