Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Škola ve Valašském Meziříčí prvňáky podle barvy pleti nakonec nerozdělí

Základní škola Masarykova ve Valašském Meziříčí nakonec vytvoří jednu společnou třídu pro romské a ostatní prvňáky. Kvůli původnímu nápadu rozdělit děti do dvou tříd podle barvy pleti totiž škole hrozil výmaz z rejstříku škol. Tím by zařízení zaniklo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

evon

Chcete popřít,

že děti jsou do zvláštních škol rozdělovány u zápisu na základě jednoduchých testů inteligence a připravenosti na výuku? Chcete tvrdit, že se tak děje jen tak pro radost zlým, nenávistným a rasisticky záškodnickým učitelkám, které tancují radostí, když mohou inteligentní dítě cikánské národnosti kvůli barvě pleti šoupnout do zvláštní školy? Myslím, že by byly právě chudáci učitelky nejšťastnější, kdyby šli všichni do normálních škol a kdyby se tam učili a nedělali bordel!!!!!!!!!!!!!! Kocábe, drž už hubu, ty zkrachovalá trosko!!!!!!!!!!!!!

0/0
10.6.2009 14:40

evon

Oboje děti může spojení tříd obohatit,

0/0
10.6.2009 13:57

evon

Re: no to je sranda teda :-)))))))))))

0/0
10.6.2009 13:58

brnl

No což pahumanisté zakázali

ale trh ten si určitě poradí, zkrátka budou mít v tom Valmezu jednu čistě romskou školu která sice bude oficiálně jako normální ale žáci tam budou dostávat speciální pomoc a péči jako ve škole zvláštní. :-)

0/0
27.5.2009 20:50

MeDick007

Najduveryhodnejsi medium :D:D:D

Tak tomuto hovorim "najduveryhodnejsi" medium :D At si to novinarske d...y zakusia sami, ake je prijemne spolunazivani s nasimi spoluobcany... Ale to by tou prd..li nepreslo a clanek by sa nezverejnil... :D Este ze CR a SR novinari poriadne ovladaju analny alpinizmus. inak by sme si psali clanky sami :D

0/0
27.5.2009 19:10

rzlm

* * *

Náhodou to radnice s pány politiky vyřešila cekem dobře. Takhle bude ve valmezu jedna škola morgošská a abytek normálních ;-D

0/0
27.5.2009 17:34

brnl

Re: * * *

Taky bych řekl,  byla by opravdu hloupost tuhle školu nějak unáhleně rušit kvůli nedostatku žáků, tam bych klidně dal i výjimku a státní dotace.

Prostě bylo by to potom přesně podle pravidel toho Kocábova pokrytectví a přetvářky, diskriminace žádná, žádné separování hloupých dětí do zvláštních škol (škola by byla oficiálně normální škola), zkrátka pahumanistický vlk by se nažral a normální slušní občané a jejich děti by měli pokoj a klid. :-)

0/0
27.5.2009 19:38

bijec.modrejch

Pragocentrismus v praxi.

Takže delegace z cajzlova přijela vyhrožovat. Rv

0/0
27.5.2009 15:14

zdeseny obcan

Re: Pragocentrismus v praxi.

Delegace z cajzlova prijela az po silene medialni masazi. Vyhrozovat zacali take novinari.

0/0
27.5.2009 16:26

Jan.Emil

Já si počkám na výsledek.

Kolik bílých dětí do té školy skutečně v září nastoupí. Troufám si hádat že žádné. Jiných škol je ve Valašském Meziříčí několik a nějaké to dítě navíc každá škola ráda vezme zvláště pokud jde o dítě bezproblémové.

Takže pan ředitel Medek svou servilní ústupností ve skutečnosti odepsal a zrušil svoji školu. Deset dětí ve třídě je podstav tak asi tu školu čeká nakonec zrušení.

Počkejme tedy na výsledek ale mám dojem že nyní romové nebudou separováni ve zvláštní třídě ale budou mít pro sebe skutečně zvláštní školu jen pro romy pokud  zřizovatel městský úřad bude ochoten si ten přepych dovolit.

0/0
27.5.2009 14:25

EWCZ+

Zajimave pocty

Tady ve Valasskem deniku pisi:

"K zápisu do prvních tříd v únoru 2009 přišlo na Základní školu Masarykova rekordních 30 dětí, z toho 14 dětí romských. Několik rodičů požádalo o odklad školní docházky, do první třídy tedy bylo zapsáno celkem 20 dětí, z toho 10 dětí romských. Naproti tomu do zvláštní školy se zapsalo pouze jedno dítě.

Tento výsledek považujeme za velký úspěch dlouhodobé práce s romskou komunitou."

valassky.denik.cz 

Soucasny vysledek je ale 10 kofolat a 7 normalnich. Takze tri majoritaci uz utekli. A v tom vyjadreni skoly se pise, ze ty cikany museli presvedcovat, aby ty sve deti nedavali do zvlastni skoly rovnou... Jo, pro dobrotu na zebrotu.:-/

0/0
27.5.2009 14:32

Jan.Emil

Re: Vysvětlení

Výrazem " zvláštní školu jen pro romy " jsem myslel školu kde budou chodit jenom romové. Nemyslel jsem tímto výrazem klasickou zvláštní školu alias pomocnou školu nebo speciální školu protože jak víme takové školy již neexistují protože všechny děti zvlášť cikánské jsou patrně normální.

Valašské Meziříčí disponuje dostatkem škol, tak proč by měli bílí rodiče posílat své děti zrovna do nějaké romské školy pro zaostalé cikány?

0/0
27.5.2009 14:52

freak2

...

Takže v zájmu multikulti humusu budou ty neopálené děti nuceny přizpůsobit své tempo výuky těm opáleným = budou nuceny v zájmu multikulti humusu nabrat řádné zpoždění.:-©;-€Rv

0/0
27.5.2009 13:36

evon

Re: ...

No to jo... Chudáci děti i jejich rodiče... Lituju je a Kocába bych nakopal do ...... Já mám dceru, naštěstí se učí fakt dobře, a učitelky nám radí dát ji od šesté třídy na gympl, že se takhle ve škole nudí, tak aby byla pořádně vytížená... Takže si nedovedu představit, jak by ji bavilo být ve škole, kde by některé děti propadaly a měly problém prolézt ročníkem... Prostě mezi dětmi je spousta rozdílů, někomu jde to a někomu ono, někdo je na učení, jiný na hudbu nebo na sport... Je normální to přiznat a nehrát si na to, že všechny děti jsou stejně připravené zvládat češtinu, matiku a vlastivědu... Ne, nejsou, Kocábe, ty troubo pitomej :-P 

0/0
10.6.2009 14:55

Libra

17 dětí

Tak třída by měla mít 17 dětí, 10 z jednoho prostředí, 7 z druhého. Myslím, že do konce prázdnin se tento poměr změní na 10:3. A  nebo jsem optimista?

0/0
27.5.2009 13:06

EWCZ+

Re: 17 dětí

Jestli nam takove prestupy Kocab nezatrhne. Takto ho cituje Romea (copy-paste):

"Jsem velmi rád, že po této schůzce vedení města společně s vedením školy došlo k závěru, že vytvoření dvou oddělených tříd pro romské a neromské žáky není cesta, kterou se chtějí ubírat. Tato varianta totiž neřeší problém se kterým se škola potýká, což jest úbytek neromských dětí . Příčina problému tkví v přetrvávajících předsudcích a stereotypech u většinové společnosti, a tyto by se oddělením tříd nevymýtili. Naopak oddělením tříd, by se exitující předsudky potvrdili"

Ahaaaa - takze problem je ubytek neromskych deti a samozrejme predsudky vetsiny.  No, timhle medialnim cirkusem tomu nasadili korunu.

0/0
27.5.2009 13:29

CarolusIV

Re: 17 dětí

Co chceš od Kocába ?  Je to de Bill, a cretain !

(tohle ještě cenzor-robot nezná)  ;-D

0/0
27.5.2009 14:35

petr_sleder

A jak je to vlastně s židovskými školami?

Neporušují také princip rovnosti v přístupu ke vzdělání? :-) Nějaký místní rabi by to mohl vysvětlit.

0/0
27.5.2009 12:48

rzlm

Re: A jak je to vlastně s židovskými školami?

ne, tam je to absolutně normální a pokud nemáš jarmuli a obřizku, tak ať tě ani nenapadne znesvětit onen chrám!!!

0/0
27.5.2009 14:11

EWCZ+

Britsky vrchni rasovy dozor

Trevor Phillips dokonce vypustil ohledne universit takovouto perlu: " Na nasich nejlepsich universitach, kdyz lide z minorit prijdou do kampusu, rozhlednou se a neuvidi nikoho, kdo by vypadal jako oni.  Co od nich cekate za reakci? Oni pak do takove skoly nepujdou."

news.bbc.co.uk 

Mi to pripada, jako kdybych ja si stezovala na to, ze se citim na stazi v UK osamele, protoze na anglicke univerzite je malo Cechu. 8-o

0/0
27.5.2009 12:43

retkini

Kocábe a pane řídící

Já bych svoje dítě do takové školy nedal. I kdybych se musel stěhovat. IQ romské / správně česky je cikánské/ populace je prokazatelně nižší než u ostatní většinové populace. I tupec pochopí, že když bude chtít integrovat menšinu do většiny, tak nemůže udělat třídu ze sedmi bílých a deseti cikánů. Nebo snad chcete přizpůsobit těch sedm  děcek cikánům. K tomu to totiž směřuje. Neřeknu dva tři do třídy. Jsem zvědavej, jestli tam rodiče ty děti nechají............. Tý jo to bude banán.......

0/0
27.5.2009 11:20

raminako

Re: Kocábe a pane řídící

Ve spolecnosti inteligentnich se prumerne inteligence skupiny zvysuje,ve spolecnosti neinteligentnich snizuje,Malokdo chce,aby jeho dite vlivem prostredi retardovalo!

0/0
27.5.2009 11:36

Bůh

Re: Kocábe a pane řídící

Mocipani potrebuji retardy, chytrrym se hure vladne:-P

0/0
27.5.2009 12:23

EWCZ+

Na pokrocilem Zapade

tedy hlavne v USA a UK, je cela rada studii o tom, jak to zaridit, aby se obyvatelstvo michalo ve skolach jak to jen jde. Bohuzel, porad tito socialni inzenyri narazeji na to, ze ruzna etnika maji tendence bydlet spolu a ne promichane. Takze pak je nutno deticky prevazet, i kdyby mely skolu za rohem. Rovnez jim nejsou po chuti uteky do soukromych skol, ktere pry "poskytuji moznost dobrovolne segregace bez nevyhod spojenych se stehovanim". Vymysleji se metody, jak planovat skolni obvody, aby zasahovaly do co nejvice techto etnickych enklav a tak bylo te diverzity dosazeno. Je pry treba s tou "dobrovolnou segregaci"  bojovat  - kdyz se lide usazuji podle sveho a mezi svymi a takove chteji mit i skoly.

Takze chudak ValMez nemel sanci...

0/0
27.5.2009 11:13

petr_sleder

Nový trestní zákoník

obsahuje trestný čin apartheidu, tj, rasové segregace. Podle něno by se ředitel školy dopustil trestného činu.

§ 399 Apartheid a diskriminace skupiny lidí

(1) Kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo třídní segregaci nebo jinou podobnou diskriminaci skupiny lidí, bude potrestán odnětím svobody na pět až dvanáct let.

Hezké co?

0/0
27.5.2009 10:59

Terrurek

Re: Nový trestní zákoník

no neke... to je gut... jestli teda budou zavírat cokány když se budou sami separovat... což dělaj imrvére

0/0
27.5.2009 12:21

EWCZ+

Re: Nový trestní zákoník

No to asi ne. Jak se tak probiram temi sociologickymi studiemi, tak problem je spatrovan hlavne v tom, kdyz se chteji odsegregovat mezi sve belosi. Existence "historicky cernych" college nebo univerzit v USA neni problem, ale beda, kdyby nekdo trval na skole pro bile.

0/0
27.5.2009 12:30

Terrurek

Re: Nový trestní zákoník

jasný... to sme to dopracovali což :)

0/0
27.5.2009 13:48

pazuzu

Dítě bych odhlásil...

i za cenu dojíždění.

0/0
27.5.2009 10:47

raminako

Pozitivni diskriminace!

Stejne budou mit ciste cikanskou tridu,protoze bili rodice daji deti jinam!

0/0
27.5.2009 10:04

StanleyP

Prachy jenom prachy....

Ani pán Kocáb nevěří těm bludům co hlásá.  Své dítě by taky nedal do

první třídy kde bude většina cikánů. Ani by je nechtěl za sousedy. A

předvolební klip NS se mu docela líbí. Jenomže za ministerský plat vás

bude přesvěčovat, že severní Korea je nejvyspělejší zemi na světě. 

(Prachy jenom prachy nečekají - jen po nich sáhneš .. a už tě majííí...)

0/0
27.5.2009 9:59

rzlm

Re: Prachy jenom prachy....

dá se ten klip někde stáhnout?? ještě jsem jej neviděl ;-(

0/0
27.5.2009 10:21

petr_sleder

Re: Prachy jenom prachy....

www.bomba.cz

:-)

0/0
27.5.2009 10:44

brnl

Re: Prachy jenom prachy....

Svatá pravda je to neskutečný pokrytec, zbabělec  a patologický lhář, ani soudruh neměl odvahu přijmout tu výzvu z Chomutova a alespoň symbolicky tam pobydlet cca třeba 1 týden, kdyby měl poslat své vnoučky do takovéhle třídy to bych opravdu rád viděl ten jeho prolhaný kyselý obličej. ;-€

 

0/0
27.5.2009 11:03

Dr No

Za chvíli budou mít stejný problém

Ve třídě jim zbydou jen samí Romové. Mohli by jim pak pomoct ti humanisti a ochránci práv "menšin" a začít tam posílat své děti a vnuky ...

0/0
27.5.2009 9:09

Si0

Jaký zákon poruší bílí rodiče,

když své děti přehlásí do jiné školy?;-D

0/0
27.5.2009 8:40

frankie

Re: Jaký zákon poruší bílí rodiče,

žádný je to pud sebezáchovy...jen Kocáb, Dežomila,Uhl,Havel,a jiní budou řvát, že ti rodiče jsou rasisti protože nechtějí své děti multikulturně obohatit:-©:-©

0/0
27.5.2009 8:45

evon

Re: Jaký zákon poruší bílí rodiče,

Multikulturně obohacené šestileté bílé dítě je takové, kterému ukradli svačinu, bundu z šatny a vysvětlili mu všechny čuňárny? ;-)

0/0
10.6.2009 14:29

EWCZ+

Re: Jaký zákon poruší bílí rodiče,

Zadny. ZATIM zadny.

0/0
27.5.2009 8:48

frankie

Re: Jaký zákon poruší bílí rodiče,

[>-][>-][>-][>-]

0/0
27.5.2009 8:57

Si0

Re: Jaký zákon poruší bílí rodiče,

EUEUEUEU

0/0
27.5.2009 10:31

muflonus

do první třídy s cikánskejma dětma nenastoupí žádné bílé dítě a rodiče ho raději přihlásí jinam tak se vsadím,že cikáni budou řvát,že je to diskriminace a projev rasismu :-/

0/0
27.5.2009 8:14

frankie

Re: Až

Tu třídu do roka přesunou do zvláštní školy a učitelku do Bohnic...tedy pokud to rok vydrží...

0/0
27.5.2009 8:19

rzlm

Re: Až

cikáni řvát budou pouze před kamerami a mikrofony

0/0
27.5.2009 8:20

jeliman

Ignorace je všude

Nesmyslné argumentace, uvedené pro smíchání dětí s naprosto rozdílnou počáteční úrovní vědomostí korunuje kašpárek pro lisdská práva tím, že si plete rasu a etnikum... ach jo, kam tohle povede.

0/0
27.5.2009 8:12

muflonus

Re: Ignorace je všude

bo (Y) :-/

0/0
27.5.2009 8:14

muflonus

Re: Ignorace je všude

pardón DO ještě spím :-)

0/0
27.5.2009 8:15

Romulus001

Tam bude

chodit jen Kocábův vnuk, má-li nějakého, možná by ho tam vozil. A mohl by brát i Džamily, ovšem to by to musel brát přes Chomutov. Jinak tam dá dítě jen magor, protože takové dítě je odsouzeno k nevědomosti.Rv

0/0
27.5.2009 7:58

zdeseny obcan

Re: Tam bude

Koccab vnuka ma ale v centru Prahy, bezpecne vzdaleni od veskereho multi-kulti obohaceni. Cizi deti samozrejme Kocab obetuje, co mu je do nich.

0/0
27.5.2009 9:00

Bertiik

Tak schválně

Kolik z těch sedmi bílých dětí nastoupí do této třídy? Jedno, dvě?

0/0
27.5.2009 7:49

Najdete na iDNES.cz