Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Abeceda komunistických zločinů: Utekl z cely dírou ve stropě, pak ho lapli

Dva pokusy o útěk, dva nezdary a roky vězení navíc. Jaroslav Mec byl takzvaný útěkář. Po neúspěšném pokusu prchnout z koncentračního tábora Rovnost, kam se dostal v roce 1954 za vlastizradu, skončil ve věznici v Chebu. Tam se pokusil utéct dírou ve stropě. Na útěku byl pouhých pět minut.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jokles

Toto je nadpis !

Tak po kom se ten Kájínek vlastně jmenuje ?  A vono to bylo za zběhnutí a velezradu ?  14 let ?    Tak to je na topolánkův meztál !

0/0
8.6.2009 9:20

budesmujotrok

fuj ti komanči jsou vážně odporní

0/0
7.6.2009 17:42

cibich

Sovětští poradci

Politické soudy v 50-tých létech byly v režii sovětských poradců.KSČ byla zcela podřízena Moskvě.

0/0
5.6.2009 21:04

cibich

Re: Sovětští poradci

http://www.nkp.cz/seminar/cinnost_poradcu.htm

0/0
5.6.2009 21:28

rezjir

Re: Sovětští poradci

Ale ne zase tak zcela. Plně to platí až pro ten proces se Slánským.

0/0
6.6.2009 7:35

Elitnifilosof

Pane Rejzíre, když už jaste se zde projevil..

Tady  celý ten   monstrproces s  Rudolfem Slánským je  velice nejasná záležitost.

On  totiž   ten Rudilf  Slánský...nic   neudělal...No a   dle  lidí  oni ho    snad pověsili proto, aby neviseli sami..

  V předchozích nepravostech byl  soudruh Slánský namočen.Ovšem naprosto neudělal to, za co ho odsoudili..

0/0
6.6.2009 15:44

rezjir

Re: Pane Rejzíre, když už jaste se zde projevil..

Tak monstrproces se Slánským je naopak velmi jasná záležitost. V něm byly souzeny výhradně osoby, které byly spjaty s angažováním se na podporu samostatnosti Izraele. Ale za to nemohlo to "protistátní spiklenecké centrum" otevřeně souzeno, protože za prvé ta pomoc byla tajná a za druhé on v tom lítal také Gottwald jako předseda vlády. Nikdo se přesně nesměl dozvědět otevřeně, v jakém rozsahu jsme podpořili Izrael. Za třetí ten proces představoval signál Západu, že Československo už nebude angažovat kvůli Izraeli, což Britové a Amíci pochopili a zastavili své ozbrojené akce, které do té doby prováděli přímo na území Československa.

0/0
6.6.2009 17:17

Jokles

Re: Sovětští poradci

Ty brďo ! A to máš z vlastní hlavy ? To jsem zatím nikdy neslyšel !

0/0
8.6.2009 9:21

čecháček

M.Horákovou odsoudila justice v ANGAŽMÁ KSČ.

Je to tak a nikdo to nezvrátí.Jak řikáš,strýčku,zameť si před vlastním prahem a potom suď druhé.:-)[>-]

0/0
5.6.2009 9:26

rundlik

Re: M.Horákovou odsoudila justice v ANGAŽMÁ KSČ.

Zdravím,jistě je to tak.Žádné jiné vysvětlení vůbec nepřichází do úvahy."Strýček" zde stále bazíruje nad případem Horáková-Brožová.Byla i další zvěrstva,která si nechce připustit.Např.poprava gen.H.Píky,který po boku gen.Svobody bojoval proti fašismu,piloti anglické RAF uvěznění v kriminále a tisíce dalších případů,o kterých se ani nemluví nebo o nich nevíme.[>-]

0/0
5.6.2009 12:35

rezjir

Generála Píka byl

zatčen, souzen a odsouzen, protože věděl příliš mnoho o utajovaných dodávkách zbraní Izraelcům a před svými britskými přáteli´tuto informaci neskrýval. Britská rozvědka byla o objemu těch dodávek nějak dobře informována. A to byla velmi horká informace. Současně platí, že pro tento čin ho nebylo možné odsoudit, protože na tyto dodávky se vztahovalo embargo OSN.

0/0
5.6.2009 18:37

Elitnifilosof

Generál Pika věděl příliš mnoho..

Hm...Snad jako   jeden  z  elitních  důstojníků  gen. štábu byl vázán  vojenskýmmn tajemstvím, neřku-li státním   tajemstvím..

   Tím  nechci řícu¨t, že ho měli  zrovna věšet..

Jako voják   zasloužil   čestnou smrt prachenma olovem

0/0
6.6.2009 15:48

agent

Re: Generála Píka byl

a jeho "spoluvrah" v taláru Vaš užívá nadstandardní zaopatření a narozdíl od báby Polednové chodí po svobodě. Tento vrah v taláru a agent NKVD má jako prokurátor na svědomí smrt desítek lidí....ale, narozdíl od báby, která "žrala" dobu a věděla prd, tento zločinec ve službách sovětů věděl a ví  moc! Proto si na něj nikdo netroufne, aby nezačal před soudem mluvit.....!  Pro oba  / a další / platí, že trest - kdyby byla skutečná revoluce -  měl přijít  hned po ní, ne po dvaceti letetch. Polednová by klidně mohla ještě pracovat. Kdo četl minulý týden rozhovor s ní v Právu, musel zvracet!  Ani náznak pokory, uznání chyby nebo podílu na ní. Naopak arogance a přesvědčení, že jednala správně...!

     Nyní se jen "modlím", aby autoři seriálu o "H" vysvětlili mladým v čem spočívala zločinnost procesu, když se "H" veřejně před soudem přiznává ke skutkům...! Aby z toho neměli v hlavě guláš.  Naše mladé kantorky ve většině případů asi ne. Ty zajímá přidání peněz a pracovní doba, volno...!

0/0
6.6.2009 16:05

rezjir

Re: Generála Píka byl

Snad vám v orientaci pomůže, že Váš byl Reicinův muž, tedy ten kdo se v té pomoci Izraelcům snad angažoval nejvíce. Stejně jako prokurátor Vieska, kromě jiného možný autor zákona na ochranu lidově demokratické republiky. A teď si držte kloubok. Jedním z oficiálně uváděných důvodů přijetí toho zákona byla vražda majora Schramma těsně po té,co bylo určeno,že má převzít orgánizování Hagany, tj. jednotky určené na provádění socialistické revoluce v Izraeli.

0/0
6.6.2009 17:26

agent

Re: Generála Píka byl

Generál H.Pika byl velmi dobře znám sovětům z dob první republiky a dále z českosl. mise v Moskvě v období II.svět. války. Již tehdy po něm rajtovala NKVD, ale H.Pika nepřistoupil na patolízalství sovětům a jednal s nimi jako rovný s rovným.  A proto, že viděl a věděl a nepodlehl, první příležitost a "šel!"

0/0
6.6.2009 16:16

rezjir

Re: Generála Píka byl

to všechno byly staré záležitosti.A navíc veřejně známé. Kdežo ta záležitost s Izraelem byla tak horká, že kvůli tomu byl odkráglován Masaryk Vavříkem. A nebyla to NKVD.

0/0
6.6.2009 17:20

rezjir

Re: M.Horákovou odsoudila justice v ANGAŽMÁ KSČ.

Když to bylo v angažmá KSČ, proč potom mohla být odsouzena ta Brožová?

0/0
5.6.2009 18:50

čecháček

Re: M.Horákovou odsoudila justice v ANGAŽMÁ KSČ.

To by jsi toho chtěl moc,aby ještě v dnešní době soudy režírovala KSČ.To se doufám nestane!!!:-)[>-]!!

0/0
6.6.2009 7:33

Jokles

Re: M.Horákovou odsoudila justice v ANGAŽMÁ KSČ.

Jasně !  Teď to aranžujem přece my, demokraté !

0/0
8.6.2009 9:24

strycek-Joe

Průměrný počet popravených za demokratického režimu

vládnoucího těsně po válce (a vzešlého ze svobodných voleb), převyšoval průměrný počet popravených v 50.letech.

Bohužel, o tom současná média nemluví, buď se za to stydí, nebo se jim to nehodí z propagandistických důvodů.

0/0
5.6.2009 7:48

čecháček

Re: Průměrný počet popravených za demokratického režimu

Nevím,to mám také z doslechu,tak starý zase nejsem,ale po válce(myšleno 1945-1947) byli popravováni ve velké většině lidé,kteří kolaborovali s "Německou říší".Alespoň tak nás to soudruzi učili v padesátých letech ve škole.Jsou snad nějaké nové poznatky v této oblasti?Rád se nechám poučit.:-)[>-]

0/0
5.6.2009 9:11

agent

Re: Průměrný počet popravených za demokratického režimu

Stačí si přečíst "Vykonané rozsudky smrti v ČSR/ČSSR/".  Období které uvádíte, tedy roky 45-47,  bylo popraveno přes 700 osob. Co myslíte, byly mezi nimi i ženy?

0/0
6.6.2009 15:47

Elitnifilosof

To si nemyslíme, my to víme..

Tydy jsme věšeli řezníka. Přetrhl se s ním provaz, tak ho dav chytil a pověsil znovu.Pak byla na řadě ženská, jmenovala se myslím Rašková..

Podotýkám že nejsem ani bachař ani profous..

0/0
6.6.2009 16:03

kocour Felix

Re: Průměrný počet popravených za demokratického režimu

Tesne po valce byli popravovani a souzeni hlavne kolaboranti s Nemci a nacisti.Po unoru "soudili " a popravovali osoby,ktere byly rezimu nepohodlne a take na prikaz NKVD.Tak zv.Slanskeho proces nemel s Izraeli nic spolecneho ,ponevadz cviceni mladych ceskych Zidu a take izraelskych pilotu a zasilky zbrani do Izraele organizovala ceska armada na prikaz Moskvy.Izraelci SSSR zklamali,kdyz nepodporovali vychodni blok ,ale USA.Anglicane uz davno v Izraeli nebyli a kdo tuto akci nejvice podporoval byl Honza Masaryk.Slansky tomu chtel zamezit.Je to smesne,ze byl odsouzen za sionismus.Slanskemu smrt patrila-ale ne za sionismus,ale za komunisticke zverstva,

!!

0/0
7.6.2009 15:58

rezjir

Re: Průměrný počet popravených za demokratického režimu

KDE BERETE,ŽE operaci Důvěrně Izrael byla realizována s výslovným požehnáním Moskvy?  Masarykovi Stalin řekl něco jiného, že s tím nesouhlasí. A kde berete, že Slánský chtěl této operaci zamezit? S tímto názozrem jsem se dosud nesetkal. A z publikovaných dokumentů to absolutně nevyplývá. A co Clementis?  

Angličané sice možná v Izraeli už nebyli, ale velmi aktivně podporovali Araby v té izraelsko arabské válce. A hlavně neměli logicky žádný zájem na tom, aby tam do té jejich britské sféry vlivu pronikali Čechoslováci.

0/0
12.6.2009 20:07

strycek-Joe

M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Je proto nesmyslné svalovat za to nějakou vinu na KSČM, jak to činí média. Naopak, na odsouzení se velkou měrou podílely tehdejší sdělovací prostředky, které vyvolávaly nenávist a štvaly proti obviněným, stejně jako to dělají dnešní média.

Proto by si měly zamést před vlastním prahem zejména tisk, rozhlas a televize a místo oslavování výročí zpytovat svědomí. Místo toho dále lžou - je totiž zřejmé, že pan Filip má s odsouzením M.Horákové společného asi tolik, jako Mirek Topolánek nebo Václav Klaus.

0/0
4.6.2009 14:34

rooman

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Staline ty jsi takovy vul........

KOmunisti a rusáci jsou svině, to si zapamatuj.

0/0
4.6.2009 15:10

rundlik

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

....Opravdu nevím,co si o vás mám myslet.Už jste ztratil poslední zbytek soudnosti./bez urážky/.[>-]

0/0
4.6.2009 19:25

rundlik

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Nebuďte laskavě demagog a neberte zde do úst jména V.Klause a M.Topolánka.Vůbec to sem nyní nepatří.Nyní se bavíme o Z.Kalandrovi,proč ho komunisté postavili před soud.Vina za odsouzení Dr.Horákové ad.jednoznačně padá na tehdejší komunisty,sprostý totalitní režim a další negativní jevy té doby.Několik pracujících a rolníků na náměstí naslouchalo přímý přenos z ampliónů,umístěných na střeše kostela.Za asistence příslušníků SNB.Ostatní raději zůstali hrůzou doma,aby nebyli popraveni také.Kdo byl v čele justice a kdo mohl tehdy psát do novin?Jedině dobře prokádrování komunisté,stalinisté.Nikdo jiný.Ostatní demokratický tisk byl po únoru 1948 rozprášen a redaktoři skončili v kriminále.A to ještě má sočasný předseda Filip tolik drzosti,že si na serál stěžuje.Jednou je to strana "reformovaná",podruhé zase navazuje na minulost.Natočili jste to vy,komunisti,záběry jsou autentické.To byla ta vaše politika:-politika vraždění,kriminálů,taborů nuc.prací,násilné kolektivizace.

0/0
4.6.2009 20:12

strycek-Joe

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Odhlédneme-li od stejného dílu zodpovědnosti tria Filip-Topolánek-Klaus, pak nejsme v žádném rozporu.

Odsouzení p.Horákové provedl soud, dnes bychom řekli "nezávislý soud". Jak byl soud nezávislý tehdy, tak je nezávislý i dnes - vidíme, jaké rozsudky soudci vynáší, viz např. případ paní Brožové-Polednové.

Nezaujatému člověku je jasné, že politika režimu a jeho média mají rozhodující vliv ;  málokterý soudce je ochoten nést svou kůži na trh a zničit si kariéru. Politická objednávka vládne i dnes, jen se to nesmí v médiích říkat - pokud by některý redaktor televize kritizoval justiční zvěrstvo spáchané na p.Polednové, nebyl by druhý den již  redaktorem.

0/0
4.6.2009 23:07

sdsa

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

pro vas bych mel novy titul, demagog - puncovany blb

0/0
5.6.2009 1:51

čecháček

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

M.Horáková byla odsouzena a popravena,s.Brožová-Polednová byla odsouzena a zavřena,ale žije dál,ne jako p.Horáková.Uvědom si strýčku:"Zabitím myšlenku neodstraníš",jenom zmaříš lidský život.:-)[>-]

0/0
5.6.2009 9:39

rezjir

A Brožová byla

shledána velezrádkyní? Problémem je, že nelźe normálním lidským rozumem pochopit, proč byla Brožová odsouzena za projevený morální názor?

0/0
5.6.2009 18:44

agent

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Strejdo, psal také Jiří  Ruml, redaktor Rudého Práva, který se po r. 68 stal "disidentem" a v r. 89 přes OF instalarérem "demokracie" a lakýrník tanku. Jeho vypečený synek pasáček ovcí a ilegalista Lidových novin ministrem vnitra dosazený Veškrnou...to byly časy...jeden by blil.

0/0
6.6.2009 15:56

ghurtik

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

To myslite zrejme Jana Rumla...? Mel jsem dojem ze tank na Smichove namaloval na ruzovo David Cerny (nechtel bych se plest)

0/0
8.6.2009 9:06

sdsa

Re: M.Horákovou neodsoudila KSČ, nýbrž justice a média

Hlupaci by nemeli diskutovat.

Cele predsednicto strany hlasovalo, staci si obcas nebo precist a ne blabolit popopravdy

0/0
5.6.2009 1:50

rezjir

V žádném případě ale asi nelze říci

že KSČ  snad s tím rozsudkem nesouhlasila. Za druhé že komunisté v mass mediích nedostali pokyny a instrukce, jak mají o případu psát. Atd. Ale samozřejmě platí, že dle ústavy justice byla nezávislá, takže nese odpovědnost jenom ona. Právě odsouzení Brožové to potvrdilo.

0/0
5.6.2009 18:49

rundlik

Seriál ˇ"Proces H " na ČT 2

Dobrý den vespolek.Jsem rád,že se poněkud pootevřely archívy /po 20- ti l./ a máme tak možnost shlédnout celkem unikátní seriál "Proces H",na ČT 2.Je to takový obraz té doby,autentické dílo,které komunisté sami natočili a sami režírovali.Za což jim patří poděkování,alespoň si mnozí udělají obraz o vládě KSČ.Zejména ti mladí,kteří tohle řádění nepamatují a někteří z nich žijí v bludu.Včera se tam před monstrporotou  stalinistů obhajoval "trockista" Záviš Kalandra.Možná mezi prokurátory seděla i naše známá s.Brožová-Polednová.

Co to je a kdo to je ten "trockista ?: Trockismus je vlastně odnož marxismu v podání L.D.Trockého.Ten byl v roce 1905 zvolen předsedou petrohradského sovětu a v době ruské revoluce byl velitelem Rudé armády.Po kritice vývoje v Rusku a roztržce se Stalinem raději emigroval.Toto názorové hnutí vzniklo jako určitá protiváha stalinismu,tedy "trockista" je také komunista.Takže seriál vlastně ukazuje,jak se komunisté likvidovali mezi sebou....

0/0
4.6.2009 12:45

rezjir

Re: Seriál ˇ"Proces H " na ČT 2

Háček tkví v tom, že trockismus byl tou nejhrubší formou komunismu (Churchill)¨, jehož základní ideou byl export revoluce. Stalin naopak preferoval státně bezpečnostní koncepc, tedy obranu revoluce. Mimochodem to byl základní rozpor mezi Reicinem a Veselým v otázce, zda podporovat či nepodprovat Izrael.

0/0
5.6.2009 18:54

agent

Re: Seriál ˇ"Proces H " na ČT 2

A vrah Lva Trockého byl v součinnosti s rozvědkou StB dopraven po odpykání trestu do Československa a zde o něj "pečovala" rodina komunisty Mlynáře! Zemřel a je pochován v Moskvě.

0/0
6.6.2009 15:50

Polička

Pro autora

Pro autora: Ze svého okolí znám děsivé případy bolševického teroru, ale na můj dopis redakce neodpověděla. To čekáme až poslední pamětník umře a bolševici budou moci překrucovat historii podle svého? Oni jsou v tom mistři!

0/0
3.6.2009 13:27

čecháček

Re: Pro autora

A jak je vidět,daří se jim to i na stránkách iDnes.cz.To co zde oni v poslední době píší,to by za komoušů bylo rozvracení republiky a seděli by,až by zčernali,takovou měli demokracii.:-)[>-]

0/0
3.6.2009 13:44

hnupobijce

Toz

hod do placu nejakou zkracenou verzi.

0/0
4.6.2009 1:04

takyjá

Re: Pro autora

já ze svého okolí a ze své rodiny znám menševický teror,vraždy,kolaboraci,..atd:-)))ovšem já nic neočekávám:-))))

0/0
4.6.2009 6:44

čecháček

Re: Pro autora

Hoď do placu nějakou zkrácenou verzi.:-)[>-]

0/0
4.6.2009 8:12

strycek-Joe

ABECEDA - přehlídka zlodějů a šmelinářů

Šmelina se za minulého systému velmi postihovala, jakmile někdo kradl, nebo dokonce nelegálně obchodoval, hrozil mu vysoký trest. Ano, mnozí jej také dostali, a dnes zde defilují, v této ABECEDĚ komunismu - jeden tvrdí že byl zavřen za účast v Skautu, druhý zase že se chtěl podívat do Vídně, třetí tvrdí že vyřezával loutky a hrál divadlo, atd, atd.

0/0
3.6.2009 11:01

fidelito

Re: ABECEDA - přehlídka zlodějů a šmelinářů

čest práci soudruhu

a prober se

0/0
3.6.2009 12:32

takyjá

Re: ABECEDA - přehlídka zlodějů a šmelinářů

Jistě:-)))) kdo krade málo:-)např.kombinačky tak je zavřený,kdo ukradne, nebo je mu to ukradeno,kdo ví? tak jako Salzman,ředitel komerční banky,senátor za ODS,kterému vykradou banku za  desítky miliard je IN:-))))))))))))))))))))

0/0
4.6.2009 6:46

takyjá

Re: ABECEDA - přehlídka zlodějů a šmelinářů

jenže on o těch desítkách miliard co byli ukradeny jako ředitel komerční banky nvěděl:-))zřejmě se stal proto senátorem za ODS?:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

0/0
4.6.2009 6:47

Polička

Re: ABECEDA - přehlídka zlodějů a šmelinářů

Ty neznáš nikoho kdo byl zavřen za něco jiného? To je vidět z jakého okruhu pocházíš a co Tě tehdy zajímalo. Kdyby demokracie měla zákon na podvracení republiky, tak sedíš. Tehdy stačilo říci na veřejnosti vtip proti straně a už si pro Tebe došli. To Ty vážně nepamatuješ?

0/0
3.6.2009 13:18

Najdete na iDNES.cz