Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prasečí chřipkou už ochořelo 13 tisíc lidí, necelá stovka jí podlehla

Prasečí chřipkou se nakazilo už téměř 13 tisíc lidí. Z toho 92 nemocných viru s označením A(H1N1) podlehlo, informovala Světová zdravotnická organizace. Pacienty s novou chřipkou evidovalo podle údajů zdravotnických institucí 50 zemí. Jejich seznam rozšířilo i Česko, kde se v pondělí objevil první případ nákazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

N.W.O

Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

(2) Kdo zprávu uvedenou v odstavci 1, ač ví, že je nepravdivá a může vyvolat opatření vedoucí k nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa, sdělí podniku nebo organizaci nebo policejnímu nebo jinému státnímu orgánu anebo hromadnému informačnímu prostředku, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitým trestem.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 2 opětovně, nebo

b) způsobí-li takovým činem vážnou poruchu v hospodářském provozu nebo hospodářské činnosti podniku nebo organizace nebo v činnosti státního orgánu anebo jiný zvlášť závažný následek.

0/0
26.5.2009 13:49

N.W.O

VÁŠ ČLÁNEK PŘESNĚ NAPLŇUJE DEFINICI PRO ŠÍŘENÍ POPL. ZPRÁVY!

"Prasečí chřipkou už ochořelo 13 tisíc lidí, necelá stovka jí podlehla"

Šíření poplašné zprávy podle § 199 trestního zákona je trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně způsobí "nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá". Vedle vážného znepokojení stačí vyvolat "malomyslnost nebo poraženeckou náladu" Trest je stanoven do pěti let odnětí svobody.

0/0
26.5.2009 13:46

M626

Fíha..

..tak to je hodně zákeřná a zlá nemoc. Někteří nemocní ji dokonce ani nepoznají a stačí jim se jenom vypotit. No fuj. A zemřelo už celých 100! lidí, ze 6 miliard. Tak to je hotová pandémie!

No nic, bublina splaskla, tragédi už vykoupili starý zásoby tamiflu a roušek, je čas si dát chvíli pauzu a přijít s něčím novým, ještě horším, čim trotly postrašit.

0/0
26.5.2009 12:52

Najdete na iDNES.cz