Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse

Matka zmizela se dvěma dcerami, naposledy byly vidět v jednu ráno

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ginny

Matky po porodu by měly mít větší péči

Dnes je divná doba. Matka s dítětem nebo dětmi skončí po porodu vlastně v izolaci, často zavřená sama v bytě většinu dne. Manžel celý den v práci, prarodiče daleko.

Naprosto ideální by bylo, aby aspoň první týdny po porodu mohla se ženou trávit její matka, sestra, teta nebo aspoň dobrá kamarádka, které žena důvěřuje. V tomto těžkém období se žena potřebuje fyzicky a psychicky zotavit, paradoxně na ni však doléhá víc povinností než předtím. A samota jí neprospívá už vůbec - malé děti lze jen těžko chápat jako rovnocenné společníky.

Vím, o čem mluvím. Sama mám tři děti a velmi jsem ocenila pomoc, kterou mi maminka po porodech věnovala. Hlavně po narození třetího dítěte, kdy k nám docházela denně celé šestinedělí.

Pokud to nejde jinak, aspoň manželé by se měli snažit být v prvních týdnech a měsících po narození dítěte co nejvíce času doma a poskytovat ženě psychickou podporu. Je to velmi důležité.

0/0
16.6.2009 9:21

Jintaj

Doufám, že jí odsoudí

Za pokus dvojnásobné vraždy! A nějaké argumenty o laktační psychoze jsou naprosto liché. Musela dobře vědět, že ty děti vede na jistou smrt, k níž nedošlo jen zázrakem...

0/0
16.6.2009 7:51

Ginny

Naprosto nesouhlasím

Jednala určitě v pomatení smyslů. Laktační psychóza může nabýt obludných rozměrů. Vzhledem k věku mladšího dítěte jsou poporodní psychické problémy velmi pravděpodobné.

0/0
16.6.2009 9:11

karp

VĚTŠINA REAKCÍ BYLA NECHUTNÁ

V jaké době to žijeme, člověk člověku vlkem?

0/0
15.6.2009 23:37

Ginny

Re: VĚTŠINA REAKCÍ BYLA NECHUTNÁ

Doufám, že jde o práci malé hrstky úchylných jedinců, kteří takhle ventilují svou zvrhlost. Pořád věřím, že většina národa je psychicky normální a nechybí jí aspoň základní schopnost empatie.

0/0
16.6.2009 9:14

Sid2007

Jó MÁMA je MÁMA je MÁMA! Který CHLAP ji k tomu DOHNAL?

Opakujte všichni po mě: Rodič se 2 mléčnými žlázami a orgánem, jehož jméno v řečtině dal název HYSTÉRII nikdy, opakuji nikdy, neudělá nic, tedy nic co by nebylo "v nejlpším zájmu dítěte". I tuto matku musel k tomuto toulání se, popletení mysli a dnešním skokem pod vůz metra dohnat nějaký chlap. Buď to byl její studený otec nmebo sobec manžel. Naštěstí armáda exkomunistek v talárech anší exkomunistické justice, která je také díky komunismu, který justici, jako státní moc moc nepotřeboval, 3 až 4-krát více FEMINIZOVANÁ než je justice klasických západních demokraciií.  Celkově ze 72%, v opatrovnických senátech soudů 1. stupně pak de gacto ze 100%. A tak exsoudružky soudkyně, patetické pracovnice OPDů, donenávna také unašečka svého synka Ondry ze Zbraslavi do Brna, vyvedená JUDR LENKA PAVLOVÁ, advokátka českých únoskyň dětí do ČR před nadržování těmto ůnoskyním specializovaným OS pro Phu 5 (Braová, Santanová atd.) kterou jako lišku v kudníku do čela ÚMPOD jmenoval Nečas matkám nadržují:)

0/0
15.6.2009 22:20

kochanka

laktační psychóza

je pěkné svinstvo. Myslím, že to bude i za tímto případem

0/0
15.6.2009 21:13

Sid2007

Jasněže, postpartum depka, zlý manžel, otec

Rodič se 2 mléčnými žlázami, orgánem, jehož návev v řečtině dal jméno hystérii je vždy nevinný, vždy má "nejlepší zájem dítěte" ma mysli. Viz dále můj příspěvek výše. Manžel této další čarodějnice (jedné z těch, kteří v Klaudivu na čarodějnice s evyznávaly z jízdy na ďáblově ohonu na Petrových kamenech:) ať si chystá teplé ponožky do báně, až tato další, normální ženská hysterka začně policii, psychiatrům, ochráncům dětí a právníkům "zpívat". Z vězení by pak mohl s práce přispívat na její bydlení v jejich, sorry, jejím bytě. A zaplatit jí zámečníka, protože ty klíče také ztratila kvůli "psychyckému násilí" z jeho strany. Ať zčerná, hřmí exsoudružka v taláru naší exkomunistické jestice.

0/0
15.6.2009 22:26

12345hanka

Kuchařka

a služebná Marie zmizely...

(Jirotka, Saturnin)

0/0
15.6.2009 15:08

Fanda Šmanda

S kočárkem venku v jednu ráno ??

To je hódně divné.

0/0
15.6.2009 14:29

Najdete na iDNES.cz