Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Péče ve většině LDN je kvalitní, ukázala kontrola

Léčebny dlouhodobě nemocných se staly loni v létě terčem ostré kritiky. Z reportáže MF DNES vyplynulo, že péče v léčebnách je leckdy na velmi špatné úrovni. Kontroly, které na základě tohoto nařčení provedla Všeobecná zdravotní pojišťovna, ale ukazují, že péče ve většině léčeben odpovídá předepsaným standardům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

banan.cz

reklama pod clankem

Bezpečné a účinné hubnutí

Individuální přístup, přírodní produkty, rychle viditelné výsledky!

Tak to je mazec i na me ;-D

0/0
9.6.2009 17:11

Belzebub 16

Znám klienty

těchto zařízaní,kteří po zlepšení stavu šli do domácí péče.Všichni se shodují,že kromě hrobu již žádné horší zaopatření není.

0/0
9.6.2009 15:51

zizií

Re: Znám klienty

Tátu tam převezli  v pátek odpoledne,(protože tam bylo místo),právě ve chvíli,kdy u něho byla na návštěvě mamka,(pan doktor říkal na pár dní,aby měl odborný dohled a zotavil se),příjemné sestřičky mámě nadali,proč ho tam dává,když si ho chceme vzít domů,že ho ani nebudou zapisovat ať jde hned.Odbornou péči těch semetrik vydrželdo neděle dopoledne,to volali ,že zemřel

0/0
9.6.2009 16:02

zizií

Re: Znám klienty

Naložil jsem mamku,a jeli jsme tam,máma se šla podívat na ten pokoj kde ležel a zeptala se těch zbylých tří pacientů :jak zemřel,co se stalo,netrpěl,chtěla od těch lidí co s ním v tu chvíli byli slyšet uklidnění,(něco jako zemřel v klidu,tiše a pod),sestřičky se nahrnuli za ní,ti lidé odpovídali,ale nekoukali na mamku,ale na ty sestry,jedna z nich nás chtěla dostat hned ven,slovy:co si myslíte,my se o něj staráme,přece by jsme ho tu nenechali ležet mrtvýho,požádal jsem jí o chvíli taktu a mlčení,vjela na mě co si mysím,řek jsem jí,že má chování řeznickýho psa,otočila se a odcházela,ale ještě vyštěkla"až po tobě "a zmizela

0/0
9.6.2009 16:17

zizií

Re: Znám klienty

LDN Havlíčkův Brod ,dva měsíce zpět

0/0
9.6.2009 16:19

pardal-oblackovy

Re: Znám klienty

Naše příbuzná byla v LDN ve Vysokém Mýtě. I přes všechny původní předpoklady, kdy byla sice převezena po operaci krčku (tedy velká nepříjemnost u starých lidí)  byla velmi čilá a lze  říci že jí to pořád pálilo. Situace se vyvíjela velmi rychle a to špatně. Již za pár dní nemohla brát telefon. Nebyla totiž shopná jej silou mysli ani zvednout - proč? poté co jsme se ji dovolali až skrze sesternu, zněla že je pod vlivem silných prášků. Stějně tak to bylo i při dalším hovoru. Takhle to šlo dál pár dní a byl rychlý konec. (pro nás, nečekaný, neznali jsme co je LDN)

0/0
9.6.2009 21:01

pardal-oblackovy

Re: Znám klienty

2/3

Ta paní zemřela dva či tři dny poté co jsem ji viděl. To také psychice

původně relativně silného člověka nepřidá. A tak dále...ted je již

pozdě něco změnit.

0/0
9.6.2009 21:02

pardal-oblackovy

Re: Znám klienty

Jinak k platům zaměstnanců. Domnívám se, že to není až tak uplně v

kompetenci těch co si musí jít do LDN lehnout. Též to asi není ani v

kompetenci jejich příbuzných...leda bychom rozjeli nějaké sponzorské

balíčky ale to by pak z toho vznikl klientelismus. To je  kompetenci

vlády (zakon) - ministerstva zdr.- daného odboru

0/0
9.6.2009 21:03

biofyzik

zlepsila se uroven dokumentace

tzn. sestry venuji mene casu pacientum a vice dokumentaci

0/0
9.6.2009 15:24

Zebin

byl jsem na LDN

jen jednou a zamrazí mě, když si na to jen vzpomenu. Vůbec netuším zda tam byla situace dobrá nebo špatná a navíc, pracovat tam, je obět sama o sobě.............

0/0
9.6.2009 15:02

babacek

Kontrola

Avizované kontroly mohu tak odhalit leda hov..!!

0/0
9.6.2009 14:39

iDaddy

Kontrola byla zbytečná, to, že je v LDN kvalitní péče

si cvrdlikají i vrabci na střeše.

Jsem přesvědčen, že ta páče je nejenom jedna z nejlepších na světě, ale že se každý do tohoto ústavu těší. Netuším, jak se mohou podobné ústavy ze soukromého sektoru uživit, když je tady nabízena taková státní konkurence!

Není pravda, že neschopní pacienti leží ve vlastních výkalech i více dní, není pravda, že jsou jim neustále podávány různé oblbováky, aby byli v klidu! Není pravda, že porsonál se k nim chová jako k hovadům!!!!

0/0
9.6.2009 14:09

topič elektrárenský

Hlavně si to pěkně pochvalte,

co na tom, že většina lidí, co znám a co měli zkušenosti s LDN má názor naprosto opačný. I moje vlastní zkušenost s příbuznou v LDN, děs a hrůza. Raději euthanazii, než živořit v LDN. Takže těch devadesát procent kvalitních LDN je asi někde na Marsu nebo v šanonech úředníků z VZP. Ona je kontrola a "kontrola", pokud se kontroloři předem ohlásí, je samozřejmě vše v pořádku. My starší to známe z vojny, jak se taková potěmkiáda organizovala. 

0/0
9.6.2009 13:32

lukim

Re: Hlavně si to pěkně pochvalte,

Naprostý souhas, je to potěmkiádaRv S takovými kontrolami běžte do háje!

0/0
9.6.2009 14:00

richarrd

Re: Hlavně si to pěkně pochvalte,

Aaa..hrdina se ozval. Zajímalo by mě jestli máte na to se jít do některé LDN aspoň podívat, natož tam pracovat. Sám sem si touto zkušeností prošel (FN Motol) a můžu vás ujistit, že personál se k nemocným choval velice slušně, až jsem byl (příjemně) překvapen. Kdo se někdy staral o starého, na péči druhých závislého člověka, tak ví co to obnáší. A představte si že to není váš příbuzný ale cizí člověk, a že není jeden ale celé oddělení. Peníze, které ošetřující za svou práci dostavájí jsou doslova směšné, a pokud se jim ještě dostává takového 'uznání' od společnosti tak se jim ta práce rozhodně lehčí nedělá. Já osobně před nimi smekám, sám bych to dlouhodobě dělat nedokázal. Pokud jste opravdový hrdina, přihlašte se jako dobrovolník do LDN a uvidíte sám jaké to je. Vykřikovat tady po diskuzích umí každý. Přeji všem hezký den a uvědomme si, že na kvalitě našeho zdravotnictví se může podílet každý...máme ho takové jaké si ho uděláme.

0/0
9.6.2009 14:22

stip

To už není taková bomba

jako "odhalení" zakukleného redaktůrka MF!

0/0
9.6.2009 13:12

Najdete na iDNES.cz