Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gates: USA rychle zareagují, pokud bude KLDR ohrožovat spojence

Americký ministr obrany Robert Gates vyslal varovný vzkaz pro Severní Koreu. Spojené státy podle něj rychle zareagují, pokud kroky komunistické vlády ohrozí USA, nebo jejich asijské spojence.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JÚLINEK.ŠÍŠAL

ano ano, souzi a soušky čížci,

USA zareagují  rychle  ... víte, co to dá práce, než takový stát sám sebe rozloží? ...8-o 

0/0
31.5.2009 17:30

Pilát

Re: ano ano, souzi a soušky čížci,

Ruzene nezapomen se prihlasit jako Ahaman  ;-D;-D;-D

0/0
31.5.2009 18:50

jack_rupnick

hmm

Ve čtvrtek brzy večer prezident Barack Obama dal americkým ozbrojeným silám svolení přepravit letecky „protiraketové systémy Patriot“ do Jižní Koreje a také další jednotky, aby se posílilo 16 systémů, které jsou již v Japonsku. Tyto systémy byly letecky přepraveny o několik hodin později a dorazili do Jižní Koreje a Japonska dnes.

Zaslaným modelem raketového systému Patriot je „PCA-3“ a doprovázely ho řídící stanice M-901 a fázové radary AN/MPQ-53.

Zdroje s přesnou znalostí plánů pro Severní Koreu TRN potvrdily, že americký první jaderný úder bude proveden.

První úder bude proveden z ponorek, prostřednictvím střel s plochou dráhou letu BGM-109 Tomahawk, model TLAM/A, jejichž nálož může být „nastavena“ kdekoliv v rozsahu 100 kilotun až 1,5 megatuny na střelu.

0/0
31.5.2009 15:06

jack_rupnick

Re: hmm

Nebude žádné varování. Severní Korea nebude schopna sledovat přilétající střely s plochou dráhou letu prostřednictvím radaru. Jediným způsobem, jak se o útoku dozví, bude tehdy, když uvidí oslepující záblesk a nárůst teploty na deset tisíc stupňů, a síla větru dosáhne 650 mil za hodinu.

Severokorejské jednotky podél demilitarizované zóny (DMZ) budou zasaženy první, aby se zabránilo, že provedou invazi do Jižní Koreje. Řada střel s plochou dráhou letu za použití kontroly doby příletu (TOA) bude odpálena zároveň podél DMZ, a vymažou tak více než čtvrt milionu příslušníků severokorejských jednotek během několika vteřin.

0/0
31.5.2009 15:07

3,14ranha

Re: hmm

o atomových zbraních toho moc nevíte, což? na i jen ledabyle zakopané jednotky KLDR by američani potřebovali víc hlavic než by dali celkově dohromady s ruskem, takkže vymazávání se nekoná... navíc by jim jihokorejci pěkně poděkovali... zamořená poušť hned u hranic to není moc dobrý začátek pro sjednocování obou korejí (a to ani neberu v potaz co by tomu řekli v OSN)

....takže večerníček dobrý ale teď umýt a spát! ;-D

0/0
31.5.2009 16:46

jack_rupnick

jádro in action ?

(NSA) potvrdí, že severokorejskému vedení bylo řečeno jejich vlastní velící strukturou, že jejich jednotky v DMZ byly všechny zlikvidovány, Kim Jung Il bude kontaktován a dotázán, jestli je ochoten kapitulovat. Očekává se, že nebude.

V tom okamžiku bude vyslán bombardér B-2, aby provedl konečný úder. Pyongyang bude zasažen povrchovým výbuchem masivní jaderné bomby, která vymaže celé město a celou vládu Severní Koreje.

Jakmile dojde k povrchovému výbuchu, několik set dalších střel s plochou dráhou letu, nesoucích konvenční hlavice, odpálené ze země, vzduchu a moře, zasáhnou každé severokorejské vojenské zařízení v celé zemi, a okamžitě ochromí celé jejich velení a řídící systém. Letadla z letadlových lodí pak poletí, aby vyčistila jakýkoliv zbývající odpor.

Očekává se, že válka skončí během jednoho nebo dvou dnů. Korea bude znovu sjednocena. Jejím hlavním městem bude Soul a její vláda bude demokraticky zvolena.

0/0
31.5.2009 15:05

jack_rupnick

Re: jádro in action ?

Jeden úder, dva účely

Toto obtížné rozhodnutí učinit první jaderný úder bylo přijato kvůli hrozbě, že Severní Korea provede invazi do Jižní Koreje, protože pokračování nepřátelství bylo příliš velkou hrozbou pro světovou stabilitu.

Rozhodnutí použít první jaderný úder slouží rovněž dalšímu účelu: vyslání jasné zprávy zemím jako Pákistán, Indie a Irán, ohledně toho, co mohou očekávat, pokud budou pokračovat ve své jaderné cestě.

Názorem ve Washingtonu, Pekingu a Moskvě je, že svět potřebuje tuto zprávu vyslat, a nebude existovat žádný lepší důvod nebo lepší čas pro její vyslání, než nyní.

0/0
31.5.2009 15:06

Hillar

Re: jádro in action ?

Kde je SSSR ? pomohli R^

0/0
31.5.2009 15:07

jack_rupnick

Re: jádro in action ?

Rusko bylo varováno, aby „vytvořilo plány“ kvůli radiačnímu spadu ve své východní hraniční oblasti.

0/0
31.5.2009 15:15

Hillar

Re: jádro in action ?

To je tajnost,  ve své východní hraniční oblasti.8-o

0/0
31.5.2009 15:42

jack_rupnick

žeby ?

Při konzultacích s Čínou americký velvyslanec v Pekingu byl údajně překvapen, když mu bylo čínskou vládou řečeno, že „Kim Jung Il je mimo kontrolu a je nebezpečný. Stal se pro Čínu vážnou přítěží. Udělejte, co je třeba udělat, ale udělejte to prosím tak, aby to minimalizovalo riziko pro Čínu.“

Čína pak byla informována o amerických plánech a byla požádána, aby připravila svoje jižní zalidněné oblasti na radiační spad. Očekává se, že převládající vzory počasí rozptýlí spad nad mořem, což způsobí, že se dramaticky sníží, než se přesune nad pevninu.

0/0
31.5.2009 15:04

jack_rupnick

Re: žeby ?

Náš zdroj z ministerstva zahraničí dnes vysvětlil, proč se tato situace stala tak špatnou a tak rychle. „Korejská válka právně nikdy neskončila,“ řekl. „Neexistuje žádná mírová smlouva, existuje pouze příměří, formální klid zbraní. Když Severní Korea včera oficiálně odstoupila od příměří, automaticky nás vrátila zpět do horké války,“ pokračoval.

Mluvím pod podmínkou anonymity, protože nejsem oprávněn mluvit s médii, řekl vysoce postavený zdroj z ministerstva zahraničí Turner Radio Network (TRN).

„Ze všech scénářů ohledně Severní Koreje bylo odstoupení od příměří věcí, o které jsme si mysleli, že nikdy neudělají. Od války všichni věděli, že odstoupení od příměří znamená, že klid zbraní skončil. Dnes, kdy je klid zbraní pryč, jsme zpět v horké válce se Severní Koreou, a tentokrát nebude výsledek vyjednáván. Odstoupení od příměří byl poslední omyl Severní Koreje, který kdy udělala. Její vedení musí kapitulovat nyní, nebo z nich nebudou než chodící mrtvoly. Je to pro ně konec,“ zakončil.

0/0
31.5.2009 15:04

3,14ranha

anti-ami se opět odkopali

v KLDR sice není ropa, ale anti-ami opět kvičí;-D a budou kvičet i kdyby američani běhali po světě s olivovými ratolestmi a ukecávaly diktátory světa teplými řečičkami, nebo naopak kdyby nevystrčili nos z USA, holt není američan ten aby se zavděčil všem

0/0
31.5.2009 14:27

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: anti-ami se opět odkopali

to máš recht .... dnešní amíci nejsou včerejší ... jsou to vesměs hovada:-P

0/0
31.5.2009 15:36

3,14ranha

Re: anti-ami se opět odkopali

pán je též američan? pak by to byla jen upřímná sebekritika, jinak je to jen žvatlání chovance bohnické léčebny

0/0
31.5.2009 16:03

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: anti-ami se opět odkopali

no vidíš to, jaký jsi svobodný a prosperující demokrat ...:-P

0/0
31.5.2009 16:13

Terrurek

:)

doufam ze to neslibovali i Grizuncum :)

0/0
30.5.2009 23:56

Rokoko12

USA zareaguji:

Jizni Korea nema svou vlastni armadu? A co vlastne dela dvaceosmtisic americkych  vojaku na uzemi Jizni Koreji,ze by tam byli na rekreaci? Ze by se celosvetova hospodarska krize, dala vyresit valkou v Asii? Uz  sam Hitler se presvedcil,ze valcit na vice frontach se nevyplaci!

0/0
30.5.2009 21:29

captain cook

Re: USA zareaguji:

Ptas se vazne, nebo jen ze sebe rad delas wola?;-D

V prvnim pripade: Americane svou pritomnosti zajistuji, aby Kima nenapadlo poslat svych milion goril na jih pres demarkacni caru nebo si udelat ze Seoulu zkusebni terc pro manevry sve armady. Nehlede k tomu, ze pritomnost Americanu uz dlouho pomaha i Cinanum uvedomit si, ze komunismus konci na 38.rovnobezce.

Je zajimave jak pritomnost 28tisic Americanu uz leta uspesne omezuje rozpinave choutky komunistu.

 

0/0
30.5.2009 22:35

Rokoko12

Re: USA zareaguji:

Nejsem komunistka, neziji v Cechach ale asi to vidime kazdy jinak, mozna kdyby ty  Severokorejci, nebyli v dusledku vselijakych sankci tak tezce vydirany narod a mohli se alespon poradne najist, tak by asi ani Kima nenapadlo, nejake gorily posilat k sousedum. Proc, jim chces vnutit kapitalisticke zrizeni,kdyz o nej ty lidi nestoji. To,ze ma nekdo jine predstavy o zivote, neznamena jeste, ze ho necham chcipnout hlady.

0/0
31.5.2009 1:41

3,14ranha

Re: USA zareaguji:

možná komunistka nejste, ale máte jejich propagandou řádně vymytý mozek (bez urážky)

1. byla to totiž severní korea za pomoci SSSR kdo napadl tu jižní (a ne naopak!), na její obranu byly vyslány jednotky OSN (tedy nejen USA),

- vy snad chcete aby se jihokorejci omluvili za to že bojovali proti komunistickému imperialismu!;-€

2. proč severokorejcům nepomůže ČLR, když si jinde dělá z OSN dobrý den a s jejími prohlášeními si číňané utírají zadnice? protože KLDR je politicky neúnosná i pro čínské bolšo-kapitalisty!

problém leží v KLDR a její minulosti,vždyť ti chudáci nebyli schopní za 60 let uzavřít mír, navíc lžete o hladomoru, za ten může pouze a jedině posedlost severokorejců zbrojením (tak jako u většiny komunistů v historii)

0/0
31.5.2009 14:16

Rokoko12

Re: USA zareaguji:

No tak s tim se asi budete muset smirit,ze jsme dneska tak daleko,ze cinsti bolso-kapitalisti udavaji celemu svetu hospodarsky trend,presto,ze si zachovali politicky komunisticke zrizeni a vladu sve strany.Nepomohla nahodou, tomuto cinskemu hospodarskemu zazraku,prave Amerika v ramci globalni hospodarske politiky a to i za tu cenu,ze na to doplatila cela Evropa?Ze, by spatne svedomi , kvuli jejich vlastni zadluzenosti prave u Ciny?Co se tyce,politicke neunosnosti KLDR pro Cinu,zapominate na prohlaseni Ruska i to udajne odsoudilo, raketove testy KLDR.Jak dlouho Rusku jeho odsouzeni KLDR vydrzi, jestlize se NATO bude snazit v ramci rozsirovani sve aliance integrovat, cim dal tim vice statu byvaleho SSSR a tim ohrozovat ruske hranice.O hladomoru jste psal Vy, ja ne! Jedno je ale jiste, ze zahranicni media ohledne sankci vuci KLDR i vsech dusledcich, pisi ojektivneji, nez ta Ceska!

0/0
31.5.2009 18:44

3,14ranha

Re: USA zareaguji:

PS: jihokorejci a USA jsou poslední kdo by chtěl válku! někteří jihokorejci mají na severu hodně příbuzných a nejen kvůli nim dlouhá léta posílali na sever potravinovou pomoc, jak se zdá házeli perly.... Kimovi a jeho klice....

0/0
31.5.2009 14:20

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: USA zareaguji:

to máš recht ... jim se raděj líbí jakákoliv taková převaha, která by jim zaručila, že půjde o jatka s nimi coby řezníky ....:-P 

0/0
31.5.2009 15:39

3,14ranha

Re: USA zareaguji:

měli 60 let příležitost a nic... takže asi kecáte z hladu

P.S.: pusťte k počítači i další chovance:-P ať si zlepšíte reputaci alespoň ve skutečném světě, protože tady na fóru jste za beznadějného trotla!

0/0
31.5.2009 16:05

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: USA zareaguji:

tak tak - na má slova zase dojde ...:-)

0/0
31.5.2009 16:14

toshibaman

Jak už kdosi kdysi napsal v diskuzsi

Pár raket a z Jižní Koree je ostrov

0/0
30.5.2009 16:52

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: Jak už kdosi kdysi napsal v diskuzsi

jen aby ze severni nebyl výraznější poloostrov .... co když amíci zase šlápnou vedle?

0/0
30.5.2009 17:00

Pilát

Re: Jak už kdosi kdysi napsal v diskuzsi

Ruzene a ted se zase prihlas jako Stein-X  ;-D;-D;-D

0/0
30.5.2009 19:21

Ahaman

Re: Jak už kdosi kdysi napsal v diskuzsi

Růženo, kam si schovala tvé oblíbené nicky monpere a Richard I. Psí koule ?;-D

0/0
30.5.2009 19:25

tučňák v exilu

Do Japonska dnes dorazila

stíhací letka vyzbrojená F-22 Raptor. 12 letounů bude umístěno na základně Kadena na Okinawě minimálně po dobu čtyř měsíců.

0/0
30.5.2009 16:38

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: Do Japonska dnes dorazila

a kdy, obezito, bude demonstrace proti tomu umístění? ...;-D

0/0
30.5.2009 17:02

12345hanka

Re: Do Japonska dnes dorazila

Pojedeš? TAk prosím tě, fofrem!

0/0
30.5.2009 17:05

tučňák v exilu

Re: Do Japonska dnes dorazila

Až si ji zorganizuješ, zmatenče :-P

0/0
30.5.2009 17:14

babacek

KLDR ohrožovat spojence..

Proti jaderné hrozbě by se měly spojit všechny velmoci. USA, Rusko a Čína.R^

0/0
30.5.2009 15:07

toshibaman

Re: KLDR ohrožovat spojence..

komunisti proti bratrům nepůjdou

0/0
30.5.2009 16:54

babacek

Re: KLDR ohrožovat spojence..

Naprosto stačí když je přestanou podporovat. Ona Čína i když jsou tam pořád potlačována lidská práva přece jen začíná pozvolna měnit. Čína si dobře začíná uvědomovat, že bez okolního světa by časem dopadla jako jiné postkomunistické státy. Již teď je tam slušná nezaměstnanost a nepokoje jsou čím dál častější i když média o nich neinformují.

0/0
31.5.2009 5:30

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: KLDR ohrožovat spojence..

babáčku, babáčku .... emeryka je ještě velmoc? ... leda v krizi, že? ....

0/0
30.5.2009 17:04

Pilát

Re: KLDR ohrožovat spojence..

Ruzene, nezapomen se jeste prihlasit jako Stein-X  ;-D;-D;-D

0/0
30.5.2009 20:04

ODS+plus

V případě nouze se prostě stiskne tlačítko

0/0
30.5.2009 14:32

Jini krai jini mrav

kdo komu ohroži?

kdo komu ohroži? Podle zapadni totalitni propaganda Severni korie utoči na japansko a taky bude akupovat USA. SMĚŠNI.

0/0
30.5.2009 12:03

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: kdo komu ohroži?

kdepak, špatně jsi tomu rozuměl ....emeryka je rezervovaná pro čínu ... a nebude akupována, nýbrž kupována ...a japan bude přifařeno k oběma již sjednoceným koreám ... aby tak vzniklá čínská provincie vůbec za něco stála ...:-/

0/0
30.5.2009 12:10

Pilát

Re: kdo komu ohroži?

Ruzene a ted se zase prepni na dalsi nick  ;-D;-D;-D

0/0
30.5.2009 12:57

JÚLINEK.ŠÍŠAL

Re: kdo komu ohroži?

nemohu, Růžo, ...neřekl jsi mi, který ...:-P

0/0
30.5.2009 13:18

ODS+plus

Re: kdo komu ohroži?

Přepni se třeba na žmundu

0/0
30.5.2009 14:32

Pilát

Re: kdo komu ohroži?

Ruzene nezapomen se prihlasit jako Ahaman  ;-D;-D;-D

0/0
30.5.2009 15:58

Ahaman

Re: kdo komu ohroži?

Jsem tady, Růženo, co dál ?:-)

0/0
30.5.2009 16:40

ufo pilot

Re: kdo komu ohroži?

Aha pako se anam naucilo nova ceska slovicka, zatim jeste ale nevi kam ktere patri a jak se poradne pise a tak je zkousi na yD'esu.:-P Proc pro Kristovy rany nedelas ze sebe blba na svem etnickem natu nekde v Africe???Rv;-€

0/0
30.5.2009 13:22

captain cook

Re: kdo komu ohroži?

protoze pochazi z vychodu

0/0
30.5.2009 13:24

ufo pilot

Re: kdo komu ohroži?

No tak at' otravuje tam!:-P

0/0
30.5.2009 13:30

Najdete na iDNES.cz