Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tisíce ohrožených stromů podél silnic se dočkaly zastání ve Sněmovně

Sněmovnou prošla novela zákona o ochraně přírody a krajiny, čímž se zpřísní i pravidla pro kácení alejí podél silnic nebo železničních tratí. Silničáři přitom plánovali, že letos pokácí devět tisíc stromů. Teď bude nutné získat povolení od městského nebo krajského úřadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JÁNSKÝ

Strom dělá krajinu

Konečně parlament odvedl jednou poctivou práci - běsnění silničních správ při kácení stromořadí v krajině již přesahovalo všechny únosné meze. Hlavním motivem totiž nebyla ochrana motoristů ale vytěžení topiva, které si mezi sebou za hubičku rozebírali zaměstnanci silničních správ. Pokud se v diskuzi argumentuje ochranou motoristů, tak k tomu je možno dodat tolik, že opilce nebo hazardéra za volantem nebo řidítky motorky kácení alejí nezachrání - dříve nebo později narazí do jakékoliv jiné překážky - jsme toho dnes a denně svědky. Proměnit krajinu v betonovou nebo asfaltovou pustinu je snadné, nádherná stromová alej však roste nejméně sto let.

0/0
18.6.2009 20:03

takyjá

a kdy najdou zastání ty tisíce

mrtvých na těch stromech i s auto rozvěšených?:-)))) Že by naší poslanci silnice,kde jsou stromy zrušili pro bezpečený provoz na nich?:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

0/0
17.6.2009 14:28

fel_low

Re: a kdy najdou zastání ty tisíce

Už zase ty závorky...

Pro případ, že byste to myslel vážně, dovolím si tvrdit, že neexistuje nic jako nebezpečný strom u silnice. Není dosud zdokumentován jediný případ, že by strom vstoupil do vozovky a stal se tak příčinou dopravní nehody.

0/0
17.6.2009 14:35

medved_cz

pro bezpečnost na silnicích toho udělají pravě víc stromy

likvidují hovada co neumí řídit

0/0
17.6.2009 14:11

egi

Aspoň něco

Jak už několik lidí přede mnou napsalo - pro ježdění slouží zpravidla silnice. Je-li strom mimo silnici, nemělo by se do něj vrážet. Pokud (případ, který si pamatuju) matka jede na náledí jak šílená, napasuje to do stromu a eliminuje svá dvě nepřipoutaná a nevsedačkovaná haranťata, není to problém toho stromu.

Jestliže po srážce se stromem zahynulo xy lidí, nelze ani vyčíslit, kolik by jich zahynulo v kotrmelcích v oraništi, kdyby tam stromy nebyly. Nebo naopak - kolik lidí se o strom zarazilo a skončilo jenom s drobným či žádným zraněním, namísto aby udělalo na louce salto mortale.

Lze snad skácet jeden, dva, tři stromy v exponovaném místě se špatně klopenou zatáčkou, plošné kácení alejí je chujovina.

Tak prozíravý postoj bych od poslanců ani nečekal (a to i včetně těch rysů a spol.). Na Snítilého by bylo dobré si posvítit.

0/0
17.6.2009 13:49

weneto

Je to sice drsné

Ale srážce se stromem se dá poměrně dobře zabránit setrváním na vozovce - bohužel toto jednoduché pravidlo neplatí pro srážku s hovadem v jiném vozidle. Tudíž navrhuji, aby se místo mýcení stromů začali mýtit šílenci za volantem + se zvýšila délka jízd v autoškole, neb silnici po většinou opouští samovolně řidiči v 1. roce automobilového života.

Usnadnění lovu stovky rysů a dvaceti vlků v ČR jen proto že žerou to samé co myslivci je úlet k němuž netřeba komentáře - snad jen, že by se nad sebou měla ČMMJ opravdu zamyslet než začne vyvádět při opakování večerníčku s rysím mládětem

0/0
17.6.2009 13:32

performer2

stromy nechat ale odporné bildboardy pryč

protíž je asi v tom, že ze stromů nejsou provize....

0/0
17.6.2009 13:26

madrfakr

Propánajána..

.. nechme stromy na pokoji!! Raději jezděme slušně a v rámci vlastních schopností. Argument s prasklou pneumatikou je jako co?? Kolikrát se vám něco takového stalo (pokud máte pneu vpořádku)? Jezdím od roku 1978 a stalo se mi to tenkrát(!) asi 2x, ovšem to jsem měl Tatru Hadimršku z roku 1935 a ty gumy byly totál zpuchřelý - to snad dneska nikomu nehrozí. A jinak to přece můžu napálit do: sloupu, kapličky, dopravní značky, betonového mostku, billboardu, transformátoru, mostního pilíře, mostního zábradlí a taky samozřejmě do baráku anebo do protijedoucího auta (eventuálně do zčistajasna spadnuvšího letadla:-). Takže proč to mají odskákat zrovna stromy??8-o

0/0
17.6.2009 13:23

jizerman

Re: Propánajána..

souhlasR^

0/0
17.6.2009 13:29

wrangler

Re: Propánajána..

R^R^R^

0/0
17.6.2009 13:42

wartas

První rozumný zákon...

 který si vylíhnul v parlamentu. Tleskám na závěr jeho činnosti.AŤ už jdou do háje .

 Lidé volte rozumně !!!!!! Ať toho zase nebudeme litovat. Doposud tvořil jen samé

 zmetky, které za krátký čas museli opravovat. Chudáci na duchu. Inu co chcete,

 ryba vždy smrdí od hlavy ( Vlček, Kato a další.) Co to je za šéfa parlamentu když si

 vybere za rádce pomocníka tajných fízlů ???  Rv  

0/0
17.6.2009 13:22

Jan Žižka z HK

ekopsychopati

;-€;-€;-€

0/0
17.6.2009 13:22

Fonon

sromy u silnic ponechat,

mají významnou funkci přírodních větrolamů a sněholamů, na rozdíl od těch vyrobených, který se kradou jako na běžícím pásu.

0/0
17.6.2009 13:12

Ruler

a copak strom

může za to, když někdo jede jako prase??

0/0
17.6.2009 13:01

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: a copak strom

nebo když ti praskne přední pneumatika, nebo když se ti za volantem udělá zle , nebo když se vyhejbáš předjíždějícímu Bursíkovi ? :-P

0/0
17.6.2009 13:09

SBR

Re: a copak strom

Ne, nemuze. Stejne tak jako strom za to nemuze ten betonovy pilir, zed stromu ci dalsi dve auta, ktera tam jak potvoru stoji, kdyz MNE zrovna praskne pneumatika.

Stromy nemohou za lidskou hloupost.

0/0
17.6.2009 13:20

Najdete na iDNES.cz